Unregulated World of Tanks.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

I'll show you mine if you show me yours

+13
marita89
imperiumgraecum
MementoM0ri
Arxiereas
taramas
Avacus
cgakis
Sanguinius
Perseas
Gregorakis
Admin
gr68
Veyder
17 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από cgakis Παρ Αυγ 22, 2014 5:02 am

επισης και σε εμενα αρεσουν τα τουμπανα
I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 23kah09 I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 1zv7r5z
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2014
Ηλικία : 49
Τόπος : ΑΤΤΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από taramas Τρι Αυγ 26, 2014 9:23 pm

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 152du6u

το δικό μου βασίλειο, κάτω φαίνεται η coolermaster cosmos δωρο απο την coolermaster για τον διαγωνισμό σχεδίου που ειχα συμμετάσχει, δεξιά το 3com switch καθαρά χιλιάρι που συνδέει σε δίκτυο τους 7 υπολογιστές του σπιτιου.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από taramas Τρι Αυγ 26, 2014 9:30 pm

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 W19p2a
Και εδώ είναι ενα custom κουτί απο ξύλο και νίκελ το οποίο τοποθετήθηκε σε έπιπλο τηλεόρασης στο σαλόνι

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από gr68 Τετ Αυγ 27, 2014 12:47 am

7 pc?αντε κοντα εισαι,βουρ ανοιξε ιντερνετ καφε lol!
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από taramas Τετ Αυγ 27, 2014 2:44 pm

Αν δείς και την αποθήκη με τα εργαλεία και τα εξαρτήματα να δούμε τι θα πείς, τέλος πάντων κατανοητό είναι, κάνω αυτή τη δουλειά πολλά χρόνια και τα τελευταία απο το σπίτι (τουλάχιστον μέχρι να πετάξει εξω η γυναίκα), ευτυχώς τις εστησα ενα δικό της pc στην κουζίνα και με έχει αφήσει ήσυχο.

Αυτα που δεν φαίνονται είναι το 7κάναλο logitech για τον ήχο που συνοδεύεται απο ενισχυτή που έχει πάνω του 2 πύργους B&W 300w ο καθένας για τον ήχο, το κατεβαστήρι που είναι δεξιότερα και τρώει όλες τις δοκιμές για να κρατιέται το δικό μου καθαρό.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από Sanguinius Τετ Αυγ 27, 2014 3:13 pm

taramas έγραψε:Αν δείς και την αποθήκη με τα εργαλεία και τα εξαρτήματα να δούμε τι θα πείς, τέλος πάντων κατανοητό είναι, κάνω αυτή τη δουλειά πολλά χρόνια και τα τελευταία απο το σπίτι (τουλάχιστον μέχρι να πετάξει εξω η γυναίκα), ευτυχώς τις εστησα ενα δικό της pc στην κουζίνα και με έχει αφήσει ήσυχο.

Αυτα που δεν φαίνονται είναι το 7κάναλο logitech για τον ήχο που συνοδεύεται απο ενισχυτή που έχει πάνω του 2 πύργους B&W 300w ο καθένας για τον ήχο, το κατεβαστήρι που είναι δεξιότερα και τρώει όλες τις δοκιμές για να κρατιέται το δικό μου καθαρό.
Ασχολείσαι βλέπω πολύ με τα pc.Το custom case είναι δικό σου;
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από taramas Τετ Αυγ 27, 2014 5:38 pm

Δική μου κατασκευή για πελάτη, εχω πολλά χρόνια τώρα που κάνω τέτοιες δουλειές, παραγγελίες απο ανθρώπους που θέλουν το pc τους στο σαλόνι μέσα στο έπιπλο ή χωστό μέσα στο γραφείο τους ή το κουτί τους να ταιριάζει με τα επιπλά τους.
Το coolemaster cosmos είναι βασισμένο σε ενα δικό μου σχέδιο που είχε πάρει το δεύτερο βραβείο σε διαγωνισμό σχεδίου, έχει 2 βασικές αλλαγές βέβαια λόγω κατασκευής, μία είναι η κολώνα στήριξης πίσω απο την μητρική που εγω την είχα σχεδιάσει σπαστή για να δημιουργείτε κενό να περάσουν τα καλώδια αλλά δυστυχώς αν την κάνανε έτσι θα αδυνατούσε το αλουμίνιο και το βάρος και το μέγεθος του κουτιού επιβάλλει να υπάρχει γερή στήριξη και το δεύτερο είναι οτι εγώ είχα μεταλλικές ρόδες απο κάτω στα πρότυπα των lian li ενώ η εταιρεία τοποθέτησε μπάρες.
Ενα άλλο σχέδιο μου που πριν χρόνια εχει διακριθεί το έκανα και κατασκευή είναι ενα τετράγωνο tube, θα σας βάλω φωτογραφίες μόλις μπορέσω.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από taramas Πεμ Αυγ 28, 2014 1:38 am

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 14cd7ra
Σε αναβρασμό δουλειάς τον χειμώνα, έπιπλο απο οξιά για σπίτι σχεδον τελειωμένο.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από taramas Πεμ Αυγ 28, 2014 1:41 am

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 2cp6gxl
Εδω φαίνεται καλύτερα

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από Sanguinius Πεμ Αυγ 28, 2014 2:53 am

Εξαιρετική δουλειά,μου τράβηξες το ενδιαφέρον
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από Admin Πεμ Αυγ 28, 2014 3:00 am

Τα ξύλα και τα μέταλλα τα κόβεις μόνος σου ή τα παραγγέλνεις απο αλλού ?
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2014

https://unregulatedwotgr.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από Veyder Πεμ Αυγ 28, 2014 3:15 am

Ώστε έτσι είναι το Vintage αρχηγείο της τυροκαυτερής.

Nice work George!!!
Veyder
Veyder

Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2014
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από taramas Πεμ Αυγ 28, 2014 12:54 pm

Ολα τα φτιάχνω μόνος μου, εχω τα απαραίτητα εργαλεία, η μόνη περίπτωση είναι οταν μου ζητήσουν το ξύλο να είναι λακαριστό φτιάχνω τα κομμάτια και τα πηγαίνω σε ξυλουργείο για την λάκα γιατί θέλει φούρνο.
Το φινίρισμα των μεταλλικών μερών είναι πρόβλημα που δεν λύνεται, υπάρχουν 2 μόνο εργοστάσια στην ελλάδα που κάνουν πραγματικό φινίρισμα σε λεπτό αλουμίνιο και εχω μιλήσει και με τα δύο, το κόστος είναι τεράστιο και δεν γίνεται παραγγελία κάτω απο 1000 κομμάτια.
Οι σκελετοί είναι απο κοντρα πλακέ θαλάσσης 6 χιλ. και οι σύνδεσμοι είναι επινικελωμένοι (αυτοί που χρησιμοποιούνται σε σκάφη) για να μην σκουριάζουν, στην περίπτωση της λάκας χρησιμοποιώ mdf 6 χιλ. είναι βαρύτερο αλλά έχει καλύτερο αποτέλεσμα στην βαφή στον φούρνο. Συνήθως παίρνω ενα φθηνιάρικο κουτί των 15-20 ευρώ και κόβω 2-3 μέρη του που δεν μπορώ να φτιάξω (βάση μητρικής και συρτάρια δίσκων) και πάνω εκεί χτίζεται το κουτί με την μορφή που θέλουμε κάθε φορά.
Επίσης παίρνω έτοιμα κομμάτια για power,reset buttons και usb ports ή χρησιμοποιώ εξωτερικά χειριστήρια, το δύσκολο κομμάτι είναι η καλή ψύξη οταν έχεις περιορισμένο τρόπο κατασκευής, δηλαδή κάποιος που θέλει να του στήσεις το pc κάτω απο την τηλεόραση μέσα στο έπιπλο της τηλεόρασης και ο χώρος είναι περιορισμένος τότε πρέπει να κάνεις μαιμουνιές για να μην ψήνεται.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από taramas Πεμ Αυγ 28, 2014 1:23 pm

Ψάχνω να βρώ φωτογραφίες απο μια κατασκευή που έκανα πριν 9 χρόνια και πήρε βραβείο σε διαγωνισμό case modding, ηταν ενα cube μικρών διαστάσεων χωρισμένο σε δύο επίπεδα, στο κάτω μέρος υπήρχαν δίσκοι, τροφοδοτικό, ψυγείο και αντλία  και στο πάνω μέρος μητρική και τα υπόλοιπα, το κάτω μέρος απο mdf με μαύρη λάκα και το πάνω μέρος glass, τα κομμάτια ήταν ενωμέναμε επινικελωμένες καβίλιες απο είδη θαλάσσης και άνοιγαν τα πλαινά κομμάτια του τα οποία δίπλωναν και είχες ολόκληρο το μηχάνημα γυμνό, ενα απο τα καλά σημεία του ήταν οι διαστάσεις που ήταν μικρότερες απο ενα κοινό κουτί αλλά τόσες ώστε να χωράει π.χ. τις μεγαλύτερες κάρτες της εποχής που έφταναν τα 32 εκατοστά σε μήκος, επίσης είχε πολύ καλή μόνωση στην θέση της αντλίας και αντικραδασμικές βάσεις, τα μπλόκ χαλκού για την υδρόψυξη σε cpu - gpu- southbridge ήταν custom κατασκευές απο ενα παλικάρι απο θεσσαλονίκη που εκανε τότε πραγματικά θαυμάσιες κατασκευές, κάποια μπλόκ και εξαρτήματα υδρόψυξης έχω, θα σας δώσω φωτογραφία.

Δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμη τα παλιά forum της εποχής (εχω πάνω απο 4 χρόνια να συμμετάσχω), αν υπάρχουν θα δείτε μέσα πολλές κατασκευές μου και τα ρεκόρ που είχα σε case modding & overclocking, τα περισσότερα είναι με το ίδιο nick "taramas".

Υ.Σ. το nick name taramas μου το έδωσε ενας φίλος σε μια φάση που στήσαμε το μηχάνημά του και προσπαθήσαμε να σπάσουμε το ρεκόρ overclocking ενος athlon με άζωτο το οποίο χύθηκε πάνω στην μητρική και πήγε στα σκουπίδια, τότε μου είπε "εισαι ταραμάς" και έμεινε το όνομα.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από Sanguinius Πεμ Αυγ 28, 2014 1:46 pm

Μπελαλίδικη δουλεία
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από Arxiereas Πεμ Αυγ 28, 2014 1:47 pm

Στο πνεύμα του χώρου του cgaki κι εγώ με -1 οθόνη και άλλο όργανο αλλά....

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 359y6uh

Εργαλειοθήκη με όλα τα απαραίτητα για τις επισκευές από κλωτσομπουνίδια... όταν τα πράγματα δεν πάνε καλά στο παιχνίδι Twisted Evil
Arxiereas
Arxiereas

Αριθμός μηνυμάτων : 99
Ημερομηνία εγγραφής : 03/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από Arxiereas Πεμ Αυγ 28, 2014 1:53 pm

Tarama σ'ωραίος φίλε.
Arxiereas
Arxiereas

Αριθμός μηνυμάτων : 99
Ημερομηνία εγγραφής : 03/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από taramas Πεμ Αυγ 28, 2014 5:50 pm

Veyder έγραψε:Ώστε έτσι είναι το Vintage αρχηγείο της τυροκαυτερής.

Nice work George!!!

off topick που λένε,
Νικολάκη παίζεις ακόμα arty ή τα παράτησες? αυτό που μου έλειψε απο σένα ρε μπαγλαμά είναι οι συζητήσεις που κάναμε για τα arty, ξέρεις πόσο τα αγαπάω, τα υπόλοιπα δεν μου λείψανε γιατί είσαι στόκος, αμα κολλήσεις κάπου δεν ξεκολλάς με τίποτα, αντε μικρός είσαι ακόμα θα μεγαλώσεις.
Πάντως εύχομαι να βρήκες άτομα να παίζεις και να μην τα παράτησες.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από Veyder Πεμ Αυγ 28, 2014 11:45 pm

Μάλλον σε πείραξε το τυροκαυτερή (αν και το είπα καλοπροαίρετα) και με αποκαλείς στόκο αλλά δεν πειράζει ίσως εγώ ο ίδιος με αποκαλούσα και χείροτερα εξάλλου who cares.Όσο για το ότι κολάω και δε ξεκολάω έχω 30 posts σε αυτό το forum και έχεις 80. Ποιος κολάει και δε ξεκολάει? Arty έχω ουσιαστικά σταματήσει να παίζω παρά μόνο σε clan war ή company το οποίο arty ευχαριστιόμουν να παίζω με τους ισπανούς γιατί ήξεραν να το εκμεταλευτούν και να κάνουν adjust το παιχνίδι τους με βάση το αρτυ όπου χρειαζόταν.
Veyder
Veyder

Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2014
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από cgakis Παρ Αυγ 29, 2014 1:33 am

Arxiereas έγραψε:Στο πνεύμα του χώρου του cgaki κι εγώ με -1 οθόνη και άλλο όργανο αλλά....

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 359y6uh

Εργαλειοθήκη με όλα τα απαραίτητα για τις επισκευές από κλωτσομπουνίδια... όταν τα πράγματα δεν πάνε καλά στο παιχνίδι Twisted Evil

λοοιπον εχουμε το ιδιο home cinema αναγνωρισα το ενεργο woofer της aiwa ωραιο ξερο μπασσο οπως ακριβως πρεπει να ακουγεται

το amp γιατι το εχεις κατω απο την εργαλειοθηκη εχω και εγω μια EG112 yamaha με amp 15w παλι yamaha σετακι for noobs Wink
αυτο ομως που δεν μπορω ειναι να αφησω γκομενακι για χαρη της κιθαρας ή των drums δεν μπορω ψηφιζω γκομενακι
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2014
Ηλικία : 49
Τόπος : ΑΤΤΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από Admin Παρ Αυγ 29, 2014 1:58 am

@Arxiereas

Ωραία φαίνεται η οθόνη, ποια είναι ?
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2014

https://unregulatedwotgr.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από Arxiereas Παρ Αυγ 29, 2014 3:56 am

@Admin
Dell U2311H με IPS panel για επεξεργασία φωτο (χόμπι). Λίγο αργή για gaming αλλά τέλεια απόδοση χρωμάτων

@cgakis
πού τον μπάνισες κι όλας τον μικρό yamaha. Εκείνος είναι για εξάσκηση αργά το βράδυ που ξεκουράζεται το τέρας...

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Ixv7g7
Arxiereas
Arxiereas

Αριθμός μηνυμάτων : 99
Ημερομηνία εγγραφής : 03/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από gr68 Παρ Αυγ 29, 2014 4:42 am

cgakis.και καλα θα κανειs  που ψηφιζειs  γκομενακι τωρα απο κιθαρα.
ειπαμε,κιθαρα και στα 60 μαs,το πουλι μαs θα το βλεπουμε τοτε? No
lol!
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από cgakis Παρ Αυγ 29, 2014 4:50 am

@arxiereas
και πεταλια βλεπω παραμορφωτες μια χαρα σε κοβω

marshall respect obey u master
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2014
Ηλικία : 49
Τόπος : ΑΤΤΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

I'll show you mine if you show me yours - Σελίδα 2 Empty Απ: I'll show you mine if you show me yours

Δημοσίευση από Sanguinius Παρ Αυγ 29, 2014 4:54 am

gr68 έγραψε:cgakis.και καλα θα κανειs  που ψηφιζειs   γκομενακι τωρα απο κιθαρα.
ειπαμε,κιθαρα και στα 60 μαs,το πουλι μαs θα το βλεπουμε τοτε? No
lol!
Η κιθάρα είναι αρρώστια,δεν γλιτώνεις
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης