Unregulated World of Tanks.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

+8
TakisGoutsis
Gregorakis
fc_rex
Dolofonos
taramas
xiale
antkon
laskas
12 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 5 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... Empty Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από laskas Κυρ Δεκ 14, 2014 1:12 pm

Δεν νομίζω ότι είναι και κάτι σημαντικό κίολας αυτό που γράφω...
Δεν θα ασχοληθώ άλλο με το event ούτε καμία άλλη Ελληνική ή ξένη clan για αυτό και αποχώρησα και από τους pts.Δεν το κάνω για να δημιουργήσω εντυπώσεις.Ούτε με επηρέασε μια πρόσφατη συζήτηση που είχα στο ts της pnx.Με επηρέασε ίσως μια φράση του Θανάση που έγραψε ότι έχω πολύ ελεύθερο χρόνο και σκέφτηκα αυτομάτως την οικογενειά μου και την πραγματική ζωή.
Δεν έχω ανάγκη να πείσω κανέναν για το ποιός είμαι, ούτε και με ενδιαφέρει αν με αντιπαθούν ή με συμπαθούν κάποιοι ή αν με είπαν συμφεροντολόγο ή όχι. Εύχομαι ολόψυχα σε όλους καλή συνέχεια και πολλές επιτυχίες.
Αν κάποιος με ενοχλήσει για θέματα clan και ότι έχει σχέση με αυτο το θέμα, θα του κλείσω το chat.  

ΥΓ1 ρε κουφάλα Αντώνη για αυτούς εδώ μου έλεγες ????? http://www.noobmeter.com/clan/eu/MIRMI ....αχχαχαχαχαχαχα Μεγάλη χαλάστρα....
κρίμα όλους αυτους τους παίχτες που σου έφερα στην pnx-a και την λίστα που σου έδωσα.

ΥΓ2. Και φυσικά δεν θα ασχοληθώ άλλο και με το φόρουμ αυτό ή οποιοδήποτε άλλο γιατί παρασύρομαι σε πράγματα που μετά το μετανοιώνω.

ΥΓ3.Ευχαριστώ Θανάση για την πρόσκληση και την θερμή υποδοχή στο ts...
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από antkon Κυρ Δεκ 14, 2014 2:04 pm

laskas έγραψε:Δεν νομίζω ότι είναι και κάτι σημαντικό κίολας αυτό που γράφω...
Δεν θα ασχοληθώ άλλο με το event ούτε καμία άλλη Ελληνική ή ξένη clan για αυτό και αποχώρησα και από τους pts.Δεν το κάνω για να δημιουργήσω εντυπώσεις.Ούτε με επηρέασε μια πρόσφατη συζήτηση που είχα στο ts της pnx.Με επηρέασε ίσως μια φράση του Θανάση που έγραψε ότι έχω πολύ ελεύθερο χρόνο και σκέφτηκα αυτομάτως την οικογενειά μου και την πραγματική ζωή.
Δεν έχω ανάγκη να πείσω κανέναν για το ποιός είμαι, ούτε και με ενδιαφέρει αν με αντιπαθούν ή με συμπαθούν κάποιοι ή αν με είπαν συμφεροντολόγο ή όχι. Εύχομαι ολόψυχα σε όλους καλή συνέχεια και πολλές επιτυχίες.
Αν κάποιος με ενοχλήσει για θέματα clan και ότι έχει σχέση με αυτο το θέμα, θα του κλείσω το chat.  

ΥΓ1 ρε κουφάλα Αντώνη για αυτούς εδώ μου έλεγες ????? http://www.noobmeter.com/clan/eu/MIRMI ....αχχαχαχαχαχαχα Μεγάλη χαλάστρα....
κρίμα όλους αυτους τους παίχτες που σου έφερα στην pnx-a και την λίστα που σου έδωσα.

ΥΓ2. Και φυσικά δεν θα ασχοληθώ άλλο και με το φόρουμ αυτό ή οποιοδήποτε άλλο γιατί παρασύρομαι σε πράγματα που μετά το μετανοιώνω.

ΥΓ3.Ευχαριστώ Θανάση για την πρόσκληση και την θερμή υποδοχή στο ts...




Δεν εχεις καταλαβει το νοημα μου φαινεται αυτου που σου ειπα δεν πειραζει κωστα τουλαχιστον απο ολη την συζητηση που ειχαμε βγηκε κατι καλο ευχομαι να περνας παντα καλα ετσι και αλλιως ενα game ειναι

antkon

Αριθμός μηνυμάτων : 61
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από laskas Πεμ Ιαν 08, 2015 10:20 pm

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!

Αναγκαστηκά μπαίνω στο φόρουμ να γράψω κάτι γιατί στεναχωριέμαι με αυτά που βλέπω και μαθαίνω. Παρακαλώ πολύ μη μου ανοίγετε chat για θέματα οποιασδήποτε clan και να μου παραπονιέστε << οι τάδε διαλύσανε την ομάδα >>, << οι τάδε αντιπαθητικοί τριγυρνάνε ακόμα στο ts μας >>, << οι τάδε διώξανε Περσέα κ Δολοφόνο >> ή να με προσκαλείτε σε άλλες ελληνικές ομάδες.
Ευχαριστώ πολύ και χαίρομαι να τα λέμε και να μαθαίνω ότι είσαστε καλά ή να συζητάμε ότι άλλο θέμα θέλετε!

Υγ.Δεν είναι ένα και δύο άτομα...απλά αν αναφέρω ποιός και τι θα τσακώνεστε όλη μέρα εκεί μέσα και θα βγει ότι φταίω εγώ που σας ανακάτωσα.Να έχετε το θάρρος να τα λέτε στη μούρη του άλλου!Χάρηκα που μίλησα με όποιους μίλησα και με θυμούνται ακόμα ...αλλά όχι θέματα clan γιατί στεναχωριέμαι.



laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από xiale Παρ Ιαν 09, 2015 3:06 am

laskas έγραψε:Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!

Αναγκαστηκά μπαίνω στο φόρουμ να γράψω κάτι γιατί στεναχωριέμαι με αυτά που βλέπω και μαθαίνω. Παρακαλώ πολύ μη μου ανοίγετε chat για θέματα οποιασδήποτε clan και να μου παραπονιέστε << οι τάδε διαλύσανε την ομάδα >>, << οι τάδε αντιπαθητικοί τριγυρνάνε ακόμα στο ts μας >>, << οι τάδε διώξανε Περσέα κ Δολοφόνο >> ή να με προσκαλείτε σε άλλες ελληνικές ομάδες.
Ευχαριστώ πολύ και χαίρομαι να τα λέμε και να μαθαίνω ότι είσαστε καλά ή να συζητάμε ότι άλλο θέμα θέλετε!

Υγ.Δεν είναι ένα και δύο άτομα...απλά αν αναφέρω ποιός και τι θα τσακώνεστε όλη μέρα εκεί μέσα και θα βγει ότι φταίω εγώ που σας ανακάτωσα.Να έχετε το θάρρος να τα λέτε στη μούρη του άλλου!Χάρηκα που μίλησα με όποιους μίλησα και με θυμούνται ακόμα ...αλλά όχι θέματα clan γιατί στεναχωριέμαι.

Αν μπορούσες να μου εξηγήσεις το νόημα αυτού του ποστ θα σου ήμουν υπόχρεος ...
xiale
xiale

Αριθμός μηνυμάτων : 193
Ημερομηνία εγγραφής : 16/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από laskas Παρ Ιαν 09, 2015 3:24 am

Χρόνια πολλά Αλέξη,
Τι να εξηγήσω?Δεν θέλω να μου ανοίγουν chat να μου λένε εκείνος το ένα εκείνος το άλλο...Είναι ευχαρίστηση μου να μιλάω με παιδιά που με εκτιμάνε και τους εκτιμάω αλλά όχι για θέματα clan γιατί συγχίζομαι!
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από taramas Σαβ Ιαν 10, 2015 6:11 am

Χρόνια πολλά με υγεία σε όλους και στις οικογένειές σας και μην χαλιέστε, is just a game.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από laskas Τετ Απρ 15, 2015 8:27 am

Χριστός Ανέστη και χρονια πολλα!

Πέρασαν 4 μήνες από τότε που έγραψα ότι δεν θα ξαναμπώ σε ελληνική ομάδα.Οι λόγοι που έφυγα από την pnx τους είχα αναλύσει πολλές φορές και τους έκανα γνωστούς γράφοντας τους ακόμα και μέσα στο forum.
Όμως δεν ήταν η πρώτη φορά που έφυγα τσαντισμένος από ελληνική ομάδα.Στα 4 χρόνια που ασχολούμαι με το παιχνίδι πέρασα από αυτές τις ελληνικές ομάδες hard2, helas,ξανά hard2, heat, greek, pnx-r.Θυμάμαι ακριβώς τους λόγους που έφυγα από την κάθεμια.

1)hard2: γιατί δεν ήμουνα ενεργός, δεν έμπαινα ts, ήμουνα νουμπάς και το επίπεδο της ομάδας ήταν πολύ πάνω από το δικό μου, βαριόμουνα τα training που τότε κρατούσανε 1-2 ώρες.Τις καλές εποχές της hard δεν τις γεύτηκα με λίγα λόγια.
2)Helas:Η μοναδική ομάδα που δεν κέρδισα ποτέ τίποτα, δεν πήρα ποτέ χρυσό και ας είχα κάτσει έναν ολόκληρο χρόνο.Κάποια στιγμή προς το τέλος ζήτησα να κάνω fc.Πρώτον για να δοκιμάσω αν έχω ικανότητα και δεύτερον γιατί είχαμε τρελαθεί στην ήττα.Έναν ολόκληρο χρόνο να μην έχεις πάρει καθόλου χρυσό είναι ρεκόρ.Γιάννης71 ο αρχηγός!Ελπίζω κάποτε να διαβάσει αυτά που γράφω και να καμαρώνει για το κατόρθωμα του.Γιατί περί κατορθώματος πρόκειται...Μου δίνει λοιπόν το ΟΚ για f.c και η συμφωνία ήταν να διαλέγω εγώ αυτούς που θέλω.Αυτούς που θεωρούσα καλύτερους.Το αποτέλεσμα ήταν εκείνη την εβδομάδα ( γιατί τόσο έκανα ) να παίζουμε κάθε βράδυ τελικό αλλά να έχω παράπονα από παίκτες που δεν τους έβαζα να παίξουν.Αντί να με στηρίξει ο Γιάννης 71 ( αφού είχαμε συμφωνήσει κιόλας ότι θα παίζουν κατά τη γνώμη μου οι καλύτεροι ...) έρχεται στο ts και λέει <<ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΛΟΙ >> .Πατάω κουμπί και αντε γειά...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3)Επέστρεψα στην hard2 με το σκεπτικό ότι έχει ανέβει το επίπεδο μου σαν παίκτης και να πάω σε μια καλή ελληνική ομάδα.Λίγες μέρες κάθησα γιατί διαπίστωσα ότι πάνω από τους μισούς παίκτες ήταν ανενεργοί.Ίσως βιάστηκα... ή ήταν μια συγκυρία, πάντως αυτό που είδα εκείνες τις μέρες δεν θύμιζε ομάδα.
4)heat: Καλές εντυπώσεις, επιτυχίες στον χάρτη ( έστω και Αφρική), χρυσός  και γενικά μια ωραία ανάμνηση.Έφυγα γιατί καλοκαίριαζε και βγάζαμε 15άδα με το ζόρι.Επίσης πάντα διαφωνούσα με τον Γιώργο με την λογική ότι όλοι οι παίκτες είναι ίδιοι και να μην δίνεται καμία σημασία στα στατιστικά τους.Ακόμα και τώρα του το λέω...Αν ήταν έτσι οι καλές ομάδες θα είχαν και κόκκινους πάικτες φίλε Γιώργο...
5)Greek: Πολλή δουλειά, ένωση με άλλες ελληνικές ομάδες, χρυσός και έφτασε να είναι η 2η -3η καλύτερη ελληνική ομάδα ΜΕ ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΑΙΚΤΕΣ!Χάλασε το πράγμα όταν εγώ άρχισα να ασκώ κριτική στους fc και να σπρώχνω προς μια διαλογή παικτών ανάλογα με τα στατιστικά τους.Αν δεν το κάνεις αυτό κατά την γνώμη μου δεν ανεβαίνεις επίπεδο.Δεν μπορεί να κατεβάζεις 15άδα ουράνιο τόξο και να περιμένεις αποτέλεσμα..Κατόπιν εορτής βέβαια και μετά από 1,5 χρόνο με πιάνει ο Άρης και μου λέει να φτιάξουμε ομάδα με κριτήριο τα στατιστικά τους γιατί οι νουμπάδες χαλάνε την ομάδα.Τα λέγααα ή δεν τα έλεγα...??!!!Βλέποντας λοιπόν ότι έχει ταβανιάσει η ομάδα και ότι δεν θέλανε να γίνει ένας διαχωρισμός στους παίκτες με βάση τα στατιστικά τους εκνευριζόμουνα στα άσχημα αποτελέσματα.Με κάποιους είχα μια κόντρα και έτσι απλά έφυγα.

6)Pnx-r:Τα έχω αναφέρει … δεν μπορούσα να χωνέψω ηγεσίες που λέγανε << είμαι αρχηγός και δεν είμαι… , είμαι εδώ μέχρι να τελειώσει το campain …>>, κλίκες... και κάποια αποτελέσματα ντροπιατικά απο ομάδες wn8 800…Είχα μεγάλες προσδοκίες και βλέποντας αυτά τσαντίστηκα και έφυγα.
Σε καμία ομάδα δεν ήμουνα στην διοίκηση.Οταν είσαι recruiter κάνεις όλη τη δύσκολη δουλεία, αλλά δεν έχεις λόγο στις αποφάσισεις.Αυτό ήταν και το λάθος μου.Άφησα να παίρνουν άλλοι αποφάσεις για εμένα που είναι αμφίβολο αν ξέρουν το παιχνίδι καλύτερα από εμένα ( όχι μόνο παικτικά ).Τουλάχιστον με ότι ασχολήθηκα απέδειξα κάποια πράγματα ( ένωση ομάδων ,recruiter ).Τα νούμερα μου δείχνουν ότι έχω αρκετά καλή αντίληψη του παιχνιδιού.Όπως και ότi έχω περάσει έστω και για λίγο από HAMI,PTS, ICON.
Και τελικά πως μπορείς να κρίνεις κάποιον όταν δεν έχει δοκιμάσει????Δεν μου δώθηκε ποτέ η ευκαιρία και άφησα τον καθένα να κάνει του κεφαλιού του.ΠΡΟΣΟΧΗ!ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ ΠΟΛΛΑ ΙΚΑΝΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΔΙΟΙΚΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΑ ΠΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ!Τους το έχω πει και τους σέβομαι και μακάρι να βρισκόμασταν ξανά στην ίδια ομάδα!
Δεν άνοιξα δική μου clan για 4 λόγους.1)Δεν είναι καλό να σκορπιζόμαστε σε πολλές ομάδες και να αποδυναμώσω άλλες ομάδες. 2)Θα ήταν άμφίβολο το αποτέλεσμα αφού δεν έχω ξαναδοκιμάσει .3)Αν υπολογίσω ότι είναι λίγοι οι έλληνες παίκτες που θέλουν να παίζουν σε ελληνικές ομάδες, αφαιρέσω και αυτούς που δεν με συμπαθούν ( κανείς δεν έχει μόνο συμπάθειες ειδικά εγώ ) και αυτούς που είναι ήδη σε ομάδα ...δεν υπάρχει λόγος να δοκιμάσω.4)Φυσικά δεν έχω καψούρα να είμαι αρχηγός, απλά να μπορώ να έχω γνώμη και να μην αποφασίζουν καθηστερημένοι για εμένα.

Αυτό όμως που θέλω να πω σε όποιον είχε την υπομονή να διαβάσει όλα αυτά που έγαρψα είναι ότι ποτέ δεν με έδιωξαν από καμία ελληνική ή ξένη clan.Το αντίθετο, πολλοί με παρακάλεσαν  να γυρίσω ακόμα και οι pts ενδιαφέρθηκαν να μάθουν γιατί έφυγα.Ειδικά με τις ελληνικές ομάδες έχανα εύκολα την υπομονή μου...
Σας λέω λοιπόν ότι θα ξαναγύριζα σε οποιαδήποτε ελληνική ομάδα επιπέδου αλλά αυτή τη φορά έχοντας γνώμη μέσα στην διοίκηση.Τα κλειστά δωμάτια και οι αποφάσεις εν αγνοία μου ΤΕΛΟΣ, τουλάχιστον σε θέματα που έχω γνώση( είναι και πολλά που είμαι ανίδεος ).'Οποιος πει ότι τα ξέρει όλα και είναι σε όλα καλός να τον φοβάστε....Όπως επίσης και 2-3 φορές την εβδομάδα, συγκεκριμένες μέρες FC υποχρεωτικά από εμένα.Αν δεν τα πάω καλά... εγώ πρώτος θα σταματήσω.

Μου λέτε να έρθω στην ομάδα σας σαν απλός παίκτης για να κάνω λίγο παραπάνω η λίγο παρακάτω damage στις μάχες?!Μπορώ να προσφέρω πολύ παραπάνω πράγματα από αυτό.Αυτό είναι το σκεπτικό μου, αναγνωρίζοντας τα λάθη μου σε θέματα συμπεριφοράς και έχοντας διάθεση να βοηθήσω οποιαδήποτε ελληνική ομάδα μου το ζητήσει χωρίς να δημιουργήσω εγώ ο ίδιος προβλήματα.Δεν παρακαλάω κανέναν για αυτό και δεν πάω να μιλήσω σε καμία ομάδα.Αν κάποιος μου προτείνει κάτι ( όπως και έγινε στο παρελθόν ) θα το σκεφτώ πολύ προσεκτικά πριν αποφασίσω αλλά και αυτή η ομάδα να σκεφτεί τους όρους που βάζω.

Παρακολουθώ τις ελληνικές ομάδες και εύχομαι σε όλες να προοδεύουν!
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από Dolofonos Τετ Απρ 15, 2015 9:28 am

Ξανά μανά γεια και από εμένα. Εγώ τα έκοψα όλα και ησύχασα. Βαριέσαι να ασχολείσαι με "παιδάκια" και τα εγώ του καθενός. Πλέον ασχολούμαι με τα πιπινάκια βέβαια αυτά δεν ασχολούνται με εμένα Very Happy Very Happy Very Happy . Ας κάνει ο καθένας ότι γουστάρει και να βλέπει τις κλαν να πατώνουν... αυτοί ξέρουν. Ικανοί έλληνες παίκτες υπάρχουν αρκετοί να γεμίσουν αρκετές κλαν ικανοί διοικητές μαχών και όχι μόνο δεν υπάρχουν
Dolofonos
Dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 12/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από laskas Τετ Απρ 15, 2015 9:34 am

Γειά σου ρε δολοφόνε, μας έλειψες!Συμφωνώ απόλυτα...
Fc χάνει από ομάδα wn8 800 και του φταιει που ο τάδε δεν έβαλε χρυσές...
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από taramas Πεμ Απρ 16, 2015 5:52 pm

Κώστα είναι ενδιαφέροντα ολα αυτά, εγώ θα σου πώ δύο πράγματα που στα εχω ξαναπεί και είναι συμπεράσματα εμπειρίας,
α) η επιλογή των παιχτών μιας 15αδας για μένα γίνεται με πρώτο κριτήριο την ικανότητα του κάθε παίχτη σε συγκεκριμένο άρμα και την ικανότητα παιχτών που παίζουν τον ίδιο τύπο άρματος να συντονίζονται μεταξύ τους, τα στατιστικά τους ελάχιστα μου λένε (και δεν εννοώ τα άκρα). Αυτό που λείπει απο τις Ελληνικές ομάδες είναι η ικανότητα των παιχτών να συντονίζονται μεταξύ τους, αν μπορείς να το καταφέρεις αυτό με παίχτες υψηλών στατιστικών εχει καλώς αν όχι προχωράς με χαμηλότερα στατιστικά και πίστεψέ με το δεύτερο είναι εφικτό το πρώτο μάλλον όχι, και μην ξεχνάμε μιλάμε για Ελληνες παίχτες που κουβαλάμε τις γνωστές παθογένειες.
β) υπάρχουν πολλοί καλοί Ελληνες παίχτες αλλά δυστυχώς δεν είναι διατεθειμένοι να γίνουν στρατιώτες και να προσφέρουν, μόνο μισθοφόροι μπορεί να γίνουν και εκεί πάλι δύσκολα θα δεχτούν να υπακούν σε εντολές, αν ήταν διαφορετικά τα πράγματα θα είχαν φτιαχτεί ομάδες με σοβαρότητα και συνέχεια αλλά δυστυχώς δεν είναι, κανείς δεν σκέφτεται το αύριο. όλοι οτι αρπάξουμε σήμερα, να κάνουμε το κομμάτι μας στον διπλανό και να θεωρήσουμε τον εαυτό μας ικανότερο όλων και τέλος η καρέκλα που όλοι την θέλουμε χωρίς τις ευθύνες που κουβαλάει μαζί της.

Υ.Σ. ειδα το μήνυμά σου αργά είχες φύγει.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από laskas Πεμ Απρ 16, 2015 7:28 pm

για το α'...
Με καλύπτει αυτό που λες για την ικανότητα του παίκτη σε συγκεκριμένο άρμα,εξάλλου το κάθε άρμα έχει δικό του wn8.Το άλλο για καλό συντονισμό ισχύει μέχρι ένα σημείο, αν οι παίκτες είναι κουλοί όσο και να τους συντονίσεις...Να σαι σίγουρος ότι δεν θα έμπαινα στην ίδια 15άδα με τα ( άκρα ) όπως τα αποκαλείς Very Happy .

όσο για το β' ...
1)4 χρόνια στρατιώτης ..δεν έκανα και τίποτα άλλο!Φτάνει πια ...θέλω να έχω λόγο στην ομάδα που είμαι.Δεν πίστευα ποτέ ότι θα έφτανα σε αυτό το σημείο να απαιτώ να έχω αξίωμα σε κάποια ομάδα αλλά έχω απογοητευτεί πολύ από τις ελληνικές ομάδες.( Το recruiting δεν είναι αξίωμα )
2)Η λέξη μισθοφόρος με προσβάλει αν την λες για εμένα.Θα μπορούσα να ήμουνα σε οποιαδήποτε ξένη ομάδα και να έπαιρνα χρυσό.Στους ιταλούς τώρα είμαι επιεδή γουστάρω και έχω ζήσει Ιταλία πολλά χρόνια.Νομίζεις ότι είμαι εκεί για τον χρυσό?Όταν έφυγα από τον hami για την pnx, ο hami μου έδινε πληρωμένο premium και 100 gold την νίκη αν είμασταν  στον χάρτη ( σχεδόν πάντα ).Το chat με την συμφωνία με τον ίδιο τον hami το είχα ανεβάσει σε screen σε αυτό ή στο άλλο το forum.Και όμως προτίμησα να βοηθήσω την pnx.
3)Όσο για ικανότητα... αυτό το αποδεικνύεις στην πράξη.Δεν μπορώ να κριθώ για μια μάχη που δεν έπαιξα.

Το πρόβλημα είναι άλλο Γιώργο και ας λέμε τα πράγματα με το όνομα τους.Αυτή την στιγμή δεν υπαρχει ελληνική ομάδα που να ταιριάζει στην δικιά μου νοοτροπία.Οι φράσεις << είμαστε μια καλή παρέα >>, << παίζουμε για πλάκα >> κλπ κλπ ... οκ τις σέβομαι και συμφωνώ μέχρι ένα σημείο,στο κάτω κάτω παιχνίδι...αλλά εγώ θέλω και ανταγωνισμό, νίκες, χάρτη και χρυσό όχι για να πληρώσω το premium μου αλλά για να πω ότι κάτι κέρδισα έστω και ψύχουλα.Μου δίνει ικανοποίηση αυτο ειδικά παίζοντας με συμπατριώτες μου.Αν υποθέσουμε ότι ερχόμουνα σε εσάς, ίσως θα δημιουργούσα πρόβλημα παρά θα βοηθούσα γιατί βλέπουμε διαφορετικά το παιχνίδι.Χωρίς να θέλω να σας υποτιμήσω φυσικά γιατί είδα προχτές πόσο ωραία παίξατε εναντίον μας.Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος, από κανονικές σοβαρές ομάδες αυτή την στιγμή είναι η pnx,εσείς και η kiss.Δεν τα παρακολουθώ όπως παλιά... η διαφορά νοοτροπίας μπορεί να προκαλέσει προστριβές και να διαλύσει μια ομάδα ειδικά όταν είσαι μέσα στην διοίκηση.
Ευχαριστώ πολύ και με τιμάει ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ που ο recruiter σας μου άνοιξε chat!Την κάθε πρόταση από σοβαρή ελληνική ομάδα την μελετάω πλέον πάρα πολύ, όχι τόσο για τα προσωπικά μου γούστα όσο για το αν πραγματικά μπορώ να βοηθήσω ή να τα κάνω χειρότερα λόγω διαφορετικής νοοτροπίας.Ημουν ξεκάθαρος στο σκεπτικό και τις απαιτήσεις μου και αυτό ισχύει για όλες τις ελληνικές ομάδες.

Είμαι πάντα στην διάθεση σας και αν μπορώ να βοηθήσω με οποιονδήποτε τρόπο ελληνική ομάδα θα το κάνω με χαρά.

ΥΓ. Αν κάποιος αναρωτηθεί γιατί δεν έχω τις ίδιες απαιτήσεις και στους ιταλούς που είμαι τώρα, το έχω συζητήσει πρόσφατα και περιμένω απάντηση.Αλλίως έφυγα...δεν μου λέει τίποτα πλέον να μπαινω σε μια μάχη και να κάνω damage.Είμαι σε θέση να κάνω πολύ περισσότερα πράγματα σε μια ομάδα.
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από taramas Παρ Απρ 17, 2015 4:37 am

Κώστα,
για αρχή θα ήθελα να ξεκαθαρίσω οτι οταν λέω "μισθοφόρος" εννοώ τον επαγγελματικό προσανατολισμό, αυτό που όλοι λένε ""pro" απο το profesional αλλά εμείς οι Ελληνες συνήθως ξεχνάμε οτι ο επαγγελματίας κουβαλάει και τις ευθύνες και τις υποχρεώσεις, με αυτή την έννοια πληρώνεσαι για να προσφέρεις υπηρεσίες.
Οι ελληνικές ομάδες είναι βασισμένες στην παρέα, στην καλύτερη περίπτωση προσφέρουν διασκέδαση και κάποιες ξεχωρίζουν για την στοιχειώδη οργάνωσή τους και την σοβαρή διπλωματία που έχουν στοιχεία που τους δίνουν μια συνέχεια, συνέπεια και διάρκεια, αυτό γίνεται σεβαστό απο τον κόσμο του παιχνιδιού, αυτή ήταν και είναι η προσπάθεια η δική μου και είμαι ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα που μας φέρνει σε θέση να μας σέβονται ολοι όσοι συνεργαζόμαστε, να μας εμπιστεύονται οι ξένες ομάδες που βρισκόμαστε δίπλα τους παρά τις μέτριες δυνατότητές μας.
Συμφωνώ μαζί σου, δεν υπάρχει καμία ελληνική ομάδα που να έχει τις προϋποθέσεις που ζητάς και είναι δύσκολο να υπάρξει.
Για άλλη μια φορά θα ξαναπώ την μόνη περίπτωση που εγώ βλέπω, μαζευτείτε οσοι βλέπετε το παιχνίδι με τον ίδιο τρόπο, επιλέξτε 3-4 ανθρώπους με ικανότητα να διοικούν και να οργανώνουν όχι με τα στατιστικά και τις κλίκες, μπείτε στην διαδικασία να προσφέρεται χωρίς κέρδη στην αρχή και τα αποτελέσματα θα έρθουν και θα σας δικαιώσουν, κάντε μια σοβαρή και σταθερή διπλωματία, είναι δύσκολο και χρονοβόρο αλλά τα αποτελέσματα θα σας δικαιώσουν, ξεχάστε το recruiting οταν κάνετε καλή δουλειά δεν θα χρειαστεί να πλησιάσετε κανέναν, ολοι θα θέλουν νάρθουν και δεν θα ξερετε που να τους βάλετε.

Αυτά, εύχομαι καλή συνέχεια.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από laskas Παρ Απρ 17, 2015 6:04 am

Έτσι είναι τα πράγματα...συμφωνούμε ότι έχουμε διαφορετικό τρόπο σκέψης.Αν ερχόταν κάποιος να μου πει από μια ελληνική ομάδα << ξέρεις εμείς έχουμε ένα πλάνο να φτιάξουμε κάτι δυνατό, να μαζέψουμε καλούς παίκτες, να κατεβάζουμε στις μάχες μια δυνατή ομάδα... κλπ κλπ >> ας παίζαμε και Αφρική θα το σκεφτόμουνα.Δηλαδή θα έβλεπα μια προοπτική.Αυτά που έλεγες ότι η pnx είναι υπερομάδα και κάνει λίγα πράγμτα σε σχέση με τα στατιστικά της δεν ισχύουν.Αν το δούμε από στατιστική άποψη 200 μονάδες wn8 είναι η διαφορά pnx-r και great 1500 - 1700.Κάνουν ότι μπορούν και αυτό που μπορούν και δεν είναι και λίγο κατά τη γνώμη μου τώρα πια που το σκέφτομαι με καθαρό μυαλό.Απλά το λάθος ήταν ότι ανεβάσαμε πολύ ψηλα τον πήχη χωρίς να υπάρχει λόγος κ το οποίο πρόσθεσε πίεση και τίποτα άλλο.Δεν νομίζω ότι μπορεί να φτιαχτεί κάτι καλύτερο από την pnx που είναι κοντά στο δικό μου σκεπτικό.Βέβαια εκεί ξενέρωσα και τους ξενέρωσα οπότε είναι παρελθόν.

Καλή συνέχεια κ σε εσάς.Τα λέμε και από chat:)
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από fc_rex Δευ Απρ 20, 2015 2:16 am

Καλημερα σας..
Ο καθενας που εχει ασχοληθει με το παιγνιο (>10.000 μαχες), οποτε και "νιωθει" μπορει να γινει μπλε και μωβ. Αν διαθετει premium αρκουν 5.000 μαχες ενω αυτος που δεν εχει την οικονομικη δυνατοτητα ενα πενταρακι ή και ενα εξαρακι τον κανει μπλε αβιαστα και ακουραστα. Και επειδη το τερπνον μετα του ωφελιμου, γεμιζει και το ταμειο..Αρκει βεβαια να διαθετεις και τον αναλογο χρονο διοτι οσο αυξανεται η ηλικια αυξανονται και οι υποχρεωσεις (οικογενειακες,οικονομικες κοκ). Αυτα οσον αφορα την καραμελα "τα χρωματα κανουν τους παιχτες" και "τα στατιστικα της clan".
Οι νικες και οι περιοχες στον χαρτη ερχονται απο τον fc - ΤΕΛΟΣ -
Απο το roster που θα κατεβασει (δεν μιλαω για χρωματα και μεταξωτες κορδελες), εως το ποσο δεμενη ειναι η ομαδα (κυριως μεσω tb παλαιοτερα και stronghold πιο προσφατα), το ποσο εχει μελετησει το σχεδιο που θα κατεβασει, την πειθαρχια που βγαζει η ομαδα απο την αρχη εως και το τελος, την ευεληξια στο να διαβαζει τον αντιπαλο χωρις να καν τον βλεπει, και και και

Αυτα για να βαλουμε μερικα πραγματα στην θεση τους

Υ.Γ. μπορει εσυ να κραζεις τον Fc που ελεγε για τις χρυσες αλλα αυτος μπορει να ειχε καμια δεκαρια tab ανοιχτα απο κατω με κραξιμο και παναγιες για τον εναν που ΔΕΝ εβαλε χρυσες και δεν ειχε βαμμενο το αρμα και εγω δεν ξερω τι αλλο

fc_rex

Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από laskas Δευ Απρ 20, 2015 3:33 am

ευτυχώς που μπήκες στην κουβέντα και μπήκαν τα πράγματα στη θέση τους! Very Happy

http://wot-life.com/eu/player/fc_rex/

Όταν παίζεις βλέπεις τηλεόραση?

Δηλαδή αν είχες premium λογαριαμό δεν θα είχες μόνο 900 wn8 σε 17000 μάχες?Αδικείσε ...δηλαδή αν κάποιος έχει premium λογαρισμό περνάνε οι βολές του πιο εύκολα από κάποιον που δεν έχει premium?! Very Happy
Ο συμπαίκτης σου GR_Jim με 40.000 μάχες και premium 8άρι πώς έχει 1200 wn8???
O συμπαίκτης σου rayd3r με 38.000 μάχες και 2-3 premium 8άρια έχει 1120 wn8...
Να γράψω και άλλους??????????
68 άτομα από την ομάδα σου έχουν πάνω από 10.000 μάχες και σχεδόν όλοι έχουν σκάσει και 45 ευρώ για premium άρμα...ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΕ

Γιατί γράφεις μαλ...κίες?Και μάλιστα με στιλάκι δασκάλου!Στο ελλάντα όλοι τα ξέρουν όλα φυσικά...όλοι είναι παντογνώστες και πεπεισμένοι ότι αυτά που λένε είναι και τα σωστά με απόλυτη σιγουριά!ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!!!!!!!!!!!!!!! Και άμα κάποιος του δείξει με επιχειρήματα ότι κάνει λάθος αρχίζει να ψάχνει τον λογαριασμό του άλλου να βρει κάτι να πει.... πχ Ο λάσκας ανέβασε τον λογαριαμό του με το t34 που είναι από τα πιο δύσκολα άρματα του παιχνιδιού ή με το maus χαχαχαχαχα.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ Τ34 ή το maus????????????Ας μας το γράψει.( Γράφω αυτά τα άρματα επειδή με αυτά έχω περισσότερες μάχες ).Επειδή ξέρω πως σκέφτεσαι και το τι θα πεις μετά ξέρω..., σε βγάζω από τον κόπο και απαντάω και στο επόμενο μήνυμα που θα έγραφες.

Υγ1.Mε παίκτες ότι να ναι και με έναν καλό fc ίσως μπορεί να γίνει το κάτι παραπάνω σε σχέση με τις δυνατότητες της ομάδας.Δηλαδή μια κίτρινη ομάδα μπορεί να κερδίσει μια μπλε ομάδα λόγω fc???H απάντηση είναι ΚΑΘΕ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ... ΝΑΙ.Το ερώτημα είναι ένας καλός fc θα πάει σε μια μέτρια ομάδα?Είναι ελάχιστοι οι καλοί fc

Υγ2.Έχει ο καθένας την ελευθερία της γνώμης του και να γράφει ότι θέλει ας είναι και λάθος.Ο τρόπος που το γράφει όμως ότι και καλά << θα ήμουνα μωβ ..αλλά με αδίκησε η ζωή >> ή << ο fc είναι όλα τα λεφτά και οι παίκτες δεν παίζουν ρόλο, ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΤΕ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ Η ΔΙΚΙΑ ΣΑΣ ΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ >> αυτές οι συμπεριφορές έμενα με κάνουν να γελώ και να περνάω τον χρόνο μου ευχάριστα.Very Happy Very Happy Very Happy
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από laskas Δευ Απρ 20, 2015 3:54 am

Πρώτα από όλα είναι σαν να λες ότι αν βάζει κάποιος λεφτά στο παιχνίδι γίνεται και καλός παίκτης.Εγώ βλέπω ότι οι πολλοί βάζουν λεφτά στο παιχνίδι και είναι για το πούτσο...Από που το καταλαβαίνω???Εχω δει αμέτρητα κόκκινα και κίτρινα lowe,is6, t34 και fcm...τι να συζητάμε???ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΥΤΟΙ?ΘΕΣ ΑΛΛΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ?
Απλά βγάζουν κόμπεξ αυτά που γράφεις!
Στην ομάδα σου δεν υπάρχει κανένας μπλε παίκτης...άρα κανείς δεν παίζει με premium....ok πάω πάσσο...
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από fc_rex Δευ Απρ 20, 2015 4:41 am

laskas έγραψε:ευτυχώς που μπήκες στην κουβέντα και μπήκαν τα πράγματα στη θέση τους! Very Happy
παρακαλω

Όταν παίζεις βλέπεις τηλεόραση?

πιστευεις οτι μειωνοντάς με, με χιουμορ 5χρονου καταφερνεις κατι? μαλλον εκτειθεσαι

Δηλαδή αν είχες premium λογαριαμό δεν θα είχες μόνο 900 wn8 σε 17000 μάχες?
μιλουσα για αρμα και οχι για λογαριασμο, αν και ο premium λογαριασμος κανει μεγαλυτερο ταμειο

Αδικείσε
κανενας δεν σε ρωτησε και δεν μπορω να καταλαβω γιατι το πας επι προσωπικου. αδικουμε σε τι? εννοεις εχω χαμηλα ratings? σε ρωτησε κανεις? θες να βγαλουμε και τιποτα αλλο να μετρησουμε?
δηλαδή αν κάποιος έχει premium λογαρισμό περνάνε οι βολές του πιο εύκολα από κάποιον που δεν έχει premium?! Very Happy
Ο συμπαίκτης σου GR_Jim με 40.000 μάχες και premium 8άρι πώς έχει 1200 wn8???
O συμπαίκτης σου rayd3r με 38.000 μάχες και 2-3 premium 8άρια έχει 1120 wn8...
Να γράψω και άλλους??????????
68 άτομα από την ομάδα σου έχουν πάνω από 10.000 μάχες και σχεδόν όλοι έχουν σκάσει και 45 ευρώ για premium άρμα...ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΕ
και συνεχιζεις το κρεσεντο σου..τους ξερεις αυτους τους ανθρωπους??

Γιατί γράφεις μαλ...κίες?Και μάλιστα με στιλάκι δασκάλου!Στο ελλάντα όλοι τα ξέρουν όλα φυσικά...όλοι είναι παντογνώστες και πεπεισμένοι ότι αυτά που λένε είναι και τα σωστά με απόλυτη σιγουριά!ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!!!!!!!!!!!!!!! Και άμα κάποιος του δείξει με επιχειρήματα ότι κάνει λάθος αρχίζει να ψάχνει τον λογαριασμό του άλλου να βρει κάτι να πει.... πχ Ο λάσκας ανέβασε τον λογαριαμό του με το t34 που είναι από τα πιο δύσκολα άρματα του παιχνιδιού ή με το maus χαχαχαχαχα.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ Τ34 ή το maus????????????Ας μας το γράψει.( Γράφω αυτά τα άρματα επειδή με αυτά έχω περισσότερες μάχες ).Επειδή ξέρω πως σκέφτεσαι και το τι θα πεις μετά ξέρω..., σε βγάζω από τον κόπο και απαντάω και στο επόμενο μήνυμα που θα έγραφες.
φιλε μου δεν σε ξερω. Γιατι η επιθεση; αισθανεσαι οτι πρεπει να απολογηθεις για κατι και σου βγαινει σε επιθεση;τι μπουρδες ειναι αυτες που γραφεις? ποιος δασκαλος;;ποιο ελλαντα;;ποιος και τι να ξερει κατι παραπανω;;; ποια στατιστικα και ποιο t34;;; γιατι ολα τα κανεις επι προσωπικου???
εγραψα τον γενικο κανονα που ισχυει σε ΟΛΑ τα MMO (πλην ελαχιστων εξαιρεσεων) και πραγματα που ειναι γνωστα σε ΟΛΟΥΣ.δεν εγραψα κατι καινουργιο ουτε μου ηρθε καμια επιφωτηση Δευτεριατικα.Αν σε ενοχλει κατι στο παιχνιδι ή ο τροπος υπολογισμου win7-8 κανε ticket στην wg
Υγ1.Mε παίκτες ότι να ναι και με έναν καλό fc ίσως μπορεί να γίνει το κάτι παραπάνω σε σχέση με τις δυνατότητες της ομάδας.Δηλαδή μια κίτρινη ομάδα μπορεί να κερδίσει μια μπλε ομάδα λόγω fc???H απάντηση είναι ΚΑΘΕ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ... ΝΑΙ.Το ερώτημα είναι ένας καλός fc θα πάει σε μια μέτρια ομάδα?Είναι ελάχιστοι οι καλοί fc
κιτρινη ομαδα εννοεις με καταγωγη απο την Κινα? οι μπλε να υποθεσω ειναι οι εξωγηινοι??δεν σε καταλαβαινω
Υγ2.Έχει ο καθένας την ελευθερία της γνώμης του και να γράφει ότι θέλει ας είναι και λάθος.Ο τρόπος που το γράφει όμως ότι και καλά << θα ήμουνα μωβ ..αλλά με αδίκησε η ζωή >> ή << ο fc είναι όλα τα λεφτά και οι παίκτες δεν παίζουν ρόλο, ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΤΕ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ Η ΔΙΚΙΑ ΣΑΣ ΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ >> αυτές οι συμπεριφορές έμενα με κάνουν να γελώ και να περνάω τον χρόνο μου ευχάριστα.Very Happy Very Happy Very Happy
συνεχιζεις να γραφεις μπουρδες και με κεφαλαια μαλιστα να μην φυγει κανενος το ματι..μαλλον εισαι μπερδεμενος..γενικα και σε πολλα επιπεδα

fc_rex

Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από laskas Δευ Απρ 20, 2015 7:34 am

[quote="fc_rex"]Καλημερα σας..
Ο καθενας που εχει ασχοληθει με το παιγνιο (>10.000 μαχες), οποτε και "νιωθει" μπορει να γινει μπλε και μωβ. Αν διαθετει premium αρκουν 5.000 μαχες ενω αυτος που δεν εχει την οικονομικη δυνατοτητα ενα πενταρακι ή και ενα εξαρακι τον κανει μπλε αβιαστα και ακουραστα.  Αυτα οσον αφορα την καραμελα "τα χρωματα κανουν τους παιχτες" και "τα στατιστικα της clan".

Και εγώ σου απαντάω...στην ομάδα σου κανείς δεν παίζει με premium????Γιατί δεν είναι κανείς μπλε αφού έχουν premium άρματα?Σύμφωνα με την θεωρία πάνω από 10.000 μάχες και με premium χαλαρά γίνεσαι μπλε...
Είδες ότι γράφεις χαζομάρες?!


Τσαντίστηκα γιατί με λίγα λόγια μας λες ότι για να γίνεις καλός παίκτης πληρώνεις...ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ ΑΥΤΟ.Στα μουλοχτά μας προσβάλεις ...τα πιάνω εγώ αυτά τα κομπλεξικά.
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από Gregorakis Δευ Απρ 20, 2015 9:58 am

... καιρό είχα να δω cockfight και μου είχε λείψει !!!

... fc_rex είναι τελείως άτοπα τα όσα γράφεις ...

... laskas όσο δίκαιο και να έχεις σε κάτι, φροντίζεις να το χάνεις ...
Gregorakis
Gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Τόπος : Αθήνα

http://www.hitbox.tv/Gregorakis

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από laskas Δευ Απρ 20, 2015 10:07 am

Δεν κατεβαίνω σε εκλογές ούτε θέλω να φτιάξω clan....οπότε ας είμαι και αντιπαθητικός.Ξέρεις πόσοι είναι σαν τον fc_rex?Όλοι είναι σχετικοί τελικά..
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από fc_rex Δευ Απρ 20, 2015 11:58 pm

Δεν εχω μαθει να κανω διαλογο με αυτον τον τροπο..δεν επιτεθηκα σε κανεναν, δεν προσβαλα κανεναν ενω ειπα το αυτονοητο, κατι το οποιο το ξερουν και οι πετρες. Απο εκει και περα δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να απολογηθω για το οτιδηποτε και γιατι δεχομαι επιθεση.
laskas έγραψε:Δεν κατεβαίνω σε εκλογές ούτε θέλω να φτιάξω clan....οπότε ας είμαι και αντιπαθητικός.Ξέρεις πόσοι είναι σαν τον fc_rex?Όλοι είναι σχετικοί τελικά..
Η ενδειξη ευγενιας προς τους συνομιλητες δεν ειναι αποκλειστικο χαρακτηριστικο των πασης φυσεως εκλογημων υποψηφιων. Δειχνει επιπεδο πολιτισμικο, κοινωνικο, μορφωτικο. Θα ηταν ακρως υποτιμιτικο, για μενα, να συνεχισω να συνδιαλεγομαι μαζι σου που δεν μπορεις/προσπαθεις καν να ανταπεξελθεις σε μια μορφη πολιτισμενου διαλογου.

Καλη συνεχεια σε ολους

fc_rex

Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 12/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από Gregorakis Τρι Απρ 21, 2015 12:56 am

@laskas ... μα με το τρόπο που απευθύνεσαι στους άλλους, προσβάλλοντάς τους και μάλιστα προσβάλλοντας και τρίτους που δε συμμετέχουν στη συζήτηση, κανείς δε θα δώσει προσοχή στο νόημα του λόγου σου ... αυτό που θα μείνει στο μέσο αναγνώστη είναι: " καλά άρχισε πάλι ο laskas τις μαλακίες του" ... οπότε όλη η προσπάθειά σου να πείσεις κάποιους με επιχειρήματα για τις θέσεις σου, πάει χαμένη ... με αυτό τον τρόπο οι θέσεις του fc_rex στην προκειμένη περίπτωση φαντάζουν οι σωστές, μόνο και μόνο διότι διατυπώνονται κόσμια !!! καταφέρνεις να κάνεις το ΛΑΘΟΣ να φαίνεται σωστό !!!

fc_rex έγραψε:ενω ειπα το αυτονοητο, κατι το οποιο το ξερουν και οι πετρες

... για να δω αν καταλαβαίνω καλά, τι είναι αυτό που είναι αυτονόητο και το γνωρίζουν οι πέτρες ??? το πως όποιος "κίτρινος" όταν γουστάρει και αποφασίσει μπορεί να γίνει "μωβ" με αρωγή ενός prem tank 5-6 tier ??? και το πως οι νίκες στο χάρτη έρχονται από τον fc και ΤΕΛΟΣ ??? αν αυτά γνωρίζουν οι πέτρες τότε αυτές ταιριάζουν περισσότερο στην άλλη λαϊκή ρήση: "θα μας πάρουν με τις πέτρες" ...


... φυσικά μπορείς να πιστεύεις ό,τι θέλεις και αν κρίνω από το σθένος με το οποίο υποστηρίζεις τις θέσεις σου είναι αδύνατο πλέον να σου αλλάξω γνώμη ... αλλά πρέπει να απαντήσω διότι είναι μια δημόσια συζήτηση και αν σε αφήσω να γράφεις αυτά που γράφεις χωρίς αντίλογο (οι απαντήσεις του laskas έχουν αρνητικό αποτέλεσμα και το εξήγησα πιο πάνω) τότε θα δημιουργηθεί εσφαλμένη εντύπωση σε άλλους που ίσως είναι "νέοι και αρχάριοι" ή ίσως απλά δεν είναι τόσο δογματικοί όπως εσύ ...

... κανένας "κίτρινος" δε μπορεί να γίνει "μωβ" μόνο επειδή το θέλει, θα πρέπει και να μπορεί ... αλίμονο αν τα 5-6 tier prem tanks σε κάνουν "μωβ" (όλοι έχουν στο γκαράζ τους εκτός ίσως από τους "μωβ") ... τα πιο πολλά λεφτά (πραγματικά λεφτά) στο παιχνίδι τα "ρίχνουν" οι κακοί παίκτες και όχι οι καλοί (αν δε με πιστεύεις μπορώ να φέρω πολλά και συγκεκριμένα παραδείγματα αλλά θα έχουμε πάλι "δράματα") ... τα λεφτά ΔΕΝ αγοράζουν χρώματα όπως δεν αγοράζουν αγάπη Razz ... αν ο ΗΑΜΙ έρθει στην clan σου όχι μόνο δε θα μπορείτε να νικήσετε τους FAME αλλά ούτε μια normal clan της αφρικής ... και δε σου συνιστώ καν να του προτείνεις κάτι τέτοιο διότι μάλλον θα συναντήσεις τις πέτρες (όχι αυτές που γνωρίζουν, τις άλλες Twisted Evil )
Gregorakis
Gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Τόπος : Αθήνα

http://www.hitbox.tv/Gregorakis

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από laskas Τρι Απρ 21, 2015 1:31 am

Μα πως να μην εκραγώ??????Όταν συζητάμε για τα αυτονόητα...?Όταν ο συνομιλητής εκφράζεται με τόση σιγουριά για τις απόψεις του?Σαν και οι άλλοι να μην υπάρχουν ή να μην έχουν άποψη για το παιχνίδι...
Αν εκφραζότανε με άλλο τρόπο ( δηλαδή έχω μια άποψη και την συζητάω με τους άλλους ) θα αντιδρούσα και εγώ διαφορετικά και πολιτισμένα!Αναλύοντας το θέμα δεν έχει 100% άδικο γιατί πράγματι αυτός που βάζει πραγματικά λεφτά στο παιχνίδι έχει κάποια + σε σχέση με τους άλλους.Για παράδειγμα παίζοντας με premium λογαριασμό και έχοντας premium άρμα μπορείς να βγάλεις credits που με αυτά μπορείς να αγοράσεις χρυσές και premium consumables, να ξεκλειδώσεις equipments να βάψεις μόνιμα το άρμα κλπ..κλπ.ΠΟΣΟΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ???ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ αυτά που έγραψα πιο πάνω ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΜΩΒ ΟΥΤΕ ΜΠΛΕ...
Επίσης όταν ποστάρεις κάτω από το δικό μου μήνυμα ακριβώς και γράφεις << έλα μωρέ όποιος πληρώνει γίνεται μωβ >> είναι σαν να με προσβάλεις ευγενικά.Είμαι χαζός ή δεν καταλαβαίνω που το πας?Να την χέσω την ωραία συμπεριφορά όταν υπονοείς τέτοια πράγματα.Καλώς ή κακώς κάποιοι έχουν ασχοληθεί υπερβολικά με το παιχνίδι ( 57000 μάχες ) για να έρθει κάποιος και να πει έτσι απλά << πληρώνεις και γίνεσαι μωβ >>.

Παλιά δεν ήμουν τόσο εριστικός, όμως κάποια στιγμή κατάλαβα ότι ακόμα και στο gaming ο κόσμος δεν είναι αγγελικά πλασμένος.Ο ρατσισμός δεν ισχύει μόνο για τους κόκκινους παίκτες.Μπαίνεις σε μια ομάδα χαμηλότερου επιπέδου και αμέσως η αντίδραση είναι << ήρθες να μας κάνεις κουμάντο >>.Εχω ακούσει αρχηγούς ελληνικών ομάδων να λένε << οι μωβ έλληνες παίκτες δημιουργούν προβλήματα >>.Ενας μωβ δεν δικαιούται να καμπερώσει σε μια random μάχη,αν το κάνεις αμέσως σου γράφουν να πως έφτιαξες στατιστικά ή << παίζεις για τα στατιστικά σου >>.Βέβαια είναι λάθος αυτή η θεωρία γιατί θα χάσεις τη μάχη.Αυτό που έμαθα από τον φίλο μου τον Πανκράτη όταν άρχισα να παίζω το παιχνίδι και ακόμα το τηρώ , ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΠΟΤΑΡΕΙΣ Η ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ DAMAGE.Κάτι πρέπει να κάνεις και όχι να περιμένεις να περάσει ο άλλος από μπροστά σου για να ρίξεις.Ένας μωβ δεν δικαιούται να κάνει μια κακή μάχη και μόλις την κάνει αρχίζουν στα σχόλια ebay account, new account, παίζει με μικρά tr κλπ κλπ...
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από TakisGoutsis Τρι Απρ 21, 2015 9:43 pm

καλημέρα παιδιά ... έλα να ηρεμήσουμε λιγάκι What a Face What a Face What a Face
TakisGoutsis
TakisGoutsis

Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δεν ήξερα που να το ποστάρω... Empty Απ: Δεν ήξερα που να το ποστάρω...

Δημοσίευση από TakisGoutsis Τρι Απρ 21, 2015 11:31 pm

εγώ πάντως δεν συνφωνω με την λογική πλήρωσες και έγινες παικταράς όπως αναφέρει ο fc_rex(Τελης)...
αλλά η άποψη μ πάνω στο θέμα το στατιστικών είναι ότι κρύβουν μια αλήθεια το τι παίκτης είσαι γενικότερα..
πάλι οι συμπεριφορές των παικτών δεν έχουν να κάνουν με τα στατιστικά αντιθέτως έχω γνωρίσει πολύ καλά παιδιά που είναι και μοβ μάλιστα και μιλάμε κάθε μέρα στο chat άλλα έχω γνωρίσει και κίτρινους που είναι μέσα στην πουστιά..το θέμα είναι αλλού όλοι θα θέλαμε μοβ και μπλε παίκτες στις ομάδες μας αλλά θα πρέπει η ομάδα να είναι οργανωμένη και ο καθένας να έχει το πόστο του γτ αλλιώς το χάσαμε το κορμί πατριώτη.. η οργάνωση και η συζήτηση είναι πάνω απ΄ολα αλλά χρειάζεται να τα έχεις αυτά!!! οοοουυφφφφ κουράστηκα
TakisGoutsis
TakisGoutsis

Αριθμός μηνυμάτων : 18
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 5 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης