Unregulated World of Tanks.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

+8
TakisGoutsis
Gregorakis
fc_rex
Dolofonos
taramas
xiale
antkon
laskas
12 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από Gregorakis Τετ Απρ 22, 2015 12:07 am

... ναι ρε έγραψες τρεις γραμμές και κουράστηκες ... και στο forum noobας είσαι γμτ ... lol!


... τα λες καλά όμως, φαίνεται πως θα έχεις καλό recent στο forum Razz ...
Gregorakis
Gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Τόπος : Αθήνα

http://www.hitbox.tv/Gregorakis

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από TakisGoutsis Τετ Απρ 22, 2015 12:27 am

Gregorakis έγραψε:... ναι ρε έγραψες τρεις γραμμές και κουράστηκες ... και στο forum noobας είσαι γμτ ... lol!


... τα λες καλά όμως, φαίνεται πως θα έχεις καλό recent στο forum Razz ...
μια ζωή noobas θα είμαι δεν αντέχω άλλο Twisted Evil Twisted Evil lol! lol!
TakisGoutsis
TakisGoutsis

Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από Gregorakis Τετ Απρ 22, 2015 12:49 am

laskas έγραψε: ... Ένας μωβ δεν δικαιούται να κάνει μια κακή μάχη και μόλις την κάνει αρχίζουν στα σχόλια ebay account, new account, παίζει με μικρά tr κλπ κλπ...

... stop bullying the unicums Twisted Evil  ...
Gregorakis
Gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Τόπος : Αθήνα

http://www.hitbox.tv/Gregorakis

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από imperiumgraecum Τετ Απρ 22, 2015 1:56 am

laskas έγραψε:Mε παίκτες ότι να ναι και με έναν καλό fc ίσως μπορεί να γίνει κάτι σε σχέση με τις δυνατότητες της ομάδας.Δηλαδή μια κίτρινη ομάδα μπορεί να κερδίσει μια μπλε ομάδα λόγω fc??? ΚΑΘΕ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ... ΝΑΙ

Το Πάσχα πέρασε, τώρα περιμένουμε την επόμενη νίκη σε 8 μήνες
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 25/07/2014
Τόπος : Ευρω-ισλαμαμπάντ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από taramas Τετ Απρ 22, 2015 6:36 am

Βλέπω το bullying είναι στις δόξες του, ατελείωτη συζήτηση και αλληλοκατηγορίες, πολύ συνοπτικά θα ξαναπώ την άποψή μου.

1) υπάρχουν πολλοί τρόποι για να γίνει κάποιος λιλά μωβ κλπ, επιλογή αρμάτων, επιλογή τρόπου, επιλογή συμπαικτών, αυτά μπορεί να τα κάνει ο καθένας, αυτά που δεν μπορεί να κάνει ο καθένας είναι να εχει την υπομονή να τα κάνει και να έχει και την αντίληψη του περιβάλλοντος της μάχης, θέλει κόπο, χρόνο και διάθεση, αν δεν τα έχεις τότε πας σε διάφορους πλάγιους τρόπους που μπορεί να σου δώσουν νούμερα αλλά δεν θα σε κάνουν καλύτερο παίχτη.
2) το πρόβλημα με τους λιλα-μωβ παίκτες δεν είναι το χρώμα τους, είναι η συμπεριφορά τους σε ενα ομαδικό παιχνίδι, ενας ελληνας μωβ παίκτης συνήθως είναι υπεράνω κανόνων, ομάδων και προσφοράς, θεωρεί τον εαυτό του θεό με αποτέλεσμα να είναι απλά επιζήμιος στο περιβάλλον, υπάρχουν βέβαια και οι εξαιρέσεις αλλά δυστυχώς ο κανόνας είναι θλιβερός.
3) ενας μέτριος παίκτης μπορεί να γίνει καλύτερος και χρησιμότερος για την ομάδα του, ενας μωβ και μη ομάδικός παίκτης δεν θα γίνει ποτέ χρήσιμος για την ομάδα του, ακριβώς γιαυτό δεν πρόκειται ποτέ να γίνει μια ελληνική πραγματική ομάδα με λιλα-μωβ παίκτες, γιατί όλοι θα είναι θεοί και δυστυχώς θα λείπουν οι καλοί στρατιώτες που τελικά κερδίζουν την μάχη σε αντίθεση με την άποψη του φίλου παραπάνω, ενας καλός fc δεν κερδίζει μια μάχη, δίνει την δυνατότητα στους στρατιώτες του να την κερδίσουν.

Τέλος θα έλεγα να βγούμε απο το τρυπάκι των στατιστικών και να προσπαθήσουμε να βοηθήσουμε πραγματικά να ανέβει το επίπεδο και η ποιότητα, αλλιώς ο μαρασμός αργα και σταθερά θα συνεχίσει την πορεία του.

Καλές μάχες και ειρήνη αδερφοί.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από laskas Τετ Απρ 22, 2015 7:41 am

taramas έγραψε:Βλέπω το bullying είναι στις δόξες του, ατελείωτη συζήτηση και αλληλοκατηγορίες, πολύ συνοπτικά θα ξαναπώ την άποψή μου.

1) υπάρχουν πολλοί τρόποι για να γίνει κάποιος λιλά μωβ κλπ, επιλογή αρμάτων ( φαίνεται αμέσως άμα ο άλλος έχει χιλιάδες μάχες με μικρά ύποπτα tr καταλαβαίνεις για τι λογαριαμό πρόκειται και αν επιδιώκει να ανεβάσει στατιστικά.Ειδικά αν τα 10άρια του είναι σε άθλια κατάσταση ), επιλογή τρόπου, επιλογή συμπαικτών, αυτά μπορεί να τα κάνει ο καθένας, αυτά που δεν μπορεί να κάνει ο καθένας είναι να εχει την υπομονή να τα κάνει και να έχει και την αντίληψη του περιβάλλοντος της μάχης, θέλει κόπο, χρόνο και διάθεση ( συμφωνώ ), αν δεν τα έχεις τότε πας σε διάφορους πλάγιους τρόπους που μπορεί να σου δώσουν νούμερα αλλά δεν θα σε κάνουν καλύτερο παίχτη.
2) το πρόβλημα με τους λιλα-μωβ παίκτες δεν είναι το χρώμα τους, είναι η συμπεριφορά τους σε ενα ομαδικό παιχνίδι, ενας ελληνας μωβ παίκτης συνήθως είναι υπεράνω κανόνων, ομάδων και προσφοράς, θεωρεί τον εαυτό του θεό με αποτέλεσμα να είναι απλά επιζήμιος στο περιβάλλον( προκατάληψη!Γιατί όταν ήμουνα στην heat αυτή την εικόνα  σου έδωσα?Δεν υπάρχει κανόνας για αυτό το θέμα και δεν μπορείς να πεις ότι όλοι οι μωβ δεν είναι ομαδικοί και δημιουργούν προβλήματα...), υπάρχουν βέβαια και οι εξαιρέσεις αλλά δυστυχώς ο κανόνας είναι θλιβερός.
3) ενας μέτριος παίκτης μπορεί να γίνει καλύτερος και χρησιμότερος για την ομάδα του, ενας μωβ και μη ομάδικός παίκτης δεν θα γίνει ποτέ χρήσιμος για την ομάδα του( συμφωνώ ), ακριβώς γιαυτό δεν πρόκειται ποτέ να γίνει μια ελληνική πραγματική ομάδα με λιλα-μωβ παίκτες ( Δεν υπάρχουν πολλοί και όσοι παίζουν τώρα σε ξένες ομάδες απογοητεύτηκαν από τις ελληνικές με ηλίθιες ηγεσίες, σίγουρα όχι όλες.Γιατί μπορεί εσύ να λες για τους μωβ αλλά και εγώ έχω να πω ότι ο κάθε βλάκας γίνεται αρχηγός μιας ομάδας και τα κάνει μαντάρα.Αν μια ομάδα δεν τα πάει καλά μεγάλο μερίδιο ευθύνης έχουν αυτοί που την διοικούν). γιατί όλοι θα είναι θεοί και δυστυχώς θα λείπουν οι καλοί στρατιώτες που τελικά κερδίζουν την μάχη σε αντίθεση με την άποψη του φίλου παραπάνω, ενας καλός fc δεν κερδίζει μια μάχη, δίνει την δυνατότητα στους στρατιώτες του να την κερδίσουν.

Τέλος θα έλεγα να βγούμε απο το τρυπάκι των στατιστικών και να προσπαθήσουμε να βοηθήσουμε πραγματικά να ανέβει το επίπεδο και η ποιότητα, αλλιώς ο μαρασμός αργα και σταθερά θα συνεχίσει την πορεία του.( συμφωνώ )

Καλές μάχες και ειρήνη αδερφοί.
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από antkon Τετ Απρ 22, 2015 11:56 am

εφερα ποπ κορν αργησα?

antkon

Αριθμός μηνυμάτων : 61
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από laskas Τετ Απρ 22, 2015 12:52 pm

Αντώνη αμα δεν απαντάω σε chat έχω ban...σας είχα δει σε μάχη με τον Λευτέρη.
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από imperiumgraecum Τετ Απρ 22, 2015 1:17 pm

taramas έγραψε:
1) υπάρχουν πολλοί τρόποι για να γίνει κάποιος λιλά μωβ κλπ, επιλογή αρμάτων, επιλογή τρόπου, επιλογή συμπαικτών, αυτά μπορεί να τα κάνει ο καθένας, αυτά που δεν μπορεί να κάνει ο καθένας είναι να εχει την υπομονή να τα κάνει και να έχει και την αντίληψη του περιβάλλοντος της μάχης, θέλει κόπο, χρόνο και διάθεση

2) το πρόβλημα με τους λιλα-μωβ παίκτες είναι η συμπεριφορά τους σε ενα ομαδικό παιχνίδι, ενας ελληνας μωβ παίκτης συνήθως είναι υπεράνω κανόνων, ομάδων και προσφοράς, θεωρεί τον εαυτό του θεό με αποτέλεσμα να είναι απλά επιζήμιος στο περιβάλλον, υπάρχουν βέβαια και οι εξαιρέσεις αλλά δυστυχώς ο κανόνας είναι θλιβερός.

3) ενας μέτριος παίκτης μπορεί να γίνει καλύτερος και χρησιμότερος για την ομάδα του, ενας μωβ και μη ομάδικός παίκτης δεν θα γίνει ποτέ χρήσιμος για την ομάδα του, ακριβώς γιαυτό δεν πρόκειται ποτέ να γίνει μια ελληνική πραγματική ομάδα με λιλα-μωβ παίκτες, γιατί όλοι θα είναι θεοί και δυστυχώς θα λείπουν οι καλοί στρατιώτες που τελικά κερδίζουν την μάχη

Τόσες αοριστολογίες και αυτοακυρούμενα επιχειρήματα που δεν ξέρω αν έχω καν τη διάθεση να αντικρούσω....

Το 1) και το 2) τα αφήνω, και αντί σχολιασμού, θα σε παραπέμψω στο http://forum.wotlabs.net/.
Παραθέτω και έναν πίνακα:
Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 2hzjri8

Ως προς το 3), δηλαδή μας λες ότι FAME, KAZNA, LGEND, HAMI, 9-TD, ANGER και πολλές άλλες ανταγωνιστικές clans κάνουν λάθος που προτιμούν παίκτες με wn8>2400?
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 25/07/2014
Τόπος : Ευρω-ισλαμαμπάντ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από antkon Τετ Απρ 22, 2015 2:46 pm

laskas έγραψε:Αντώνη αμα δεν απαντάω σε chat έχω ban...σας είχα δει σε μάχη με τον Λευτέρη.


np

antkon

Αριθμός μηνυμάτων : 61
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από TakisGoutsis Τετ Απρ 22, 2015 9:28 pm

για μένα το xvm έχει προσθεση ξεχωριστό χρώμα να ξέρετε γτ είμαι μια κατηγορία μόνος μου.... χαχαχαχαχα lol! lol! lol! lol!
TakisGoutsis
TakisGoutsis

Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από Gregorakis Τετ Απρ 22, 2015 10:44 pm

... εσύ ήξερες όμως τι έκανες, πήγες στην κατάλληλη clan ώστε να ακούς να σε φωνάζουν: εεε ψιτ εσύ ο γκρέητ !!! Razz
Gregorakis
Gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Τόπος : Αθήνα

http://www.hitbox.tv/Gregorakis

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από TakisGoutsis Τετ Απρ 22, 2015 10:47 pm

Gregorakis έγραψε:... εσύ ήξερες όμως τι έκανες, πήγες στην κατάλληλη clan ώστε να ακούς να σε φωνάζουν: εεε ψιτ εσύ ο γκρέητ !!! Razz

όλα είναι υπολογισμένα με χαρτί και μολύβι... afro afro afro
TakisGoutsis
TakisGoutsis

Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από Gregorakis Τετ Απρ 22, 2015 11:40 pm

@ imperium ... βασίλη δεν είναι και πολύ άστοχα τα όσα γράφει ο taramas, είναι όμως λίγο χαμένος στη μετάφραση, λίγο μπερδεμένος γιατί πρέπει να γράψει πράγματα "στρόγγυλα" που να ευχαριστούν τα άκρα και λίγο άκυρος διότι πρέπει να ασχοληθεί και με θέματα που στην πραγματικότητα δεν κατέχει ...


... ξεκινώντας από το (3) για παράδειγμα, εγώ εν μέρη συμφωνώ ... είναι κάτι που το έχω συναντήσει αρκετές φορές και κυρίως στη HAMI όταν μια 15αδα με μωβ και μπλε παίκτες έχανε από πολύ κατώτερες clan, καθώς είχε παίκτες καλούς στα randoms αλλά όχι σε οργανωμένο και ομαδικό παιχνίδι ... φυσικά διαφωνώ με τη γενίκευση που κάνει ο taramas και φυσικά υπάρχει και ένα θεματάκι με τον ορισμό του μέτριου παίκτη ... για τον taramas ο μέτριος παίκτης υποψιάζομαι πως είναι κάποιος με 1200 wn8 ενώ για τον fc των FAME είναι κάποιος με 2200 wn8 ... επίσης διαφωνώ σε ότι αφορά τους έλληνες παίκτες και πρέπει σιγά σιγά η καραμέλα αυτή να λιώσει, είναι άλλοι οι λόγοι που δεν υπάρχουν καλές ελληνικές clan και δε συνυπάρχουν καλοί έλληνες παίκτες σε κάποια ...


... και στο (2) εν μέρει συμφωνώ ... ο μωβ είναι σχεδόν σίγουρο πως θα δείξει κάποια υπεροψία αλλά και η υπεροψία αυτή μπορεί να δικαιολογηθεί ... πρώτα από το γεγονός πως έχει κερδίσει το δικαίωμα να θεωρεί τον εαυτό του καλύτερο, έχει παλέψει και προσπαθήσει να "φτιάξει" τα στατιστικά του και αυτό πρέπει να του αναγνωρίζεται ... και εν συνεχεία από το γεγονός πως αντιμετωπίζεται με "φθόνο" από τους χαμηλότερης δυναμικότητας συμπαίκτες του ... το γράφει ο laskas: δε γουστάρω εγώ με τα στατιστικά που έχω να μου συμπεριφέρονται σαν να είμαι ο οποιοσδήποτε και να δέχομαι απλά οδηγίες από άτομα που είναι (ή έστω θεωρώ πως είναι) κατώτερα μου!!! πως να το κάνουμε δηλαδή, πρέπει να βρεθεί κάθε φορά ο κοινός τόπος, δε γίνεται αλλιώς ... δε μπορεί να έχεις στην ομάδα σου έναν παίκτη του 1500 και έναν του 2500 και να τους αντιμετωπίζεις το ίδιο, ο καλός ο παίκτης πρέπει να χαίρει ενός σεβασμού και να είναι παράδειγμα ώστε να τον μιμηθούν και οι άλλοι, αλλιώς μείνε με τους 1200-1500 (που θα είναι πάντα 1200-1500 διότι δε θα έχουν κίνητρα βελτίωσης) και αναθεμάτιζε τους μαλάκες τους unicums που δε τους θέλουμε γιατί είναι παρτάκιδες, κωλόπαιδα και χαλούν την ομάδα ...


... και τέλος με το (1) συμφωνώ απόλυτα !!! πραγματικά δε πιστεύω πως ο taramas έγραψε κάτι τέτοιο και δεν είμαι και σίγουρος αν έχει καταλάβει τι έγραψε !!! ας το δούμε αναλυτικά: "υπάρχουν πολλοί τρόποι να γίνει κάποιος μωβ", όλοι καταλήγουν σε έναν, το να μάθεις να παίζεις αλλά ναι υπάρχουν πολλοί, αυτοί που αναφέρει ο taramas και άλλοι ... και συνεχίζει: "αυτά μπορεί ο καθένας να τα κάνει", φυσικά θα μπορούσε πχ να φτιαχτεί ένας οδηγός "πως να γίνεις unicum" και μέσα εκεί να γράψουν διάφοροι ποιους κανόνες πρέπει να ακολουθήσεις, "αυτά που δε μπορεί να κάνει ο καθένας είναι να έχει την αντίληψη του περιβάλλοντος της μάχης" !!!!! όσα βιβλία κι αν γραφτούν, όσο κι αν όλοι θελήσουν μια μέρα να γίνουν unicums, όσο κι αν όλοι προσπαθήσουν να γίνουν απλά ΔΕ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ ΟΛΟΙ !!! και δε θέλει μονο " κόπο, χρόνο και διάθεση" θέλει και ικανότητα !!! ο garry kasparov έχει γράψει βιβλία για το σκάκι που τα έχουν διαβάσει εκατομμύρια άνθρωποι, αλίμονο αν μπορούν με γνώσεις κόπο και θέληση να γίνουν kasparov ...


ΥΓ1 ... το να εξηγεί ο taramas πως να γίνει κάποιος unicum είναι σαν να διδάσκει ο αλέφαντος σε παιδάκια πως να γίνουν messi Razz

ΥΓ2 ... πω πω τι σεντόνι έγραψα πάλι ο πούστης !!!
Gregorakis
Gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Τόπος : Αθήνα

http://www.hitbox.tv/Gregorakis

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από Sanguinius Πεμ Απρ 23, 2015 5:11 am

Έχω να πατήσω το εικονικό μου ποδάρι σε τούτα τα μέρη και στο WoT μήνες,αν όχι αιώνες,αλλά το δράμα δεν λείπει ποτέ.Here we go:Για να γίνεις unicum,δεν χρειάζεται να αγοράσεις premium tank,αλλά πρέπει να πληρώσεις την WG.Η κοστολόγηση έχει ως εξής,500 euros τον μήνα για να γίνεις μπλε και 1000 για να γίνεις μωβ.Πάρτε παράδειγμα τον imperium και τον laskas,οι τύποι είναι μπλεγμένοι με εμπόριο όπλων και ναρκωτικών,για να σκάνε τα χιλιάρικα στην WG και να είναι λιλά-μωβ.Από την άλλη ο πάμφτωχος Γρηγοράκης με τα βίας δίνει τα 500ρικα για να παραμείνει ένας ταπεινός μπλε.Η τακτική,λοιπόν,των πληρωμών,είναι πασίγνωστη και την ξέρουν και οι πέτρες.Δεύτερον,φυσικά και οι καλοί παίχτες έχουν εγωισμό,είναι απόλυτα λογικό.Κάθε φορά που κάποιος λέει πως παίζει καλύτερη Irelia,Ahri,Akali,από μένα στην Ευρώπη,μα τον αθάνατο αυτοκράτορα,θέλω να του φάω την ψυχή.Όσον αφορά την κατάσταση των ελληνικών ομάδων,δεν φταίνε μόνο οι ηγεσίες,αλλά και οι κλίκες και προσωπικές έριδες που δημιουργούνται για τον οποιονδήποτε λόγο.Όταν έχεις 100 άτομα σε μια ομάδα,δεν είναι δυνατόν,να πιστεύει κανείς πως θα είναι ένα παρθεναγωγείο και όλοι θα έχουν άριστες σχέσεις μεταξύ τους,είτε είναι ομάδα των 800 wn8 είτε των 3Κ+.Τέλος τα σεντόνια του Γρηγοράκη,είναι αντίστοιχα με τα σεντόνια του CL και σε αίγλη και σε βαρύτητα,μακάρι,περισσότεροι νέοι και αρχάριοι παίχτες να έδιναν σημασία σε αυτά που γράφει
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από imperiumgraecum Πεμ Απρ 23, 2015 5:31 am

Sanguinius έγραψε:μακάρι,περισσότεροι νέοι και αρχάριοι παίχτες να έδιναν σημασία σε αυτά που γράφει

Το target group του post του Νίκου δεν είναι οι νέοι/αρχάριοι παίκτες........*cough cough*
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 25/07/2014
Τόπος : Ευρω-ισλαμαμπάντ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από Sanguinius Πεμ Απρ 23, 2015 8:46 am

imperiumgraecum έγραψε:
Sanguinius έγραψε:μακάρι,περισσότεροι νέοι και αρχάριοι παίχτες να έδιναν σημασία σε αυτά που γράφει

Το target group του post του Νίκου δεν είναι οι νέοι/αρχάριοι παίκτες........*cough cough*
Ναι αλλά,από όλα αυτα θα μπορούσαν να μάθουν και οι νέοι-αρχάριοι και να μην δασκαλεύονται,από τους ανωτέρους τους,πως τα στατιστικά φτιάχνονται με kemp bush,αγορά premium και άλλα τέτοια φληναφήματα.Αm i right?
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από Sanguinius Πεμ Απρ 23, 2015 10:05 am

Και να αυτά που λέει ο γρηγοράκης,Βασίλη,θα έπρεπε να έχουν target group τους νέους και αρχάριους,γιατί κάποια στιγμή,αυτός ο νέος και αρχάριος,θα φτιάξει την δική του clan ή θα συμμετέχει στην διοίκηση,μιας ήδη υπάρχουσας κι αν έχει την ίδια νοοτροπία με αυτούς που κράζουμε όλοι μας,τότε θα για τ επόμενα χρόνια θα συνεχίζετε να αναρωτιέστε γιατί οι ελληνικές clan δεν πάνε βήμα.Ως γνωστόν,με όποιον δάσκαλο καθίσεις....you can fill the rest.ΒΤW γιατί δεν μπορώ να μπω στο άλλο forum;
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από taramas Πεμ Απρ 23, 2015 10:22 am

Το τρολάρισμα δεν το αποφεύγουμε με τίποτα βλέπω, οπως και νάχει ο καθένας έχει την άποψή του ομως η πραγματικότητα κάποιους τους δικαιώνει και άλλους όχι.
@ Κώστα
δεν αναφέρομαι σε σένα στην περιγραφή μου, αν θυμάμαι καλά όσο παίζαμε μαζί και πλάνα συζητάγαμε και δουλειά έκανες και πρόσφερες στην ομάδα, για ακόμα μια φορά βιάστηκες.

1) είναι σίγουρο οτι πολύ σωστά ολες οι μεγάλες (μισθοφορικές) ομάδες ελέγχουν τα στατιστικά και όχι μόνο των παικτών που παίρνουν, πληρώνουν και θέλουν να είναι σίγουροι οτι θα έχουν απόδοση αυτά που πληρώνουν, ειναι επίσης βέβαιο οτι δεν θα επέλεγαν εμένα για παράδειγμα με 1300wn8 για παίχτη, απο την άλλη όμως εχω δεχτεί προτάσεις απο τέτοιες ομάδες για άλλο πόστο μέσα στην ομάδα και δεν ενδιαφέρθηκαν καθόλου για τα στατιστικά αλλα αυτό είναι μια άλλη κουβέντα.
2) Επαναλαμβάνω οτι οι περισσότεροι μπορούν να φτιάξουν καλά στατιστικά ακολουθώντας πιστά κάποιες οδηγίες και δίνοντας κόπο και χρόνο απαραιτήτως, δεν μπορούν όμως όλοι να έχουν την αντίληψη της μάχης γιατί δεν είναι θέμα οδηγιών, ή τόχεις ή όχι, εκεί ξεχωρίζουν οι πάρα πολύ καλοί, δεν θα αναφέρω κανέναν άλλο παρα μόνο τον εαυτό μου, πιθανόν να εχω συναντήσει κάποιους απο εσάς σε random με τον δεύτερο λογαριασμό μου με 1500 μάχες και 2680win8, οταν θα έχω πάλι χρόνο θα συνεχίσω αυτό το λογαριασμό και θα σας συναντώ σε μάχες και πιθανόν να λέτε "να ενας καλός παίχτης" που δεν θα ξέρετε οτι είναι το ίδιο πρόσωπο, ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του.
3) Εγω έδωσα μια απάντηση γιατί δεν υπάρχει μια ελληνική "μεγάλη" ομάδα, αντί να τρολάρετε χωρίς νόημα μπορείτε κάλλιστα να μας δώσετε τις δικές σας αποψεις γιατί νομίζετε εσείς οτι δεν υπάρχει και δεν πρόκειται να υπάρξει? επίσης θα ήταν χρήσιμο να απαντήσετε και σε μια ακόμη ερώτηση : υπάρχουν αρκετοί unicum ελληνες, γιατί κανείς απο αυτούς δεν μπόρεσε να φτάσει σε διοικητικό πόστο κάποιας "μεγάλης ομάδας" (με εξαίρεση 2 που οι συνθήκες ήταν και λίγο διαφορετικές), πείτε τις απόψεις σας.

@ gregorakis
δεν ενδιαφέρομαι να αποδείξω οτι δεν είμαι ελέφαντας όμως είναι άκρως διασκεδαστικό να σε συναντώ σε μάχη με τον δεύτερο λογαριασμό μου και το καλύτερο απο όλα θα είναι οταν θα μαζέψω 10κ μάχες και τα αντίστοιχα δεκάρια, εκεί θα γελάσουμε πολύ.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από Sanguinius Πεμ Απρ 23, 2015 10:36 am

1ον)Όταν αναφέρεται η FAME,δεν μπορείς να μιλάς για μεγάλες μισθοφορικές ομάδες.2ον) Συμφωνώ.3ον)Όλοι ξέρουμε γιατί δεν θα δημιουργηθεί μια μεγάλη ελληνική ομάδα,έχει αναλυθεί χιλιάδες φορές.Έλληνες unicum με overall unicum δεν υπάρχουν και πολλοί,λογικό άλλωστε,γιατί δεν παίζουν και πολλοί Έλληνες WoT;Όταν λοιπόν οι Έλληνες αυτοί,ενταχθούν σε μια ξένη clan,είναι απόλυτα λογικό να ΜΗΝ μπουν στην διοίκηση,το πολύ πολύ να γίνουν fc για ευνόητους λόγους.Αποκλείεται να είναι μόνο 2 Έλληνες σε ξένες διοικήσεις,γιατί στην clan που είμαι τώρα,υπάρχει και εκεί ένας Έλληνας και είναι στην διοίκηση.Τέλος θέλω κι εγώ να σου θέσω μια ερώτηση,αφού έχεις ένα smurf στα 2600wn8,τότε γιατί τα recent στο κανονικό σου account είναι τόσο χαμηλά;
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από laskas Πεμ Απρ 23, 2015 10:39 am

παράδειγμα κακής διοίκησης:

Παίκτης ( που τον συμπαθώ και είναι γαμώ τα παιδιά ) δηλώνει δημόσια ότι πουλάει τον λογαριασμό του και είναι ταυτόχρονα υπαρχηγός σε πολύ γνωστή ελληνική ομάδα.Έχει κάθε δικαίωμα και καλά κάνει αν έφτασε στα όρια του με το παιχνίδι και έχει ξενερώσει.Η προσωπική μου γνώμη...
1)Πως με αυτή την ψυχολογία μπορεί κάποιος να ασκει καθήκοντα υπαρχηγού?
2)Οι απλοί παίκτες που έχουν όρεξη να παίξουν πως το βλέπουν?Μήπως σαν αδιαφορία?
3)Ακόμα και αν ξέχασαν να αφαιρέσουν τον τίτλο του και αυτό δείχνει κακή οργάνωση.
4)Αν ήμουν αρχηγός και μάθαινα κάτι τέτοιο θα αφαιρούσα άμεσα τον τίτλο του για 3 λόγους.α)Να μην εξαπλωθεί το ξενέρωμα στην υπόλοιπη ομάδα.β)Θα έβρισκα κάποιον που έχει όρεξη για να με βοηθήσει γ)Να μην δωθούν δικαιώματα για συζητήσεις που μπορεί να οδηγήσουν σε άσχημες ιστορίες.

Τέλος θέλω να πω ότι έχω συναντήσει πολλούς υπαρχηγούς να είναι ανενεργοί, αδιάφοροι, άσχετοι..να μην ξέρουν τα καθήκοντά τους και απλά να γουστάρουν το αξίωμα ενώ είναι εντελώς άχρηστοι στην ομάδα ακόμα και σαν παίκτες.ΦΤΑΙΕΙ 1000% Ο ΑΧΡΗΣΤΟΣ ΑΡΧΗΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙ 3-4 ΑΤΟΜΑ ΚΑΒΛΩΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΑΓΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΕΡΓΟ ( και όχι δημοσίου υπαλλήλου Cool )
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από Sanguinius Πεμ Απρ 23, 2015 10:45 am

laskas έγραψε:παράδειγμα κακής διοίκησης:

Παίκτης ( που τον συμπαθώ και είναι γαμώ τα παιδιά ) δηλώνει δημόσια ότι πουλάει τον λογαριασμό του και είναι ταυτόχρονα υπαρχηγός σε πολύ γνωστή ελληνική ομάδα.Έχει κάθε δικαίωμα και καλά κάνει αν έφτασε στα όρια του με το παιχνίδι και έχει ξενερώσει.Η προσωπική μου γνώμη...
1)Πως με αυτή την ψυχολογία μπορεί κάποιος να ασκει καθήκοντα υπαρχηγού?
2)Οι απλοί παίκτες που έχουν όρεξη να παίξουν πως το βλέπουν?Μήπως σαν αδιαφορία?
3)Ακόμα και αν ξέχασαν να αφαιρέσουν τον τίτλο του και αυτό δείχνει κακή οργάνωση.
4)Αν ήμουν αρχηγός και μάθαινα κάτι τέτοιο θα αφαιρούσα άμεσα τον τίτλο του για 3 λόγους.α)Να μην εξαπλωθεί το ξενέρωμα στην υπόλοιπη ομάδα.β)Θα έβρισκα κάποιον που έχει όρεξη για να με βοηθήσει γ)Να μην δωθούν δικαιώματα για συζητήσεις που μπορεί να οδηγήσουν σε άσχημες ιστορίες.

Τέλος θέλω να πω ότι έχω συναντήσει πολλούς υπαρχηγούς να είναι ανενεργοί, αδιάφοροι, άσχετοι..να μην ξέρουν τα καθήκοντά τους και απλά να γουστάρουν το αξίωμα ενώ είναι εντελώς άχρηστοι στην ομάδα ακόμα και σαν παίκτες.ΦΤΑΙΕΙ 1000% Ο ΑΧΡΗΣΤΟΣ ΑΡΧΗΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙ 3-4 ΑΤΟΜΑ ΚΑΒΛΩΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΑΓΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΕΡΓΟ ( και όχι δημοσίου υπαλλήλου Cool )
Κάτσε μην βιάζεσαι,είδες πως είναι υπαρχηγός,από το προφιλ της clan στην σελίδα του WoT;
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από laskas Πεμ Απρ 23, 2015 10:49 am

από που αλλού να δω???άλλα παραδείγματα από διάφορες ομάδες...
Είχα φύγει από clan και για 1 μήνα με είχαν ακόμα recruiter...
Γράφει minimum 1400 wn8 και μπαίνεις μέσα και έχει ότι να ναι...

ένας που ενδιαφέρεται τα βλέπει όλα αυτά όμως...
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από Sanguinius Πεμ Απρ 23, 2015 10:52 am

laskas έγραψε:από που αλλού να δω???άλλα παραδείγματα από διάφορες ομάδες...
Είχα φύγει από clan και για 1 μήνα με είχαν ακόμα recruiter...
Γράφει minimum 1400 wn8 και μπαίνεις μέσα και έχει ότι να ναι...

ένας που ενδιαφέρεται τα βλέπει όλα αυτά όμως...
Μήπως το είδες από την λεζάντα των στατιστικών.Μια δυνατή clan,χαρακτηρίζεται από καλούς παίχτες και σοβαρή διοίκηση
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... - Σελίδα 2 Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από laskas Πεμ Απρ 23, 2015 10:54 am

Ακόμα ρωτάς???Υπάρχει το description στο site του παιχνιδιού.Η βιτρίνα της ομάδας είναι.Δηλαδή ένας που ενδιαφέρεται που θα δει?
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης