Unregulated World of Tanks.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τι συζηταμε στη Διπλωματια?

+3
Gregorakis
Dolofonos
marita89
7 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Τι συζηταμε στη Διπλωματια? Empty Τι συζηταμε στη Διπλωματια?

Δημοσίευση από marita89 Κυρ Ιουλ 20, 2014 3:58 am

Γεια σας,παιδια δεν εχω καταλαβει τι συζηταμε στην Διπλωματια στο λογοκριμενο φορουμ.Ο λασκας εχει κανει μια προταση,υπαρχουν αλλες?Εγω απ την πλευρα μου θεωρω οτι στην PNX ειμαστε μια χαρα,δεν μαλωνουμε,δεν φωναζουμε,περιμενουμε να αρχισουμε clan wars απο σεπτεμβρη,νομιζω και οι υπολοιπες clan περιμενουν σεπτεμβρη.Θα μου αρεσε οντως να υπαρχει μια ωραια συνεργασια στον χαρτη με τα αλλα clans και να ειμαστε αγαπημενοι(να γραφω γεια στο chat και να απαντουν τουλαχιστον) αλλα προσωπικα δεν θα ηθελα κατι παραπανω οπως συγχωνευσεις.Ενα τελευταιο σε οσους κατηγορουν,δεν νομιζω οτι η pnx εχει αναγκη απο recruiting,εχουμε μπολικους πολυ καλους παιχτες.  Smile 
marita89
marita89

Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι συζηταμε στη Διπλωματια? Empty Απ: Τι συζηταμε στη Διπλωματια?

Δημοσίευση από Dolofonos Κυρ Ιουλ 20, 2014 4:38 am

Τίποτα απλά περνάει η ώρα. Για να συζητήσεις κάτι πρέπει κάποιος να έχει ανοιχτό μυαλό. Π.χ. πως να κάνεις συμμαχία αφού δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο διότι απαιτεί να μπαίνεις και να μένεις στον χάρτη πάνω από μία ημέρα.
Dolofonos
Dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 12/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι συζηταμε στη Διπλωματια? Empty Απ: Τι συζηταμε στη Διπλωματια?

Δημοσίευση από Gregorakis Κυρ Ιουλ 20, 2014 4:51 am

... στη διπλωματία συμμετέχουν ένας diplomat, ένας ceo κι ένας soldier (μέχρι να ξαναμπαναριστεί φυσικά) ... μόνο εμένα μου κάνει λίγο ανέκδοτο ???
Gregorakis
Gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Τόπος : Αθήνα

http://www.hitbox.tv/Gregorakis

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι συζηταμε στη Διπλωματια? Empty Απ: Τι συζηταμε στη Διπλωματια?

Δημοσίευση από Sanguinius Κυρ Ιουλ 20, 2014 4:59 am

Και ένας recruiter
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι συζηταμε στη Διπλωματια? Empty Απ: Τι συζηταμε στη Διπλωματια?

Δημοσίευση από marita89 Κυρ Ιουλ 20, 2014 7:52 am

Νομιζω αν θελησουν τα clan να συνεργαστουν,θα μιλησουν οι αρχηγοι και αντε κανενας διπλωματης και πιο πιθανο(εως σιγουρο) να τα πουν απο ts παρα να τα γραφουν στο φορουμ.Στη διπλωματια στο λογοκριμενο φορουμ δεν εχει γινει καμια ουσιαστικη συζητηση,μια αποπειρα εκανε ο Λασκας και τον φαγανε λαχανο γιατι δεν εχει αξιωμα.Εκει μονο ξεκατινιασματα γινονται και λογικο μου φαινεται αφου δεν εχει λογο υπαρξης ο τομεας διπλωματια,ειναι μονο για να πεφτουν καρφια και σποντες,τα ουσιαστικα τα λενε οι αρχηγοι απο ts.
marita89
marita89

Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι συζηταμε στη Διπλωματια? Empty Απ: Τι συζηταμε στη Διπλωματια?

Δημοσίευση από taramas Κυρ Αυγ 17, 2014 4:35 pm

Καλά ολα αυτά, και συμφωνώ και με τον marita89, όμως ήταν που ήταν δύσκολη η διπλωματία μεταξύ των ελληνικών ομάδων βλέπε πονηριά, έλλειψη εμπιστοσύνης κλπ σήμερα η ερώτηση είναι : με ποιές ελληνικές ομάδες θα κάνει διπλωματία η pnx?
με κάποιες "μικρές" ομάδες ίσως? την λίστα του Κώστα να πάρουμε για παράδειγμα η μισές είναι εχθρικές και μερικές ακόμη σας φτύνουν, βλέπετε κάτι που δεν το βλέπω εγώ? θα κάνετε διπλωματία με ομάδες που διαλύσατε ή προσπαθήσατε να διαλύσετε? να το δώ κι αυτό και μετά δεν μένει παρά να δώ και το ΚΚΕ στην κυβέρνηση με πλειοψηφία 51%.

Υ.Σ. και κάποιες απόπειρες διπλωματίας με ξένες ομάδες καταλήξανε σε φιάσκο, εδώ η απορία είναι : διπλωμάτη έχετε? γιατί εγώ προσωπικά έχω και μια εμπειρία με μια απόπειρα συνεργασίας με την PNX και η ωραία συμφωνία κατέληξε σε φιάσκο ανεπανάληπτο γιατί άλλα συμφώνησαν οι "διπλωμάτες" και άλλα έπραξαν οι διοικούντες και είναι κρίμα που το λέω γιατί αφορούσε και ξένες ομάδες οχι μόνο την δική μου.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι συζηταμε στη Διπλωματια? Empty Απ: Τι συζηταμε στη Διπλωματια?

Δημοσίευση από Perseas Κυρ Αυγ 17, 2014 5:56 pm

Διαστολή και αντιδιαστολή στο λόγο σου διακρίνω, ενώ έχεις ισχυριστεί ότι έχουμε διαλύσει το ελληνικό wot community ''θα τους χωρίσετε και θα τους διασπάσετε σε ανίσχυρα κομμάτια, το χειρότερο δε απο όλα είναι οτι καταφέρατε να διαλύσετε ομάδες'' σε αυτό το post βρίσκεις ελληνικές clan που όπως λες μας μισούν και μας φτύνουν και μετά ξαναλές ''θα κάνετε διπλωματία με ομάδες που διαλύσατε ή προσπαθήσατε να διαλύσετε''.

Τελικά υπάρχουν ελληνικές ομάδες ή τις διαλύσαμε όλες, ποιές  έχουν μείνει να τις διαλύσουμε κι αυτές για να ηρεμίσεις;
Perseas
Perseas

Αριθμός μηνυμάτων : 63
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι συζηταμε στη Διπλωματια? Empty Απ: Τι συζηταμε στη Διπλωματια?

Δημοσίευση από taramas Κυρ Αυγ 17, 2014 8:52 pm

Δεν θέλεις να κάνεις συζήτηση (δεν με ξαφνιάζει άλλωστε), εγώ είμαι απόλυτα ήρεμος φίλε μου, το πρόβλημα το έχεις εσύ, οποιαδήποτε κουβέντα φτάσει στο δια ταύτα απαντάμε πετώντας την μπάλα οχι στην κερκίδα αλλά έξω απο το γήπεδο.
Αλλά ας θεωρήσουμε οτι εισαι περαστικός και δεν ξέρεις, δεν άκουσες και δεν είδες βρε αδερφέ, άνθρωποι είμαστε, για πες μας εσύ ολα τα μέλη που έχετε που τα βρήκατε? στα γαριδάκια? μήπως ήταν περαστικοί είδαν φώς και μπήκανε? ειλικρινά με ενδιαφέρον θα ακούσουμε την άποψή σου.

Υ.Σ. με την ευκαιρία πες μας και την άποψή σου με ποιες ομάδες νομίζεις οτι μπορείτε να κάνετε διπλωματία? και το κερασάκι στην τούρτα θα είναι να μας πείς και ποιοι απο την pnx θα κάνουν την διπλωματία? ξάφνιασέ μας να αποκτήσει και ενδιαφέρον η διπλωματία.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι συζηταμε στη Διπλωματια? Empty Απ: Τι συζηταμε στη Διπλωματια?

Δημοσίευση από Perseas Κυρ Αυγ 17, 2014 9:49 pm

Από τις 100 ελληνικές clan που υπάρχουν στο game με μέσο όρο 50 άτομα εμείς πήραμε τους 250-300 και τα διαλύσαμε όλα!!
Δηλαδή εσύ εκεί εντοπίζεις τη διάλυση γιατί εγώ έχω καταλάβει ότι όλες οι ελληνικές clan είναι διαλυμένες γι' αυτό και έχουν καταλήξει παρέες. Ένας παίκτης με καλά stats που θέλει να παίξει το game σε όλες τις μορφές του και να χαίρετε μ' αυτό και τυγχάνει να βρίσκετε μέσα μια clan με 50 μέλη που δεν μπορεί ούτε tank company να κάνει, τι επιλογές έχει; Εσύ αν βρείς μια δουλειά που σε ευχαριστεί περισσότερο από αυτή που κάνεις αλλά παράλληλα σου αποδίδει και περισσότερα κέρδη (μη κολάς στα gold παράδειγμα είναι) τι θα έκανες; Θα έμενες γιατί θα σου λήψει η καντίνα και ο καφές της ή θα πήγαινες σε καλύτερη θέση;

H PNX όταν ιδρύθηκε αποτελούταν από άτομα των HARDX/S/4 περίπου 80% και το 20% (και πολύ είναι) από EL1TE, HERD, GBOA, HELAS, COGR, HELA2 και HEAT.
Για την PNX-R αρχικό σχήμα από 71 άτομα από τους οποίους: GBOA 1 gooakis, COGR 3 johnbek, sot286, steelalive, EL1TE 1 leuteris45, HERD 4 jxris, metinakos, johnnaraas, giorgosaxis, HAMI 1 mparek4, σύνολο 10 στα 71). Συνολικά η PNX σας πήρε 20% από τον κόσμο σας και εσείς διαλυθήκατε;  Laughing  πες μου τώρα ότι διαλύσαμε και τη HAMI
Ρώτα τώρα αυτούς που ήρθαν στην PNX πόσοι θέλουν να γυρίσουν στις παλιές τους ομάδες και πες μου από αυτούς που έφυγαν ποιοί γύρισαν!

Διπλωματία κάναμε με τους 300GR και την FOVOS γιατί ήταν οι μόνοι που τόλμησαν και πέτυχαν να μπουν στην Ευρώπη και εύχομαι να μπορέσετε κι εσείς κάποια στιγμή.

Το ποιοί θα κάνουν τη διπλωματία εκτιμώ ότι είναι εσωτερική μας υπόθεση που δεν σε αφορά.
Perseas
Perseas

Αριθμός μηνυμάτων : 63
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι συζηταμε στη Διπλωματια? Empty Απ: Τι συζηταμε στη Διπλωματια?

Δημοσίευση από taramas Κυρ Αυγ 17, 2014 10:56 pm

Ωραία αυτά που λες αλλά απέχουν γαλαξιακή απόσταση σπο την πραγματικότητα και εξηγούμαι :
α) οσο υπήρχα εγώ στην ΗΕΑΤ πήρατε 1 παίχτη, επαναλαμβάνω εναν παίχτη τον οποίο οταν με ρώτησε του το πρότεινα εγώ ο ίδιος και ο λόγος που ήρθε σε εσάς δεν έχει καμία σχέση με αυτούς που αναφέρεις.
β) οταν αναφέρομαι σε ομάδες εννοώ τις 10 καλύτερες σύμφωνα με τα στατιστικά που βαυκαλίζεστε μονίμως οπως σας συμφέρει, απο τις 10 λοιπον ομάδες αυτές που είχαν πλήρη δραστηριότητα και για παράδειγμα ας μιλήσω για την ομάδα μου την ΗΕΑΤ η οποία όπως πολύ καλά γνωρίζει και ο Κώστας είχε μαζέψει στο ίδιο χρονικό περιθώριο περισσότερο gold απο την pnx πάλι σύμφωνα με τα στοιχεία και είχε κάνει περισσότερες κατακτήσεις περιοχών αλλά και στην ευρώπη είχε πάρει περιοχές, ποιός θα ήταν αυτός που θα ερχόταν σε εσάς? κανένας όπως ακριβώς έγινε, κανένας φίλε μου αυτή ειναι η πραγματικότητα σου αρέσει δεν σου αρέσει.
γ) απάντησα προηγουμένως στην ευχή σου να μπούμε στην ευρώπη, το έχουμε κάνει ήδη και μάλιστα όχι σε άδειες περιοχές οπότε δώσε την ευχή σου σε άλλους να μη πάει χαμένη.
δ) το ποιοι θα κάνουν διπλωματία δεν είναι εσωτερική σας υπόθεση, ποιους θα επιλέξετε είναι δικό σας θέμα αλλά αφού τους επιλέξετε τότε είναι όλων υπόθεση γιατί αυτοί θα σας εκπροσωπούν, εκτός αν συνεχίσετε να κάνετε διπλωματία του χαβαλέ που μέχρι στιγμής σας έχει φέρει σε θέση παράστασης καραγκιόζη.
Τελικά είπες πολλά αλλά δεν απάντησες τίποτα, δεν πειράζει εχουμε συνηθίσει στο μοτίβο και δεν περιμένουμε κάτι διαφορετικό.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι συζηταμε στη Διπλωματια? Empty Απ: Τι συζηταμε στη Διπλωματια?

Δημοσίευση από Perseas Κυρ Αυγ 17, 2014 11:39 pm

α) Dedriboy λέγετε ο παίκτης και σίγουρα δεν μπορούσες να κρατήσεις τον Κώστα ότι και να του έλεγες (έχω κρατημένη ακόμη και τη συνομιλία μαζί του).
β) το ίδιο χρονικό περιθώριο τι εννοείς συγκεκριμένα πράγματα από τότε ημερομηνία έως τότε ημερομηνία, σε ποιές και πόσες περιοχές, στη διάρκεια event στον παράλληλο χάρτη ή με όλες τις μεγάλες clan μέσα; Υπήρχε τότε η PNX;
γ) ότι να' ναι
δ) θα κάνεις διπλωματία μαζί μας και καίγεσαι;
Τελικά κι εσύ είπες πολλά αλλά τίποτα.
Perseas
Perseas

Αριθμός μηνυμάτων : 63
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τι συζηταμε στη Διπλωματια? Empty Απ: Τι συζηταμε στη Διπλωματια?

Δημοσίευση από Veyder Δευ Αυγ 18, 2014 1:41 am

LicenseToKill for leader.

Όλοι οι άλλοι είστε απλά οδοντόκρεμες
Veyder
Veyder

Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2014
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης