Unregulated World of Tanks.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

+20
Dolofonos
TheKnownUnknown
patatomhden
callme
LicenseToKill
JDeviant
Veyder
37 EMA
marita89
Arxiereas
antkon
Gregorakis
Sanguinius
Admin
cgakis
taramas
Gathunter
laskas
MementoM0ri
imperiumgraecum
24 απαντήσεις

Σελίδα 6 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING - Σελίδα 6 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

Δημοσίευση από JDeviant Παρ Οκτ 03, 2014 9:47 am

θα κανω μια τελευταια προσπαθεια...

1) οι recruiter της εκαστοτε ομαδας φαινονται στο επισημο site του παιχνιδιου, στην περιπτωση της PNX-R ειναι αυτη τη στιγμη ο brouzos και ο laskas. Οχι δεν κανει κανεις αλλος recruiting χωρις την εγκριση.

2)τωρα αυτο το "ΕΤΣΙ , ΕΙΝΑΙ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ" με ξεπερναει. Τουλαχιστον ξεκαθαρισα στο μυαλο μου σε ποια απο τις 3 κατηγοριες που χρωματισα πιο πανω απο το ποστ σου ανηκεις.

3)Με συγχωρεις , δεν ξερω σε πια clan εισαι , αλλα ειμαι σιγουρος οτι στατιστικα (αν θελεις και σε αλλη κατηγορια πεστο μου) ειμαστε ΟΝΤΩΣ καλυτεροι. [ ναι , σε λιγο θα τις μετρησουμε ....]
JDeviant
JDeviant

Αριθμός μηνυμάτων : 58
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2014
Ηλικία : 45
Τόπος : AXD

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING - Σελίδα 6 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

Δημοσίευση από Sanguinius Παρ Οκτ 03, 2014 9:51 am

callme έγραψε:καποιος παικτης ο οποιος επιλεγει να μπει σε μια ομαδα υποτιθεται οτι συμφωνει να τηρει καποιους κανονες και συμφωνει να εχει και καποιο ρολο στην ομαδα. σωστα μεχρι εδω? απο κει και περα αυτος ο παικτης ανηκει σε αυτη την ομαδα και αν σε αυτη την ομαδα ισχυει η πειθαρχεια και ο σεβασμος προς το προσωπο του δεν προκειται να φυγει ποτε απο την ομαδα του και θα δωσει το 100% για την ομαδα.  οπως αλλωστε το εχουμε δει με πολλους παικτες.   τωρα θα ηθελα να ξερω ποιος απο την pnx εχει οριστει να κανει recruiting και αν ο καθενας μπορει να κανει ετσι απλα....οπως και να εχει λοιπον το θεμα ο καθε παικτης εχει επιλεξει να ακολουθει μια ομαδα. αρα ανηκει σε αυτη και αντιστοιχα η ομαδα θα πρεπει να εξασφαλιζει σεβασμο και να ειναι διπλα του εστω και σαν παρεα. τωρα κατα την αποψη μου ο καθε ενας που εχει στα χερια του καποια κλειδια απο μια ομαδα και λεγεται leader οφειλει να υπερασπιζεται την ομαδα του σε καθε τομεα και σε καθε ενοχληση. θα μου πεις γιατι και θα σου πω γιατι ΕΤΣΙ. ΕΙΝΑΙ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ. αλλιως ποιο το νοημα να υπαρχουν ομαδες...προφανως η πειθαρχεια στην pnx δεν υπαρχει και για αυτο δεν μπορεις να καταλαβεις τι λεω. ειναι σαν 2 σουβλατζιδικα που ειναι διπλα διπλα και ο ενας κανει την δουλεια του χωρις να ενοχλει και αλλος απο ζηλια ψαχνει να βρει την μυστικη συνταγη για να του φαει τον κοσμο επιδει αυτος δεν ειναι ικανος να φτιαξει δικο του πελατολογιο. εδωσα και παραδειγμα. τωρα οσο αφορα εμενα τι μου εκανε η pnx εχει να κανει με το οτι καποτε μου ειχαν προτεινει και εμενα να μπω και ειπα οχι γιατη ειχα την τυχη να γνωριζω τι εστι δολοφονος και τι λασκας και το αποτελεσμα ειναι οτι για μια ακομα φορα καποιοι ακολουθησαν αυτα τα προσωπα και αποτελεσμα κανενα. ο κλασικος ο μαλ.....ς ο ελληνας.  και δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να εχω κατι με την pnx για να μπορω να εκφερω γνωμη. δεν ειστε ουτε οι καλητεροι,ουτε θεοι που πρεπει καθε ελληνας παικτης να σας εχει θεους. να σεβεστε για να σας σεβονται.......
Δεν έχει κανείς κανένα δικαίωμα να απαγορέψει σε έναν recruiter να κάνει την δουλεία του,ακόμα και ο θεός ο ίδιος.Είναι επιλογή του παίχτη και μόνο
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING - Σελίδα 6 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

Δημοσίευση από JDeviant Παρ Οκτ 03, 2014 9:54 am

Πολυ ωραια λοιπον. δεν ειναι τιποτα επιθετικο , το να μιλησεις σαν ανθρωπος και να παραθεσεις 2-3 πραγματα ουσιαστικα και δεδομενα. Το ξεκαθαρισαμε κι αυτο...
Παντως μπορω να στο πω και τωρα ετσι οπως το λες , 1) ειμαστε η καλυτερη στατιστικα ομαδα της Ελλαδος 2) οντως τα CW ειναι προτεραιοτητα μας και προσπαθουμε για το καλυτερο 3) βεβαια θα βελτιωθεις σαν παιχτης γιατι θα παιζεις με ιδιου ή μεγαλυτερου επιπεδου παιχτες που συνεχως θα σου 'δινουν' μεσα απο τα Games. Ειτε στο CW ειτε στο platoon , ειτε κ σαν συμβουλη απο το ΚΟΙΝΟ ts που υπαρχει στην κοινοτητα. (π.χ για skills σε εκαστοτε αρμα)
Διαφωνεις?
JDeviant
JDeviant

Αριθμός μηνυμάτων : 58
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2014
Ηλικία : 45
Τόπος : AXD

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING - Σελίδα 6 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

Δημοσίευση από Sanguinius Παρ Οκτ 03, 2014 10:04 am

JDeviant έγραψε:Πολυ ωραια λοιπον. δεν ειναι τιποτα επιθετικο , το να μιλησεις σαν ανθρωπος και να παραθεσεις 2-3 πραγματα ουσιαστικα και δεδομενα. Το ξεκαθαρισαμε κι αυτο...
Παντως μπορω να στο πω και τωρα ετσι οπως το λες , 1) ειμαστε η καλυτερη στατιστικα ομαδα της Ελλαδος 2) οντως τα CW ειναι προτεραιοτητα μας και προσπαθουμε για το καλυτερο 3) βεβαια θα βελτιωθεις σαν παιχτης γιατι θα παιζεις με ιδιου ή μεγαλυτερου επιπεδου παιχτες που συνεχως θα σου 'δινουν' μεσα απο τα Games. Ειτε στο CW ειτε στο platoon , ειτε κ σαν συμβουλη απο το ΚΟΙΝΟ ts που υπαρχει στην κοινοτητα. (π.χ για skills σε εκαστοτε αρμα)
Διαφωνεις?
όχι καθόλου,άλλωστε το δήλωσα πολλές φορές,δεν βλέπω κάτι αθέμιτο στην θέμα του laskas.
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING - Σελίδα 6 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

Δημοσίευση από callme Παρ Οκτ 03, 2014 10:08 am

φιλε μου καταρχην να σου θυμισω οτι εισαστε η καλυτερη στατιστικα ομαδα βαση χαρτιων.....αλλα αν θα ξερεις αποροφησατε τα μελη σας με τα καλα stats απο αλλες 6 η 7 ομαδες πριν 1 χρονο...αυτο σας κανει στα χαρτια καλητερους. εδω και 1 χρονο δεν εχω ακουση τιποτα και απο κανεναν να λεει οτι η pnx εκανε κατι σημαντικο γιατη οπως προειπα πριν 1 χρονο σκοπος ηταν η υπερ ομαδα που θα τα επαιρνε ολα αμπαριζα για να φτασουν και μεχρη την ελλαδα..(ειχε υπωθει και αυτο τοτε)....που ειστε λοιπον σημερα και τι εχεται κανει στον ελληνικο τομεα.. τιποτα...εδω καλα καλα δεν βλεπαιτε τι σας κανει καλο και τι κακο...η μαλλον σας λενε τι σας κανει κακο και εσεις εκει να το προωθηται...για ποια clan war και ποια platoon μου μιλας οταν απο εδω φενεται ξεκαθαρα σε ολους οτι υπαρχουν πηγαδακια μεσα στην ομαδα και ο καθενας εχει τις δικες του προσδοκιες. εσυ νομιζεις οτι ατομα που ειναι σε εσας δεν καταλαβαινουν οτι εκμεταλευεσται αυτο που μου λες εσυ εμενα για cw και μετα τους πετατε σε μια ακρη και τους εχεται για τσιπακια ????????

callme

Αριθμός μηνυμάτων : 19
Ημερομηνία εγγραφής : 03/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING - Σελίδα 6 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

Δημοσίευση από Sanguinius Παρ Οκτ 03, 2014 10:10 am

callme έγραψε:φιλε μου καταρχην να σου θυμισω οτι εισαστε η καλυτερη στατιστικα ομαδα βαση χαρτιων.....αλλα αν θα ξερεις αποροφησατε τα μελη σας με τα καλα stats απο αλλες 6 η 7 ομαδες πριν 1 χρονο...αυτο σας κανει στα χαρτια καλητερους.  εδω και 1 χρονο δεν εχω ακουση τιποτα και απο κανεναν να λεει οτι η pnx εκανε κατι σημαντικο γιατη οπως προειπα πριν 1 χρονο σκοπος ηταν η υπερ ομαδα που θα τα επαιρνε ολα αμπαριζα για να φτασουν και μεχρη την ελλαδα..(ειχε υπωθει και αυτο τοτε)....που ειστε λοιπον σημερα και τι εχεται κανει στον ελληνικο τομεα.. τιποτα...εδω καλα καλα δεν βλεπαιτε τι σας κανει καλο και τι κακο...η μαλλον σας λενε τι σας κανει κακο και εσεις εκει να το προωθηται...για ποια clan war και ποια  platoon μου μιλας οταν απο εδω φενεται ξεκαθαρα σε ολους οτι υπαρχουν πηγαδακια μεσα στην ομαδα και ο καθενας εχει τις δικες του προσδοκιες. εσυ νομιζεις οτι ατομα που ειναι σε εσας δεν καταλαβαινουν οτι εκμεταλευεσται αυτο που μου λες εσυ εμενα για cw και μετα τους πετατε σε μια ακρη και τους εχεται για τσιπακια ????????
Για αυτό ακριβώς δεν πρέπει να κρίνεις μέσα σε έναν χρόνο μια clan,όταν έχει δημιουργηθεί μέσα από ενώσεις.Θέλει τουλάχιστον 2 χρόνια
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING - Σελίδα 6 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

Δημοσίευση από imperiumgraecum Παρ Οκτ 03, 2014 10:18 am

callme έγραψε:
1)Ο κυριος markdan εχει καθε δικαιωμα να υποστιριξει την ομαδα του οταν καποιος προσπαθει να του παρει παικτες. το λεγομενο αν δεν περνας καλα εκει που εισαι ελα σε μας ειναι αντιδεολογικο και ανεπητρεπτο να γινεται μεταξυ ελληνικων ομαδων. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑ ΚΑΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΕ ΑΥΤΗ.

2)Δεν μπορω να ακουω και παλι των κυριο λασκα να ταζει gold και καλο κλιμα στην pnx οταν ο ιδιος σε αλλους παικτες και συγκεκριμενα ο elladaris που ειναι στους great καθως και αλλους απο την ιδια ομαδα οτι και να εγινε βριζει την μανα του καθενος ετσι απλα και η pnx αμετοχη να λεει οτι ειναι ελευθερος να λεει οτι θελει.

3)Οσα χρονια παιζω αυτο το παιχνιδι οποτε ημουν σε καποια ομαδα ποτε μα ποτε δεν με πλησιασε να μου πει να φυγω απο εκει που ειμουν . αντιθετως οταν ειμουν εκτος ομαδας μου ελεγαν συνεχεια. απο την αλλη παλι κανεις δεν ειναι κανενος αλλα στα συμβουλια ακουγοντε και διαφορα οπως θα το τους παρω και θα φυγω.

4)Εγω λυπαμε και απορω πως ολοι αυτοι που μιλουν και ειναι αρχηγοι ...ολους εμας τους παικτες μας εχουν για προβατακια και πως καποιοι ακολουθουν κιολας αυτους τους αχρηστους που καταστρεφουν καθε ελληνικη κοινοτητα σε ολα τα παιχνιδια. για αυτο εχουμε και την τυχη σε αυτο το παιχνιδι ολοι οι καλοι παικτες να πηγαινουν σε ξενες διεθνεις ομαδες και βρισκουν την ησυχια τους.

5)Oταν καποτε μας λεγατε ελατε στην pnx για μια μεγαλη ελληνικη ομαδα να βγουμε στον χαρτη...ελεος που καποιοι απο σας νομιζετε οτι κανουμε οτι μας πειτε. μπραβο στον κυριο markdan που καθεται και κοιταει να εχει την ομαδα του αλώβητη απο τετοιου ειδους ανικανους παικτες. και κατι τελευταιο....να δουμε σε λιγο καιρο ποιος θα ψαχνει ομαδα και αρχηγο.......

Eσπασα την παράγραφό σου σε θεματικές ενότητες, γιατί ήταν τη Χάβρα των Ιουδαίων η πρότερη.

1)Είμαι κατ' αρχήν σύμφωνος στο ότι ο markdan έχει κάθε δικαίωμα να υπερασπιστεί την ακεραιότητα της ομάδας του(το πώς το κάνει βέβαια, με το να απειλεί με tickets, είναι τουλάχιστον τραγελαφικό). Ομως, σε ένα παιχνίδι δεν υπάρχουν δεοντολογικά όρια και φραγμοί(guess why: it's a FUCKING GAME), εκτός και αν αρχίζει να βρίζει μάνες, οπότε εκεί υπάρχει ένα θεματάκι. Επίσης, μπορεί κάποιος να μην γνωρίζει αν υπάρχει κάτι καλύτερο, οπότε (εμ)μένει στην τρέχουσα clan. Το μόνο που κάνει ο laskas είναι να τους ενημερώνει περί της clan και των δραστηριοτήτων της, και τίποτα άλλο.

2)Το να τάζει gold ο laskas είναι θέμα του ίδιου, και της PNX εν επεκτάσει, για το αν μπορεί να πραγματώσει τις υποσχέσεις που δίνει. Φυσικά, κανένα δικαίωμα δεν έχει να βρίζει μάνες(όλοι Ελληνες είμαστε άλλωστε, εκτός και αν κάποιος είναι μπασταρδεμένος μογγολότουρκος bounce  ). Και φυσικά, μην παραλείπουμε και το ατόπημα(κατ' εμέ) της PNX, να νίπτει τας χείρας για ΟΛΑ τα λεγόμενα το laska(που μεταξύ μας, δεν είναι και ό,τι κολακευτικότερο)

3)Η στρατολόγηση παίκτων ήδη σε clan είναι συνηθέστατη μέθοδος, δεν ξέρω γιατί ανακινείται θέμα εκ των ουκ άνευ, γίνοταν, γίνεται και θα γίνεται. Το ποιους θα προσεγγίσει ο recruiter, είναι θέμα δικό του. Τώρα, αυτό το "θα τους πάρω να φύγω" που λέγονται σε συμβούλια(σιγά τις Συνόδους Κορυφής του ΝΑΤΟ), μόνο σαν αστείο ακούγεται, λες και οι παίκτες είναι πρόβατα που ακολουθούν το βοσκό(εκτός και αν....είναι)

4)Το πρόβλημα είναι των παικτών που αφήνουν να τους συμπεριφέρονται σαν πρόβατα, όχι των αρχηγών. Επίσης, όπως έχω επισημάνει παλαιότερα, όλοι οι καλοί Ελληνες παίκτες πάνε σε ξένες clans γιατί α: δεν υπάρχουν ικανοί Ελληνες FCs και β: δεν υποφέρεται η γκρίνια των αξιωματούχων, τα πηγαδάκια και όλα τα γνωστά εικονογραφημένα που χαρακτηρίζουν τις ελληνικές clans.

5)Aυτό το "ανίκανοι παίκτες" πάει στον laska? Γιατί αν ναι, θα σου πω με τη σειρά μου πως μακάρι το ελληνικό Community να είχε τη μισή "ανικανότητα" του laska. Δυστυχώς, η πλειοψηφία τυγχάνει να έχει μόνο κλάσματα αυτής.
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 25/07/2014
Τόπος : Ευρω-ισλαμαμπάντ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING - Σελίδα 6 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

Δημοσίευση από JDeviant Παρ Οκτ 03, 2014 10:22 am

ακριβως αυτο σημαινει το 'στατιστικα καλυτερη ομαδα' , στα χαρτια. Ακυρο λοιπον αυτο που εγραφες στο προηγουμενο ποστ σου οτι δεν ειμαστε οι καλυτεροι.
Θα σου πω το τι εχει πετυχει η clan η δικη μου στους 2 μηνες που ειμαι εγω. Εχω παρει εγω και αλλοι 18 απο την clan (ισως ειναι 19 κιολας) ενα special tank ( T23E3 ) σε event παιζοντας με top ομαδες κερδιζοντας αρκετες φορες ωστε να ειμαστε μεσα στους πρωτους για το αρμα (κατω απο την θεση 1000). Επισης εχουμε παρει περιοχες στον χαρτη , οπως η Κρητη , μιας και ανεφερες για Ελλαδα. Το gold που εχει μαζεψει η clan ειναι ~4 φορες περισσοτερο απο την δευτερη Ελληνικη.

Αυτα σου τα γραφω γιατι το ζητησες, δεν ειχα λογο να τα γραφω σε ενα τοπικ που λεγεται ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING. Αν και θα μπορουσες πρωτα να μαθεις και μετα να πεις. Οπως επισης θα μπορουσε ενας recruiter μας να τα αναφερει σε μια συζητηση που θα κανει σε εναν παιχτη. Εσυ σε πια clan εισαι φιλε μου?
JDeviant
JDeviant

Αριθμός μηνυμάτων : 58
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2014
Ηλικία : 45
Τόπος : AXD

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING - Σελίδα 6 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

Δημοσίευση από callme Παρ Οκτ 03, 2014 10:24 am

απο ποτε ισχυει αυτο? δηλαδη θες να μου πεις οτι υπαρχουν σχεδια για τον επομενο χρονο? η ειναι η ιδια καραμελα για ακομα μια φορα? θα κανουμε και θα παρουμε και θα δωσουμε..εκτος αν ειστε πολιτικο κομμα και μια ακομα αντιγραφη....απλα σκοπος του πριν 1 χρονο ηταν το πως θα διαλησουμε ολες τις μικρες ομαδες επειδη εμεις δεν μπορουμε να κανουμε μονοι μας τιποτα και αρχισαν τα ταματα και οι θεσεις να δινονται πριν καν υπαρξη το ονομα pnx και το λεω γιατη το ξερω.... και τραβηξαν ολοι τα προβατακια τους σε μια ομαδα. και σε ρωταω εγω σαν παλιος...γιατη δεν ηρθαν ολοι οι fc και dc στην ξακουστη pnx και πηγαν ολοι σε διεθνης ομαδες.....και αν θες απαντηση θα σου πω

callme

Αριθμός μηνυμάτων : 19
Ημερομηνία εγγραφής : 03/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING - Σελίδα 6 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

Δημοσίευση από Sanguinius Παρ Οκτ 03, 2014 10:24 am

imperiumgraecum έγραψε:
callme έγραψε:
1)Ο κυριος markdan εχει καθε δικαιωμα να υποστιριξει την ομαδα του οταν καποιος προσπαθει να του παρει παικτες. το λεγομενο αν δεν περνας καλα εκει που εισαι ελα σε μας ειναι αντιδεολογικο και ανεπητρεπτο να γινεται μεταξυ ελληνικων ομαδων. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑ ΚΑΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΕ ΑΥΤΗ.

2)Δεν μπορω να ακουω και παλι των κυριο λασκα να ταζει gold και καλο κλιμα στην pnx οταν ο ιδιος σε αλλους παικτες και συγκεκριμενα ο elladaris που ειναι στους great καθως και αλλους απο την ιδια ομαδα οτι και να εγινε βριζει την μανα του καθενος ετσι απλα και η pnx αμετοχη να λεει οτι ειναι ελευθερος να λεει οτι θελει.

3)Οσα χρονια παιζω αυτο το παιχνιδι οποτε ημουν σε καποια ομαδα ποτε μα ποτε δεν με πλησιασε να μου πει να φυγω απο εκει που ειμουν . αντιθετως οταν ειμουν εκτος ομαδας μου ελεγαν συνεχεια. απο την αλλη παλι κανεις δεν ειναι κανενος αλλα στα συμβουλια ακουγοντε και διαφορα οπως θα το τους παρω και θα φυγω.

4)Εγω λυπαμε και απορω πως ολοι αυτοι που μιλουν και ειναι αρχηγοι ...ολους εμας τους παικτες μας εχουν για προβατακια και πως καποιοι ακολουθουν κιολας αυτους τους αχρηστους που καταστρεφουν καθε ελληνικη κοινοτητα σε ολα τα παιχνιδια. για αυτο εχουμε και την τυχη σε αυτο το παιχνιδι ολοι οι καλοι παικτες να πηγαινουν σε ξενες διεθνεις ομαδες και βρισκουν την ησυχια τους.

5)Oταν καποτε μας λεγατε ελατε στην pnx για μια μεγαλη ελληνικη ομαδα να βγουμε στον χαρτη...ελεος που καποιοι απο σας νομιζετε οτι κανουμε οτι μας πειτε. μπραβο στον κυριο markdan που καθεται και κοιταει να εχει την ομαδα του αλώβητη απο τετοιου ειδους ανικανους παικτες. και κατι τελευταιο....να δουμε σε λιγο καιρο ποιος θα ψαχνει ομαδα και αρχηγο.......

Eσπασα την παράγραφό σου σε θεματικές ενότητες, γιατί ήταν τη Χάβρα των Ιουδαίων η πρότερη.

1)Είμαι κατ' αρχήν σύμφωνος στο ότι ο markdan έχει κάθε δικαίωμα να υπερασπιστεί την ακεραιότητα της ομάδας του(το πώς το κάνει βέβαια, με το να απειλεί με tickets, είναι τουλάχιστον τραγελαφικό). Ομως, σε ένα παιχνίδι δεν υπάρχουν δεοντολογικά όρια και φραγμοί(guess why: it's a FUCKING GAME), εκτός και αν αρχίζει να βρίζει μάνες, οπότε εκεί υπάρχει ένα θεματάκι. Επίσης, μπορεί κάποιος να μην γνωρίζει αν υπάρχει κάτι καλύτερο, οπότε (εμ)μένει στην τρέχουσα clan. Το μόνο που κάνει ο laskas είναι να τους ενημερώνει περί της clan και των δραστηριοτήτων της, και τίποτα άλλο.

2)Το να τάζει gold ο laskas είναι θέμα του ίδιου, και της PNX εν επεκτάσει, για το αν μπορεί να πραγματώσει τις υποσχέσεις που δίνει. Φυσικά, κανένα δικαίωμα δεν έχει να βρίζει μάνες(όλοι Ελληνες είμαστε άλλωστε, εκτός και αν κάποιος είναι μπασταρδεμένος μογγολότουρκος bounce  ). Και φυσικά, μην παραλείπουμε και το ατόπημα(κατ' εμέ) της PNX, να νίπτει τας χείρας για ΟΛΑ τα λεγόμενα το laska(που μεταξύ μας, δεν είναι και ό,τι κολακευτικότερο)

3)Η στρατολόγηση παίκτων ήδη σε clan είναι συνηθέστατη μέθοδος, δεν ξέρω γιατί ανακινείται θέμα εκ των ουκ άνευ, γίνοταν, γίνεται και θα γίνεται. Το ποιους θα προσεγγίσει ο recruiter, είναι θέμα δικό του. Τώρα, αυτό το "θα τους πάρω να φύγω" που λέγονται σε συμβούλια(σιγά τις Συνόδους Κορυφής του ΝΑΤΟ), μόνο σαν αστείο ακούγεται, λες και οι παίκτες είναι πρόβατα που ακολουθούν το βοσκό(εκτός και αν....είναι)

4)Το πρόβλημα είναι των παικτών που αφήνουν να τους συμπεριφέρονται σαν πρόβατα, όχι των αρχηγών. Επίσης, όπως έχω επισημάνει παλαιότερα, όλοι οι καλοί Ελληνες παίκτες πάνε σε ξένες clans γιατί α: δεν υπάρχουν ικανοί Ελληνες FCs και β: δεν υποφέρεται η γκρίνια των αξιωματούχων, τα πηγαδάκια και όλα τα γνωστά εικονογραφημένα που χαρακτηρίζουν τις ελληνικές clans.

5)Aυτό το "ανίκανοι παίκτες" πάει στον laska? Γιατί αν ναι, θα σου πω με τη σειρά μου πως μακάρι το ελληνικό Community να είχε τη μισή "ανικανότητα" του laska. Δυστυχώς, η πλειοψηφία τυγχάνει να έχει μόνο κλάσματα αυτής.
+1 α και για να μην το ξεχνάμε παίζει και με heavies ο laskas <3 50B <3
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING - Σελίδα 6 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

Δημοσίευση από Sanguinius Παρ Οκτ 03, 2014 10:27 am

callme έγραψε:απο ποτε ισχυει αυτο? δηλαδη θες να μου πεις οτι υπαρχουν σχεδια για τον επομενο χρονο? η ειναι η ιδια καραμελα για ακομα μια  φορα? θα κανουμε και θα παρουμε και θα δωσουμε..εκτος αν ειστε πολιτικο κομμα και μια ακομα αντιγραφη....απλα σκοπος του πριν 1 χρονο ηταν το πως θα διαλησουμε ολες τις μικρες ομαδες επειδη εμεις δεν μπορουμε να κανουμε μονοι μας τιποτα και αρχισαν τα ταματα και οι θεσεις να δινονται πριν καν υπαρξη το ονομα pnx και το λεω γιατη το ξερω.... και τραβηξαν ολοι τα προβατακια τους σε μια ομαδα. και σε ρωταω εγω σαν παλιος...γιατη δεν ηρθαν ολοι οι fc και dc στην ξακουστη pnx και πηγαν ολοι σε διεθνης ομαδες.....και αν θες απαντηση θα σου πω
Δεν μιλάω για σχέδια μιλάω για αφομοίωση και βελτιώση του υλικού,αυτό θέλει πολύ χρόνο,το βλέπουμε και από τις ποδοσφαιρικές/μπασκετικές/και όλων τοων ειδών ομάδες.Η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω γιατί δεν πήγαν στην pnx όλοι οι κορυφαίοι Έλληνες παίχτες και πραγματικά το έχω απορία
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING - Σελίδα 6 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

Δημοσίευση από imperiumgraecum Παρ Οκτ 03, 2014 10:34 am

JDeviant έγραψε:Το gold που εχει μαζεψει η clan ειναι ~4 φορες περισσοτερο απο την δευτερη Ελληνικη.

Επειδή μ' αρέσει να γίνομαι ο δικηγόρος του Διαβόλου, να επισημάνω ότι το 4 φορές το τίποτα, μας κάνει τίποτα. Οπότε, δεν είναι και ιδιαίτερα τιμητικό να έχει η PNX ελληνικές clans ως σημείο αναφοράς, από τη στιγμή που η πλειοψηφία αυτών είναι πάρ' τη μία και χτύπα την άλλη.
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 25/07/2014
Τόπος : Ευρω-ισλαμαμπάντ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING - Σελίδα 6 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

Δημοσίευση από JDeviant Παρ Οκτ 03, 2014 10:38 am

Με ρωτησε τι εχει κανει η clan , του απαντησα σε αυτα που ξερω στους 2 μηνες που ειμαι στην PNX-R. Θα του ελεγα φουμαρα ομως αν του το ανεφερα? (του εκαστοτε Ελληνα παιχτη) Εστω κι αν οπως λες (και θα συμφωνησω αν συγκριθουμε με ξενες clan) δεν ειναι τοσο τιμητικο. Ειναι ομως πολυ παραπανω για να κανει καποιον που θελει να ερθει να παιξει ανταγωνιστικα και αυτο να μεγαλωσει οσο γινεται περισσοτερο.
JDeviant
JDeviant

Αριθμός μηνυμάτων : 58
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2014
Ηλικία : 45
Τόπος : AXD

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING - Σελίδα 6 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

Δημοσίευση από callme Παρ Οκτ 03, 2014 10:49 am

και αυτο με το τ26ε3 τι το ηθελες τωρα????? μεγαλο βημα στην pnx... αλλες ελληνικες ομαδες δεν το εχουν παρει???????

callme

Αριθμός μηνυμάτων : 19
Ημερομηνία εγγραφής : 03/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING - Σελίδα 6 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

Δημοσίευση από Sanguinius Παρ Οκτ 03, 2014 10:54 am

callme έγραψε:και αυτο με το τ26ε3 τι το ηθελες τωρα????? μεγαλο βημα στην pnx... αλλες ελληνικες ομαδες δεν το εχουν παρει???????
Ναι το πήραν
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING - Σελίδα 6 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

Δημοσίευση από taramas Παρ Οκτ 03, 2014 10:57 am

@ admin

Βασικά είσαι εκτός θέματος, εγώ προσωπικά δεν μίλησα για στατιστικά παικτών, διαθέτω αρκετό νού για να βλέπω τι επιδόσεις έχει κάποιος αλλά και τον τρόπο με τον οποίο τις έχει πετύχει, τέλος ποτέ δεν ισχυρίστηκα οτι είμαι καλός παίχτης (απλά οσο καλός χρειάζεται για να ανταπεξέρχομαι στις δραστηριότητες της ομάδας μου και τίποτα παραπάνω), αρα λοιπόν δεν καταλαβαίνω
προς τι ολο αυτό, θέλουν κάποιοι να τις βγάλουμε έξω και να τις μετρήσουμε? και αυτό να το κάνουμε τώρα που εχω λίγο χρόνο.
Το διακύβευμα που θέτει ο ξερόλας δεν είναι τα στατιστικά μου, αυτά είναι σε κοινή θέα και τα βλέπει ο καθένας, άλλωστε δεν εδειξα ποτέ ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τα νούμερα γιατί δεν είχα ποτέ και το ενδιαφέρον να κάνω καριέρα στο wot οπως κάποιοι άλλοι, σεβαστή η άποψή τους και η επιθυμία τους αλλά δεν έχουμε τα ίδια ενδιαφέροντα πως να το κάνουμε.
Να το πώ άλλη μια φορά μπας και το εμπεδώσουμε επιτέλους, ο εν λόγω κύριος και εγώ ήμασταν συμπαίκτες στο ξεκίνημα, εκείνος διάλεξε να κάνει καριέρα στο παιχνίδι και εγώ να ξεφύγω απο τα προβλήματα και το άγχος της καθημερινότητας, τελικά καταλήξαμε εκείνος να φτιάξει ενα λιλά-μωβ και οτι άλλο χρώμα θες χωρίς ποτέ να πάρει καμία ευθυνη για οτιδηποτε και εγώ οντας πορτοκαλοτομάτας να πάρω την ευθύνη μιας ομάδας και με την βοήθεια των φίλων να την φτάσω τόσο ψηλά που ούτε οι ίδιοι δεν περίμεναν, ε λοιπόν αυτό το έχει κάτσει στον λάρυγγά του και δεν λέει να το καταπιεί, το έπιασες τώρα?

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING - Σελίδα 6 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

Δημοσίευση από callme Παρ Οκτ 03, 2014 10:58 am

οποτε οπως λες και εσυ ο ιδιος δεν εκανε κατι διαφορετικο η pnx απο αλλες ελληνικες ομαδες. κατι που να ειναι αξιολογο στην διαφορα τις πρωτιας. και αλλες ελληνικες ομαδες εχουν κανει landing σε αξιολογες χωρες η εχω αδικο και σε αυτο.

callme

Αριθμός μηνυμάτων : 19
Ημερομηνία εγγραφής : 03/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING - Σελίδα 6 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

Δημοσίευση από JDeviant Παρ Οκτ 03, 2014 11:02 am

Μην πλατιαζουμε αδερφε. Η PNX-R θα παραμεινει πρωτη και θα συνεχισει να προσπαθει να ανταγωνιστει δυνατες ξενες ομαδες στον χαρτη. Και θα το κανει κ με προσθηκες παιχτων. Τα υπολοιπα ειναι απλα οδοντοκρεμες.
JDeviant
JDeviant

Αριθμός μηνυμάτων : 58
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2014
Ηλικία : 45
Τόπος : AXD

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING - Σελίδα 6 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

Δημοσίευση από callme Παρ Οκτ 03, 2014 11:11 am

πλατιαζεις 10 σελιδες τωρα και σε πηραξαν οι αληθειες?????????? η pnx εχει τοσα προβληματα που δεν μπορει να ανταγωνηστη αλλες ελληνικες ομαδες οχι θελει και ξενες...οτι γινεται με απερισκεψια εχει ημερομηνια ληξης..εγω αυτο ξερω..και εσεις δεν ειστε μακρια απο αυτο...

callme

Αριθμός μηνυμάτων : 19
Ημερομηνία εγγραφής : 03/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING - Σελίδα 6 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

Δημοσίευση από patatomhden Παρ Οκτ 03, 2014 11:17 am

καλά ε? ακούγεται πολύ αστείο το " κάνω επιθετικό recruiting".
(υπάρχει πιθανότητα να έχω κακή αίσθηση του humour που γελάω λίγο με το θέμα , αλλα φανταστείτε να λέει ο άλλος "μην μου κανεις επιθετικό recruiting")
patatomhden
patatomhden

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 16/09/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING - Σελίδα 6 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

Δημοσίευση από TheKnownUnknown Παρ Οκτ 03, 2014 11:21 am

Καταρχάς καλησπέρα,
βλέποντας όλη την συζήτηση εχω να πω την άποψη μου η οποία ειναι:

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ RECRUIT ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ CLAN ΓΙΑΤΙ:
ποιος είχε το μέλι μπροστά και δεν έβαλε το δάχτυλο μεσα?και τι θέλω να πω...κάποτε ήταν πολλες ομάδες και είχαν απο μερικούς καλούς παίκτες.η pnx μετα άρχισε και έπαιρνε τους καλούς απο αυτες ως αποτέλεσμα να χαλάνε οι ομάδες.ποιος δεν θα ερθει στην καλύτερη ελληνική ομάδα?του τάζεις και λίγα gold και θα πει ναι.οπότε απο σεβασμό στον κάθε commander δεν κανεις recruit απο αλλες ομάδες,κανεις απο free agents.γιατί?γιατί χαλάνε οι ελληνικές κλαν.μπράβο στην pnx που πάει καλά αλλα περισσότερα μπράβο στον MarkDan που κρατάει και ενα επίπεδο.
TheKnownUnknown
TheKnownUnknown

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 03/10/2014
Ηλικία : 102

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING - Σελίδα 6 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

Δημοσίευση από JDeviant Παρ Οκτ 03, 2014 11:24 am

callme έγραψε:πλατιαζεις 10 σελιδες τωρα και σε πηραξαν οι αληθειες??????????  η pnx εχει τοσα προβληματα που δεν μπορει να ανταγωνηστη αλλες ελληνικες ομαδες οχι θελει και ξενες...οτι γινεται με απερισκεψια εχει ημερομηνια ληξης..εγω αυτο ξερω..και εσεις δεν ειστε μακρια απο αυτο...

Δεν μας εχεις πει ουτε την ομαδα που εισαι φιλε μου. αστα αυτα , πεστα σε κανεναν αλλον. Ζαρωνε και ακολουθα τον αρχηγο σου ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ.
JDeviant
JDeviant

Αριθμός μηνυμάτων : 58
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2014
Ηλικία : 45
Τόπος : AXD

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING - Σελίδα 6 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

Δημοσίευση από callme Παρ Οκτ 03, 2014 11:29 am

TheKnownUnknown έγραψε:Καταρχάς καλησπέρα,
βλέποντας όλη την συζήτηση εχω να πω την άποψη μου η οποία ειναι:

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ RECRUIT ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ CLAN ΓΙΑΤΙ:
ποιος είχε το μέλι μπροστά και δεν έβαλε το δάχτυλο μεσα?και τι θέλω να πω...κάποτε ήταν πολλες ομάδες και είχαν απο μερικούς καλούς παίκτες.η pnx μετα άρχισε και έπαιρνε τους καλούς απο αυτες ως αποτέλεσμα να χαλάνε οι ομάδες.ποιος δεν θα ερθει στην καλύτερη ελληνική ομάδα?του τάζεις και λίγα gold και θα πει ναι.οπότε απο σεβασμό στον κάθε commander δεν κανεις recruit απο αλλες ομάδες,κανεις απο free agents.γιατί?γιατί χαλάνε οι ελληνικές κλαν.μπράβο στην pnx που πάει καλά αλλα περισσότερα μπράβο στον MarkDan που κρατάει και ενα επίπεδο.





καλα τα λες φιλε μου και συμφωνο αλλα μην περιμενεις να παραδεχτουν κατι ακομα και αν τα εσωτερικα τους τα ξερουν και ακομα χειροτερα ειναι οτι καποιοι απο αυτους τα βγαζουν παραεξω

callme

Αριθμός μηνυμάτων : 19
Ημερομηνία εγγραφής : 03/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING - Σελίδα 6 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

Δημοσίευση από laskas Παρ Οκτ 03, 2014 11:30 am

callme έγραψε:πλατιαζεις 10 σελιδες τωρα και σε πηραξαν οι αληθειες??????????  η pnx εχει τοσα προβληματα που δεν μπορει να ανταγωνηστη αλλες ελληνικες ομαδες οχι θελει και ξενες...οτι γινεται με απερισκεψια εχει ημερομηνια ληξης..εγω αυτο ξερω..και εσεις δεν ειστε μακρια απο αυτο...

έτσι εεε???Σε ποιά ομάδα ανήκεις φίλε μου?
Εμείς είμαστε οι απερίσκεπτοι και εσύ είσαι ο σοφός?Πες μας το ονομά σου στο παιχνίδι να θαυμάσουμε την αφεντιά σου και την εξυπνάδα σου!Από την ημέρα που φτιάχτηκε η pnx έχουν διαλυθεί πολλές ελληνικές ομάδες ενώ εμείς όχι.Αν και να τις ονομάσω ομάδες είναι πολύ τιμητικό...
Γιατί να μην τρολάρουμε κ εμείς με αυτους εδώ ρε admin?xaxaxaxaxaxaaxaxxaax
Απαντάμε μόνο για να περάσει η ώρα ΚΑΙ ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΜΕ
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING - Σελίδα 6 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ RECRUITING

Δημοσίευση από laskas Παρ Οκτ 03, 2014 11:37 am

TheKnownUnknown έγραψε:Καταρχάς καλησπέρα,
βλέποντας όλη την συζήτηση εχω να πω την άποψη μου η οποία ειναι:

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ RECRUIT ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ CLAN ΓΙΑΤΙ:
ποιος είχε το μέλι μπροστά και δεν έβαλε το δάχτυλο μεσα?και τι θέλω να πω...κάποτε ήταν πολλες ομάδες και είχαν απο μερικούς καλούς παίκτες.η pnx μετα άρχισε και έπαιρνε τους καλούς απο αυτες ως αποτέλεσμα να χαλάνε οι ομάδες.ποιος δεν θα ερθει στην καλύτερη ελληνική ομάδα?του τάζεις και λίγα gold και θα πει ναι.οπότε απο σεβασμό στον κάθε commander δεν κανεις recruit απο αλλες ομάδες,κανεις απο free agents.γιατί?γιατί χαλάνε οι ελληνικές κλαν.μπράβο στην pnx που πάει καλά αλλα περισσότερα μπράβο στον MarkDan που κρατάει και ενα επίπεδο.

η ερώτηση είναι απλή:ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ WOT?ΜΗΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙΣ ΑΛΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ?

Τι επίπεδο έχει η great?Δεν την έχω δει ποτέ στον κανονικό χάρτη, μόνο στο πρωτελευταιο event πριν αρκετούς μήνες!
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 6 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης