Unregulated World of Tanks.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

+7
cgakis
JDeviant
Λαδοπόντικας
taramas
Arxiereas
laskas
Gregorakis
11 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

Δημοσίευση από Admin Τρι Σεπ 09, 2014 3:28 am

Εγώ θα ήθελα να μάθω αν οι προσδοκίες σου στην pnx ικανοποιήθηκαν
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2014

https://unregulatedwotgr.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

Δημοσίευση από taramas Τρι Σεπ 09, 2014 3:30 am

Λαδοπόντικας έγραψε:@Taramas μα την είπε την πλευρά του.Ανήκει στους παίχτες που αλλάζουν ομάδες (δυνατές) σύμφωνα με τι τους προσφέρουν και δεν συνδέεται "συναισθηματικά" με καμία.Μισθοφόρος και ψυχρός παίχτης και δεν μπορεί να τον κατηγορήσει κανένας γιατι έτσι του αρέσει να παίζει το παιχνίδι.Μαγκιά του και δεν είναι ο μόνος.

Δεν βλέπω που διαφωνούμε σε αυτό, μια χαρά τα λέει, που συνάδουν ολα αυτά όμως με το στεριώνω σε μια ομάδα? το βλέπεις πουθενά εσύ και δεν το βλέπω εγώ? πάρε και δες ολους τους παίχτες που παίζουν σε ξένες ομάδες και θα δείς, εκτός απο ελάχιστες εξαιρέσεις οι υπόλοιποι αλλάζουν ομάδα κατα μέσο όρο κάθε 30-50 μέρες, εννοείτε οτι ο καθένας κάνει αυτό που νομίζει καλύτερο, αυτό που λέμε είναι γενικά γιατί δεν στεριώνουν κάπου? αυτό είναι το ερώτημα.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

Δημοσίευση από taramas Τρι Σεπ 09, 2014 3:38 am

Avacus έγραψε:Εισαι περίπτωση εσύ, εμείς μόνο αθέμιτο κάνουμε

Κάθε άλλο, το μόνο αθέμιτο για μένα είναι η λάσπη στις διοικήσεις των άλλων ομάδων και αυτό είναι που έχει σημασία και όλοι το έχετε κάνει γαργάρα, το recruiting ούτως ή άλλως δεν μπορείς να το ελέγξεις και προσωπικά δεν με έχει απασχολήσει ποτέ και έχω αναφέρει και παράδειγμα που ρώτησε την άποψή μου αν ήταν καλό να πάει στην PNX-R και του είπα να πάει, και δεν ήταν ο μόνος, μην αρχίσουμε τα ίδια χαζά "ποιος είναι" αν θέλουν μόνοι τους να το πουν ή όχι είναι σεβαστό.

Θα πρότεινα να σταματήσετε να με μπερδεύετε με άλλους που ίσως έχουν εκφράσει άλλες απόψεις, είναι σεβαστές οι απόψεις όλων αλλά εγώ έχω τις δικές μου.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

Δημοσίευση από taramas Τρι Σεπ 09, 2014 3:44 am

@ JDeviant

Εγω δεν θέλω να μάθω αν ικανοποιήθηκαν οι προσδοκίες σου για ενα απλό λόγο, οι δικές σου προσδοκίες πιθανότατα είναι διαφορετικές απο τους άλλους.
Αυτό πιυ θα ήθελα να μάθω εγώ είναι να μας πείς αν η ομάδες που ήσουν πριν σε κατέστρεψαν οπως ισχυρίζεται ο gregorakis, αν θέλεις μας λές.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

Δημοσίευση από Gregorakis Τρι Σεπ 09, 2014 3:49 am

@taramas
... ΝΤΑΞ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΤΡΑΒΗΞΕΙ ... ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΣΟΥ ????

... ποια είναι η κατάντια των παικτών της pnx ??? η pnx έχει πολύ καλούς παίκτες ...
... το να "μαζέψουμε όλους όσους έχουν τον ίδιο σκοπό" είναι πρόταση??? τι να μαζέψουμε και τι είμαστε εμείς που θα μαζεύουμε??? ο μπόγιας??? εσύ και οι όμοιοί σου "μαζεύετε" κόσμο στο κωσταλέξι, εγώ συναναστρέφομαι με κόσμο που σκέφτεται και αποφασίζει για πάρτη του ...
... δεν έχω κανένα κόμπλεξ απέναντί σου και αν δεν έγραφες όλα αυτά που γράφεις θα σε είχα και εγώ γραμμένο και δε θα έγραφα (έτσι για να σου κλέψω το copywright από το γνωστό κόφτει - δεν κόφτει) ... είσαι η επιτομή του έλληνα commander και μιας και κανείς άλλος δεν συμμετέχει τα "ακούς" όλα εσύ, τι να κάνουμε τώρα ... πάντως σίγουρα δεν είσαι ο χειρότερος (αν αυτό σε ικανοποιεί) αλλά ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα ...


... o admin έκανε double post !!! ban asap ...
Gregorakis
Gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Τόπος : Αθήνα

http://www.hitbox.tv/Gregorakis

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

Δημοσίευση από Admin Τρι Σεπ 09, 2014 3:57 am

Χαχα ,did I ?
, ειμαι εξω γράφω απο το κινητο,
Καταπληκτικό το κειμενο για την πραγματικότητα της μεσης ελληνικής clan

Πάντως και στο εξωτερικο οι μικρές clan έτσι είναι περιπου

Επίσης Συμφωνώ οτι το μεγαλυτερο πρόβλημα είναι να είσαι noob και να νομίζεις οτι φταίνε όλα εκτός απο σένα - αυτό υπάρχει και σε πάθηση - στατιστικό φοβία

You did... Το έσβησα εγώ, αλλα σας παρακάλω μην το πείτε στον heero, μετανοώ και αυτο-μαστιγώνομαι ... Sad Sad Sad


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Admin στις Τρι Σεπ 09, 2014 6:04 am, 1 φορά
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2014

https://unregulatedwotgr.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

Δημοσίευση από imperiumgraecum Τρι Σεπ 09, 2014 4:28 am

Λοιπόν, έχουμε μπόλικα multi-quotes, οπότε ας πιάσουμε δουλειά.

Gregorakis έγραψε: ο παράγοντας "γλώσσα" είναι πολύ σημαντικός σε θέματα οργάνωσης ... το timezone και τα έθιμα παίζουν και αυτά σημαντικό ρόλο... οι πολωνοί για παράδειγμα το έχουν πετύχει

Εθιμα? Wut? Δηλαδή αν ο Ρώσσος συμπαίκτης χορεύει καζατζόκ και εγώ καλαματιανό, ενδέχεται να υπάρξει έλλειψη συνεργασίας?

laskas έγραψε: Η γλώσσα είναι το πρόβλημα!Όταν μιλάς στη γλώσσα σου λες πολλά που μπορεί να προσβάλουν ή λες περισσότερα από όσα πρέπει.Ενώ όταν μιλάς σε ξένη γλώσσα σκέφτεσαι πρώτα τι θα πεις ειδικά αν δεν μιλάς καλά αυτή τη γλώσσα.
Διαφωνώ φανατικά επίσης με αυτό που λες ότι είναι εύκολο να στήσεις καλή ομάδα ίδιας εθνικότητας. Αλλο είναι να μπορείς να πάρεις όποιον παίκτη θες και άλλο μόνο έλληνες.Έχεις πολύ περιορισμένες επιλογές στο recruiting. Πόσοι το κατάφεραν? Εγώ ξέρω μόνο λίγες περιπτώσεις όπως BABA,BIA ...

Οι εθνικές clans είναι καθαρά θέμα ύπαρξης παικτών εκ μέρους της εκάστοτε κοινότητας. Οσο μεγαλύτερη, τόσο πιθανότερη η εμφάνιση, όπως είπε και ο Αρχιερέας

Arxiereas έγραψε: οι Πολωνοί μπορεί να έχουν top clan αλλά είναι και 1 εκατομμύριο αυτοί που παίζουν wot. Έχουν 100(?), 200(?) καλούς και οι υπόλοιποι είναι επιεικώς ντομάτες. Επίσης το ποσοστό Ελλήνων που γνωρίζουν την Αγγλική είναι συντριπτικά υψηλότερο από Πολωνούς, Τούρκους, Ιταλούς και πολλούς άλλους, άρα είναι πιο εύκολο να πάει ένας Έλληνας έξω και δυσκολότερο για τους άλλους.

Οι Πολωνοί είνια κάπως πιο international τύποι αλλά οι Τούρκοι είναι τρελά μόγγολα

Λαδοπόντικας έγραψε: έχουμε πάρα πολλούς παίχτες υψηλού επιπέδου.Απλά το 90% αυτών δεν ασχολούνται με το συγκεκριμένο παιχνίδι. οι Ελληνες είναι πιο πολύ τών moba-mmorpgs-fps-sim.

Ισχύει, το βλέπω από τον αδελφό μου και από άλλους γνωστούς μου.

Gregorakis έγραψε:
... και μπορώ να απαντήσω στο γιατί οι έλληνες δεν έχουν τις ανάλογες του πλήθους τους επιτυχίες, το έχω κάνει πολλές φορές άλλωστε ... το πρόβλημα του μέσου έλληνα παίκτη WoT δεν είναι πως είναι τομάτας αλλά το ότι είναι τομάτας χωρίς να το καταλαβαίνει νομίζοντας πως όλα είναι καλά με την πάρτυ του και οι άλλοι έχουν το πρόβλημα ... επίσης ένα άλλο πρόβλημα που έχει ο μέσος έλληνας παίκτης είναι οι ελληνικές clan, αλλά είναι πολύ αργά για να το αναλύσω ... αύριο πάλι ...

Αυτή η συζήτηση πιστεύω δεν θα χώραγε ούτε σε 1000σελιδους τόμους Πάπυρος Larousse Britannica

cgakis έγραψε:

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 2p6ox


Εν ολίγοις, φάε λάδι και έλα βράδυ Razz
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 25/07/2014
Τόπος : Ευρω-ισλαμαμπάντ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

Δημοσίευση από cgakis Τρι Σεπ 09, 2014 4:57 am

@imperium

εχω πολλους τενεκεδες (λαδι) μου τους στελνουν απο την κρητη απο το χωριο εσυ ποσους θες για το βραδυ?
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2014
Ηλικία : 49
Τόπος : ΑΤΤΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

Δημοσίευση από Gregorakis Τρι Σεπ 09, 2014 5:00 am

@imperium
... βλέπεις πολύ στενά την έννοια του εθίμου ... για παράδειγμα προχθές που είχαμε CW εγώ ήθελα να δω μπάλα, οι γερμανοί όχι (δεν έπαιζε η ομάδα τους έτσι κι αλλιώς) ... έχουμε διαφορετικές αργίες, διαφορετικές προτεραιότητες, διαφορετική θρησκεία και τελικά διαφορετικές συνήθειες ==> έθιμα ...
Gregorakis
Gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Τόπος : Αθήνα

http://www.hitbox.tv/Gregorakis

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

Δημοσίευση από JDeviant Τρι Σεπ 09, 2014 6:35 am

taramas said: Σωστός, δεν αμφισβητώ τίποτα απο αυτά που λες για την περίπτωσή σου, βέβαια δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες αλλά any way που λένε ας μείνουμε σε σένα, θα είχε ενδιαφέρον να μας πείς ποιοί ήταν οι 2-3 και πως ακριβώς σου πλάσαραν την PNX-R, και αν θέλεις μας λες και αν τους ρώτησες γιατί δεν πάνε οι ίδιοι.

taramas said 2: άθε άλλο, το μόνο αθέμιτο για μένα είναι η λάσπη στις διοικήσεις των άλλων ομάδων και αυτό είναι που έχει σημασία και όλοι το έχετε κάνει γαργάρα, το recruiting ούτως ή άλλως δεν μπορείς να το ελέγξεις και προσωπικά δεν με έχει απασχολήσει ποτέ και έχω αναφέρει και παράδειγμα που ρώτησε την άποψή μου αν ήταν καλό να πάει στην PNX-R και του είπα να πάει, και δεν ήταν ο μόνος, μην αρχίσουμε τα ίδια χαζά "ποιος είναι" αν θέλουν μόνοι τους να το πουν ή όχι είναι σεβαστό.

Απαντησες μονος σου , ουτε θελω ουτε εχει σημασια να αναφερω τα προσωπα.
*EDIT Θα σου πω ομως οτι δεν μου την 'πλασαραν' , οταν ειπα οτι θελω κατι αναλογο με τα ποσοστα μου και με τα θελω μου , ανεφεραν την PNX.
Επισης ειναι απλη και η απαντηση στο γιατι δεν πανε οι ιδιοι. Γιατι ειναι σε πολυ καλυτερες κλαν του εξωτερικου και παιρνουν πολλα περισσοτερα απο εκει. Ασε που οι συμπαιχτες που εχουν δεν ειναι σαν και μενα με 7800 personal rating, einai sto 10000+ οπως το δικο τους... Σε τετοιο επιπεδο θελουν να ειναι , να βλεπουν την κλαν που βρισκονται στην πρωτη 10αδα στο rating.Και φυσικα να ανταμειβονται αναλογα και μεσα στο παιχνιδι.

taramas said 3: Αυτό πιυ θα ήθελα να μάθω εγώ είναι να μας πείς αν η ομάδες που ήσουν πριν σε κατέστρεψαν οπως ισχυρίζεται ο gregorakis, αν θέλεις μας λές.

Δεν υπαρχει το καταστρεφω . Υπαρχει το οτι δεν με βοηθησε να μαθω καλυτερα το παιχνιδι και δεν μου εδωσε την ευκαιρια να παιξω αλλα modes (CW,events,tank companies) που απο αυτα μπορεις να επιβραβευτεις με χειροπιαστα επαθλα (χρυσο,αρματα,κλπ). Οποτε τι να σου απαντησω, ΟΧΙ ? οχι δεν με κατεστρεψε. Με αφησε στασιμο.


@Admin
Δεν εχω κλεισει 2 μηνες στην κλαν και εν μεσο καλοκαιριου ( η σχετικη αδρανεια στο Ελληνικο καλοκαιρι ειναι δεδομενη ) οποτε να μιλησω για προσδοκιες θα ηταν αφελες. Οπως ανεφερα και πιο πανω , ηρθα στην PNX γιατι θελω να παιζω ανταγωνιστικα στον χαρτη , με καλους συμπαικτες , και να κερδισω οτι δινει το παιχνιδι. (αρμα,χρυσο,τενεκε λαδι...)
Μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενος και με τα παιδια στην κλαν και με τα αποτελεσματα. ( αν θελεις νουμερα: ~ 50 μαχες, 80% νικες τις τελευταιες 14 μερες μου δειχνει το Wot assistant στο κινητο) Και στο event που συμμετεχουμε παμε πολυ καλα, και συνεχιζουμε (και προσωπικα εγω το διασκεδαζω πολυ το game και το ολο consept του τουρνουα)
Πιστευω οτι τωρα μετα το καλοκαιρι που θα ειναι περισσοτερος κοσμος ενεργος θα εχουμε ακομη καλυτερη παρουσια στο χαρτη οποτε ολα θα δουλεψουν σωστοτερα.
JDeviant
JDeviant

Αριθμός μηνυμάτων : 58
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2014
Ηλικία : 44
Τόπος : AXD

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

Δημοσίευση από marita89 Τρι Σεπ 09, 2014 8:01 am

Ταραμα εσυ αν γνωριζες καποιον καλο παιχτη και σου ελεγε να του προτεινεις μια ελληνικη ομαδα δεν θα του προτεινες την PNX?Και αν οχι για ποιους λογους?
marita89
marita89

Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

Δημοσίευση από Admin Τρι Σεπ 09, 2014 8:05 am

Η αν κάποιος έψαχνε την πιο δυνατή αμιγώς Ελληνική ομάδα για clan wars, υπάρχει ανταγωνισμός ?
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 103
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2014

https://unregulatedwotgr.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

Δημοσίευση από taramas Τρι Σεπ 09, 2014 8:46 am

Gregorakis έγραψε:@taramas
... ΝΤΑΞ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΤΡΑΒΗΞΕΙ ... ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΣΟΥ ????

... ποια είναι η κατάντια των παικτών της pnx ??? η pnx έχει πολύ καλούς παίκτες ...
... το να "μαζέψουμε όλους όσους έχουν τον ίδιο σκοπό" είναι πρόταση??? τι να μαζέψουμε και τι είμαστε εμείς που θα μαζεύουμε??? ο μπόγιας??? εσύ και οι όμοιοί σου "μαζεύετε" κόσμο στο κωσταλέξι, εγώ συναναστρέφομαι με κόσμο που σκέφτεται και αποφασίζει για πάρτη του ...
... δεν έχω κανένα κόμπλεξ απέναντί σου και αν δεν έγραφες όλα αυτά που γράφεις θα σε είχα και εγώ γραμμένο και δε θα έγραφα (έτσι για να σου κλέψω το copywright από το γνωστό κόφτει - δεν κόφτει) ... είσαι η επιτομή του έλληνα commander και μιας και κανείς άλλος δεν συμμετέχει τα "ακούς" όλα εσύ, τι να κάνουμε τώρα ... πάντως σίγουρα δεν είσαι ο χειρότερος (αν αυτό σε ικανοποιεί) αλλά ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα ...


... o admin έκανε double post !!! ban asap ...

Μάλλον δεν βλέπεις ουτε αυτά που γράφεις εσύ, λες ..."εγώ συναναστρέφομαι με κόσμο που σκέφτεται και αποφασίζει για πάρτη του ..." αυτό κάνουμε όλοι ή τουλάχιστον προσπαθούμε, το θέμα όμως είναι τι αποφασίζουμε, επειδή εκτός απο ξερόλας είσαι και στόκος (κλασικό δείγμα ελληναρά) ας το πάμε με ερωτήσεις για να το κάνουμε ευκολότερο για σένα, εσύ έχεις δηλώσει μισθοφόρος και καλά κάνεις, με ποιούς θα μπορούσες να συνυπάρξεις? α) με άλλους μισθοφόρους, β) με ανθρώπους που θέλουν παρέα, γ) με τομάτες
για προσπάθησε να απαντήσεις να κάνουμε ενα βήμα παρακάτω.....

.....δηλαδή αυτοί που μάζεψαν κόσμο στην PNX είναι μπόγιες? ή μήπως μαζεύουν κόσμο στο κάτω παρτάλι?

.....πάντως αν δεν είχες "άποψη" για όλους και για όλα χεσμένο θα σε είχαμε όλοι βασικά και για να σε ικανοποιήσω δεν είσαι ο χειρότερος, είσαι κλασικό δείγμα του ξερόλα

.... καλά τώρα τι να πώ, ήταν ενα όνειρό μου που έγινε πραγματικότητα, περίμενα πολύ καιρό για να με κρίνεις εσύ, είσαι πραγματικά για πολλά γέλια, θα περάσω ευχάριστα το βράδυ με φίλους

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

Δημοσίευση από taramas Τρι Σεπ 09, 2014 8:55 am

@ JDeviant

Συμφωνώ μαζί σου σχεδόν σε όλα, βέβαια αν θυμάμαι καλά στην προηγούμενη ομάδα που ήσουνα δεν νομίζω να σου έλειψαν cw-tc, ή κάνω λάθος?
Όπως και νάχει πάντως συμφωνώ απόλυτα με τους στόχους που έχεις θέσει για τον εαυτό σου και τον σκοπό για τον οποίο πήγες στην ομάδα αυτή, πες μας τώρα αν θέλεις, οι υπόλοιποι συμπαίχτες σου πάνω κάτω εχουν τους ίδιους στόχους και σκοπό ή όχι? εχω την εντύπωση οτι θα απαντήσεις "ναι" για τον απλούστατο λόγο οτι αν ήταν αλλιώς δεν θα πήγαινες εκεί.

Την απάντηση να την δώσεις στον gregoraki που την χρειάζεται όχι σε μένα, εξυπνος άνθρωπος φαίνεσαι οπότε καταλαβαίνεις γιατί πρέπει να την δώσεις εκεί που την χρειάζονται.


Υ.Σ. οσο για το στάσιμος, θα συμφωνήσω μαζί σου, μέχρι ενα σημείο θα σε πάνε, απο αυτό στο κάτι παραπάνω είναι δύσκολο, πως βρίσκεις την πρότασή μου οταν έλεγα οτι μπορούσε κάλλιστα να φτιαχτεί η PNX-R και να μην διαλυθούν άλλες ομάδες, να συνεχίσουν να φτιάχνουν παίχτες και να τροφοδοτούν με τους καλύτερους την PNX-R, βλέπεις να είναι πουθενά αντίθετη η άποψή μου σε αυτά που λές?
αν συμφωνείς γενικά ξανά την απάντηση στους άλλους.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την taramas στις Τρι Σεπ 09, 2014 9:08 am, 1 φορά

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

Δημοσίευση από taramas Τρι Σεπ 09, 2014 8:59 am

marita89 έγραψε:Ταραμα εσυ αν γνωριζες καποιον καλο παιχτη και σου ελεγε να του προτεινεις μια ελληνικη ομαδα δεν θα του προτεινες την PNX?Και αν οχι για ποιους λογους?

Η ερώτηση έχει ήδη απαντηθεί σε προηγούμενο ποστ και μάλιστα με πραγματικό γεγονός, άλλωστε αποτελεί και πρότασή μου απο παλιά, άσχετα αν υπάρχουν στόκοι (βλέπε gregorakis) που δεν μπορούν να πιάσουν τα αυτονόητα.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

Δημοσίευση από taramas Τρι Σεπ 09, 2014 9:02 am

Admin έγραψε:Η αν κάποιος έψαχνε την πιο δυνατή αμιγώς Ελληνική ομάδα για clan wars, υπάρχει ανταγωνισμός ?

Σύμφωνα με τα στατιστικά υπάρχει η PNX-R (οχι η PNX για να είμαστε σοβαροί) και μετά υπάρχουν 2-3 ομάδες, το ερώτημα έχει ήδη απαντηθεί (βλέπε παραπάνω ποστ)

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

Δημοσίευση από JDeviant Τρι Σεπ 09, 2014 9:20 am

taramas έγραψε:@ JDeviant

Συμφωνώ μαζί σου σχεδόν σε όλα, βέβαια αν θυμάμαι καλά στην προηγούμενη ομάδα που ήσουνα δεν νομίζω να σου έλειψαν cw-tc, ή κάνω λάθος?
Όπως και νάχει πάντως συμφωνώ απόλυτα με τους στόχους που έχεις θέσει για τον εαυτό σου και τον σκοπό για τον οποίο πήγες στην ομάδα αυτή, πες μας τώρα αν θέλεις, οι υπόλοιποι συμπαίχτες σου πάνω κάτω εχουν τους ίδιους στόχους και σκοπό ή όχι? εχω την εντύπωση οτι θα απαντήσεις "ναι" για τον απλούστατο λόγο οτι αν ήταν αλλιώς δεν θα πήγαινες εκεί.

Την απάντηση να την δώσεις στον gregoraki που την χρειάζεται όχι σε μένα, εξυπνος άνθρωπος φαίνεσαι οπότε καταλαβαίνεις γιατί πρέπει να την δώσεις εκεί που την χρειάζονται.


Υ.Σ. οσο για το στάσιμος, θα συμφωνήσω μαζί σου, μέχρι ενα σημείο θα σε πάνε, απο αυτό στο κάτι παραπάνω είναι δύσκολο, πως βρίσκεις την πρότασή μου οταν έλεγα οτι μπορούσε κάλλιστα να φτιαχτεί η PNX-R και να μην διαλυθούν άλλες ομάδες, να συνεχίσουν να φτιάχνουν παίχτες και να τροφοδοτούν με τους καλύτερους την PNX-R, βλέπεις να είναι πουθενά αντίθετη η άποψή μου σε αυτά που λές?
αν συμφωνείς γενικά ξανά την απάντηση στους άλλους.

τι εννοεις αν μου ελειψαν? Δεν εκανα καθολου CW στην προηγουμενη clan γιατι 1) δεν με απασχολουσε τοσο (και κανεις δε μου το προτεινε) 2) δεν ειδα να μαζευονται ποτε για να κανουν CW
Οσο για την προταση που λες , και απο τα λιγα που εχω διαβασει στα φορουμ (χωρις να εχω ιδεα ουσιαστικη για προσωπα και καταστασεις) θα σου ελεγα οτι δεν ειναι παραλογη.Ισα ισα. Γιατι ομως ειναι παραλογη η ιδεα να εχεις στο ιδιο TS/community αλλες 2 Η 3 ομαδες που θα τροφοδοτουν 'απευθειας' την R ? και φυσικα , αυτο γιατι απορριπτει την υπαρξη αλλων ομαδων/ community?
JDeviant
JDeviant

Αριθμός μηνυμάτων : 58
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2014
Ηλικία : 44
Τόπος : AXD

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

Δημοσίευση από marita89 Τρι Σεπ 09, 2014 10:11 am

Ταραμα μπορεις να μου δωσεις το λινκ που λες?Θα με ενδιεφερε να διαβασω την αποψη σου για την PNX και την προταση σου.Επισης και τα δυο clan PNX-R και PNX-A εχουν πολυ καλο επιπεδο παιχτων,δες τα στατιστικα τους στο noobmeter.
marita89
marita89

Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

Δημοσίευση από imperiumgraecum Τρι Σεπ 09, 2014 12:43 pm

JDeviant έγραψε:...αλλες 2 Η 3 ομαδες που θα τροφοδοτουν 'απευθειας' την R...

Αυτό το "τροφοδοτεί" μου θυμίζει spooling και πολλαπλούς buffers σε μνήμη υπολογιστή Laughing Laughing

...Τελικά έχουν δίκιο που μας λένε nerds εμάς τους πληροφορικάριους alien
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 25/07/2014
Τόπος : Ευρω-ισλαμαμπάντ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

Δημοσίευση από taramas Τρι Σεπ 09, 2014 2:12 pm

@ JDeviant
Εχεις δίκιο, ειχα την εντύπωση οτι ήσουνα σε άλλη ομάδα πριν γιαυτό ανέφερα τα cw+tc, ειχα την εντύπωση οτι ήσουν σε μια απο τις ομάδες μας.
Επίσης θα πρέπει να έχεις καταλάβει οτι δεν είναι πολλοί οι Ελληνες παίχτες, αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να είναι οι ίδιοι και οι ιδιοι και να μετακινούνται απο την μια ομάδα στην άλλη, οπότε δυστυχώς το ενα αναιρεί το άλλο, δηλαδή για να το κάνω απλό για να δημιουργηθεί η κάθε ομάδα της PNX μετακινήθηκαν παίχτες απο άλλες ομάδες, δεν υπάρχουν νέοι δυστυχώς και επίσης δυστυχώς ο αριθμός των ομάδων που υπάρχουν είναι δυσανάλογα μεγάλος σε σχέση με τους παίχτες, αν η PNX μάζευε παίχτες απο μικρές ομάδες των 10-30 ατόμων θα ήταν θετικό και θα διόρθωνε την κατάσταση, δεν έγινε αυτό όμως, προτίμησαν να πάρουν έτοιμους παίχτες απο ομάδες που και δραστηριότητες είχαν και ανταγωνιστικές μέχρι ενα βαθμό ήταν, έτσι αντί να διορθώσουμε την δυσαναλογία την κάναμε μεγαλύτερη, για να μην αρχίσουμε πάλι τις ιστορίες για αγρίους δεν μιλώ για την PNX-R, μιλώ για τις υπόλοιπες και ειδικότερα για τις 2 ομάδες που κανείς δεν ασχολείται μαζί τους πολύ απλά γιατί ούτως ή άλλως δεν θα ασχολιόταν κανείς, τους πάρκαραν κανονικά, οπότε νομίζω οτι έχει απαντηθεί το ερώτημά σου.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

Δημοσίευση από taramas Τρι Σεπ 09, 2014 2:39 pm

marita89 έγραψε:Ταραμα μπορεις να μου δωσεις το λινκ που λες?Θα με ενδιεφερε να διαβασω την αποψη σου για την PNX και την προταση σου.Επισης και τα δυο clan PNX-R και PNX-A εχουν πολυ καλο επιπεδο παιχτων,δες τα στατιστικα τους στο noobmeter.

Είναι πολλά τα ποστ και στο άλλο φορουμ και εδώ, πολύ χοντρικά σε μερικές γραμμές μπορώ να την ξαναπώ,
Στην συνάντηση εκείνη την περιβόητη (στην οποία εγώ ήμουν προετοιμασμένος αφού το θέμα το είχα ήδη συζητήσει με τον laska διεξοδικά πολύ πριν εμφανιστεί) άκουσα να λένε για τις παθογένειες μας, την κατάρα να μην συνεργαζόμαστε, να ενωθούμε και ολα τα ωραία λόγια.
Είχα πεί : ο σκοπός είναι σωστός και συμφωνώ 100%, μένει να δούμε ποια θα είναι τα βήματα για να προσπαθήσουμε να φτάσουμε στον σκοπό που κατα τα λεγόμενα ήταν ενας "να ενώσουμε ολους τους Ελληνες".
1) δημιουργία μιας επίλεκτης ομάδας με τους καλύτερους έλληνες παίχτες που να ικανοποιεί τις προσδοκίες των παιχτών της (χρυσό και νίκες) και ταυτόχρονα να λειτουργεί συμμαχικά και βοηθητικά προς τις άλλες ομάδες, η κάθε ομάδα τότε είχε 2-3 παίχτες κατάλληλους για να πάνε εκεί και δεν νομίζω οτι θα δημιουργούσε πρόβλημα στους περισσότερους.
2) υπήρχαν 5-6 ομάδες που μπορούσαν να σταθούν ικανοποιητικά, μπορούσαν να δημιουργήσουν μια συμμαχία με ξεκάθαρους ορους και μέσα απο αυτήν να συνηθίσουν στην επαφή, την αλληλοβοήθεια και την συνεργασία, ακόμη και οι παίχτες που άλλοτε βριζόντουσαν χωρίς λόγο και αιτία θα μπορούσαν να συνυπάρξουν αξιοπρεπώς και βέβαια θα τραβούσαν τους ξεχασμένους σε μικροομάδες απο την μία και απο την άλλη θα έφτιαχναν και κάποιους που θα ήταν έτοιμοι να κάνουν το βήμα προς τα πάνω στην επίλεκτη ομάδα που ταυτόχρονα είπαμε θα λειτουργούσε βοηθώντας όλους με οποιονδήποτε τρόπο.
3) οταν τα προηγούμενα φτάνανε στο επιθυμητό επίπεδο και οι παίχτες και οι ομάδες είχαν συνηθίσει να δουλεύουν μαζί τότε θα φτάναμε και στο τελικό βήμα που θα ήταν η ένωση όλων με ενα όνομα σε ενα ts, τι θα άλλαζε στην καθημερινή ζωή τους στο παιχνίδι? τίποτα, τα ίδια άτομα θα συνέχιζαν να δουλεύουν σε πλήρη συνεργασία όπως πρίν και ποιός θα ήταν αυτός που θα είχε αντιρρήσεις? κάποιος κολλημένος ίσως που ήδη θα τον είχε ξεβράσει το σύστημα οπως λέει ενας φίλος.
Με αυτό τον τρόπο θα κάναμε βέβαια λίγο υπομονή και οπωσδήποτε δεν θα ήταν εύκολο αλλά τα μεγάλα πράγματα φτιάχνονται με κόπο, τελικά επειδή υπομονή δεν έχουμε και τα θέλουμε εδώ και τώρα όλα κάναμε οτι κάναμε και βλέπουμε τα αποτελέσματα, και αποτέλεσμα εγώ δεν θεωρώ το να κάνουμε ανούσιες νίκες και να πάρουμε λίγο χρυσό, ο σκοπός ήταν να ενώσουμε τους έλληνες και δυστυχώς κάναμε ακριβώς το αντίθετο, εκτός κι αν τελικά δεν ήταν αυτός ο σκοπός οπότε άδικα κουράζομαι και μιλάω.

Και μην ξεχνάμε βέβαια και τους μόνιμους καρεκλοκένταυρους έτσι, το άλλο μεγάλο θέμα της ράτσας μας.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

Δημοσίευση από imperiumgraecum Τετ Σεπ 10, 2014 8:37 am

taramas έγραψε:μην ξεχνάμε βέβαια και τους μόνιμους καρεκλοκένταυρους έτσι, το άλλο μεγάλο θέμα της ράτσας μας.

Aυτό με τα ζώα που πιάνουν ένα πόστο και μετά δεν ξεκολλάνε με τίποτα πόσο με εκνευρίζει. Και να πεις ότι έχουν κάποια θέση που τους αποφέρει οικονομικό κέρδος, @@!

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 50-4-thumb-large
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 25/07/2014
Τόπος : Ευρω-ισλαμαμπάντ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

Δημοσίευση από taramas Τετ Σεπ 10, 2014 12:16 pm

@ imperiumgraecum

Πέρα απο τις ωραίες φωτογραφίες έχεις κάτι άλλο να προσφέρεις? καμία πρόταση ή εστω μια άποψη?

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

Δημοσίευση από imperiumgraecum Κυρ Σεπ 14, 2014 8:12 am

taramas έγραψε:εστω μια άποψη?

Δεν είναι άποψη η πρόταση πριν την εικόνα? Συν τοις άλλοις, θεωρώ μια εικόνα ίση με χίλιες λέξεις
imperiumgraecum
imperiumgraecum

Αριθμός μηνυμάτων : 130
Ημερομηνία εγγραφής : 25/07/2014
Τόπος : Ευρω-ισλαμαμπάντ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες - Σελίδα 2 Empty Απ: Ελληνες παικτες σε ξένες ομάδες

Δημοσίευση από taramas Κυρ Σεπ 14, 2014 12:06 pm

Σωστός, υποθέτω οτι η σιωπή είναι χρυσός και μια που σε ενδιαφέρει ο χρυσός παίζει και η σιωπή.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης