Unregulated World of Tanks.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Big Bad PNX

+13
Arxiereas
JDeviant
marita89
xiale
Veyder
37 EMA
gr68
Sanguinius
Gregorakis
cgakis
Perseas
laskas
taramas
17 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Πεμ Αυγ 21, 2014 11:03 pm

xiale έγραψε:
taramas έγραψε: εσύ θα πήγαινες παρέα με κάποιον που μονίμως ψεύδεται και υποκρίνεται? εγώ πάντως οχι.

Δηλαδή δεν κάνεις παρέα με τον εαυτό σου ???

Καλή φάση ...

Αλεξάκο,
πάλι άρχισες τα ίδια και πάλι οτνα θα βρεθούμε θα τα κάνεις γαργάρα αλλά τέλος πάντων, τουλάχιστον εγώ κατηγορώ κάποιον κια έχω και επιχειρήματα, ευχαρίστως να κάνεις και εσύ το ίδιο, μπορείς να με αποκάλεσεις όπως θέλεις αλλά να μας δώσεις και τα επιχειρήματα και ακόμα καλύτερα τα γεγονότα, αν δεν τάχεις τότε τράβα σε άλλο πάνελ, τουλάχιστον κάποιοι προσπαθούν να συζητήσουν σοβαρά.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από cgakis Πεμ Αυγ 21, 2014 11:50 pm

taramas έγραψε: τουλάχιστον εγώ κατηγορώ κάποιον κια έχω και επιχειρήματα, ευχαρίστως να κάνεις και εσύ το ίδιο, μπορείς να με αποκάλεσεις όπως θέλεις αλλά να μας δώσεις και τα επιχειρήματα και ακόμα καλύτερα τα γεγονότα, αν δεν τάχεις τότε τράβα σε άλλο πάνελ, τουλάχιστον κάποιοι προσπαθούν να συζητήσουν σοβαρά.

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Listening_to_yourself_true_blood
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2014
Ηλικία : 49
Τόπος : ΑΤΤΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από xiale Παρ Αυγ 22, 2014 12:07 am

Ρε Ταραμά Ελληνικά δεν καταλαβαίνεις η κάνεις οτι δεν καταλαβαίνεις ???

Κατηγορείς την ΠΝΧ για αθεμιτο recruiting, για συκοφαντία, για κακή λειτουργία για κακή οργάνωση για κακές σχέσεις, για ψεκασμούς και τα λοιπά.

Σου λέμε ΣΥΝΕΧΕΙΑ πες τι εννοείς και γιατι μιλάς και δώσε παραδείγματα και σταμάτα τις αερολογίες. ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ... ΟΠΟΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΨΕΥΔΕΣΑΙ ΑΣΥΣΤΟΛΑ ...

Εχεις επιχειρήματα ... μαλισταααα ... προφανώς είναι τοσο σουπερ που τα κρατάς επτασφράγιστο μυστικό...

Λοιπόν για να τελειώνουμε ΜΙΛΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ή κλείστο ...
xiale
xiale

Αριθμός μηνυμάτων : 193
Ημερομηνία εγγραφής : 16/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από gr68 Παρ Αυγ 22, 2014 12:53 am

ρε φιλε δεν ερχεται κανεναs να παρει παιχτεs.Ρωτα,θελετε να κανουμε κατι πιο μεγαλο?Μια κοινη προσπαθεια?
Και γιατι οι μοβακηδεs (οποιαs ομαδos)ειναι υποχρεωμενοι να παιζουν με χειροτερουs παιχτεs και να τραβανε μπροστα συνεχεια αυτοι την ομαδα?Καποτε βαριουνται,λογικο ειναι.
Οποιοs φευγει απο μια ομαδα,υπαρχει λογοs που το κανει.Αυτο λεει η λογικη.
Eιναι συνηθισμενο ολοι να ψαχνουν την καλυτερη επιλογη,αναλογα με το πωs αντιλαμβανονται τηνθεση τουs στο παιχνιδι.
Βλεπω ομωs πολυ θαψιμο-μειωση τηs προσπαθειαs τουs,και αυτο μου δειχνει οτι τραβαs ζορι και σε πειραζει κατι παρα πολυ.
Μπορουν και οι αλλοι να πουν για τιs δικεs sou επιλογεs.Το εκαναν μια φορα και σταματησαν,εσυ συνεχιζειs.....
Γιατι συνεχιζειs, δεν καταλαβαινω............
Tι καλυτερο απο το να υπαρχει μια ομαδα που θα εχει στα σπλαχνα τηs καλουs παιχτεs απο ολεs τιs ομαδεs(δλδ κοινη προσπαθεια),και επιδιωξη ολων των παιχτων με προοπτικεs,καποια στιγμη να καλυτερεψουν και να παιξουν στην πρωτη ομαδα.
Τωρα το αλλο που λεs οτιδεν χρειαζοταν οι αλλεs 2-3(δεν χερω και ποσεs ειναι)clan,ολεs οι καλεs ομαδεs εχουν και την β,και την γ ομαδα τουs.
Αυτο με το κοινο TS,σιγουρα βοηθησε για να μην διαλυθοuν παρεεs.Που το κακο?
Οταν ερχονται παιχτεs στην ομαδα μαs,βλεπουν το μεγαλειο μαs και παρκαρουν.μπραβο τουs ,καλη κριση εχουν.
Οταν φευγουν απο την ομαδα(δεν μιλαω για καυγαδεs και τσακωμουs),παντα φταινε τριτοι που τουs ξεγελασαν,ταζονταs τουs ανταλαγματα.Aστεια πραγματα δλδ,αναφερομαστε σε μεγαλουs ανθρωπουs
Για μενα αν διαλυονταν ολεs οι ομαδεs και εμπαιναν κατω απο ενα κοινο TS,με κανονεs και σωστα κριτηρια,πιστευω οτι κατι ωραιο και καλο θα συνεβαινε.Που χαλαει αυτο και δεν γινεται?στιs καρεκλιτσεs σαs ποu νομιζεται οτι εισαστε καισαρεs,στουs καυγαδεs που εχουν προηγηθει , την ματαιοδοξια σαsκαι στη κοντοφθαλμη λογικη.
ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΚΛΑΝ ΜΕ Β,Γ,Δ,Ω ΟΜΑΔΕΣ.ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΜΕ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΕΠΑΘΛΑ...,ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΞΩ.ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΑΣ ΕΠΑΙΡΝΑΝ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ,ΑΝ ΜΑΣ ΕΒΛΕΠΑΝ (Αφου ειμαστ λιγοι)ΕΝΝΩΜΕΝΟΥΣ.(μιλαω για τουs διαχειριστεs του WOT)
αυτα τα λιγα απο μενα και χωριs να εχω διαθεση να την πω η να προσβαλω καποιον.Κριτηριο μου η κοινη λογικη και οχι παρασκηνια που σιγουρα δεν γνωριζω ,και που δεν με ενδιαφερουν κιολαs.
Ωρα Ελλαδοs WOT MEΣANYXTA
καλημερα σε ολουs
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Empty Big Bad PNX

Δημοσίευση από laskas Παρ Αυγ 22, 2014 12:57 am

Το κουμπί το πατάει μόνο ο παίκτης... Κανένας αρχηγός δεν μπορεί να κρατήσει με το ζόρι στο τσιφλίκι του κανέναν παίκτη και κανένας recruiter δεν μπορεί με το ζόρι να << κλέψει >> κάποιον παίκτη από μια ομάδα.Ακόμα και ψέματα να του υποσχεθείς τον ουρανό με τά άστρα.. μέσα σε 1 μήνα θα τον έχεις χάσει, γιατί θα καταλάβει τα ψέματα σου.

Οργανωθείτε καλύτερα γιατί η χρονιά θα είναι απαιτητική για όσους θέλουν να κερδίζουν.Αφού η great κάπως ξεχωρίζει, πηγαίνετε να τους βοηθήσετε.Κάντε κάτι πιο σοβαρό αν θέλετε να δειτε πρόοδο.Αν δεν κάνετε κινήσεις καφενεία θα μείνετε...
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από Sanguinius Παρ Αυγ 22, 2014 3:41 am

μιας και λέτε για καρεκλοκένταυρους http://worldoftanks.eu/community/clans/500048212-GR_AS/#wot&mt_order_by=-role_hierarchy
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από MementoM0ri Παρ Αυγ 22, 2014 5:20 am

laskas έγραψε:
Οργανωθείτε καλύτερα γιατί η χρονιά θα είναι απαιτητική για όσους θέλουν να κερδίζουν.Αφού η great κάπως ξεχωρίζει, πηγαίνετε να τους βοηθήσετε.Κάντε κάτι πιο σοβαρό αν θέλετε να δειτε πρόοδο.Αν δεν κάνετε κινήσεις καφενεία θα μείνετε...

Αυτο ισχυει και για την pnx ομως.
MementoM0ri
MementoM0ri

Αριθμός μηνυμάτων : 101
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 22
Τόπος : zimbabwe

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από laskas Παρ Αυγ 22, 2014 5:30 am

Πάντα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης...ειδικά σε εμάς!Εγώ περιμένω πολύ περισσότερα από αυτά που έχω δει μέχρι τώρα.
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από Veyder Παρ Αυγ 22, 2014 6:18 am

MementoM0ri έγραψε:
laskas έγραψε:
Οργανωθείτε καλύτερα γιατί η χρονιά θα είναι απαιτητική για όσους θέλουν να κερδίζουν.Αφού η great κάπως ξεχωρίζει, πηγαίνετε να τους βοηθήσετε.Κάντε κάτι πιο σοβαρό αν θέλετε να δειτε πρόοδο.Αν δεν κάνετε κινήσεις καφενεία θα μείνετε...

Αυτο ισχυει και για την pnx ομως.

Κοντή γιορτή το σ/κ θα δείξει πολλά.....
Veyder
Veyder

Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2014
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από Arxiereas Παρ Αυγ 22, 2014 7:21 am

@taramas

Κοίτα για αρχή σε διαβεβαιώ οτι οποια άποψη και νάχεις ειναι απο μένα τουλάχιστον σεβαστή απο την στιγμή που την καταθέτεις με σοβαρότητα και έτσι ακριβώς θα την ακούσω, αυτό το σχόλιο το κάνω για να ξεχωρίσω τις απαντήσεις μου απο κάποιους που τρολάρουν χωρις νόημα.
Το σκεπτικό σου είναι λάθος και εξηγούμαι, εχεις μια ομάδα με το δυναμικό της και το μέγεθός της, έρχεσαι μια μέρα και παίρνεις 30 παίχτες κυρίως απο τους καλύτερους θεωρητικά τουλάχιστον που έχει και κατόπιν έρχεσαι να την κατηγορήσεις οτι δεν πέτυχε, να το πώ λαικά χωρίς παρεξήγηση, την γ@μησες την ομάδα και έρχεσαι να πάρεις και την είσπραξη.

30 περίπου άτομα της και της GREED που είχαν προσχωρήσει στη GREEK. Όπως ήρθαν οικειοθελώς, έτσι και έφυγαν. Να είσαι σίγουρος ότι δεν ήταν ο Λάσκας αυτός που τους έφερε με το ζόρι ή με ψέματα, ούτε τους έδιωξε γιατί σου υπενθυμίζω ότι ήταν ο 1ος που αποχώρησε και αρκετό καιρό μετά πήγαν τα παιδιά (ο πυρήνας της GREED) στην PNX. Κάποιοι είχαν φύγει νωρίτερα είτε γιατί δεν μπόρεσαν να προσαρμοστούν στο νέο κλίμα, είτε γιατί προτιμούσαν το πιο παρεΐστικο που είχαν. Όπως και από τη Greek κάποιοι φύγανε μόνο και μόνο γιατί δεν τους άρεσε η ιδέα της συνένωσης, και ας απορούσαμε κάποιοι μήπως είμασταν εμείς οι λαλάκες και δεν βλέπαμε ότι ερχόταν καταστροφή. Ειρωνία ε? Αυτοί που φοβόντουσαν ότι θα διαλυθεί η GREEK, φύγαν και μόνο που άκουσαν για συνένωση και νέα πρότυπα (TOUCHE)! Ε δεν φταίει ο Άρης ή ο Αμφίβιος ή η ενωμένη GREEK γι' αυτό το πράγμα ούτε πρέπει να απολογηθεί κανείς για τις επιλογές μιας μειοψηφίας σε τέτοιες περιπτώσεις

Ενα άλλο σημαντικό σημείο οπου φαίνεται οτι δεν έχεις καταλάβει είναι το εξής : τουλάχιστον εγώ δεν ειχα καμία αντίρρηση στην μάζωξη των καλύτερων (εστω θεωρητικά) παιχτών σε μια ομάδα με συγκεκριμένο σκοπό, μάλιστα το είχα προτείνει εξαρχής, αρα μην παρασύρεσαι απο φωνές που λένε διάφορα για να κρύψουν το πραγματικό πρόβλημα. το σημείο της διαφωνίας μου είναι οτι δεν χρειαζόταν να διαλύσουμε ομάδες οργανωμένες με τον τρόπο τους με την μεγάλη ή μικρή επιτυχία τους προκειμένου να φτιάξουμε άλλες 3 παρόμοιες, να το πώ απλά το λάθος δεν έιναι η δημιουργία της PNX-R, το λάθος είναι δημιουργία των άλλων τριών ομάδων που έγινε με υποσχέσεις που κανείς δεν είχε την διάθεση να τηρήσει και με κατηγορίες και ψέματα προς οποιονδήποτε δεν δεχόταν τους αυτοκράτορες.

Μάλιστα. Ουσιαστικά λοιπόν η διαφωνία ήταν σε ποιανού οικόπεδο θα στηθεί το μαγαζί. Έναν παίκτη (soldier) πίστεψέ με είναι το τελευταίο που τον ενδιαφέρει και το τελευταίο που θα φέρει αποτελέσματα. Για να κάνω και το δικηγόρο του διαβόλου, μήπως δεν επελέγη κάποια από τις υπάρχουσες γιατί υπήρχαν παίκτες που δεν (θα) θέλανε να ξαναγυρίσουν σε αυτές, ακόμη και αν ήταν τελείως διαφορετικά τα πράγματα? Από την άλλη, έχω εγώ 80 άτομα στην ARXI clan. Άντε να τους πας στην ARXI2 (γ@μάτο ακούγεται  Laughing )  ή την ARXI3 για να κάνεις χώρο στους νέους χωρίς γκρίνιες και αποχωρήσεις. Start from scrap που λένε και οι Αγγλόφωνοι φίλε μου για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Οι πιθανότητας να τιναχτεί στον αέρα η προσπάθεια είναι τουλάχιστον οι διπλάσιες στην 1η περίπτωση (της ήδη υπάρχουσας clan). Πάρε (ξανά) το παράδειγμα του Αμφίβιου που είπε κλάιν αν θα είμαστε Greek ή Greed, o σκοπός είναι που μετράει. Και πάλι ΜΠΡΑΒΟ του γι' αυτό γιατί αμφιβάλω αν υπάρχει άλλος με clan τέτοιου επιπέδου (υπ' όψιν λίγους μήνες πριν ενωθούν με GREEK παίζανε Ευρώπη και είχαν περιοχές) που θα δεχόταν από commander να γίνει μέχρι και soldier, πόσο μάλλον στην clan που αυτός δημιούργησε. Βλέπεις αμέσως αμέσως πόσα θέματα προκύπτουν και πόσα γλιτώνεις αν το πάρεις από το μηδέν.

Μου λες για "οργάνωση". Όλοι δηλώνουν οργανωμένοι, και η EFE θα σου πει είναι οργανωμένη και η ARXI θα σου πει το ίδιο κι ας είναι "έχεις φίλε 10άρι? μπαίνεις στη clan και το βράδυ παίζεις cw". Μου λες για "ομάδες οργανωμένες με τον τρόπο τους". Ανάμεσα στις λέξεις ξέρεις τι διαβάζω? Ότι η νέα μεγάλη clan ήθελες να λειτουργεί με τον τρόπο σου. Αποκλείεται δηλαδή να υπάρχει καλύτερος τρόπος και καλύτερος οργανωτής? Δεν σε αμφισβητώ σε καμία περίπτωση αλλά σκέφτηκες καθόλου ότι η δική σου οργάνωση ήταν το αποτέλεσμα των ισορροπιών που ήδη υπήρχαν και ότι αυτά άλλαζαν δραματικά με το νέο εγχείρημα οπότε έπρεπε να επαναπροσδιοριστούν? Είσαι σίγουρος ότι θα δεχόσουν κάτι τέτοιο ή ότι θα ήσουν σε θέση να το διαχειριστείς? Μήπως τελικά κάποιοι έτσι απλά, πολύ απλά, δεν πίστευαν σε εσένα και θα πρέπει να το δεχτείς? Σου υπενθυμίζω δεν έκατσα να δω πώς ξεκίνησε η κόντρα σας, ούτε το συζήτησα ποτέ με κανέναν, τώρα ασχολούμαι με το θέμα γι' αυτό και κάνω εικασίες.

Επίσης όταν λέει ότι δεν θα διαλύσουν οι παρέες, πώς θα τις κρατήσει χωρίς δημιουργία PNX-αδυνάτων, αν αυτοί οι αδύναμοι παραμείνουν στη clan τους και σε άλλο TS? Μ' ένα σμπάρο 2 τριγώνια, φτιάχνεις ακαδημία και δεν διαλύεις τις παρέες. Πραγματικά δεν βλέπω κάτι κακό στην ύπαρξη πολλών PNX.

Δεν παίζουν cw άλλες PNX εκτός της R? Παίζουν και κέρδισαν χρυσό που δεν τους αποδόθηκε? Αν συνέβη κάτι τέτοιο, τότε είμαι μαζί σου σ'αυτό που λες.


Τα αποτελέσματα δε είναι κάτι μετρήσιμο, αν θεωρείς οτι η pnx-r έχει υπηρετήσει τους στόχους της τότε λυπάμαι που θα το πώ αλλά μάλλον είσαι εκτός θέματος, το λέω αυτό γιατί δεν είναι απλά μια άποψη, είναι μετρήσιμα πράγματα και οι αριθμοί που εσείς παραπάνω απο μένα πιστεύετε αυτά λένε, τι να κάνουμε να το κρύψουμε? άλλωστε τους στόχους δεν τους εβαλα εγώ ουτε κανείς αλλος, οι ίδιοι που την έστησαν τους έβαλαν, τώρα αν κορόιδευαν τους εαυτούς τους και τους υπόλοιπους τότε είναι άλλη ιστορία, στην περίπτωση αυτή έχεις δίκιο εσύ αλλά είναι ψεύτες αυτοί.

Όχι, τα αποτελέσματα είναι απολύτως μετρήσιμα, είναι συγκρίσιμα και γίνονται πάντα με βάση τους στόχους που επιλέγει η clan. Μια συμμαχία που επιλέγει την παρέα με σκοπό μουχαμπέτι, πλατουνάκια άντε και κανένα TC έχει αποτύχει αν στο TS της είναι 5 άτομα μέσα και ο καθένας σε ξεχωριστό κανάλι. Αν επιλέγει την προβολή στο χάρτη και τα καθημερινά cw έχει αποτύχει αν δεν είναι στο χάρτη π.χ. 1 βδομάδα το μήνα ή αν δεν παίζει cw π.χ. 5 φορές τη βδομάδα. Μεταξύ 2 ομάδων που έχουν τους ίδιους στόχους, πετυχημένη ή έστω πιο πετυχημένη είναι αυτή που το καταφέρνει καλύτερα σε: Συμμετοχή παικτών (ενεργοί-φαντάσματα), προβολή στο χάρτη (ημέρες/μήνα), αριθμός περιοχών, έσοδα. Απλά πράγματα.
Και πάντα μα πάντα υπάρχει η δυναμική μιας ομάδας που μπορεί να έχει το έμψυχο υλικό αλλά να της λείπει η οργάνωση (βαρόμετρο ο FC σε αυτό το θέμα) ή το αντίθετο.
To αν η PNX έχει εκπληρώσει την αποστολή της το ξέρουν αυτοί που τη δημιούργησαν. Το ότι υπερέχει όμως έναντι των άλλων Ελληνικών clan είναι οφθαλμοφανέστατο λαμβάνοντας υπ' όψιν τα παραπάνω συγκρίσιμα μεγέθη.


Υ.Σ. οσο για το σύστημα μοιρασμού του χρυσού εχω βάλει κι εγώ το χεράκι μου και δεν ξεκίνησε τότε που λές,είχε ήδη φτιαχτεί στην ΗΕΑΤ και μάλιστα ήταν και προιόν συζύτησης εμού και του Κώστα και το λέω αυτό για να καταλάβεις οτι έχω πλήρη ιδέα του θέματος.

Πού ακριβώς γράφω ότι εγώ-εμείς ανακαλύψαμε αυτόν τον τρόπο? Το μόνο που ανέφερα είναι πώς γινόταν η μοιρασιά
Arxiereas
Arxiereas

Αριθμός μηνυμάτων : 99
Ημερομηνία εγγραφής : 03/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Παρ Αυγ 22, 2014 9:15 am

@ arxiereas

Το ξαναλέω γιατί αν θα δείς τα ποστ εδω μέσα αν μη τι άλλο θα καταλάβεις οτι πολλοί πετάνε την μπάλα στην εξέδρα, παρουσιάζουν το θέμα σαν να είμαστε χωρισμένοι απο την μια οι μωβ και μπλέ παίχτες και απο την άλλη ολοι εμείς οι υπόλοιποι ενώ δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα τουλάχιστον για μένα, για να τελειώνουμε επιτέλους με αυτή την ιστορία θα πώ ενα παράδειγμα μπας και το καταλάβουν και οι επιμένοντες, ας πουμε οτι ολοι είμαστε φίλαθλοι και υποστηρίζουμε την ομάδα του ο καθένας, θέλουμε να δούμε να φτιάχνετε ενας ολυμπιιακός ή παναθηναικός που να διεκδικεί το ευρωπαικό πρωτάθλημα και να παίζει ισάξια με τις υπόλοιπες ευρωπαικές ομάδες ή θέλουμε να φτιάξουμε μια παράγκα που να κερδίζει τον πλατανιά και να πανυγηρίζουμε οταν παίρνει το ελληνικό πρωτάθλημα μην αφήνοντας καμία άλλη ομάδα να σηκώσει κεφάλι? επιτέλους ας πούμε τα πράγματα με το όνομά τους να ξέρουμε τι θέλει ο καθένας, εγω που είμαι και λίγο μεγάλος στην ηλικία θυμάμαι οτι ολη η ελλάδα έβλεπε κάθε βδομάδα την ομάδα μπάσκετ του ΑΡΗ να διεκδικεί ευρωπαικά τρόπαια, ειμασταν ολοι αρειανοί? οχι βέβαια, και το ερώτημα που πρέπει να απαντήσουμε είναι το εξής : η PNX-R φτιάχτηκε για να γίνει ο ΑΡΗΣ της Ελλάδας ή η παράγκα? εγω πιστεύω το πρώτο αν όμως συμβαίνει το δεύτερο τότε ζητώ συγγνώμη γιατί έκανα λάθος αλλά ταυτόχρονα θα πρέπει να ζητήσουν συγγνώμη ολοι όσοι παραμύθιασαν πολύ κόσμο, τόσο απλό είναι αλλά δεν απαντά ευθέως κανείς, ολοι γυρνάτε ξανά και ξανά στα ίδια, εφυγε ο ένας ήρθε ο άλλος, δεν μας ακολούθησε ο τάδε και τον πολεμάμε θαρρείς και είναι στίγμα της εποχής, ή είσαι μαζί μας αλλιώς είσαι χολέρα.
Οσο για το οικόπεδο και πάλι δεν κατάλαβες το θέμα, δικαίως βέβαια γιατί οπως ξανα είπα ολοι πετάνε την μπάλα στην εξέδρα, το θέμα δεν είναι το οικόπεδο το θέμα είναι οι άνθρωποι και επιτέλους δεν είναι ήρωας αυτός που τρώει εκεί που φτύνει, κάποιοι εχουν και κάποιες αρχές τι να κάνουμε τώρα, να ισοπεδώσουμε όλα για να ικανοποιήσουμε τον εγωισμό κάποιων? δεν πρόκειται να γίνει.
Τέλος αναφέρεσαι για κάποια δική μου οργάνωση, τι εννοείς δεν καταλαβαίνω? αν εννοείς για την ομάδα που ήμουνα εγώ commander είμαι υπερήφανος που κατάφερα μαζί με ολα τα παιδιά που συμμετείχαν να κάνω τόσα πράγματα που πραγματικά ξεπέρασαν ολες τις προσδοκίες και που αν θέλεις δεν αναφέρθηκαν απο κανέναν απο ολους αυτούς με τα παχιά λόγια, αν αναφέρεσαι στην συμμαχία των ομάδων που βασίστηκε σε μια ιδέα δική μου σε διαβεβαιώ οτι πέτυχε πολλά και κάποια απο αυτά τα έχεις δεί στην GREEK παρά το γεγονός οτι πάντα υπήρχαν και οι φωνές που μόλις ένοιωθαν λίγο δυνατοί σήκωναν το δικό τους φλάμπουρο.
Επειδή βλέπω οτι κρίνεις την δική μου πρόταση αλλά δεν έχεις ιδέα ποια ήταν εν συντομία θα σου πώ οτι και η δική μου πρόταση κατέληγε στην δημιουργία μιας κοινότητας αφού πρώτα έμπαιναν οι βάσεις, η επαφή, η γνωριμία και η συνεργασία μέσα απο μια καλή συμμαχία έτσι ώστε να μην χωρίσουμε ανθρώπους και ομάδες, να αποκτήσουμε δηλαδή μια μικρή έστω εμπιστοσύνη μεταξύ μας πριν ενωθούμε σε κάτι που θα το δεχόμασταν σαν φυσιολογική συνέχεια, βέβαια και ο τρόπος οργάνωσης είχε κάποια διαφορετικά στοιχεία αλλά δεν είναι αυτό το σημαντικότερο, η ουσία είναι αυτή που σου περιέγραψα, για λεπτομέρειες μπορείς να ρωτήσεις και τον Κώστα, το είχαμε συζητήσει διεξοδικά πολύ πριν.
Θα συμφωνήσω με οποιον πεί ότι είναι δύσκολα πραγματοποιήσιμη η ιδέα μου αλλά ποιός είναι αυτός που θα ισχυριστεί οτι είναι εύκολο πράγμα να ενώσεις τους Ελληνες? και εννοώ πραγματικά να τους ενώσεις οχι να φτιάξεις ενα μισθοφορικό στρατό.
Το πρώτο συμπέρασμα είναι οτι κανείς δεν είχε υπομονή να χτίσει κάτι καλό με γερές βάσεις που να μείνει και να το θυμούνται όλοι, ολοι ήθελαν να κάνουν τώρα το δικό τους, προσωπικά ήθελα να δω τους έλληνες ενωμένους σε μια ιδέα που να έχει συνέχεια και εμείς οι κουρασμένοι που κουβαλάμε το παρελθόν να κάνουμε στην άκρη να έρθουν νέα πρόσωπα χωρίς προηγούμενα και παθογένειες, δυστυχώς τίποτα απο αυτά δεν έγινε και να ξερεις μέχρι σήμερα έχω δικαιωθεί και πολύ φοβάμαι οτι θα δικαιωθώ και στα υπόλοιπα, ο χρόνος θα δείξει.

Υ.Σ. οσο για τις μειοψηφίες εχεις απόλυτο δίκιο, δεν ευθύνεται κανείς στις περιπτώσεις αυτές, όμως για σκέψου αν έμπαινε σε λειτουργία η πρότασή μου? δεν θα είχες περισσότερες πιθανότητες να αλλάξεις ακόμη και τις μειοψήφίες?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την taramas στις Παρ Αυγ 22, 2014 9:29 am, 1 φορά

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Παρ Αυγ 22, 2014 9:26 am

laskas έγραψε:Το κουμπί το πατάει μόνο ο παίκτης... Κανένας αρχηγός δεν μπορεί να κρατήσει με το ζόρι στο τσιφλίκι του κανέναν παίκτη και κανένας recruiter δεν μπορεί με το ζόρι να << κλέψει >> κάποιον παίκτη από μια ομάδα.Ακόμα και ψέματα να του υποσχεθείς τον ουρανό με τά άστρα.. μέσα σε 1 μήνα θα τον έχεις χάσει, γιατί θα καταλάβει τα ψέματα σου.

Οργανωθείτε καλύτερα γιατί η χρονιά θα είναι απαιτητική για όσους θέλουν να κερδίζουν.Αφού η great κάπως ξεχωρίζει, πηγαίνετε να τους βοηθήσετε.Κάντε κάτι πιο σοβαρό αν θέλετε να δειτε πρόοδο.Αν δεν κάνετε κινήσεις καφενεία θα μείνετε...

Κώστα,
μάλλον δεν είσαι ενημερωμένος, η great δεν είναι μόνη της, ούτε η greek είναι μόνη της ούτε η COGR, ολοι μαζί είμαστε και ολοι μαζί κανουμε την προσπάθειά μας, τώρα γιατι δεν βλέπετε το προφανές είναι μια άλλη ιστορία.

Οσο για το τσιφλίκι συμφωνώ απόλυτα, γιαυτό άλλωστε έφυγαν και αυτοί που έφυγαν απο εσας και πολύ φοβάμαι οτι θα σκάσουν τα πυροτεχνήματα σε λίγο, και πάλι ο χρόνος θα δείξει.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από gr68 Παρ Αυγ 22, 2014 10:24 am

Για να δουμε ρε φιλε,εσυ τα ξερειs καλυτερα.Eγω ελπιζω τα παιδια τηs πνχ να γινουν δυνατοτεροι(φυσικα το ιδιο ευχομαι για ολεs τισ ομαδεs αλλα δεν το βλεπω αν δεν δυναμωσουν-ενωθουν,κατι δραστικο δλδ).
Περιμενω να δω τι θα γινει στην προθεσμια που εβαλεs,αν διαλυθουν η θα συνεχισουν ετσι.
Τοτε την μπαλα θα την εχειs εσυ,να δουμε τι θα την κανειs αν δεν εχειs προβλεψει σωστα.............
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από laskas Παρ Αυγ 22, 2014 10:41 am

Τι θα πει μαζί πολεμάμε?????Ενώστε τις ομάδες!Βάλτε τους δυνατούς να παίζουν ένα special και στο άλλο οι υπόλοιποι!
ΕΝΩΣΤΕ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΙ...ΚΑΙ ΔΙΩΞΤΕ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ.Πραγματικά θα χαρώ να δω και άλλες ελληνικές δυνατές ομάδες!Γίωργο αν δεν κάνετε κινήσεις δεν θα τα καταφέρετε...στο υπογράφω!Το παιχνίδι έχει γίνει πολύ δύσκολο!

Οταν γίνεται ψηφοφορία για αρχηγό, δεν πρέπει να μιλάμε για τσιφλίκι.
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από marita89 Παρ Αυγ 22, 2014 3:04 pm

Ταραμα κανεις στην PNX δεν νιωθει μισθοφορος,λες συνεχεια πραγματα που δεν στεκουν και δεν σε καταλαβαινω ουτε εγω ουτε οι συνομιλητες σου.Εγω τοσο καιρο στην PNX δεν ακουσα κανενα παραπονο απο κανεναν περι τσιφλικιου κτλ.Οπως εγραψε καποιος ο καθε παιχτης επιλεγει αν θα μεινει η αν θα φυγει απο το clan του,ειναι επιλογες του καθενος,κανενας δεν φευγει η μπαινει σε μια ομαδα με το ζορι.Τελος οποιος μπει στο ts μας θα καταλαβει οτι ειμαστε ολοι μια μεγαλη παρεα,μιλαμε και παιζουμε σε platoon με ολους.Οι φιλοι δεν εχουν χαθει,συνηθως θα πετυχεις 3αδες απο φιλους π ηρθαν μαζι απο αλλο clan.Απο πλευρας αποδοσης θεωρω πως εσυ δεν μπορεις να κρινεις τις επιτυχιες μια ομαδας καθως δεν εισαι αρκετα εμπειρος παιχτης για να καταλαβεις το παιχνιδι.Δεν καταλαβαινω πως νομιζεις οτι στην PNX γινεται χαμος,ειναι ολα ηρεμα,σημερα δε,βλεπω πως εχουμε 99 παιχτες,δηλαδη δεν φευγουν παιχτες αλλα ερχονται.Δεν καταλαβαινω που βασιζεις αυτα π γραφεις.Ελπιζω να απαντησεις με αποδειξεις γιατι δεν γινεσαι κατανοητος.
marita89
marita89

Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Παρ Αυγ 22, 2014 9:08 pm

@ marita89

Ο καθένας αποφασίζει για τον εαυτό του, προς θεού μακριά απο μένα η χουντικές συμπεριφορές, ειναι δικαίωμα του καθενός να κάνει συμφωνία και να θέσει προαπαιτούμενο να παίρνει χρυσό και καλά κάνει για τον εαυτό του, απο την αλλη όμως δεν γίνεται να προσποιείται οτι έρχεται για την σημαία, εγώ αυτή την άποψη έχω, οπως και ο άλλος που θα κάνει συμφωνία να πάρει μαζί του οσα περισσότερα άτομα μπορεί απο την ομάδα που βρίσκεται και να πάει αλλού με αντάλλαγμα μια θέση, πάλι θα τονίσω οτι είναι δικαίωμά του και καλά κάνει για τον εαυτό του, τα παραμύθια και τα παχιά λόγια δεν μου αρέσουν.
Οσο για την ωραία περιγραφή σου τι να πώ, μακάρι να είναι τόσο ωραία οσο τα λες, μακάρι να έχουν άδικο ολοι αυτοί που εχουν αντίθετη άποψη, θα το δούμε στην πορεία, ουδεν κρυφόν υπο τον ήλιον.
Τωρα βέβαια δεν χρειάζεται να απαντήσω στην άποψή σου αν μπορώ να κρίνω ή όχι τις επιτυχίες μιας ομάδας και μάλιστα με το επιχείρημα οτι οτι δεν είμαι αρκετά έμπειρος για να καταλάβω το παιχνίδι, άποψή σου είναι σεβαστή μεν αλλά προκαλέι ολίγο γέλωτα μαζί με ολίγη απορία, τώρα για αποδείξεις μην τρολάρεις τουλάχιστον εδώ, τάχουμε πεί και τα έχουμε κουράσει, άλλωστε δεν μας έδωσες εσύ καμια απόδειξη για τις απόψεις σου, θα χαρούμε να μας αποδείξεις την απειρία μας.

@ gr68
Αν δεν έχω προβλέψει σωστά δεν θα γίνει τίποτα φίλε μου, θα έχω πέσει έξω και θα ζητήσω και συγγνώμη, χέστηκε η φοράδα στο αλόνι που λένε, αν δικαιωθώ όμως? τι θα γίνει? εχεις απάντηση σε αυτό?

@ laskas

Κώστα, έχεις πάρει φόρα και παίζεις μπάλα στην εξέδρα, ξέρω πολύ καλά οτι είσαι καλός στον αποπροσανατολισμό όμως πέρα απο τα λόγια ξέρεις πολύ καλά οτι δεν δειλιάζω μπροστά σε τίποτα και εξηγούμαι,
ας θεωρήσουμε οτι εγώ είμαι δύσπιστος βρε αδερφέ, δεν πείθομαι με τα ωραία λόγια ούτε με τις θέσεις ούτε με το χρυσό, θέτω μερικά ερωτήματα και θέλω να με πείσετε με τις απαντήσεις σας, αφήνουμε απέξω τις θεωρίες τα λόγια άλλων κλπ κλπ και μένουμε σε 2-3 ερωτήματα που έχω ήδη απευθύνει και σε σένα και στους υπόλοιπους, θα απαντήσετε σε κανένα ή όχι? παράδειγμα, σου λέω εγώ οτι τα αποτελέσματα είναι φτωχά και σίγουρα μακριά απο τους στόχους και στο περιγράφω με πολλούς τρόπους για να γίνω κατανοητός, σου λέω ευθέως να μου πείς τί είστε? ο ολυμπιακός της παράγκας που παίζει με τον πλατανιά και ανοίγει σαμπάνιες ή ο αρης τις χρυσής δεκαετίας? επιτέλους μια απάντηση απλή και σταράτη μπορώ να έχω?
σου λέω φέρε μια λίστα σύγκρισης με ισάξιες ομάδες να κάνουμε συζήτηση και εσύ επαναλαμβάνεις ξανά και ξανά τα 40κ χρυσό, τι να τα κάνω εγώ αυτά ρε Κώστα? τα έχω πάρει με την ΗΕΑΤ και το ξέρεις καλά, τίποτα καλύτερο έχεις?

Υ.Σ. λές να διώξουμε τους παίκτες φαντάσματα, συμφωνώ απόλυτα και επαυξάνω, το ερώτημα είναι εσείς γιατί δεν το κάνετε αυτό? και για να σε προλάβω μην πείς οτι δεν έχετε γιατί θα γίνεις γραφικός.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από laskas Παρ Αυγ 22, 2014 11:54 pm

Είχες πει 18 / 8 ότι σε 2 μήνες θα διαλυθούμε...άρα 18 / 10 θα είναι το τέλος μας Very Happy Μετράνε οι μέρες.
Εγώ λέω ότι μέχρι τις 23/10 αν δεν είσαι αρχηγός στην greek θα έχεις φύγει από εκεί.Αστειεύομαι ...και δεν το εύχομαι φυσικά!
Γιώργο ενώστε great - greek - cogr αφου τα βρήσκετε και βάλτε στην πρώτη ομάδα κάποιους με όποια κριτήρια εσείς νομίζετε ότι θα βγει ένα καλό αποτέλεσμα.Οι υπόλοιποι σε μια δευτερη ομάδα κλπ...κλπ...
Έχει αποδειχτεί ότι μόνο με διαλογή παιχτών μπορείς να καταφέρεις κάτι.Η heat είχε καλή διοίκηση ( τακτική στον χάρτη, διπλωματία,fc ) και κάλυπτε τις αδυναμίες των παικτών.Είχε ταβανιάσει όμως σε ένα καλό σημείο για ελληνική ομάδα.Παραπάνω δεν πήγαινε...
Ο έξυπνος δεν είναι μόνο αυτός που έχει άποψη...είναι και ο άλλος που ξέρει να ακούει και να κρίνει.Εσύ κάνεις συνέχεια μια αυστηρή κριτική χωρίς να προτείνεις τίποτα.Θυμίζει λίγο Τσίπρα!
Εκτός αν προτείνεις να διαλύσουμε όλη την pnx για να σε ικανοποιήσουμε...
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από gr68 Σαβ Αυγ 23, 2014 12:08 am

προσ ταραμα?
δεν σου λεω οτι αν δεν εχειs προβλεψει σωστα να σε μαστιγωσω,αλλα η πρεμουρα σου για διαλυσειs ομαδων,κατι θα δειχνει ρε ανθρωπε.
ΑΣΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ,Ο ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ.ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΕΤΥΧΕΙ,ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΝΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΦΕ . Very Happy 
Η ΠΑΤΑΤΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΑΘΕΙΑ ΜΕ 3-4 ΑΠΟ ΚΕΙ,ΚΑΙ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.εγω ετσι το βλεπω.
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από Gregorakis Σαβ Αυγ 23, 2014 12:36 am

... αυτό με τη συμμαχία (στην παρούσα φάση greek, great & cogr) δεν το καταλαβαίνω ... μπορείς να μου πεις πως δε μου πέφτει λόγος και το δέχομαι ... αυτό όμως που δεν μπορώ να δεχτώ είναι πως μαζεύτηκαν 5-10 νοήμονες ενήλικοι άνθρωποι και αποφάσισαν πως αυτό είναι το καλύτερο που έχουν να κάνουν ώστε να προοδεύσουν ...

edit: εγώ διαφώνησα με τον τρόπο που δημιουργήθηκε η pnx και με διάφορα οργανωτικά θέματα και λεπτομέρειες ... η βασική ιδέα όμως (η ένωση της κατακερματισμένης ελληνικής κοινότητας) είναι είναι για μένα μονόδρομος ...
Gregorakis
Gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Τόπος : Αθήνα

http://www.hitbox.tv/Gregorakis

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από marita89 Σαβ Αυγ 23, 2014 5:09 am

Ταραμα σου ειπα η αποδειξη ειναι να μπει καποιος στο ts και θα καταλαβει αυτο που περιγραφω σε λιγα λεπτα.Εγω μονο εσενα γνωριζω να εχεις αντιθετη αποψη και δεν καταλαβαινω πως εφτασες σε αυτο το συμπερασμα,ποιοι ειναι οι υπολοιποι που εχουν αντιθετη αποψη?
marita89
marita89

Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Σαβ Αυγ 23, 2014 10:07 am

@ laskas
Κώστα,
είναι τουλάχιστον αστείο να λέμε οτι ειμαι σε μια ομάδα για να γίνω αρχηγός, εχω προτείνει χθές για τρίτη φορά να φύγουμε ολοι εμείς οι κατέχοντες το παρελθόν απο τις θέσεις αυτές και να έρθουν νέα πρόσωπα, οπως βλεπεις όμως τελικά μόνο εγώ έφυγα απο το αρχηγιλίκι.
Συμφωνώ απόλυτα για το σχόλιό σου για την ΗΕΑΤ και το έχουμε συζητήσει μεταξύ μας σε βάθος πολύ καιρό πριν, η ΗΕΑΤ πέτυχε πράγματα που ήταν πάνω απο τις δυνατότητες της με το δυναμικό που είχε και πέρα απο εκεί δεν γινόταν κάτι άλλο, αυτός ήταν και ο λόγος άλλωστε που μπήκα στην διαδικασία να φέρω κοντά και άλλες ομάδες, ομως εδώ εχουμε ενα ερώτημα που θέλει απάντηση, αν η ΗΕΑΤ τότε, η GREAT τώρα, η GREEK πριν έχουν καταφέρει κάποια πράγματα, σήμερα η PNX-R με το δυναμικό που έχει τι έχει καταφέρει? μπαίνω στον πειρασμό να σκεφτώ οτι αν εγώ είχα αυτό το δυναμικό και αυτούς τους παίχτες τι θα είχα καταφέρει? βέβαια είναι απλά μια θεωρία και ολίγον άτοπη όμως δείχνει σαφώς οτι υπάρχει πρόβλημα.
Οσο για την ένωση που αναφέρεις το ξέρεις οτι ήταν και είναι πάντα στο μυαλό μου αλλά δεν πρόκειται να χαλάσω ούτε να διαλύσω καμια ομάδα, οταν θα το θελήσουν όλοι θα γίνει και δεν πρόκειται να με δείς εμένα αυτοκράτορα σε καμία περίπτωση.
Κρίμα να λές τέτοια πράγματα για μένα, το αντίθετο λέω εγώ για την PNX-R, να κάνετε επιτέλους αυτά για τα οποία μαζευτήκατε να κάνετε, και επειδή με προκαλείς σου λέω μόνο αυτό, απαντήσετ επιτέλους τι είστε? ολυμπιακός ή άρης? γιατί αν είστε αρης είμαι μαζί σας, αν είστε ολυμπιακός είμαι απέναντι.

gr68

Σε καμία περίπτωση δεν εχω προσβάλει καμία ομάδα, εμπάθεια δεν έχω με κανέναν, ευθέως έχω κατηγορήσει κάποιους για πράξεις που έχουν κάνει σε αντίθεση με αυτούς που δεν έχουν σταματήσει να διαδίδουν ψέματα και κατηγορίες χωρίς αντίκρισμα, κατανοώ πλήρως την εντύπωση που έχεις αφού ο καθένας απο αυτούς που απευθύνομαι προσωπικά κρύβεται πίσω απο την ομάδα για να μην απαντήσει.

@ gregorakis

Πολύ πριν να εμφανιστεί ή ιδέα ειχα εκφράσει την ίδια ακριβώς άποψη, σε ανύποπτο χρόνο είχα πεί οτι θα πρέπει να κάνουμε το δύσκολο, να ενώσουμε τους έλληνες, να μην αφήσουμε κανέναν απέναντι, ακόμη και αυτούς που δεν θα συμφωνήσουν αντί να τους πολεμήσουμε να τους βοηθήσουμε, να δώσουμε ενα καλό παράδειγμα και μια νοοτροπία που να μείνει, να την ακολουθήσουν και οι επόμενοι, μάλιστα είχα πεί την συγκεκριμένη φράση "θέλω να έρθει η μέρα που να μπαίνω να παίξω ενα random και να βλέπω έλληνες παίχτες να απευθύνουν χαιρετισμούς μεταξύ τους και όχι βρισιές".
Βλέπεις εσύ να έγινε κάτι τέτοιο? δεν λέω δύσκολο, πολύ δύσκολο αλλά θα άξιζε τον κόπο η προσπάθεια, αλλά ακόμα και αυτό να μην γινότανε δεν με στεναχωρεί γιατί ελληνας είμαι και ξέρω τις κατάρες της ράτσας μας, όμως θα μπορούσε να γίνει κάτι άλλο τουλάχιστον που το έχω δεί να γίνεται με άλλες ομάδες και το εξηγώ με ενα απλό και τυχαίο παράδειγμα, ας υποθέσουμε οτι η GREAT είναι μέσα στον χάρτη σήμερα και δέχεται επίθεση απο 1-2 ξένες ομάδες, επισκέπτεται το ts αυτών των ομάδων ο commander ή ο διπλωμάτης της PNX-R και λέει την εξής απλή φράση που επαναλαμβάνω την έχω συναντήσει ήδη 2 φορές "αφήστε ήσυχη την ομάδα αυτή γιατί είναι φίλοι μας γιατί αν δεν το κάνετε θα σας κυνηγήσουμε οπου και να πάτε", λίγο παιδιάστικο ακούγεται όμως δείχνει προς τα έξω τι? οτι οι ελληνες είναι ενωμένοι κια θα το σκεφτείς πολύ καλά για να τους αγγίξεις, υπάρχει κάτι τέτοιο? όχι βέβαια, το αντίθετο υπάρχει, αυτή είναι η εικόνα της αποτυχίας μας, όλων μας η αποτυχία είναι αυτή.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από marita89 Σαβ Αυγ 23, 2014 10:27 am

Ταραμα θα ηθελες να απαντησεις σε αυτο που ρωτησα?
marita89
marita89

Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από laskas Σαβ Αυγ 23, 2014 10:28 am

Γιώργο ηρέμησε!Ας κοιτάξουμε να βοηθήσει ο ένας τον άλλον!
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Σαβ Αυγ 23, 2014 10:31 am

Μια σύντομη φράση προς όλους τους φίλους της PNX-R,
συναντηθήκαμε μια και μοναδική φορά σε landing στην αφρική που δεν σας ενδιαφέρει καθόλου (οπως εσείς ισχυρίζεστε) και εγινε το εξής όμορφο, πριν την μάχη μας ρωτήσατε αν θα παίξουμε την μάχη με το σκεπτικό οτι θα έπρεπε να τρέχουμε απο τον φόβο μας, κατα την διάρκεια της μάχης κάποιοι επιδόθηκαν σε ειρωνικά σχόλια και κάποιοι άλλοι έψαχναν αγωνιωδώς να βρούν εμένα για να με σκοτώσουν, κερδίσατε την μάχη και πανηγυρίσατε σαν να είχατε περάσει πάνω απο την kazna, στην επόμενη μάχη χάσατε και ισχυριστήκατε οτι δεν ήταν παρά ενα training.
αν αυτό είναι η επιτυχία για εσάς τότε εγώ το λέω κατάντια, εγω αν ήμουν αρχηγός στην ομάδα αυτή θα εκανα το εξής απλό, θα βοηθούσα την άλλη ομάδα χωρίς να μου το ζητήσουν καν, αυτό δείχνει το επίπεδο που πρέπει να έχουν οι μεγάλες ομάδες, αλλά βέβαια αναρωτιέμαι πως να υπάρξει μια νοοτροπία τέτοια σε μια ομάδα οταν δεν την προωθούν οι αρχηγοί, εκτός αν δεν θεωρείτε μεγάλη ομάδα την PNX-R οπότε πάω πάσο που λένε.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 4 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Σαβ Αυγ 23, 2014 10:33 am

marita89 έγραψε:Ταραμα θα ηθελες να απαντησεις σε αυτο που ρωτησα?

δεν συνηθίζω να μην απαντάω και μάλιστα ευθέως, το ερώτημα ποιό είναι? οτι εσύ γνωρίζεις μόνο εμένα που είμαι αντίθετος? η απάντηση είναι απλή, δεν έχεις γνωρίσει ολους τους υπόλοιπους.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης