Unregulated World of Tanks.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

I'll show you mine if you show me yours

+13
marita89
imperiumgraecum
MementoM0ri
Arxiereas
taramas
Avacus
cgakis
Sanguinius
Perseas
Gregorakis
Admin
gr68
Veyder
17 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από Arxiereas Παρ Αυγ 29, 2014 5:08 am

@cgakis

Αριστερά στο πάτωμα είναι το πετάλι του marshall που ανοίγει/κλείνει το βρώμικο κανάλι (παραμόρφωση) του ενισχυτή. Μαμά κατάσταση.
Η πατέντα πάει σύννεφο στο δεξί home made διπλοπέταλο που είναι ακόμη σε beta φάση γι' αυτό έχει μικρούς διακόπτες και χύμα καλώδια. Ο ένας διακόπτης κάνει bypass ολόκληρο πρόγραμμα του πολυεφέ που φαίνεται στο τραπεζάκι και ο άλλος αλλάζει με κάθε πάτημα 2 προγράμματα που έχω ορίσει. Μπερδεγουέη ακούγεται αλλά στην ουσία αντί να αγοράζω άλλα 3 πετάλια παίρνω chorus, delay και compressor από το πολυεφέ. Reverb έχει ο marshall. Αναλογικό παρακαλώ Wink

Επίσης πάνω στο πολυεφέ, το μεταλλικό κουτί που φαίνεται είναι έτοιμο να υποδεχτεί ένα κύκλωμα ιμιτασιόν από Muff που έχω ετοιμάσει και όλο λέω θα το τελειώσω αλλά έχω και τον πούστη εδώ μέσα που με κρατάει πίσω. Cool

Btw, έχω άλλη μια ηλεκτρική RGX 112 της yamaha αγορασμένη το '91-'92. Πρέπει να είναι μοντέλο πριν το δικό σου, humbucker στη γέφυρα και 2 μονοί.
Yamaha power για αρχάριους, τρομερό μπράτσο α-λα ibanez!
Arxiereas
Arxiereas

Αριθμός μηνυμάτων : 99
Ημερομηνία εγγραφής : 03/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από cgakis Παρ Αυγ 29, 2014 9:46 am

φιλαρακι δεν ειμαι τοσο προχω με την κιθαρα (ουτε και με τα τυμπανα το πολεμαω για παρτι μου) αλλα οπως καταλαβες ειμαι old school οποτε απο το 86΄που εμαθα τι ειναι riff κτλ και κοπανιωμουνα με hit the lights απεκτησα το μικροβιο και το μικροβιο οπως καλα ξερεις ή το εχεις ή δεν το εχεις

γουσταρω ομως με τρελλα
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2014
Ηλικία : 49
Τόπος : ΑΤΤΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από taramas Παρ Αυγ 29, 2014 1:04 pm

Veyder έγραψε:Μάλλον σε πείραξε το τυροκαυτερή (αν και το είπα καλοπροαίρετα) και με αποκαλείς στόκο αλλά δεν πειράζει ίσως εγώ ο ίδιος με αποκαλούσα και χείροτερα εξάλλου who cares.Όσο για το ότι κολάω και δε ξεκολάω έχω 30 posts σε αυτό το forum και έχεις 80. Ποιος κολάει και δε ξεκολάει? Arty έχω ουσιαστικά σταματήσει να παίζω παρά μόνο σε clan war ή company το οποίο arty ευχαριστιόμουν να παίζω με τους ισπανούς γιατί ήξεραν να το εκμεταλευτούν και να κάνουν adjust το παιχνίδι τους με βάση το αρτυ όπου χρειαζόταν.

χαχαχα, μην τσιμπάς νικολάκη, για να σε πειράξω το είπα, το οτι είσαι λίγο παραπάνω πεισματάρης είναι γεγονός αλλά σε θεωρώ φίλο και πιστεύω οτι έχω το δικαίωμα να σε πειράζω πότε πότε.

Για τα αρτυ τώρα, δεν κρύβω οτι ζηλεύω λίγο, ξέρεις οτι εχω εκτος απο το γεγονός οτι είμαι του πυροβολικού (30 μήνες θητεία) εχω εκπαιδευτεί στα αρτυ απο τους PMHC και έκτοτε δεν βρήκα πουθενά καμιά ομάδα να κάνει adjust το παιχνίδι πάνω στα αρτυ, κρίμα, τελικά μόνο εμείς οι δύο το βλέπουμε έτσι απο Ελληνες πάντα, ελπίζω να έχουμε την ευκαιρία κάποια στιγμή να παίξουμε ξανά αρτυ παρέα.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από MementoM0ri Παρ Αυγ 29, 2014 1:50 pm

Ventouza νικολακη
MementoM0ri
MementoM0ri

Αριθμός μηνυμάτων : 101
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 22
Τόπος : zimbabwe

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από Gregorakis Παρ Αυγ 29, 2014 11:16 pm

... σε μένα είναι εμφανής ο περιορισμός χώρου (με μια μίνιμαλ ιντάστριαλ αισθητική  Cool ) ...

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Desk


... και το ποντίκι που βρυχάται ...

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Image
Gregorakis
Gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Τόπος : Αθήνα

http://www.hitbox.tv/Gregorakis

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από cgakis Παρ Αυγ 29, 2014 11:45 pm

καλα εσυ παρα καθαρισες ειμαι σιγουρος οτι εκανες και τα σοβατεπια πριν τραβηξεις φωτο
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2014
Ηλικία : 49
Τόπος : ΑΤΤΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από Gregorakis Παρ Αυγ 29, 2014 11:56 pm

... λολ ... έχω φίλτρο στην κάμερα Razz !!!
Gregorakis
Gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Τόπος : Αθήνα

http://www.hitbox.tv/Gregorakis

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από imperiumgraecum Σαβ Αυγ 30, 2014 3:21 pm

cgakis έγραψε:ειμαι σιγουρος οτι εκανες και τα σοβατεπια πριν τραβηξεις φωτο

Χαχαχα, μεσ' το μυαλό μου είσαι γαμώ το κέρατο Laughing Laughing
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 25/07/2014
Τόπος : Ευρω-ισλαμαμπάντ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από Admin Σαβ Αυγ 30, 2014 4:27 pm

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 IMG_20140831_012222
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2014

https://unregulatedwotgr.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από marita89 Σαβ Αυγ 30, 2014 5:52 pm

Ολοι geeks ειστε ρε?wtf..
marita89
marita89

Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από Gregorakis Σαβ Αυγ 30, 2014 10:17 pm

@ Admin ... τα παλιά κουτιά γμτ, δεν έχουν cable management ούτε slot για 2.5'' SSD ... αν και το δικό σου βλέπω έχει cable management άρα εσύ μάλλον ευθύνεσαι για το χαμό εκεί μέσα Embarassed ...
Gregorakis
Gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Τόπος : Αθήνα

http://www.hitbox.tv/Gregorakis

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από Arxiereas Σαβ Αυγ 30, 2014 11:57 pm

Μια χαρά είναι του admin, πού να δεις το δικό μου από τα βάλε βγάλε parts έχει γίνει σαν τη Γκουέρνικα
Arxiereas
Arxiereas

Αριθμός μηνυμάτων : 99
Ημερομηνία εγγραφής : 03/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από Sanguinius Σαβ Αυγ 30, 2014 11:59 pm

Arxiereas έγραψε:Μια χαρά είναι του admin, πού να δεις το δικό μου από τα βάλε βγάλε parts έχει γίνει σαν τη Γκουέρνικα
Όπως ο πρωκτός σου ένα πράγμα ε;
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από Admin Κυρ Αυγ 31, 2014 2:50 am

Gregorakis έγραψε:@ Admin ... τα παλιά κουτιά γμτ, δεν έχουν cable management ούτε slot για 2.5'' SSD ... αν και το δικό σου βλέπω έχει cable management άρα εσύ μάλλον ευθύνεσαι για το χαμό εκεί μέσα Embarassed ...

Χαχα μας πιάσανε Very Happy - εγώ είμαι υπεύθυνος για τον χαμό όντως !

Δεν ξέρω αν βλέπεις και έναν ssd που κρατιέται απο τα καλώδια με γωνία 45 μοιρών πάνω απο έναν hdd ξεβίδωτο

@Sang
offtopic και υβριστικός - μάλλον θα κάνουμε poll για να δούμε αν μπορείς να συνεχίσεις την παρουσία σου εδώ.
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2014

https://unregulatedwotgr.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από Gregorakis Κυρ Αυγ 31, 2014 3:25 am

... δυστυχώς ούτε κι ο δικός μου ssd έχει τη δική του θέση στο κουτί, αλλά τον έχω τακτοποιημένο (όσο μπορώ) ... δυστυχώς το thermaltake soprano τα έχει φάει τα ψωμιά του, υπάρχουν νέα δεδομένα στην πιάτσα ... σε πρώτη ευκαιρία θα αντικατασταθεί από κάτι οικονομικό αλλά με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά (θέση για ssd, psu στο κάτω μέρος και ανεμιστήρες στην οροφή) κάτι σαν αυτό http://www.skroutz.gr/s/4325467/Cougar-MX300.html
Gregorakis
Gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Τόπος : Αθήνα

http://www.hitbox.tv/Gregorakis

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από xiale Κυρ Αυγ 31, 2014 4:06 am

να και πολυ φαν της Thermaltake για πολλά χρόνια πλέον με έχει ξεμυαλίσει η Corsair ...

H σειρά Corsair Carbide *00R τα σπάει με απίστευτη ποιότητα και φανταστικό σχεδιασμό ...

Στο γραφείο πέρνω τα 200r και στο σπίτι το παράκαν λίγο (Πολύ) και πήρα το 400r ...
xiale
xiale

Αριθμός μηνυμάτων : 193
Ημερομηνία εγγραφής : 16/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από Gregorakis Κυρ Αυγ 31, 2014 4:29 am

... τρομερό το 400R, τα αξίζει τα λεφτά του αλλά είναι πολλά ...
Gregorakis
Gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Τόπος : Αθήνα

http://www.hitbox.tv/Gregorakis

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από Admin Κυρ Αυγ 31, 2014 4:37 am

και το 300r είναι ωραίο αλλά βαριέμαι και δεν προλαβαίνω να μεταφέρω τα components
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2014

https://unregulatedwotgr.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από taramas Κυρ Αυγ 31, 2014 5:45 am

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 6ofqrd
Αυτό είναι το cube που έλεγα, φτιάχτηκε το 2005 και πήρε βραβείο σε case modding, λείπει μόνο το χερούλι μεταφοράς.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από taramas Κυρ Αυγ 31, 2014 5:46 am

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 11949yr
το μπροστινό μέρος

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από Admin Κυρ Αυγ 31, 2014 7:27 am


Πολύ καλό,

φέρνει λίγο και σε ενυδρείο πάντως Smile

Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2014

https://unregulatedwotgr.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από taramas Κυρ Αυγ 31, 2014 12:14 pm

Σωστός, ηταν παραγγελία απο κάποιο φίλο που είχε μανία με τα ενυδρεία, χρησιμοποιήθηκαν καβίλιες, σύνδεσμοι, καπάκι εξαερισμού ακόμη και βίδες απο είδη θαλάσσης, δοχείο νερού φωτιζόμενο που φαίνεται απο το ενα πλαινό που είναι φινιστρίνι. Το καλύτερο είναι ο τρόπος που ανοίγει, σηκώνεις τα πάνω κομμάτια και διπλώνουν ανοίγοντας και τα πλαινά, απο πίσω υπάρχουν μαγνήτες που στο κελίσιμο τα φέρνουν στη σωστή θέση.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από xiale Κυρ Αυγ 31, 2014 1:19 pm

Ενταξει απλα φανταστικο !!!!
xiale
xiale

Αριθμός μηνυμάτων : 193
Ημερομηνία εγγραφής : 16/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από imperiumgraecum Παρ Σεπ 05, 2014 7:38 am

taramas έγραψε: απο πίσω υπάρχουν μαγνήτες που στο κελίσιμο τα φέρνουν στη σωστή θέση.

Oι μαγνήτες δεν δύνανται να δημιουργησουν πρόβλημα στη λειτουργία του pc?
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 25/07/2014
Τόπος : Ευρω-ισλαμαμπάντ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 3 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από taramas Παρ Σεπ 05, 2014 3:57 pm

Πρόκειται για μικρά μαγνητάκια στις γωνίες του κουτιού με την πίσω πλευρά πάνω στο ξύλο, δεν δύνανται να δημιουργήσουν πρόβλημα.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης