Unregulated World of Tanks.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Big Bad PNX

+13
Arxiereas
JDeviant
marita89
xiale
Veyder
37 EMA
gr68
Sanguinius
Gregorakis
cgakis
Perseas
laskas
taramas
17 απαντήσεις

Σελίδα 8 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 8 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από Veyder Τετ Αυγ 27, 2014 2:43 am

Dolofonos έγραψε:Είμαι σε μοντ διακοπών και για κάνα μήνα ακομη.δεν θα κάτσω ν ασχοληθώ με πολλά απ όσα ακούγονται αλλά μόνο για το κόψιμο που υπάρχει για την θέση του κομαντερ της πνχ. Αν και πάλι δεν αφορά κανέναν εκτός τα παιδιά που είναι εκεί εγώ έχω παραιτηθεί εδώ και 2 μηνες.

Καλές διακοπές και πιες και καμία μπύρα και για μας.

Big Bad PNX - Σελίδα 8 2moyxz8
Veyder
Veyder

Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2014
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 8 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από xiale Τετ Αυγ 27, 2014 3:27 am

Γιωργο ξέρεις οτι πολλές φορές απλά γίνοντε παρανοήσεις ???
Δεν έχουν όλα τα πραγματα κάποιο υποχθόνιο σκοπό ...

Χαρακτηριστικότερο παράδειγμα όλων η δική μας παρανόηση (θέλω να πιστευω) στο landing ...
xiale
xiale

Αριθμός μηνυμάτων : 193
Ημερομηνία εγγραφής : 16/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 8 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Τετ Αυγ 27, 2014 2:28 pm

Gregorakis έγραψε:@taramas ...

... δεν έχω καταφέρει ακόμα να σε κάνω να δώσεις μια απάντηση ... θα κάνω την έσχατη προσπάθεια, το υπόσχομαι ... αν μου δώσεις μια σαφή και λογική απάντηση στο ερώτημα "τι είναι αυτό που πιστεύεις πως θα μπορούσαν να κάνουν οι ελληνικές clan προς όφελος της ελληνικής κοινότητας και αποτρέπεται από τους καρεκλοκένταυρους της pnx", θα κάνω ό,τι περνάει από το χέρι μου να παραιτηθούν τόσο ο dolofonos όσο και ο cgakis ... θα μπω στην pnx και θα κάνω πραξικόπημα, θα τους κάψω το motherboard κάτι θα βρω αλλά δώσε μια απάντηση, μια πρόταση ρε παιδί μου ... όχι για μένα για το φουκαρά τον κυβερνοχώρο που τον γεμίζουμε με άχρηστα bits ...

Δεν εχεις κάνει τον κόπο να διαβάσεις, αλλιώς πιστεύω οτι είσαι νοήμων και εχεις καλή γνώση της Ελληνικής γλώσσας όποτε μάλλον έχω δίκιο γιατί απαντήσεις δόθηκαν και προτάσεις έγιναν, ενα μικρό παράδειγμα θα σου δώσω για να σε βοηθήσω, αν εσύ ξεκίναγες να φτιάξεις μια ομάδα σαν καλός ηγέτης το πρώτο που θα καθόριζες τι θα ήταν? τι θα φτιάξεις. τι σκοπό θα έχει, τι πορεία θα χαράξεις για να φτάσεις εκεί, ποια θα είναι η πολιτική και η διπλωματία σου και τέλος πως θα φέρεις και άλλους στο εγχείρημά σου, αυτό θα έκανα εγώ, πιστεύω κάθε λογικός άνθρωπος το ίδιο θα έκανε, αντι για αυτά τι έγινε? μόνο το τελευταίο, πως θα φέρουμε κόσμο, αυτό και τίποτα άλλο, η διαδικασία θά έπρεπε να είναι : φτιάχνουμε κάτι καλό με καλή οργάνωση και σαφή στόχευση και μετά προσελκύουμε ολους όσους ενδιαφέρονται, τι έγινε εδώ? μαζεύτηκαν τόσα άτομα με διαφορετική προοπτική χωρίς να ξέρει κανείς αν υπάρχει σκοπός, στόχοι και χαραγμένη πορεία για το που θα πάνε και πως θα το καταφέρουν.

Να μην κουραζόμαστε άλλο, εγώ τουλάχιστον δεν έχω καθόλου διάθεση, οτι είπαμε είπαμε, ο καθένας είπε αυτά που ήθελε να πεί, οσο για τα πρόσωπα θα πρέπει πρώτα να θέσουμε τους στόχους και μετά να δούμε και τα πρόσωπα που θα τους υπηρετήσουν με τον καλλίτερο τρόπο, στο σημείο αυτό εγώ διαφωνώ με τα πρόσωπα σε σχέση με την ιδέα όπως αυτή παρουσιάστηκε, αν η ιδέα έχει αλλάξει και είναι άλλη τότε πιθανόν να είναι και τα πρόσωπα κατάλληλα.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 8 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Τετ Αυγ 27, 2014 2:39 pm

xiale έγραψε:Γιωργο ξέρεις οτι πολλές φορές απλά γίνοντε παρανοήσεις ???
Δεν έχουν όλα τα πραγματα κάποιο υποχθόνιο σκοπό ...

Χαρακτηριστικότερο παράδειγμα όλων η δική μας παρανόηση (θέλω να πιστευω) στο landing ...

Αυτό που δεν κατάλαβες Αλέξη είναι οτι δεν υπήρξε καμία παρανόηση, υπήρξαν άνθρωποι που σε μένα έλεγαν έτσι και σε άλλους έλεγαν γιουβέτσι, στο ξεκαθάρισα και τότε αλλά δεν θέλεις να το δεχτείς, μπορείς να πείς οτι είμαι παράξενος ή κολλημένος, θα το δεχτώ αλλά δεν μπορώ να κάνω τίποτα γιαυτό, δεν μπορώ να συνυπάρξω με ανθρώπους που κάνουν τέτοιου είδους συνεργασίες βασισμένες στα ψέματα, τι να κάνουμε δεν μπορώ να αλλάξω, καταλαβαίνω οτι και ο χρήστος θα προσπαθούσε να ρίξει το φταίξιμο σε κάποιον άλλο αλλά δεν το δέχομαι απο κανέναν, μπορώ να ακούσω οτι θέλεις και να διαφωνήσω και να συμφωνήσω, τι στιγμή που θα μου πουλήσεις το πρώτο ψέμα έχεις τελειώσει.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 8 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από Gregorakis Πεμ Αυγ 28, 2014 12:19 am

taramas έγραψε:... οτι είπαμε είπαμε, ο καθένας είπε αυτά που ήθελε να πεί ...

... αυτό ακριβώς είπες αυτά που ήθελες να πεις και δεν απάντησες ούτε σε μια απλή ερώτηση, δεν έκανες ούτε μια πρόταση, δεν κατέθεσες μια άποψη, μια σκέψη, μια ιδέα ... μόνο πόσο κακή και αποτυχημένη είναι η pnx, που δεν έχει σοβαρότητα, διπλωματία, κάκαλα, στόχους κτλ ... εγώ μπορώ να συμφωνήσω μαζί σου και όσον αφορά την pnx μπορεί να έχεις και δίκιο αλλά όταν βγαίνεις με το λάβαρο του υποστηρικτή της ελληνικής κοινότητας πρέπει αν μη τι άλλο να κάνεις και μια δυο προτάσεις ρε αδερφέ ... η pnx έκανε, σωστές λανθασμένες έκανε ... πέτυχε απέτυχε πάντως είχε ένα πλάνο, μία πρόταση, ένα στόχο ... δώσε μου ένα σοβαρό σχέδιο που έχεις στο μυαλό σου και ίσως πείσεις έμενα και άλλους που γνωρίζω να επαναπατριστούμε ...
Gregorakis
Gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Τόπος : Αθήνα

http://www.hitbox.tv/Gregorakis

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 8 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από gr68 Πεμ Αυγ 28, 2014 1:00 am

πουτ.να ξενητια,εφαγεs τα καλυτερα παιδια. lol!
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 8 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Πεμ Αυγ 28, 2014 1:27 am

Gregorakis έγραψε:
taramas έγραψε:... οτι είπαμε είπαμε, ο καθένας είπε αυτά που ήθελε να πεί ...

... αυτό ακριβώς είπες αυτά που ήθελες να πεις και δεν απάντησες ούτε σε μια απλή ερώτηση, δεν έκανες ούτε μια πρόταση, δεν κατέθεσες μια άποψη, μια σκέψη, μια ιδέα ... μόνο πόσο κακή και αποτυχημένη είναι η pnx, που δεν έχει σοβαρότητα, διπλωματία, κάκαλα, στόχους κτλ ... εγώ μπορώ να συμφωνήσω μαζί σου και όσον αφορά την pnx μπορεί να έχεις και δίκιο αλλά όταν βγαίνεις με το λάβαρο του υποστηρικτή της ελληνικής κοινότητας πρέπει αν μη τι άλλο να κάνεις και μια δυο προτάσεις ρε αδερφέ ... η pnx έκανε, σωστές λανθασμένες έκανε ... πέτυχε απέτυχε πάντως είχε ένα πλάνο, μία πρόταση, ένα στόχο ... δώσε μου ένα σοβαρό σχέδιο που έχεις στο μυαλό σου και ίσως πείσεις έμενα και άλλους που γνωρίζω να επαναπατριστούμε ...

Ακριβώς μαζί με τα λάθη που εγώ εντοπίζω περιγράφω και το αντίστοιχο που εγώ θεωρώ σωστό, οι απόψεις μου είναι γραμμένες και μάλιστα πολλές φορές και αποτελούν ταυτόχρονα και προτάσεις, έκανα πολλές και μάλιστα σε σημείο παρεξήγησης, αλλά μια που το λές ας πάρουμε μια πρόταση που έκανα προ πολλού και που μπορεί να ενδιαφέρει και εσένα προσωπικά, είχα πεί λοιπον να φτιαχτεί μια επίλεκτη ομάδα και να μαζέψει τους καλύτερους των ομάδων και να επαναπατρίσει και τους ξενιτεμένους με σκοπό την κατάκτηση περιοχών και το χρυσό, να δρά πειρατικά και ενίοτε να βοηθάει και οποια άλλη ελληνική ομάδα, έτσι περιλαμβάνει και αυτόν που θέλει να είναι μισθοφόρος και αυτόν που θέλει την δόξα και αυτόν που θέλει να βοηθήσει.

Είδες εσύ καμία απάντηση πουθενά? θετική ή αρνητική? εγω πάντως δεν είδα, άσε λοιπον το παραμυθάκι που θυμίζει μονόλογο πολιτικού ανδρός που μονίμως μασάει την καραμέλλα "δεν έχεται προτάσεις", προτάσεις εχω κάνει και μάλιστα πολλές αν δεν θέλεις να τις δείς δικό σου θέμα.

Υ.Σ. αν τα πράγματα ήταν οπως βαυκαλίζονται μερικοί θα είχες επαναπατριστεί και εσύ, αντί γιαυτό ξενιτεύτηκαν και άλλοι μαζί σου και μάλιστα απο οτι ακούω προτιμούν να παρακαλάνε γνωστούς να μπούνε σε ξένη ομάδα παρά να μπούν σε μια ελληνική προσπάθεια, δεν τους κατηγορώ ούτε στο παραμικρό οπως δεν κατηγορώ ούτε εσένα που ξενιτεύτηκες, αυτό που σχολιάζω είναι οτι υπερασπίζεσαι κάτι που δεν θέλεις καν να συμμετέχεις.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 8 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από Gregorakis Πεμ Αυγ 28, 2014 3:25 am

... αυτό που περιγράφεις, μια επίλεκτη ελληνική ομάδα που θα μαζέψει τους καλύτερους έλληνες παίκτες με σκοπό την κατάκτηση περιοχών και το χρυσό, έγινε και είναι η pnx-r ... αυτή λοιπόν η πρόταση-ιδέα όπως εσύ λες (και εγώ συμφωνώ) απέτυχε!!! ... άλλη πρόταση έχεις ??? μια από τις πολλές που εγώ δε θέλω να δω ... θα ανοίξω τα στραβά μου και θα τη δω, αρκεί να μου την πεις ... και θα καθίσω να τη συζητήσουμε, ίσως και να καταλήξουμε κάπου, ποιος ξέρει ...

EDIT ... και φυσικά δεν υπερασπίζομαι την pnx ... το ξαναγράφω ΑΠΕΤΥΧΕ !!!
Gregorakis
Gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Τόπος : Αθήνα

http://www.hitbox.tv/Gregorakis

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 8 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από Veyder Πεμ Αυγ 28, 2014 3:31 am

Gregoraki θα μπορούσες μήπως να περιγράψεις αν θες και τους λόγους για τους οποίους απέτυχε? Δε το γράφω με ειρωνία ίσα ίσα που μπορεί να συμφωνήσω κιόλας με κάποια από τα επιχειρήματά σου.
Veyder
Veyder

Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2014
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 8 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από xiale Πεμ Αυγ 28, 2014 3:31 am

Ρε συ Γιώργο πια ψέμματα ???

Αν θυμάσαι καλά εκει που ήμασταν ήταν μια ξέμπαρκη κλαν ( μπεζ χρωματάκι) με τρεις περιοχές και έιχε βγει σχέδιο για ταυτόχρονη επίθεση και στις 3 περιοχές για να τους πετάξουμε μονοκόματα έξω απο τον χάρτη. Βάλατε και εσεις επίθεση στο τελευταίο turn (ενω η άλλη είχε μπει απο το μεσημέρι (που σημαίνει οτι δεν μπορουσε να βγει ) ). αν εμενε η επιθεση θα παιζατε πρωτα ενκουντερ με τους άλλους επιτιθέμενους που σημαίνει οτι η άμυνα τους θα πήγαινε μισή ωρα μετα επιτρέποντας τους να παιξουν άμυνα ... Σας ζητήσαμε να ακυρώσετε την επίθεση και εσεις τσαντιστήκατε και παρατησατε το landing ...

Τα ψέμματα που τα είδες ακριβώς ??? Εγώ το μόνο που βλέπω είναι υπερμετρος εγωισμός ... (και δεν το λέω για σένα γιατι θυμάμαι οτι δεν ήσουν παρών)
xiale
xiale

Αριθμός μηνυμάτων : 193
Ημερομηνία εγγραφής : 16/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 8 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από xiale Πεμ Αυγ 28, 2014 3:33 am

Γρηγοράκη γιατί απέτυχε ???

Προβλήματα υπάρχουν θέματα υπάρχουν αλλα μην είσαι ελληνάρας που τα θέλει όλα εχτές ...
xiale
xiale

Αριθμός μηνυμάτων : 193
Ημερομηνία εγγραφής : 16/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 8 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από antkon Πεμ Αυγ 28, 2014 3:39 am

Gregorakis έγραψε:... αυτό που περιγράφεις, μια επίλεκτη ελληνική ομάδα που θα μαζέψει τους καλύτερους έλληνες παίκτες με σκοπό την κατάκτηση περιοχών και το χρυσό, έγινε και είναι η pnx-r ... αυτή λοιπόν η πρόταση-ιδέα όπως εσύ λες (και εγώ συμφωνώ) απέτυχε!!! ... άλλη πρόταση έχεις ??? μια από τις πολλές που εγώ δε θέλω να δω ... θα ανοίξω τα στραβά μου και θα τη δω, αρκεί να μου την πεις ... και θα καθίσω να τη συζητήσουμε, ίσως και να καταλήξουμε κάπου, ποιος ξέρει ...

EDIT ... και φυσικά δεν υπερασπίζομαι την pnx ... το ξαναγράφω ΑΠΕΤΥΧΕ !!!

Ειλικρινα θελω και εγω να ακουσω γατι απετυχε εξηγησε μου τους λογους και αν θα ηθελε ο κυριος Ταραμας και εαν εστερνιζεται την αποψη αυτη θα ηθελα να την ακουσω

antkon

Αριθμός μηνυμάτων : 61
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 8 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από Perseas Πεμ Αυγ 28, 2014 4:02 am

xiale έγραψε:Ρε συ Γιώργο πια ψέμματα ???

Αν θυμάσαι καλά εκει που ήμασταν ήταν μια ξέμπαρκη κλαν ( μπεζ χρωματάκι) με τρεις περιοχές και έιχε βγει σχέδιο για ταυτόχρονη επίθεση και στις 3 περιοχές για να τους πετάξουμε μονοκόματα έξω απο τον χάρτη. Βάλατε και εσεις επίθεση στο τελευταίο turn (ενω η άλλη είχε μπει απο το μεσημέρι (που σημαίνει οτι δεν μπορουσε να βγει ) ). αν εμενε η επιθεση θα παιζατε πρωτα ενκουντερ με τους άλλους επιτιθέμενους που σημαίνει οτι η άμυνα τους θα πήγαινε μισή ωρα μετα επιτρέποντας τους να παιξουν άμυνα ... Σας ζητήσαμε να ακυρώσετε την επίθεση και εσεις τσαντιστήκατε και παρατησατε το landing ...

πιστεύω κάθε λογικός άνθρωπος το ίδιο θα έκανε
Perseas
Perseas

Αριθμός μηνυμάτων : 63
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 8 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από Gregorakis Πεμ Αυγ 28, 2014 4:20 am

... θέλετε να σας πω γιατί (θεωρώ) απέτυχε ή τις αιτίες της (κατά τη γνώμη μου) αποτυχίας ... δεν έχω πρόβλημα να ανοίξουμε μια τέτοια κουβέντα διότι η προσπάθεια της pnx είναι για μένα η μόνη σοβαρή πρόταση που έγινε ποτέ στην ελληνική κοινότητα και θα είχε ενδιαφέρον να δούμε τι έγινε, τι δεν έγινε και τι θα έπρεπε να γίνει ... αλλά κάτι τέτοιο θα αποπροσανατόλιζε την συζήτηση που έχω με τον taramas και θα ήθελα να δω τι άλλες ιδέες μπορεί να έχει ... πιστεύω πως αυτό θα έχει πιο μεγάλο ενδιαφέρον ...

... δεν το αποφεύγω, θα το κάνουμε ...
Gregorakis
Gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Τόπος : Αθήνα

http://www.hitbox.tv/Gregorakis

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 8 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από antkon Πεμ Αυγ 28, 2014 4:24 am

Gregorakis έγραψε:... θέλετε να σας πω γιατί (θεωρώ) απέτυχε ή τις αιτίες της (κατά τη γνώμη μου) αποτυχίας ... δεν έχω πρόβλημα να ανοίξουμε μια τέτοια κουβέντα διότι η προσπάθεια της pnx είναι για μένα η μόνη σοβαρή πρόταση που έγινε ποτέ στην ελληνική κοινότητα και θα είχε ενδιαφέρον να δούμε τι έγινε, τι δεν έγινε και τι θα έπρεπε να γίνει ... αλλά κάτι τέτοιο θα αποπροσανατόλιζε την συζήτηση που έχω με τον taramas και θα ήθελα να δω τι άλλες ιδέες μπορεί να έχει ... πιστεύω πως αυτό θα έχει πιο μεγάλο ενδιαφέρον ...

... δεν το αποφεύγω, θα το κάνουμε ...

Ανοιξε τοτε αλλο τοπικ...... δεν μπορεις να λες αυτο το πραγμα και να μην το αιτιολογεις εαν θεωρεις οτι αποπροσαντολιζεις την συζητηση δεκτο αλλα οπως σου ειπα περιμενω απαντηση

antkon

Αριθμός μηνυμάτων : 61
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 8 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από Veyder Πεμ Αυγ 28, 2014 4:33 am

Προσωπικά θα ήθελα να πεις γιατί θεωρείς ότι απέτυχε. Οι αιτίες είναι λίγο υποκειμενικές για τον καθένα αλλά αν δεν βαριέσε γράψτες και αυτές ίσως θα είναι το πρώτο κατεβατό που θα κάτσω να διαβάσω γενικότερα.
Veyder
Veyder

Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2014
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 8 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Πεμ Αυγ 28, 2014 1:47 pm

@ xiale

Αλέξη, το θέμα είναι παλιό και ειλικρινά το έχω σχεδόν ξεχάσει, ομως η ουσία μένει και είναι η εξής : μαζεύονται όλοι οι αρχηγοί σαν υπεύθυνα άτομα και συναποφασίζουν τι ακριβώς θα κάνουν, προσωπικά δεν εξέφρασα καμία άποψη απλά ακολούθησα οτι είχαν αποφασίσει οι υπόλοιποι, μέσα σε αυτή τη συνάντηση ούτε ήταν παρών ούτε αναφέρθηκε τίποτα για μια ξένη ομάδα που είχε κάποιος μιλήσει είχε κάνει συμφωνία, συμμαχία ή οτιδήποτε άλλο, είμαστε έτοιμοι να διεκδικήσουμε μια δεύτερη περιοχή που θα μας έδινε την σιγουριά της συνέχειας (οσοι εχουν εμπειρία ξέρουν οτι το landing δεν είναι οτι το καλύτερο για να μείνεις μέσα στον χάρτη) και όλααυτά οπως είπα όχι με δική μου πρόταση αλλά των άλλων, και στο παρα ένα κυριολεκτικά έρχεται κάποιος και σου λέει "κάνε πίσω γιατί οι φίλοι μου θα την πάρουν αυτή την περιοχή" και άντε εγώ να το δεχτώ και να πώ δεν βαριέσαι ας κάνουμε πίσω και βλέπουμε, οταν το λές όμως μπροστά σε άλλους τότε εκτός απο την μαλακία που κάνεις με εκθέτεις κιόλας. Εχε υπόψιν σου επίσης οτι δεν ήταν το πρώτο τέτοιο περιστατικό, το έχω δεί πολλές φορές και απο άλλους.
Any way που λένε, δεν έχω μείνει στο περιστατικό αυτό καθεαυτό, το πραγματικό θέμα είναι τι έγινε μετά, δηλώθηκε η είδηση οτι ο ταραμας φταίει και για να το στηρίξουμε βάλαμε και διάφορους που δεν είχαν ιδέα για τί πραγματικά είχε γίνει να κατηγορούν εμένα και την ομάδα ολόκληρη με χαρακτηρισμούς που δεν θέλω να τους θυμηθώ, τελικά ούτε εσύ ήξερες τι έγινε ούτε και οι υπόλοιποι, θυμάσαι που λέγατε οτι ηρθα εγώ να πάρω περιοχή χωρίς καν να σας ρωτησω? ειλικρινά ακόμα κι αν δεν ήξερες τι έγινε πιστεύεις οτι θα παρακαλούσα εγώ και η ΗΕΑΤ κανέναν να μας δώσει περιοχή? αυτό φίλε μου εξακολουθεί να είναι ανέκδοτο της δεκαετίας.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 8 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Πεμ Αυγ 28, 2014 2:04 pm

@ gregorakis

Νίκο, οταν κάτι ξεκινάει στραβά μειώνει δραματικά και τις πιθανότητες να πετύχει, το πρώτο στραβό που έγινε είναι οτι δεν βγήκε κανείς να πεί το εξής απλό "θα κάνουμε αυτό με αυτό το σκοπό" και να το τηρήσει, στην συζήτηση που έγινε αν δείς τι λέγανε δεν έχει καμία σχέση με την πρόταση μου και ως εκ τούτου δεν έχει καμία απολύτως σχέση με αυτό που λές οτι έγινε, η δημιουργία της PNX-R εκτός του οτι έχασε τον λόγο υπαρξής της φαίνεται οτι πελαγοδρομεί χωρίς να ξέρει κανείς τι είναι? εγώ είπα να φτιαχτεί η PNX-R με τον συγκεκριμένο σκοπό και να στηρίξει τις άλλες ομάδες με οποιον τρόπο μπορεί, τι έγινε? φτιάχτηκε χωρίς νόημα και τελικά ζήμιωσε και άλλες ομάδες, και τελικά ας μου εξηγήσει κανείς τι νόημα εχουν οι υπόλοιπες ομάδες της λεγόμενης κοινότητας? να δώσουν μελλοντικούς παίχτες? να λειτουργήσουν σαν φυτώριο? κάλλιστα θα το έκαναν και οι ομάδες που υπήρχαν, να μαντρώσεις ολους τους πορτοκαλοκόκκινους και να αρχίσουν οι εκλεκτοί να τους εκπαιδεύουν και να ασχολούνται μαζί τους? ούτε αυτό έγινε και δεν επρόκειτο να γίνει για τον απλούστατο λόγο οτι κανείς απο τους εκλεκτούς δεν θέλει στην πραγματικότητα να χαλάσει τα στατιστικά του ούτε να πλατουνιάζει με άλλα χρώματα, άρα? ποιός ο λόγος ύπαρξης τους? να εχουμε κοινό να μας επευφημεί και να ικανοποιηθεί και η ματαιοδοξία κάποιων που θέλουν οπωσδήποτε να είναι ηγέτες, δεν ισχυρίζομαι οτι ολα αυτά που λεώ είναι σωστά και ούτε το αλάθητο του παπα διεκδικώ, όμως πιστεύω οτι αν είχα εγώ αυτό το υλικό για να δουλέψω παρά το δύσκολο του εγχειρήματος θα είχα τουλάχιστον ενώσει τον κόσμο αντί να τον κάνω χίλια κομμάτια.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 8 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από laskas Πεμ Αυγ 28, 2014 2:31 pm

taramas έγραψε:@ gregorakis

Νίκο, οταν κάτι ξεκινάει στραβά μειώνει δραματικά και τις πιθανότητες να πετύχει, το πρώτο στραβό που έγινε είναι οτι δεν βγήκε κανείς να πεί το εξής απλό "θα κάνουμε αυτό με αυτό το σκοπό" και να το τηρήσει, στην συζήτηση που έγινε αν δείς τι λέγανε δεν έχει καμία σχέση με την πρόταση μου και ως εκ τούτου δεν έχει καμία απολύτως σχέση με αυτό που λές οτι έγινε, η δημιουργία της PNX-R εκτός του οτι έχασε τον λόγο υπαρξής της φαίνεται οτι πελαγοδρομεί χωρίς να ξέρει κανείς τι είναι? εγώ είπα να φτιαχτεί η PNX-R με τον συγκεκριμένο σκοπό και να στηρίξει τις άλλες ομάδες με οποιον τρόπο μπορεί, τι έγινε? φτιάχτηκε χωρίς νόημα και τελικά ζήμιωσε και άλλες ομάδες, και τελικά ας μου εξηγήσει κανείς τι νόημα εχουν οι υπόλοιπες ομάδες της λεγόμενης κοινότητας? να δώσουν μελλοντικούς παίχτες? να λειτουργήσουν σαν φυτώριο? κάλλιστα θα το έκαναν και οι ομάδες που υπήρχαν, να μαντρώσεις ολους τους πορτοκαλοκόκκινους και να αρχίσουν οι εκλεκτοί να τους εκπαιδεύουν και να ασχολούνται μαζί τους? ούτε αυτό έγινε και δεν επρόκειτο να γίνει για τον απλούστατο λόγο οτι κανείς απο τους εκλεκτούς δεν θέλει στην πραγματικότητα να χαλάσει τα στατιστικά του ούτε να πλατουνιάζει με άλλα χρώματα, άρα? ποιός ο λόγος ύπαρξης τους? να εχουμε κοινό να μας επευφημεί και να ικανοποιηθεί και η ματαιοδοξία κάποιων που θέλουν οπωσδήποτε να είναι ηγέτες, δεν ισχυρίζομαι οτι ολα αυτά που λεώ είναι σωστά και ούτε το αλάθητο του παπα διεκδικώ, όμως πιστεύω οτι αν είχα εγώ αυτό το υλικό για να δουλέψω παρά το δύσκολο του εγχειρήματος θα είχα τουλάχιστον ενώσει τον κόσμο αντί να τον κάνω χίλια κομμάτια.

Τι νόημα έχουν ή είχαν όλες οι υπόλοιπες ελληνικές ομάδες ????????????????????????( πλην εξαιρετικά ελαχίστων εξαιρέσεων ).Αυτή τη στιγμή, αφαιρόντας τις παρείστικες ομάδες, υπάρχει κάποιο νόημα ύπαρξης στις δήθεν ανταγωνιστικές?Και αν υπάρχει νόημα ύπαρξης πες μας ποιές είναι και τα κατορθώματα τους...
Όταν πάνω από 6 μήνες αποδεδειγμένα δεν έχουν κερδίσει ΤΙΠΟΤΑ!!!Κάθε μέρα παρακολουθώ...
Για ποιές ελληνικές ομάδες μιλάς???Οταν διαλύονται με τεράστια ευκολία όπως heat, bohh ακόμα και η hard... για να μην αναφέρω περιπτώσεις ομάδων που ήταν για γέλια...
Που ήμουνα ένα ολόκληρο χρόνο στην helas και δεν πήρα ποτέ χρυσό????Για τέτοιες ομάδες κόφτεσαι?Δεν λειτούργησε εις βάρος μου αυτή η ομάδα?Κέρδισα κάτι από εκεί?Εμαθα κάτι παίζοντας με χειρότερους?
ΠΟΙΟΣ ΔΙEΛΥΣΕ ΤΙ???
ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΑΙΚΤΗ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ????
Γιώργο σύνελθε επιτέλους!!!!!!!!!Δεν υπάρχουν ομάδες, μόνο παίκτες υπάρχουν που δεν είναι πρόβατα και δεν εξουσιάζονται ούτε κατευθύνονται από κανέναν.Κανέναν παίκτη δεν πήραμε με το ζόρι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Υπάρχουν παίκτες που αλλάζουν ομάδα κάθε 2 μέρες και ομάδες που διαλύονται σε 2-3 μικρότερες ανάλογα με τις κλίκες.Εχει αρχίσει να κουράζει αυτή η ιστορία.Η pnx ήταν μονόδρομος!
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 8 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από laskas Πεμ Αυγ 28, 2014 2:54 pm

Την κατάλληλη στιγμή δεν έσπρωξες μπροστά..έσπρωξες πίσω.Όταν λέγαμε για κοινό ts ...θυμάσαι τι έλεγες???
Οταν λέγαμε για καινούρια ελληνική ομάδα και ένωση άλλων ομάδων έλεγες ( και ακόμα λες ...) μην χαλάσουμε τις ομάδες!
ΠΟΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΕΜΠΝΕΟΥΝ ΣΕΒΑΣΜΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΤΟΥΣ????Αν μου πεις ότι είναι στη μέση οι παρέες και οι φιλίες, αυτές οι ομάδες δεν ανήκουν σε αυτή τη συζήτηση και δεν αναφέρομαι σε αυτές.
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 8 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Πεμ Αυγ 28, 2014 3:27 pm

@ laskas

Κώστα πάλι παρασύρεσαι και ξεφεύγεις, εχω πραγματικά κουραστεί να λέω και να ξαναλέω τα ίδια πράγματα και μάλιστα σε σένα που είσαι και γνώστης, εκτός αν οσες φορές συζητήσαμε δεν άκουγες, να τα πούμε άλλη μια φορά μπας και το εμπεδώσουμε, η ΗΕΑΤ ήταν και είναι κοινότητα και παρά την θέση μου δεν ανήκε σε μένα οπότε οπως πολύ καλά γνωρίζεις ακόμακι ήθελαδεν μπορούσα εγώ να κάνω τίποτα απολύτως σαν ομάδα παρά μόνο προσωπικά αν ήθελα να αποχωρήσω απο εκεί και να προσχωρήσω αλλού, σταμάτα λοιπον να λες διάφορα που δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα.
Οταν λέγαμε για κοινό ts θυμάμαι πάρα πολύ καλά τι έλεγα, το εξής απλό, δεν μπορείς να πετάξεις μέσα σε ενα κουβά ανθρώπους που δεν έχουν καμία επαφή, καμία συνεργασία και στην τελική δεν έχουν μάθει να συνυπάρχουν, αυτή ήταν η άποψή μου και μάλιστα προχώρησα και παραπάνω και σου έδωσα το πλάνο που κατα την άποψή μου θα έκανε ενα τέτοιο εγχείρημα σταθερότερο και βιώσιμο, απλά σου είπα φέρε οσο περισσότερο κόσμο και ομάδες κοντά, κάνε τους να συνηθίσουν την ιδέα της συνεργασίας και τότε αν όλα πάνε καλά μόνοι τους θα δούν ποια είναι η εξέλιξη της πορείας, το τελικό στάδιο θα είναι ώριμο και αποδεκτό απο την μεγάλη πλειοψήφία, αυτά σου είπα και σε αυτά επιμένω, ομως εσύ δεν ήθελες να περιμένεις, ήθελες εδώ και τώρα να παίξεις με άλλους παίκτες του ίδιο επιπέδου και νοοτροπίας με σένα, και πάλι σου είχα πεί, φτιάξτε μια ομάδα οπως πιστεύετε καλύτερα εσεις που έχετε τις ίδιες βλέψεις και τους ίδιους στόχους, τι κάνατε? να σου πώ τι κάνατε, μια σαλάτα χωριάτικη που δεν ξέρετε και πως να την φάτε.
Οσο για την λίστα με το χρυσό θα στο πώ για τελευταία φορά, δεν εχω κανένα πρόβλημα να την ανεβάζεις, αυτη τη λίστα που σου ειπα εγώ δεν την έφερες και δεν θα το κάνεις γιατί τελικά ολο αυτό το σκηνικό είναι φτηνή προπαγάνδα και μάλιστα τόσο φτηνή που δεν την περίμενα απο σένα, αντί γιαυτό περίμενα να φέρεις οτι στοιχείο υπάρχει και οποια σύγκριση είναι απαραίτητη για να βγάλεις σωστά συμπεράσματα.
Τις κλίκες άστες καλύτερα γιατί γιατί θα χάσεις και εκεί, πάλι θα γίνεις σαν την καμήλα που βλέπει την καμπούρα του παιδιού της και όχι την δική της.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 8 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Πεμ Αυγ 28, 2014 3:36 pm

Νομίζω οτι έχουμε εξαντλήσει ολα τα θέματα και δεν υπάρχει κάτι άλλο να πούμε, με το νααναμασάμε τα ίδια και τα ίδια δεν ωφελείται κανείς.
Δεν σας αρέσουν οι προτάσεις μου? μια χαρά, συζητήστε με άλλους, ακούστε κάτι άλλο, μείνετε στα ίδια, τόσες επιλογές έχετε, κάντε οτι νομίζετε απλά μην το κουράζετε άλλο, εγώ σας προτείνω να σκεφτείτε τι θέλετε :
BIG PNX ή GREAT PNX

και για να το πάμε στο ελληνικό θέλετε μεγάλη σε όγκο ή μεγάλη σε δόξα? διαλέχτε και κάντε το και μην μασάτε σαν κατσίκες (που παρεπιμπτώντως μάλλον δεν τρώνε ταραμά).

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 8 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από cgakis Πεμ Αυγ 28, 2014 4:06 pm


αρα εσυ γιωργο λες οτι η προσπαθεια PNX απετυχε
οκ το δεχωμαι
μαλιστα μπορω να σου πω και εγω καποια που αποτυχαμε αν θες.
η προσπαθεια blue allies πετυχε ? και αν πετυχε σε ποιους τομεις επετυχε στο διαστημα που περασε απο την δημειουργεια του PNX community

οσο για το θεμα HEAT εγω ξερω οπως και πολυ αλλοι τι και πως ως προ το community και θα συμφωνεισω ακριβως με οτι ειπες , αλλα κανεις δεν ξερει τι και πως με το blue allie
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2014
Ηλικία : 49
Τόπος : ΑΤΤΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 8 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Πεμ Αυγ 28, 2014 5:22 pm

Χρήστο να σου πώ την άποψή μου ομορφα και σταράτα οπως κάνω πάντα,
η blue alliance πήγε πάρα πολύ καλά και τους στόχους που είχε βάλει σε μεγάλο βαθμό τους πέτυχε παρά τα οποια προβλήματα που παρουσιάστηκαν απο ανθρώπους που για δικούς τους λόγους δεν προσπάθησαν, με τον τρόπο μας όμως τους φέραμε με το μέρος μας.
Το δυστύχημα είναι οτι απο την στιγμή που ξεκινήσατε εσεις την άγρα των παιχτών χάθηκε για εμάς ο στόχος και εξηγούμαι : ενώ θα έπρεπε να ασχοληθούμε με τους δικούς μας στόχους και να εντείνουμε την προσπάθειά μας και να φτάσουμε στο τελευταίο και σημαντικότερο βήμα της πραγματικής ένωσης το ξεχάσαμε και ασχοληθήκαμε με το πως θα πάρουμε παίχτες απο εσας και πως δεν θα πάρετε εσείς απο εμάς, ειναι σίγουρο οτι δεν συμφωνώ με αυτό γιαυτο άλλωστε και βρίσκομαι εδώ που βρίσκομαι και δεν είμαι στην πρώτη γραμμή που λένε.
Εγω νομίζω οτι απλά στα εύκολα είμασταν όλοι ικανοί αλλά οταν ήρθαν τα δύσκολα που έπρεπε να παρθούν γενναίες αποφάσεις έμεινα μόνος και οπως πάντα λέω η πλειοψηφία κερδίζει και εγώ δεν πρόκειται ποτέ να επιβάλλω κάτι σε κάποιον οταν δεν το θέλει.
Πάντως αν θέλεις εγώ αισθάνομαι κερδισμένος απο αυτό γιατί κάποια πράγματα που έχουν σημασία για μένα έγιναν, ποτέ άλλοτε δεν είχα δεί εγώ φιλίες μεταξύ ομάδων και ποτέ άλλοτε δεν είχα δεί ανθρώπους απο μια ομάδα να πηγαίνουν και να κάνουν παρέα και να παίζουν πλατουνάκια κλπ σε άλλες ομάδες και πολλά άλλα.
Επειδή επίσης πάντα κάνω και αυτοκριτική λέω στα ίσια οτι η ευθύνη η δική μου είναι οτι δεν κατάφερα να σπρώξω τους υπόλοιπους στους επόμενους στόχους, η συγκυρία βέβαια δεν ήταν και η καλύτερη αλλά το αποτέλεσμα είναι αυτό και δεν αλλάζει προς το παρόν τουλάχιστον.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 8 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από cgakis Πεμ Αυγ 28, 2014 6:29 pm

taramas έγραψε:Χρήστο να σου πώ την άποψή μου ομορφα και σταράτα οπως κάνω πάντα,
η blue alliance πήγε πάρα πολύ καλά και τους στόχους που είχε βάλει σε μεγάλο βαθμό τους πέτυχε παρά τα οποια προβλήματα που παρουσιάστηκαν απο ανθρώπους που για δικούς τους λόγους δεν προσπάθησαν, με τον τρόπο μας όμως τους φέραμε με το μέρος μας.

Το δυστύχημα είναι οτι απο την στιγμή που ξεκινήσατε εσεις την άγρα των παιχτών χάθηκε για εμάς ο στόχος και εξηγούμαι : ενώ θα έπρεπε να ασχοληθούμε με τους δικούς μας στόχους και να εντείνουμε την προσπάθειά μας και να φτάσουμε στο τελευταίο και σημαντικότερο βήμα της πραγματικής ένωσης το ξεχάσαμε

Πάντως αν θέλεις εγώ αισθάνομαι κερδισμένος απο αυτό γιατί κάποια πράγματα που έχουν σημασία για μένα έγιναν, ποτέ άλλοτε δεν είχα δεί εγώ φιλίες μεταξύ ομάδων και ποτέ άλλοτε δεν είχα δεί ανθρώπους απο μια ομάδα να πηγαίνουν και να κάνουν παρέα και να παίζουν πλατουνάκια κλπ σε άλλες ομάδες και πολλά άλλα.
.

επισης και εμεις ενωθηκαμε με νεο ονομα 5 ξενα clan τα παιδια  δεν ηξεραν ο ενας τον αλλο και θα επρεπε να γινουν παρεα αλλα και ομαδα     το ενα απο τα δυο σιγουρα ειμαστε  αμα σου πω και τα 2 δεν θα με πιστεψεις οποτε λεω το ενα

εμας το προβλημα μας ηταν να ενωσουμε 5 διαφορετικους κοσμους κατατασωντας τους με κατηγοριες για 4 clan διαφορετικου επιπεδου  αν εσυ νομιζεις οτι ειναι ευκολο πλανασαι πλανην  (η τεταρτη  για την παρεα ρε γαμωτο αλλα τωρα εχω πληρωσει ενα χρονο premium στο war thander και δεν παιζω wot )
να πρεπει να πεις σε δυο φιλους: ολη την ωρα παιζετε μαζι στα clan war χωρια γιατι εσυ δεν εχεις τα στατιστικα για να ειστε μαζι στο clan war , να ηξερες ποσσες διαροες ειχαμε απο αυτο αλλα μαλλον ξερεις
οποτε οι διαροες χαρισμα σου ηταν σιγουρο οτι θα υπηρχαν εκατερωθεν το εχεις για ευκολο?

εγω να δεις ποσο κερδισμενος ειμαι ξερεις τι ειναι να βλεπεις ανθρωπους απο 5 clan + την αγρα  αγνωστους μεταξυ τους να γινωνται ενα με ιδιο σημα ιδιο ts ιδια φιλοσοφια και εντελει μεγαλυτερη παρεα

και ολα αυτα σε εξι μηνες και με ελληνικο καλοκαιρι δεν σου πεφτει κομματακι βαρια η καλογερικη
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2014
Ηλικία : 49
Τόπος : ΑΤΤΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 8 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης