Unregulated World of Tanks.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

απορια και ερωτηση περι pc

+5
Sanguinius
Arxiereas
Perseas
xiale
gr68
9 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

απορια και ερωτηση περι pc Empty απορια και ερωτηση περι pc

Δημοσίευση από gr68 Παρ Αυγ 29, 2014 1:23 am

ειμαι τελειωs ασχετοs με τα pc και λαπτοπ.
Εχω ενα λαπτοπ 2χρονων(τουρβο χ,πλαισιο)και εδω και λιγο καιρο εχει αρχισει και κανει μαγκιεs.
Αυτο που με ενοχλει περισσοτερο ,ειναι που σε μερικεs εικονεs αs πουμε,δεν ανοιγει να δω την φωτο,παρα στο μεροs αυτο ανοιγει ενα μικρο τερταγωνο με κατι σαν σημαιακι πρασινο μεσα.
Το ιδιο πραγμα το κανει και στην υπογραφη του μεμεντο..,ενω στην αρχη την εβλεπα.
Μπηκα πιο πριν στο φορουμ του wot με την αναλυση των αρματων,και εκει τα σημαιακια υπαρχουν(λιγα),ενω πιο παλια ανοιγαν ολεs οι εικονεs.
καμια συμβουλη στον ασχετο?(μην μου πειs ,στειλτο στον μαστορα ε? Smile )σκεφτομαι μηπωs χρειαζεται να κατεβασω αναβαθμισω τιποτα?
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

απορια και ερωτηση περι pc Empty Απ: απορια και ερωτηση περι pc

Δημοσίευση από Επισκέπτης Παρ Αυγ 29, 2014 1:40 am

Συνήθως αυτά τα σημαιάκια που περιγράφεις, αντικαθιστούν εικόνες που για κάποιο λόγο δεν βρίσκει πλέον ο browser σου για να προβάλει (μάλλον γιατί δεν είναι πλέον διαθέσιμες στην διευθυνση που έχουν δηλωθεί). Πχ. όσοι έχουν υπογραφές από το wotstats, δεν φαίνονται πια γιατί αυτό το site έκλεισε.
Οπότε μην ανησυχείς δεν είναι θέμα του υπολογιστή σου.

ΥΓ Turbo-X Πλαίσιο και συ ε? Καλά να πάθεις. Πήρα ένα πέρυσι στο γιο μου και το έχω σκυλομετανιώσει. Σε 2 μήνες άρχισε να χτυπά σαν τρελό το ανεμιστηράκι και στους 3 χτυπησε μπιέλα. Μετά από 9 μήνες πολλά πιξελάκια καμένα στην οθόνη. Καθόλου καλή ποιότητα οι τύποι. Ας προσέχαμε και οι δύο μας Smile

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

απορια και ερωτηση περι pc Empty Απ: απορια και ερωτηση περι pc

Δημοσίευση από xiale Παρ Αυγ 29, 2014 2:05 am

Γενικότερα μακριά απο Turbox ... είναι κακή ποιότητα και πια δεν είναι και τόσο φτηνά ...
Gr αν δεν είναι αυτο που λέει ο Σισυφός τότε έχεις πρόβλημα λογισμικού ή και κανα δυο τρια Worms και browser highjackers ...

Ποιον brozser χρησημοποιείς ??
xiale
xiale

Αριθμός μηνυμάτων : 193
Ημερομηνία εγγραφής : 16/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

απορια και ερωτηση περι pc Empty Απ: απορια και ερωτηση περι pc

Δημοσίευση από gr68 Παρ Αυγ 29, 2014 2:39 am

an soy πω οτι δεν καταλαβαινω τι με ρωταs?ειμαι παντελωs ασχετοs.να απαντησω
google chrome.(an ρωταs αυτο Embarassed )

οταν πηγα και πηρα το λαπτοπ πριν 2 χρονια(ημουν αρκετα ανετοs οικονομικα τοτε -για τα δικα μου δεδομενα-),ειπαστον υπαλληλο θελω ενα εργαλειο που να εχει γρηγορη αποκριση στο ιντερνετ,και να παιζω κανα παιχνιδι.
Μπλα μπλα ο τυποs,με εψησε πωs θα ηταν να δωσω κατι παραπανω,και να εχω κατι καλο για αρκετα χρονια.
Ηθελα να δωσω μεχρι 450-500ευρω,τελικα εδωσα για το λαπτοπ νομιζω 900.(οχι prin2,3χρονια τελικα,εκανα λαθοs)
Καμενα πιχελ και τετοια που ειπε ο σισιφοs, δεν μου εχουν τυχει ευτυχωs
Το μονο περισυ το καλοκαιρι,απο την πολυ ζεστη εβγαζε μαυρη οθονη και εσβηνε.(μονο οταν επαιζα τα τανκ.)Τουs το πηγα,αλλαξαν κατι ( δεν θυμαμαι τι ηταν).Να πω ομωs την αμαρτια μου,τον πρωτο καιρο κατεβαζα παιχνιδια (σε στυλ πακμαν)ενα σωρο απο οπουδηποτε και χωριs προστασια για υιουs και τετοια.
Εν ολιγηs,ευχαριστημενοs ειμαι,αλλα δεν εχω και μετρο συγκρισηs με κατι αλλο.
Παντωs οι απαντησειs με φτιαχνουν(ειδικα αφου μου λετε πωσ δεν τρεχει μια)
ευχαριστω
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

απορια και ερωτηση περι pc Empty Απ: απορια και ερωτηση περι pc

Δημοσίευση από xiale Παρ Αυγ 29, 2014 2:45 am

έχεις κάνει ποτέ format ???
αν όχι καλό θα ήταν ... για να ξεφορτωθείς τα διάφορα ...
αν δεν θέλεις κατέβασε και τρέξε αυτό:
https://thepiratebay.se/torrent/10193831/Malwarebytes_Anti-Malware_Premium_2.0.2.1012_Final___Keys

επίσης βάλε στον Chrome αυτό: https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock/gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom?hl=el

δεν θα σου λύσει όλα σου τα προβλήματα αλλα θα βοηθήσει ...

τέλος για την υπερθέρμανση στο λαπτοπ σκέψου να πάρεις κάτι στο στυλ:
https://www.skroutz.gr/c/712/docking-stations/f/462810/3-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%AC%CE%BD%CF%89.html?keyphrase=%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B7+%CE%BB%CE%B1%CF%80%CF%84%CE%BF%CF%80
xiale
xiale

Αριθμός μηνυμάτων : 193
Ημερομηνία εγγραφής : 16/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

απορια και ερωτηση περι pc Empty Απ: απορια και ερωτηση περι pc

Δημοσίευση από Επισκέπτης Παρ Αυγ 29, 2014 3:01 am

xiale έγραψε:
τέλος για την υπερθέρμανση στο λαπτοπ σκέψου να πάρεις κάτι στο στυλ:
https://www.skroutz.gr/c/712/docking-stations/f/462810/3-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%AC%CE%BD%CF%89.html?keyphrase=%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B7+%CE%BB%CE%B1%CF%80%CF%84%CE%BF%CF%80

Όντως, μια βάση cooler είναι απαραίτητη για το laptop ειδικά αν παίζεις 3d παιχνίδια. Με ένα δεκαρικάκι περίπου παίρνεις μια ικανοποιητική και θα δεις αρκετή διαφορά στις θερμοκρασίες.

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

απορια και ερωτηση περι pc Empty Απ: απορια και ερωτηση περι pc

Δημοσίευση από Perseas Παρ Αυγ 29, 2014 3:02 am

http://www.kapacom.gr/notebooks-and-accessories/and--el/category-194/coolermaster-notepal-a200-r9-nbc-a2hs-gp.html

Το βασικό χαρακτηριστικό κατά τη γνώμη μου σε μια βάση είναι το CFM (ταχύτητα αέρα) όσο μεγαλύτερο τόσο το καλύτερο πάντα σε συνδιασμό με τα db.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Perseas στις Παρ Αυγ 29, 2014 3:06 am, 1 φορά
Perseas
Perseas

Αριθμός μηνυμάτων : 63
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

απορια και ερωτηση περι pc Empty Απ: απορια και ερωτηση περι pc

Δημοσίευση από gr68 Παρ Αυγ 29, 2014 3:03 am

εχω παρει περισυ εναν ανεμιστηρα μεγαλο με βαση απο αλουμινιο νομιζω.Απο οτι καταλαβαινω κατι κανει,γιατι οταν ξεχναω να τον συνδεσω,βγαζει φωτιεσ τοεργαλειο(ειδικα τωρα το καλοκαιρι)
Αυτο με τιs διαφημησειs θα το καταβασω,εχει καταντησει αηδια.Αν ψαξειs για κατι στον ιστο,την αλλη μερα τσουπ,διαφημησειs πανω στο θεμα.
Τωρα το αλλο που μου λεs,νομιζω οτι κατι για υιουσ δεν ειναι?Εχω βαλει τηs μικροσοφτ εσσεντιαλσ σεκιουριτυ(δωρεαν)και μαλον θα κλωτσανε μεταξυ τουs.
kai pali eyxaristo
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

απορια και ερωτηση περι pc Empty Απ: απορια και ερωτηση περι pc

Δημοσίευση από xiale Παρ Αυγ 29, 2014 3:12 am

GR ...

Nope ... δεν είναι antivirus ... Είναι αντιmalware ... Είναι άλλη κατηγορία που τα antivirus δεν πιάνουν συνήθως (trojan horses, worms, leeches, dialers, browser highjakers ) και δεν έχει κανενα πρόβλημα να συνηπαρξει με antivirus.

βασικά δεν χρειάζεται να το βάλεις να τρέχει συνέχεια παρότι υπαρχει το οπτιον ...
τρέξτο και καθάρησε και κλειστο
xiale
xiale

Αριθμός μηνυμάτων : 193
Ημερομηνία εγγραφής : 16/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

απορια και ερωτηση περι pc Empty Απ: απορια και ερωτηση περι pc

Δημοσίευση από gr68 Παρ Αυγ 29, 2014 3:27 am

α οκ,νομιζα πωs θα αλληλομπλοκαρονται.
Που να με εβλεπεs στισ αρχεs,μεγαλεια λεμε.Καμια γνωση περι υπολογιστη,κουμπιων,αγκλικων(Oxi οτι απεχω πολυ απο τοτε,αλλα κατι γινεται Smile) .Aκομη και μια απλη εγραφη με λογαριασμο σε μια σελιδα
ηταν πολεμοs. study
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

απορια και ερωτηση περι pc Empty Απ: απορια και ερωτηση περι pc

Δημοσίευση από Arxiereas Παρ Αυγ 29, 2014 4:18 am

Σε ένα καθαρό notebook που δεν είναι γεμάτο σκόνες μέσα, θα πρότεινα ανύψωση με αυτά:

απορια και ερωτηση περι pc 206ykjk

silicon rubber pads λέγονται, είναι πάμφθηνα, πωλούνται σε είδη οικιακής χρήσης, τοποθετείτε 4 στη βάση του notebook και αυξάνουν την απόσταση από το γραφείο με αποτέλεσμα τον καλύτερο αερισμό.
Τα προτιμώ γιατί αν και έχω καλή βάση της coolermaster δεν βλέπω να κάνει περισσότερη δουλειά συν ότι είναι μπελάς να την κουβαλάς όπου πηγαίνεις και το χειρότερο, οι βάσεις μαζί με τον αέρα στέλνουν στο μηχάνημα και περισσότερη σκόνη.
Arxiereas
Arxiereas

Αριθμός μηνυμάτων : 99
Ημερομηνία εγγραφής : 03/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

απορια και ερωτηση περι pc Empty Απ: απορια και ερωτηση περι pc

Δημοσίευση από Sanguinius Παρ Αυγ 29, 2014 4:25 am

Arxiereas έγραψε:Σε ένα καθαρό notebook που δεν είναι γεμάτο σκόνες μέσα, θα πρότεινα ανύψωση με αυτά:

απορια και ερωτηση περι pc 206ykjk

silicon rubber pads λέγονται, είναι πάμφθηνα, πωλούνται σε είδη οικιακής χρήσης, τοποθετείτε 4 στη βάση του notebook και αυξάνουν την απόσταση από το γραφείο με αποτέλεσμα τον καλύτερο αερισμό.
Τα προτιμώ γιατί αν και έχω καλή βάση της coolermaster δεν βλέπω να κάνει περισσότερη δουλειά συν ότι είναι μπελάς να την κουβαλάς όπου πηγαίνεις και το χειρότερο, οι βάσεις μαζί με τον αέρα στέλνουν στο μηχάνημα και περισσότερη σκόνη.
captain obvious
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

απορια και ερωτηση περι pc Empty Απ: απορια και ερωτηση περι pc

Δημοσίευση από gr68 Παρ Αυγ 29, 2014 4:35 am

an σαs πω τι εκανα τον πρωτο καιρο με το λαπτοπ,θα μου απαγορευτει η χρηση του δια παντοs που λενε.Mετα και απο αυτα που εχω διαβασει εδω και στο διπλα περι ψυξηs?
εσειs καλα τα λετε και δικιο εχετε,εγω τι εκανα........ drunken (δεν εχει καμια φατσα με καναν αλυσοδεμενο να βαλω,οποτε ασ βαλω τον σουρακια και αs μου πεφτει λιγοs)
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

απορια και ερωτηση περι pc Empty Απ: απορια και ερωτηση περι pc

Δημοσίευση από Arxiereas Παρ Αυγ 29, 2014 6:28 am

Sanguinius έγραψε:
Arxiereas έγραψε:Σε ένα καθαρό notebook που δεν είναι γεμάτο σκόνες μέσα, θα πρότεινα ανύψωση με αυτά:

απορια και ερωτηση περι pc 206ykjk

silicon rubber pads λέγονται, είναι πάμφθηνα, πωλούνται σε είδη οικιακής χρήσης, τοποθετείτε 4 στη βάση του notebook και αυξάνουν την απόσταση από το γραφείο με αποτέλεσμα τον καλύτερο αερισμό.
Τα προτιμώ γιατί αν και έχω καλή βάση της coolermaster δεν βλέπω να κάνει περισσότερη δουλειά συν ότι είναι μπελάς να την κουβαλάς όπου πηγαίνεις και το χειρότερο, οι βάσεις μαζί με τον αέρα στέλνουν στο μηχάνημα και περισσότερη σκόνη.
captain obvious
βρε καλώς τον πούστη που πηδάμε στο καράβι
Arxiereas
Arxiereas

Αριθμός μηνυμάτων : 99
Ημερομηνία εγγραφής : 03/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

απορια και ερωτηση περι pc Empty Απ: απορια και ερωτηση περι pc

Δημοσίευση από marita89 Παρ Αυγ 29, 2014 6:32 am

Ρε σεις,ηρεμηστε. Smile Εγω στο λαπτοπ εχω βαση με ανεμηστηρακι και εχω κανει τρυπες με καυτο κατσαβιδι εκει που ειναι ο επεξεργαστης και το ανεμηστηρακι του λαπτοπ.
marita89
marita89

Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

απορια και ερωτηση περι pc Empty Απ: απορια και ερωτηση περι pc

Δημοσίευση από gr68 Παρ Αυγ 29, 2014 6:59 am

αντε να την πω την μλκ μου,γιατι μπορει να διαβασει κανεναs πιο ασχετοs απο μενα και να προφυλαχτει.
Στα πρωτα κρυα που επιασαν,αρχισα και επαιρνα το λαπτοπ στο κρεβατι.Αυτο λεμε ,απο την στιγμη που ακουμπαγε στην κουβερτα,εβγαζε γαμω τιs ζεστεs.Ελεγα,τι μλκ ειμαι που δεν το εκανα νωριτερα.Οταν ημουν μονοs μου στο δωματιο,δεν αναβα ουτε ερκοντισιον.Tote η χρηση που του εκανα ηταν ιντερνετ,και κανα ποκερ στο zygna sto facebook.
Μετα απο λιγο καιρο,καπου διαβασα στον ιστο,ελεγε πωs μακρυα τα λαπτοπ απο τα γεννητικα οργανα,λογω κυματων ,προβληματα στην αναπαραγωγη και στην τσουτσου.
Ετσι ,εχασα την ζεστη και γλιτωσε το λαπτοπ και το πουλι μου.

gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

απορια και ερωτηση περι pc Empty Απ: απορια και ερωτηση περι pc

Δημοσίευση από Sanguinius Παρ Αυγ 29, 2014 7:38 am

gr68 έγραψε:αντε να την πω την μλκ μου,γιατι μπορει να διαβασει κανεναs πιο ασχετοs απο μενα και να προφυλαχτει.
Στα πρωτα κρυα που επιασαν,αρχισα και επαιρνα το λαπτοπ στο κρεβατι.Αυτο λεμε ,απο την στιγμη που ακουμπαγε στην κουβερτα,εβγαζε γαμω τιs ζεστεs.Ελεγα,τι μλκ ειμαι που δεν το εκανα νωριτερα.Οταν ημουν μονοs μου στο δωματιο,δεν αναβα ουτε ερκοντισιον.Tote η χρηση που του εκανα ηταν ιντερνετ,και κανα ποκερ στο zygna sto facebook.
Μετα απο λιγο καιρο,καπου διαβασα στον ιστο,ελεγε πωs μακρυα τα λαπτοπ απο τα γεννητικα οργανα,λογω κυματων ,προβληματα στην αναπαραγωγη και στην τσουτσου.
Ετσι ,εχασα την ζεστη και γλιτωσε το λαπτοπ και το πουλι μου.

Ποιός το γαμάει το πουλί σου;Ποτέ λαπτοπ πάνω σε κουβέρτες σεντόνια κρεβάτια,καναπέδες,ντιβάνια και τα σχετικά του Λιακόπουλου.1ον δεν παίρνει αέρα από που πουθενά και 2ον ρουφάει την σκόνη,ποτέ λαπτοπ,φυσικά το ίδιο ισχύει και για οποιαδήποτε παρόμοια συσκευή πχ xbox ps3 και τα λοιπά
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

απορια και ερωτηση περι pc Empty Απ: απορια και ερωτηση περι pc

Δημοσίευση από gr68 Παρ Αυγ 29, 2014 7:40 am

sa na exeis jefygei moy fainetai.
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

απορια και ερωτηση περι pc Empty Απ: απορια και ερωτηση περι pc

Δημοσίευση από Sanguinius Παρ Αυγ 29, 2014 7:46 am

gr68 έγραψε:sa na exeis jefygei moy fainetai.
Μα γράφεις τώρα πως το λαπτοπ θα σου κάνει καταστρέψει το πουλί σου.Σοβαρολογείς;Το λαπτοπ είναι το λιγότερο,πόσες ώρες να το βάζεις πάνω στα πόδια σου; 2-3;Το κινητό όμως;το οποίο είτε το έχεις στην τσέπη σου,είτε σε τσαντάκι μέσης,είτε ακόμα και δίπλα σου εκπέμπει ακτινοβολία,η οποία μεταξύ άλλων προκαλεί προβλήματα στύσης και το χειρότερο δώσε προσοχή εδώ προκαλεί στειρότητα.Για να μην επεκταθώ στα προβλήματα υγείας που προκαλεί το wi-fi,αν κάνεις την μπίζνα σου όμως με ενσύρματη σύνδεση(αφού έχεις λπατοπ,λίγο δύσκολο)σε παραδέχομαι είσαι μόρτης
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

απορια και ερωτηση περι pc Empty Απ: απορια και ερωτηση περι pc

Δημοσίευση από gr68 Παρ Αυγ 29, 2014 7:54 am

re filaraki,egraca oti diabasa,poy einai h enstash soy,den katalaba.
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

απορια και ερωτηση περι pc Empty Απ: απορια και ερωτηση περι pc

Δημοσίευση από Sanguinius Παρ Αυγ 29, 2014 8:00 am

gr68 έγραψε:re filaraki,egraca oti diabasa,poy einai h enstash soy,den katalaba.
Αυτό που διάβασες είναι σωστό,αλλά δεν θα πρέπει να ανησυχείς,γιατί η έκθεσή σου στο λαπτοπ,είναι μικρή.Με λίγο λόγια πιο πολλά προβλήματα θα αποκτήσει το λαπτοπ,αν το ακουμπάς στο κρεβάτι σου παρά εσύ από την ακτινοβολία του λαπτοπ.Να φοβάσαι περισσότερο το κινητό σου παρά το λαπτοπ σου
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

απορια και ερωτηση περι pc Empty Απ: απορια και ερωτηση περι pc

Δημοσίευση από gr68 Παρ Αυγ 29, 2014 8:06 am

λοιπον ,επειδη δεν θελω να γραφω μλκ οταν μιλαω δημοσια,την μεγαλυτερη ζημια την κανει η θερμοκρασια (του λαπτοπ) στην αναπαραγωγη.
Για να σε προλαβω,προστατευσω,κανε ενα ψακσιμο με ορο λαπτοπ-αναπαραγωγη-στειροτητα.
ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙΣ
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

απορια και ερωτηση περι pc Empty Απ: απορια και ερωτηση περι pc

Δημοσίευση από Sanguinius Παρ Αυγ 29, 2014 8:10 am

gr68 έγραψε:λοιπον ,επειδη δεν θελω να γραφω μλκ οταν μιλαω δημοσια,την μεγαλυτερη ζημια την κανει η θερμοκρασια (του λαπτοπ) στην αναπαραγωγη.
Για να σε προλαβω,προστατευσω,κανε ενα ψακσιμο με ορο λαπτοπ-αναπαραγωγη-στειροτητα.
ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙΣ
Μα σου είπα,συμφωνώ απόλυτα με αυτό που γράφεις,έχεις απόλυτο δίκιο.Απλά η έκθεσή σου στο λαπτοπ,είναι μικρή διάρκειας,θέλω να πιστεύω,δεν έβαζες το λαπτοπ σου πάνω στο πόδια σου για περισσότερο από 3 ώρες.Επίσης υποτμάς πολύ την ακτινοβολία του λαπτοπ ειδικά όταν συνδέεσαι με wi-fi
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

απορια και ερωτηση περι pc Empty Απ: απορια και ερωτηση περι pc

Δημοσίευση από gr68 Παρ Αυγ 29, 2014 8:15 am

ΟΧΙ,ΤΗΝ ΖΗΜΙΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ Η ΘΕΡΜΟΤΗΤΑ ΤΕΛΙΚΑ,ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΩΝ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΑΖΕΙ ΘΑ ΛΕΓΑΜΑΙ,ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΔΥΝΑΤΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΤΟΥΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ.
ΑΡΑ,ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΟΥΤΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΗΓΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ.
(Ριξε μια ματια εκει που σου ειπα,καλη πληροφορια ειναι,δεν κανει κακο να ξερουμε)
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

απορια και ερωτηση περι pc Empty Απ: απορια και ερωτηση περι pc

Δημοσίευση από Sanguinius Παρ Αυγ 29, 2014 8:23 am

gr68 έγραψε:ΟΧΙ,ΤΗΝ ΖΗΜΙΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ Η ΘΕΡΜΟΤΗΤΑ ΤΕΛΙΚΑ,ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΩΝ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΑΖΕΙ ΘΑ ΛΕΓΑΜΑΙ,ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΔΥΝΑΤΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΤΟΥΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ.
ΑΡΑ,ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΟΥΤΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΗΓΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ.
(Ριξε μια ματια εκει που σου ειπα,καλη πληροφορια ειναι,δεν κανει κακο να ξερουμε)
Το ξέρω πως η θερμοκρασία δημιουργεί προβλήματα,παλιά όταν οι άντρες δεν ήθελαν να κάνουν παιδιά,έκαναν μπα΄νιο συχνά με ζεστό νερό και τα λοιπά,αλλά προκαλεί και η κατινοβολία μεγάλο κακό.Εννοείται οποιαδήποτε πηγή θερμότητας.Μπορώ να σου δείξω φωτογραφίες,από χρήστες λπατοπ που έχουν εγκαύματα στα μπούτια τους από την πολύωρη χρήση.Μιλάμε για τρελά εγκαύματα όμως,για να μην ξεφεύγουμε από το θέμα και για τις συσκευές που εισάγουν ή εξάγουν αέρα,με το να τους κλείνεις τους αεραγωγούς,δημιουργείς τεράστια προβλήματα.Ας πούμε η κοπέλα μου είχε την κακή συνήθεια να βάζει το λαπτοπ της πάνω στο κρεβάτι και να κάθεται με τις ώρες και ρίχναμε ολόκληρους τσακωμούς για να μην το κάνει αυτό ε μέχρι που της κάηκε το λπατοπ και το καινούριο δεν το ξαναέβαλε ΛΟΛ
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης