Unregulated World of Tanks.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Big Bad PNX

+13
Arxiereas
JDeviant
marita89
xiale
Veyder
37 EMA
gr68
Sanguinius
Gregorakis
cgakis
Perseas
laskas
taramas
17 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από Gregorakis Τρι Αυγ 19, 2014 10:11 pm

... ζητώ συγγνώμη από την great που την "ανακάτεψα" άσκοπα τελικώς ... έτσι κι αλλιώς απ' ό,τι βλέπω κανένας δεν κατάλαβε τι ήθελα να πω ...

... είναι απίστευτο αυτό που συμβαίνει ... γράφεις κάτι, το ξαναγράφεις επεξηγηματικά και με όσο πιο απλό τρόπο μπορείς και ο καθένας βλέπει αυτό που θέλει να δει ... ο laskas έναν "εχθρό" και ο taramas ένα επιχείρημα ενάντια στην pnx ... τι να πω, δεν περιγράφω άλλο  Embarassed ...
Gregorakis
Gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Τόπος : Αθήνα

http://www.hitbox.tv/Gregorakis

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από Veyder Τρι Αυγ 19, 2014 11:01 pm

Ρε c Γρεγοράκι σταμάτα να ασχολείσε με τον μέγα εθνάρχη και σημαιοφόρο Laska και άντε καθάρισε το γραφείο σου να ανεβάσεις καμιά photo.
Veyder
Veyder

Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2014
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από laskas Τρι Αυγ 19, 2014 11:54 pm

UPADATE 24 / 2 - 20 / 8

CLANS INCOME
[PNX-R] PhoeNiX-Rebels 43,080 Gold
[300GR] 10,560 Gold
[ELLAS] HELLAS 5,640 Gold
[1821] 1821 2,760 Gold
[FOVOS] FOVOS GR 2,520 Gold
[GREEK] THE GREEKS 2,040 Gold
[GREAT] Greek Armored Team 2040 Gold
[PNX-A] PhoeNiX-Avengers 1,800 Gold
[TSSR] Triple Star Sirius Original 1,800 Gold
[PNX-P] PhoeNiX-Pioneers Clan info 1,200 Gold
[HELAS] Hellenic Armored Squad 360 Gold
[GBOA] Greek Brothers of Arms 240 Gold
[COGR] Company Of Greek Rebels 0 Gold
[PRVTS] PERVERTS 0 Gold
[HEFDI] HELLENIC FRAPE DIVISION 0 Gold
[GRAB] Greek Armored Brigade 0 Gold
[GRADA] GREEK armada 0 Gold
[FANTO] GREEK FANTOM 0 Gold
[-GAF-] MAVROSKOUFIDES 0 Gold
[HESC] Hellenic Sacred Company Clan 0 Gold
[HSD] Hellenic Soldiers Division 0 Gold
[SOGA] Soldiers Of GREEK Anarchy 0 Gold
[WHOGS] WarHogs 0 Gold
[GRTG] Greek Tank Gang 0 Gold
[HPS] Hellenic Pirates 0 Gold

Θα παρακολουθούμε με μεγάλο ενδιαφέρον την πρόοδο της κάθε ελληνικής ομάδας κ φέτος, με την ευχή να δούμε πολλές ελληνικές ομάδες στον χάρτη και να έχουν διάρκεια.Είμαι σίγουρος ότι αν γίνει αυτό θα είμαστε όλοι χαρούμενοι και περήφανοι!Με την βοήθεια της σελίδας http://www.wot-conquest.com/ μπορούμε να βλέπουμε αναλυτικά και το ταμείο της κάθε ομάδας που είναι και η μοναδική απόδειξη των επιτυχιών ή αν θέλετε της παρουσίας στον χάρτη και στα event του παιχνιδιού.
Αν μια ομάδα έχει 50 ή 100 ενεργούς παίκτες, αν είναι όλοι μωβ ή όλοι κόκκινοι, αν έχει καλούς fc ή όχι, αν βγάζει 3 15άδες ή καμία, αν παίζει αφρική ή ευρώπη,αν έχει ευχάριστο κλίμα ή πλακώνονται στο ξύλο, αν έχει κακή διοίκηση ή όχι,αν έχει αντιπαθητικούς παίκτες ή συμπαθητικούς, αν έχει διάρκεια στον χρόνο ή ιερά σύμβολα ή ιστορία είναι υποκειμενικά κριτήρια και μπορεί ο καθένας να τα χρησιμοποιήσει όπως τον βολεύουν.
Το ταμείο δείχνει στο τέλος τι κέρδισε η ομάδα και τι όφελος είχε ο κάθε παίκτης.Η ευχαρίστηση της συμμετοχής << ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΣ ΧΑΝΩ >> είναι σεβαστό άλλα όχι αντικειμενικό κριτήριο.

Οι παίκτες που διαβάζουν αυτά που γράφω δώστε προσοχή εδώ

H ομάδα σου πρέπει να ανταμοίβει αποδεδειγμένα δίκαια τους παίκτες ανάλογα με την προσπάθεια και την συμμέτοχη τους στα c.w .Ο πίνακας της μοιρασιάς πρέπει να δημοσιοποιείται και να βλέπει ο καθένας πότε έπαιξε και πόσο χρυσό πήρε.Ο παίκτης να είναι σίγουρος ότι δεν τον αδικούν και ότι θα πάρει αυτό που του αναλογεί.Αρα ο τρόπος λειτουργίας και η οργάνωση της ομάδας είναι ίσως πολύ πιο σημαντικός από το αρματάκι ή το ίδιο το gold.Aς είναι και ψίχουλα, ξέρεις ότι δεν σε κοροιδεύουν!Υπαρχει η σελίδα https://www.wotmanager.com/ που μετράει τις παρουσίες των παικτών και μοιράζει σωστά τον χρυσό.Από όλες τις ομάδες που έχω περάσει δίνω συγχαριτήρια στον Αρχιερέα κ Μπισμπίκη που είχαν κάνει καλή δουλειά τότε και στον Περσέα της pnx που πραγματικά με έχει εντυπωσιάσει!

Δυστυχώς πολλοί έλληνες παίκτες έχουν πέσει θύματα κοροιδίας ή και αδικίας από διάφορες ομάδες και δεν έχουν πάρει τον χρυσό που τους αναλογεί.Σε πολλές ελληνικές ομάδες η μοιρασιά του χρυσού γίνεται χωρίς διαφάνεια με τρόπο μπακαλίστικο που θυμίζει ελληνικό δημόσιο.Επειδή ξέρω πάρα πολλές περιπτώσεις παικτών που μου το έχουν πει εμένα προσωπικά, ελπίζω αυτοί που είνα στις αρμόδιες θέσεις να βάλουν μυαλό και να ανταμείψουν σωστά τους παίκτες τους.Δεν θέλω να αναφέρω ονόματα και ομάδες, αλλά οι ίδιοι ξέρουν...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την laskas στις Τετ Αυγ 20, 2014 5:49 am, 1 φορά
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από Gregorakis Τετ Αυγ 20, 2014 12:32 am

laskas έγραψε:Αρα ο τρόπος λειτουργίας και η οργάνωση της ομάδας είναι ίσως πολύ πιο σημαντικός από το αρματάκι ή το ίδιο το gold

... αν απομονώσω αυτή τη φράση, θα συμφωνήσω μαζί σου ... θέλω να πω δηλαδή πως συμφωνώ με το συμπέρασμα και όχι με το πως κατέληξες σε αυτό ...
Gregorakis
Gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Τόπος : Αθήνα

http://www.hitbox.tv/Gregorakis

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από cgakis Τετ Αυγ 20, 2014 1:30 am

taramas έγραψε:@ cgakis
Ειλικρινά εχεις ξεφύγει παντελώς, δεν θα ασχοληθώ μαζί σου γιατί πέρασες τα όρια του φανταστικού και δεν με διασκεδάζεις πια, ενα παράδειγμα θα σου δώσω μόνο και τελείωσα μαζί σου, βρές οποιον απο τους 100 που ήταν στην ΗΕΑΤ και πές του chris82, οταν δεν σε φτύσει ελα και πες μου το, τέλος με σένα.

μπραβο κανε αυτην την χαρη σε εμενα και σε οποιον αλλο θες και κρατα τα ψεμματα σου για εσενα και οποιον αλλον ατυχο σε πιστευει αρκετα μας τα εχεις κανει τσουρεκια δωσε επιτελους ενα τελος μηπως και βρουμε την ησυχια μας αν και δεν το βλεπω δεν θα μας την κανεις την χαρη εισαι ο κλασσικος ταραμας
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2014
Ηλικία : 49
Τόπος : ΑΤΤΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Τετ Αυγ 20, 2014 6:04 am

@ laskas

Κώστα,

η προτροπή σου για δίκαιο μοίρασμα του χρυσού το ξέρεις οτι με βρίσκει σύμφωνο και άλλωστε ξέρεις οτι εμείς οι δύο το έχουμε εξετάσει λεπτομερώς το θέμα, επίσης θα συμφωνήσω οτι υπήρξαν και ίσως να υπάρχουν και σήμερα περιστατικά κακοδιαχείρησης.
Η επιμονή σου όμως να δέχεσαι σαν μοναδικό δείκτη τον χρυσό για την αξιολόγηση κάθε ομάδας αγγίζει το παράλογο και εξηγούμαι, σε συγκεκριμένη περίοδο που έπρεπε να βάλω χρυσό στην ομάδα διάλεξα μια περιοχή με 3600 την χτύπησα την πήρα τη  έκαψα μάζεψα το χρυσό και την άφησα, αυτό μου έδωσε 10000 χρυσό σε μια μέρα, αυτό είναι πειρατικό δεν είναι στόχος με συνέχεια και συνέπεια και δεν το θεώρησα ποτε σαν επιτυχία, αντίθετα σαν ανάγκη ενίσχυσης της ομάδας για να προχωρήσει παραπέρα.
Αν δεχθώ τα λεγόμενά σου τότε θα έπρεπε να δούμε την PNX-R να χτυπάει πειρατικά περιοχές με πολύ χρυσό και να γεμίζει ταμείο, ούτε αυτό έγινε αρα τελικά ολη η ιστορία είναι κενό γράμμα.
Οποιος βλέπει τα στατιστικά της ομάδας σας με εξαίρεση τις μεγάλες ομάδες θα έπρεπε να τρέχει να το πώ λαικά, αυτό που συμβαίνει στην πραγματικότητα είναι οτι καταφέρατε να μην σας σέβεται κανείς (σαν ομάδα εννοώ), κάτι βρωμάει εδώ, το ψάρι βρωμάει απο το κεφάλι εσείς?

Υ.Σ. επίσης καλό θα ήταν να μην αναφέρεις πρόσωπα και ομάδες γιατί ο πέλεκυς θα πέσει και στη γειτονιά σου.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από laskas Τετ Αυγ 20, 2014 7:39 am

Τι μπορεί να κερδίσει ένας παίκτης από το παιχνίδι δηλαδή μέσα από την ομάδα του? 3 πράγματα εγώ βλέπω μόνο

1)Stronghold
2)Αρματάκι
3)Χρυσό

Τι άλλο σου δίνει η wargaming να κερδίσεις παίζοντας σε ομαδικό επίπεδο?Αν υπάρχει κάτι άλλο ενημερώστε με.
Η επιτυχία κατά τη γνώμη μου μετριέται αν κερδίζεις κάτι χειροπιαστό.Για άλλους μπορεί να είναι μόνο η συμμετοχή, για άλλους μπορεί να είναι κάτι άλλο.10 αιώνες να συζητάμε το ίδιο πράγμα δεν θα καταλήξουμε πουθενά αν εσύ έχεις άλλα κριτήρια ( τα οποία τα σέβομαι ) ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ...τι να κάνουμε τώρα?!
Το άλλο πάλι που λες ότι δεν είμαστε στο ύψος των αριθμών θέλω να σχολιάσω λίγο.
Εγώ θυμάμαι από την heat έφυγα τον Μάιο και βγάζαμε 15άδα με το ζόρι και όχι με τα άρματα που ήθελε ο fc.Είναι δύσκολο να βγάλεις συμπεράσματα τους καλοκαιρινούς μήνες.Επίσης έκανα μια έρευνα το πρωί σε όλες τις ομάδες που είναι στην ευρώπη σήμερα.Οι ομάδες που έχουν χειρότερα στατιστικά από εμάς με βάση το wn8 είναι ελάχιστες.Για ρίξε μια ματιά και εσύ.Μην λες λοιπόν για τα στατιστικά μας γιατί όπως φαίνεται υπάρχουν πολλές μα πάρα πολλές ομάδες καλύτερες από εμάς!Το παιχνίδι είναι δύσκολο και μάλλον δεν το έχετε καταλάβει.

Τέλος αν μια ομάδα μπει και λεηλατήσει περιοχή και κονομήσει 10 χιλιαρικάκια στη ζούλα, το θεωρώ μεγάλη μαγκιά ειδικά από ομάδες που δεν έχουν καλό υλικό παιχτών.Αυτό είναι καπατσοσύνη και το όφελος θα πάει στους παίκτες.Γενικά θεωρώ επιτυχία οτιδήποτε οφελεί τους παίκτες , δεν υπάρχει τίποτα άλλο κατά τη γνώμη μου.
Η επιτυχία είναι το χειροπιαστό όφελος που παίρνει ο κάθε παίκτης παίζοντας σε ομαδικό επίπεδο.
Η ευχαρίστηση της συμμετοχής την απολαμβάνουμε όλοι έτσι κ αλλιώς!
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Τετ Αυγ 20, 2014 1:00 pm

@ laskas

Κώστα, πολλά απο αυτά που λες αποτελούν την σωστή οργάνωση και διαχείριση μιας ομάδας και είναι εργο της διοίκησης και ακόμα περισσότερο του commander, και εδώ έρχομαι να ξαναπώ οτι τα απαραίτητα χαρακτηριστικά για την θέση αυτή δεν εχουν να κάνουν με τα στατιστικά, βέβαια θα συμφωνήσω μαζί σου στο γεγονός οτι γενικά σαν ελληνικές ομάδες πάσχουμε απο commanders δυστυχώς, ειναι σύνηθες φαινόμενο να κατέχουν αυτές τις θέσεις άτομα που τις χρησιμοποιουν για προσωπική ικανοποίηση του εγω τους, δυστυχώς συμβαίνει.
Απο την άλλη αν ακολουθήσω το σκεπτικό σου για τον λόγο που έφυγες απο την ΗΕΑΤ (να σου θυμήσω οτι ειχα συμφωνήσει μαζί σου) τότε σήμερα θα έπρεπε να είχες φύγει απο την PNX-R, είναι προφανές οτι δεν καλύπτει τις απαιτήσεις σου με τις οποίες μπορεί να έχω άλλη άποψη αλλα τις σέβομαι.
Απο την πρώτη μέρα ειχα προτείνει και συμφωνήσει να δημιουργήσετε μια ομάδα ανταγωνιστική σε υψηλό επίπεδο που να καλύπτει τις απαιτήσεις όλων έτσι ώστε να επαναπατριστούν και οι ξενιτεμένοι και να αποκτήσει επιτέλους η ελληνική κοινότητα ενα αντίπαλον δέος για τις μεγάλες ξένες ομάδες, αυτο θα το χαιρόμασταν όλοι έστω κι αν κάποιοι δεν θα το έδειχναν, κάποιος είχε φέρει το παράδειγμα των BABA τότε και πάλι είχα πεί τότε οτι ήταν ατυχές παράδειγμα, δικαιώθηκα και μόνο απο το γεγονός οτι η δημιουργία αυτής της τούρκικης ομάδας δεν εμπόδισε τις άλλες να συνεχίσουν και να εξελιχθούν βλέπε jackal, τι απο όλα αυτά κάνατε? αντί να επαναπατριστούν παίχτες έφυγαν περισσότεροι, αντί να πρωταγωνιστήσετε στον χάρτη περιμένετε να κερδίσετε καμιά μάχη με καμιά υποδεέστερη ελληνική ομάδα για να δείξετε οτι είστε ανώτεροι, αντί να συγκριθείτε με δυνατες ομάδες παρουσιάζετε συγκρίσεις για γέλια, αντι να κατεβάζετε 4 15αδες ισάξιες με ικανότατους fc δεν μπορείτε να μαζέψετε καλά καλά μία και δεν έχετε fc, και τέλος πέσατε μέσα στον λάκκο που φτιάξατε εσείς οι ίδιοι δημιουργώντας έχθρες με όλους τους υπόλοιπους κατηγορώντας ολους με σκοπό να τραβήξετε παίχτες για ποια ομάδα? για την PNX-R δεν υπάρχουν άλλοι, άρα τι κάνετε? προσπαθείτε να ικανοποιήσετε τον κύριο cgaki?
Απλά λυπάμαι.

Υ.Σ. μεταφέρω κουβέντα που είχα με ενα παίχτη απο την κοινότητά σας που μου είπε ευθέως οτι κανείς δεν τον βοήθησε να ανέβει παρα μόνο ο dolofonos, επειδή θέλω να είμαι οσο γίνεται δίκαιος αν αυτό αληθεύει τοτε του το πιστώνω, παράλληλα όμως αυτό καταρρίπτει τα μεγάλα λόγια πάνω στα οποία στηρίξατε το δημιούργημά σας.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από laskas Τετ Αυγ 20, 2014 1:58 pm

taramas έγραψε:@ laskas

Κώστα, πολλά απο αυτά που λες αποτελούν την σωστή οργάνωση και διαχείριση μιας ομάδας και είναι εργο της διοίκησης και ακόμα περισσότερο του commander, και εδώ έρχομαι να ξαναπώ οτι τα απαραίτητα χαρακτηριστικά για την θέση αυτή δεν εχουν να κάνουν με τα στατιστικά, βέβαια θα συμφωνήσω μαζί σου στο γεγονός οτι γενικά σαν ελληνικές ομάδες πάσχουμε απο commanders δυστυχώς, ειναι σύνηθες φαινόμενο να κατέχουν αυτές τις θέσεις άτομα που τις χρησιμοποιουν για προσωπική ικανοποίηση του εγω τους, δυστυχώς συμβαίνει.
Απο την άλλη αν ακολουθήσω το σκεπτικό σου για τον λόγο που έφυγες απο την ΗΕΑΤ (να σου θυμήσω οτι ειχα συμφωνήσει μαζί σου) τότε σήμερα θα έπρεπε να είχες φύγει απο την PNX-R, είναι προφανές οτι δεν καλύπτει τις απαιτήσεις σου με τις οποίες μπορεί να έχω άλλη άποψη αλλα τις σέβομαι.
Απο την πρώτη μέρα ειχα προτείνει και συμφωνήσει να δημιουργήσετε μια ομάδα ανταγωνιστική σε υψηλό επίπεδο που να καλύπτει τις απαιτήσεις όλων έτσι ώστε να επαναπατριστούν και οι ξενιτεμένοι και να αποκτήσει επιτέλους η ελληνική κοινότητα ενα αντίπαλον δέος για τις μεγάλες ξένες ομάδες, αυτο θα το χαιρόμασταν όλοι έστω κι αν κάποιοι δεν θα το έδειχναν, κάποιος είχε φέρει το παράδειγμα των BABA τότε και πάλι είχα πεί τότε οτι ήταν ατυχές παράδειγμα, δικαιώθηκα και μόνο απο το γεγονός οτι η δημιουργία αυτής της τούρκικης ομάδας δεν εμπόδισε τις άλλες να συνεχίσουν και να εξελιχθούν βλέπε jackal, τι απο όλα αυτά κάνατε? αντί να επαναπατριστούν παίχτες έφυγαν περισσότεροι, αντί να πρωταγωνιστήσετε στον χάρτη περιμένετε να κερδίσετε καμιά μάχη με καμιά υποδεέστερη ελληνική ομάδα για να δείξετε οτι είστε ανώτεροι, αντί να συγκριθείτε με δυνατες ομάδες παρουσιάζετε συγκρίσεις για γέλια, αντι να κατεβάζετε 4 15αδες ισάξιες με ικανότατους fc δεν μπορείτε να μαζέψετε καλά καλά μία και δεν έχετε fc, και τέλος πέσατε μέσα στον λάκκο που φτιάξατε εσείς οι ίδιοι δημιουργώντας έχθρες με όλους τους υπόλοιπους κατηγορώντας ολους με σκοπό να τραβήξετε παίχτες για ποια ομάδα? για την PNX-R δεν υπάρχουν άλλοι, άρα τι κάνετε? προσπαθείτε να ικανοποιήσετε τον κύριο cgaki?
Απλά λυπάμαι.

Ένας λόγος που δεν γύρισα μετά τους ιταλούς στην heat ήταν για να μην σου δημιουργήσω πρόβλημα.Οι άλλοι θα λέγανε << τι κάνει αυτός ?Όποτε θέλει φεύγει..όποτε θέλει έρχεται... >>.Ένας άλλος λόγος αν θυμάσαι ήταν ότι σου είχα δώσει το skype μου και σου είχα πει να μιλήσουμε.Περίμενα αρκετές μέρες...απάντηση δεν πήρα.Ταυτόχρονα γνώρισα εκείνες τις μέρες τα παιδιά από την greek ( Αρης & Τεκνομαν ) που όταν μιλήσαμε και τους είπα για συχωνεύσεις ομάδων έδειξαν προθυμία.Η Greek ήταν μια ευκαιρία να αποδείξω πως μια ομάδα μπορεί να δυναμώσει.Πράγματι έγιναν άλματα με τις συγχωνεύσεις.( 70 άτομα στο ts κάθε βράδυ, 25.000 χρυσός σε 3 μήνες, συμμαχίες με άλλες ομάδες )Άλλο αν μετά ο Αρης δεν μπόρεσε να κρατήσει τις ισορροπίες.
Αν ρωτάς γιατί δεν φεύγω από pnx αφού τώρα δεν μαζευόμαστε?Α)Γιατί θεωρώ φυσιολογικό αυγουστιάτικα η ομάδα να υπολειτουργεί. Β)Γιατί η ομάδα στήθηκε πάνω σε γερές βάσεις, όπως κάνουν οι μεγάλες ομάδες.4 ομάδες, 1 ts , κριτήρια για να μπεις,έμπειρη διοίκηση, σωστή οργάνωση.Οι άλλες ελληνικές ομάδες είναι όποιος χτυπήσει την πόρτα μπαίνει.Μην περιμένεις πολλά πράγματα με 15άδες που οι μισοί είναι κόκκινοι παίχτες.Δυστυχώς έτσι είναι...και αν δεν με πιστεύεις ρίξε μια ματιά σε ξένες ευρωπαικές.Και στους ιταλούς που είχα πάει..και στον hami και στους πειρατές που δοκιμαζόμουνα, όλοι κοιτάνε stats.Δεν μπορεί αυτοί να είναι οι βλάκες και εμείς οι έξυπνοι.
Δεν συμφωνώ ότι δεν έχουμε fc, έχει γίνει πρόοδος σε αυτόν τον τομέα.Απλά δεν υπάρχουν πολλοί καλοί έλληνες fc, όπως δεν υπάρχουν και πολλοί καλοί έλληνες παίκτες.
Τώρα τα άλλα που λες ..ότι περιμένουμε να κερδίσουμε καμιά ελληνική ομάδα για να φανούμε ή ότι δεν κυριαρχούμε ενώ θα έπρεπε ή ότι διαλύσαμε άλλες ελληνικές ομάδες ή ότι παίκτες ξενυτεύτηκαν για χάρη μας ή ότι όλοι είναι εναντίον μας no comments.
H pnx έχει μπει ήδη σε έναν δρόμο και η δύσκολη δουλειά έχει γίνει ήδη.Καλό θα είναι να την στηρίξουμε γιατί μετά την pnx βλέπω ένα απέραντο χάος.
laskas
laskas

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Ηλικία : 45

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Τετ Αυγ 20, 2014 4:53 pm

@ laskas

Κώστα,
καλοκαίρι έφυγες και απο την ΗΕΑΤ μόλις είδες οτι η περίοδος αυτή είναι δύσκολη, και τώρα καλοκαίρι είναι και απο οτι φαίνεται δυσκολότερη για την PNX-R, δεν φεύγεις όμως, μένεις εκεί και για μένα καλά κάνεις γιατί αν με το που ξεκινάει η δύσκολη περίοδος φεύγαμε όλοι δεν θα υπήρχε τίποτα, οπως καταλαβαίνεις το θεωρώ θετικό οτι μένεις απλά σχολιάζω οτι δεν το έκανες στο παρελθόν αυτό που τώρα θεωρείς φυσιολογικό.
Οι συγχωνεύσεις σπάνια έχουν πετύχει μακροπρόθεσμα και τα παραδείγματα είναι πολλά, το παράδειγμα της GREEK αν θέλεις τη άποψή μου ήταν αποτυχία εξ αρχής, ο τρόπος που έκανες αυτές τις κινήσεις ήταν λάθος και έφερε τα γνωστά αποτελέσματα, μην ρίχνεις το φταίξιμο αλλού, οταν πείθεις ανθρώπους να φέρουν τις ομάδες τους υποσχόμενος θέσεις και χρυσό είναι κάτι παραπάνω απο σίγουρο οτι θα ερθει η μέρα που θα πάει στραβά, εξάλλου και αυτοί που έφυγαν με τον ίδιο τρόπο που ήρθαν με τον ίδιο έφυγαν, για τις θέσεις και το χρυσό, εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν αυτού του είδους οι συμφωνίες, τις έχω δεί πολλάκις τα τελευταία χρόνια.
Τα υπόλοιπα που λές απλά με δικαιώνουν, ξέρεις πολύ καλά οτι γνωρίζω πολλά για πολλές ομάδες απο τις λεγόμενες μεγάλες και ξέρω αρκετά καλά και την οργάνωσή τους και πριν προλάβει κάποιος να τρολάρει ποτέ δεν μπήκα σε καμία απο αυτές και δεν θα πήγαινα ακόμη κι αν είχα τα στατιστικά γιατί δεν με ενδιαφέρει να φέρω το σηματάκι και να κάθομαι στον πάγκο ζητιανεύοντας χρυσό ούτε και να παρακαλάω άλλους να με βάλουν μέσα, εχω πολλούς φίλους και έχω κάνει και training πολλές φορές μαζί τους, γιατί με δικαιώνουν αυτά που λές? γιατί πολύ απλά ισχυρίζεσαι οτι η ομάδα στήθηκε σε γερές βάσεις κατά τα πρότυπα των μεγάλων ομάδων, αν αυτό ισχύει που δεν το νομίζω αλλά δεν πρόκειται να το δεχτείς, τότε εισαι στα λόγια μου για την δημιουργία της PNX-R, οι υπόλοιπες 3 ομάδες τι νόημα έχουν? οπως δεν περιμένεις τίπτοα απο τις αλλες ελληνικές ομάδες που παρεπιμπτώντως σε διαψεύδουν ποτε ποτε έτσι δεν περιμένεις και τις υπόλοιπες 3 ομάδες που υποτίθεται έχετε, δεν θα απαντήσεις ευθέως γιαυτό θα σε βγάλω απο την δύσκολη θέση,
θέλατε να πάρετε κάποιους παίχτες και για να τους πείσετε τραβήξατε και την υπόλοιπη παρέα και τους παρκάρατε μέσα σε ενα ts για να έχετε να λέτε οτι είμαστε ολοι μια μεγάλη κοινότητα.
Τέλος για να μην γινόμαστε και κουραστικοί να λέμε τα ίδια και τα ίδια χωρίς να παίρνουμε απάντηση, θα γίνετε επιτέλους επαγγελματίες υψηλού επιπέδου να μπορούμε και εμείς οι αδύνατοι να λέμε στις μικροομάδες που πολεμάμε "κάντε πέρα να μην φωνάξουμε την PNX-R" σαν τα παιδάκια ή θα συνεχίζετε να παίζετε στην παιδική χαρά με περισσότερα γλειφιτζούρια απο εμάς και να τα βγάζετε και σε λίστα να μας λέτε οτι εσεις φάγατε 30 γλειφιτζούρια και εμείς φάγαμε 5? αυτό είναι το ερώτημα, τα υπόλοιπα είναι αμπελοφιλοσοφίες για να περνάμε την ώρα μας.

Υ.Σ. οσο για την στήριξη, δεν καταλαβαίνω τι είδους στήριξη μπορούμε να δώσουμε εμείς σε εσάς? τι μπορούμε να κάνουμε εμείς οι πορτοκαλοκόκκινοι για εσάς? ειλικρινά δεν το καταλάβαίνω, να στηρίσουμε τον κύριο cgaki δεν πρόκειται να γίνει ούτε στον επόμενο αιώνα, την pnx-r αν μου πείς τι μπορούμε να κάνουμε ειλικρινά θα το σκεφτώ και πιστεύω θα το σκεφτούν κι άλλοι.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από cgakis Πεμ Αυγ 21, 2014 1:10 am

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Slow_clap_vanderbeek
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2014
Ηλικία : 49
Τόπος : ΑΤΤΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από Arxiereas Πεμ Αυγ 21, 2014 3:45 am

Δεν έχω ψάξει πώς ξεκίνησε και γιατί συνεχίζει να υπάρχει η φαγωμάρα μεταξύ Ελληνικών clan αλλά θα μεταφέρω την προσωπική μου εμπειρία τον τελευταίο χρόνο.

Μια ωραία απογευματιά πέρυσι κατά το Σεπτέμβρη, όταν ήμουν στη GREEK, έρχεται ο teknoman και λέει μάγκες μίλησα με παίκτη τούμπανο που θέλει να έρθει σε Ελληνική clan. Οκ καλώς να έρθει. Έρχεται ο Λάσκας ορεξάτος, φέρνει και τον Akive, μιλάει με τη GREED, ενσωματώνονται και τα παιδιά και -πέρα της μουρμούρας για διάφορες βλακείες- γινόμαστε μια μεγάλη και ωραία παρέα. Το πνεύμα της ένωσης ήταν αντί να προσπαθεί ο καθένας μόνος του ας ενώσουμε δυνάμεις. Και δούλεψε.
Οι επιτυχίες στο χάρτη ήρθαν γρήγορα και το καλό κλίμα συνεχίστηκε για αρκετό καιρό. Ταυτόχρονα έγινε και μια συμμαχία με την clan του tarama (στην οποία ήταν τυπικότατος και απόλυτα συνεργάσιμος) και ακόμα μία ξένη clan. Στο μεταξύ ο Λάσκας συνέχιζε το recruiting, σαν recruiter που ήταν. Το σκεπτικό του ήταν να γίνει μια GREEK στα πρότυπα της BIA με διαβαθμίσεις και πάνω σε αυτό δούλευε με όρεξη και αποτελέσματα σαν recruiter.
Όταν έγινε λοιπόν η κουβέντα να μεγαλώσει ακόμα περισσότερο η παρέα αρχικά είπαμε σαν GREEK-GREED να μείνουμε ως είμαστε (αφού υπήρχε ήδη κάποια υποδομή) και αν ευδοκιμήσει το νέο εγχείρημα κάποια στιγμή να πάμε από εκεί. Ξεκίνησαν από τότε κάποιες διενέξεις με αφορμή αποτελέσματα των CW και μέρα με τη μέρα έφευγε κι από ένας (σα να είμασταν στο big brother με τις αποχωρήσεις ένα πράμα). Όποιος έφευγε πήγαινε στη PNX είτε γιατί είχε ήδη κάποιο φίλο εκεί, είτε γιατί ήθελε να συμμετέχει σε αυτό το "κάτι μεγάλο" που είχε ξεκινήσει με την ένωση GREEK-GREED. To πράγμα σιγά σιγά ξεφούσκωσε στη GREEK και κάποιοι (μεταξύ αυτών κι εγώ) για διάφορους λόγους στην πορεία φύγαμε.
Μια λεπτομέρεια. Ο Λάσκας είχε ήδη φύγει πριν αρχίσει η διάλυση της Greek-Greed και πριν γίνει η συνάντηση αρχηγών για τη δημιουργία της PNX για λόγους τους οποίους έχω μαλώσει άπειρες φορές με την υπόλοιπη ομάδα υποστηρίζοντάς τον σθεναρά. Οπότε το να χρεώνεται στον Λάσκα η διάλυση Greek-Greed είναι αναληθές.
Επίσης να πω και δημόσια ένα ΜΠΡΑΒΟ στον Αμφίβιο και τον κάθε Αμφίβιο που είχε το θάρρος που δεν είχαν/έχουν άλλοι να παρατήσει το "μαγαζάκι" του για να ενσωματωθεί σε κάτι μεγαλύτερο.

Από τα παραπάνω:
α) δεν μπορεί να κατηγορηθεί ΚΑΝΕΙΣ για το ότι συμμετέχει στη PNX
β) δεν μπορεί να κατηγορήσει ΚΑΝΕΙΣ τη ΡΝΧ ότι διέλυσε άλλες clan αφού η πρόσκληση ήταν ανοιχτή για όλους
γ) κάποιοι δεν θέλανε να αφήσουν την clan τους είτε από ανασφάλεια είτε από ματαιοδοξία για τις καρέκλες
δ) κάποιοι δεν άντεχαν να αξιολογηθούν με το φόβο να μην είναι εκτός 1ης ομάδα της PNX αλλά να βρεθούν στη 2η ή 3η.

αλλά και
α) δεν είναι σωστό να κατηγορεί κάποιος τον κάθε αρχηγό clan ότι διώχνει παίκτες σε ξένες clan λες και οι παίκτες είναι άβουλα ζώα ή έχουν υπογράψει συμβόλαιο ή πήραν όρκο αν φύγουν να πάνε σε ξένη. Καθένας είναι κύριος του εαυτού του και αποφασίζει για τον εαυτό του ό,τι θεωρεί καλύτερο.
β) Δεν υπάρχουν δικαιολογίες ότι δεν υπάρχει καλή clan Ελληνική για να γυρίσει κάποιος. Είδα μια GREEK να απογειώνεται κυριολεκτικά από τη μια μέρα στην άλλη με την προσθήκη καλών και πολύ καλών παικτών. Πόσο μάλλον αν πλάκωνε ένα τσούρμο μωβ. Ας με εκτόπιζε εμένα, μου αρκούσε που στα random θα μου έγραφαν ένα "hi Greek5" παρά το "give me back my money" και "go work Greek". Λες και αν ήμουν σε μια μέτρια-κακή ομάδα όντας μέτριος-κακός παίκτης θα είχα κάποιου άλλου είδους διάκριση.
Οπότε για το ότι η Ελλάδα δεν φαίνεται, αντί να κατηγορούμε τη PNX που γι' αυτό δημιουργήθηκε και αυτό προσπαθεί, ας κοιτάξει ο καθε μπλε-μωβ που μπορεί να προσφέρει σε αυτό το εγχείρημα, τι μπορεί να κάνει για να φανεί η Ελλάδα. Και λέω μπλε-μωβ γιατί κακά τα ψέματα αυτοί είναι που μπορούν να ανεβάσουν το επίπεδο των υπολοίπων αλλά και να θέσουν βάσεις για την υγιή λειτουργία μιας clan. Τόσο με την ικανότητά τους στο παιχνίδι, όσο και με την εμπειρία τους από μεγάλες ξένες clan. Γιατί επιτρέπουμε ακόμη και στο παιχνίδι να γίνει ό,τι γίνεται και στην κοινωνία μας. Οι καλοί πάνε έξω να προκόψουν. Ορίστε κύριοι, ιδού η Ρόδος.
Arxiereas
Arxiereas

Αριθμός μηνυμάτων : 99
Ημερομηνία εγγραφής : 03/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από cgakis Πεμ Αυγ 21, 2014 3:56 am

αν και καποτε ειχαμε αλλαξει κουβεντες για ενα radom batle (νομιζω και οι 2 το εχουμε αφησει πισω και ας μην εχουμε μιλησει ποτε ξανα) πολλα + απο εμενα τα αξιζεις
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2014
Ηλικία : 49
Τόπος : ΑΤΤΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από Sanguinius Πεμ Αυγ 21, 2014 4:43 am

Arxiereas έγραψε:Δεν έχω ψάξει πώς ξεκίνησε και γιατί συνεχίζει να υπάρχει η φαγωμάρα μεταξύ Ελληνικών clan αλλά θα μεταφέρω την προσωπική μου εμπειρία τον τελευταίο χρόνο.

Μια ωραία απογευματιά πέρυσι κατά το Σεπτέμβρη, όταν ήμουν στη GREEK, έρχεται ο teknoman και λέει μάγκες μίλησα με παίκτη τούμπανο που θέλει να έρθει σε Ελληνική clan. Οκ καλώς να έρθει. Έρχεται ο Λάσκας ορεξάτος, φέρνει και τον Akive, μιλάει με τη GREED, ενσωματώνονται και τα παιδιά και -πέρα της μουρμούρας για διάφορες βλακείες- γινόμαστε μια μεγάλη και ωραία παρέα. Το πνεύμα της ένωσης ήταν αντί να προσπαθεί ο καθένας μόνος του ας ενώσουμε δυνάμεις. Και δούλεψε.
Οι επιτυχίες στο χάρτη ήρθαν γρήγορα και το καλό κλίμα συνεχίστηκε για αρκετό καιρό. Ταυτόχρονα έγινε και μια συμμαχία με την clan του tarama (στην οποία ήταν τυπικότατος και απόλυτα συνεργάσιμος) και ακόμα μία ξένη clan. Στο μεταξύ ο Λάσκας συνέχιζε το recruiting, σαν recruiter που ήταν. Το σκεπτικό του ήταν να γίνει μια GREEK στα πρότυπα της BIA με διαβαθμίσεις και πάνω σε αυτό δούλευε με όρεξη και αποτελέσματα σαν recruiter.
Όταν έγινε λοιπόν η κουβέντα να μεγαλώσει ακόμα περισσότερο η παρέα αρχικά είπαμε σαν GREEK-GREED να μείνουμε ως είμαστε (αφού υπήρχε ήδη κάποια υποδομή) και αν ευδοκιμήσει το νέο εγχείρημα κάποια στιγμή να πάμε από εκεί. Ξεκίνησαν από τότε κάποιες διενέξεις με αφορμή αποτελέσματα των CW και μέρα με τη μέρα έφευγε κι από ένας (σα να είμασταν στο big brother με τις αποχωρήσεις ένα πράμα). Όποιος έφευγε πήγαινε στη PNX είτε γιατί είχε ήδη κάποιο φίλο εκεί, είτε γιατί ήθελε να συμμετέχει σε αυτό το "κάτι μεγάλο" που είχε ξεκινήσει με την ένωση GREEK-GREED. To πράγμα σιγά σιγά ξεφούσκωσε στη GREEK και κάποιοι (μεταξύ αυτών κι εγώ) για διάφορους λόγους στην πορεία φύγαμε.
Μια λεπτομέρεια. Ο Λάσκας είχε ήδη φύγει πριν αρχίσει η διάλυση της Greek-Greed και πριν γίνει η συνάντηση αρχηγών για τη δημιουργία της PNX για λόγους τους οποίους έχω μαλώσει άπειρες φορές με την υπόλοιπη ομάδα υποστηρίζοντάς τον σθεναρά. Οπότε το να χρεώνεται στον Λάσκα η διάλυση Greek-Greed είναι αναληθές.
Επίσης να πω και δημόσια ένα ΜΠΡΑΒΟ στον Αμφίβιο και τον κάθε Αμφίβιο που είχε το θάρρος που δεν είχαν/έχουν άλλοι να παρατήσει το "μαγαζάκι" του για να ενσωματωθεί σε κάτι μεγαλύτερο.

Από τα παραπάνω:
α) δεν μπορεί να κατηγορηθεί ΚΑΝΕΙΣ για το ότι συμμετέχει στη PNX
β) δεν μπορεί να κατηγορήσει ΚΑΝΕΙΣ τη ΡΝΧ ότι διέλυσε άλλες clan αφού η πρόσκληση ήταν ανοιχτή για όλους
γ) κάποιοι δεν θέλανε να αφήσουν την clan τους είτε από ανασφάλεια είτε από ματαιοδοξία για τις καρέκλες
δ) κάποιοι δεν άντεχαν να αξιολογηθούν με το φόβο να μην είναι εκτός 1ης ομάδα της PNX αλλά να βρεθούν στη 2η ή 3η.

αλλά και
α) δεν είναι σωστό να κατηγορεί κάποιος τον κάθε αρχηγό clan ότι διώχνει παίκτες σε ξένες clan λες και οι παίκτες είναι άβουλα ζώα ή έχουν υπογράψει συμβόλαιο ή πήραν όρκο αν φύγουν να πάνε σε ξένη. Καθένας είναι κύριος του εαυτού του και αποφασίζει για τον εαυτό του ό,τι θεωρεί καλύτερο.
β) Δεν υπάρχουν δικαιολογίες ότι δεν υπάρχει καλή clan Ελληνική για να γυρίσει κάποιος. Είδα μια GREEK να απογειώνεται κυριολεκτικά από τη μια μέρα στην άλλη με την προσθήκη καλών και πολύ καλών παικτών. Πόσο μάλλον αν πλάκωνε ένα τσούρμο μωβ. Ας με εκτόπιζε εμένα, μου αρκούσε που στα random θα μου έγραφαν ένα "hi Greek5" παρά το "give me back my money" και "go work Greek". Λες και αν ήμουν σε μια μέτρια-κακή ομάδα όντας μέτριος-κακός παίκτης θα είχα κάποιου άλλου είδους διάκριση.
Οπότε για το ότι η Ελλάδα δεν φαίνεται, αντί να κατηγορούμε τη PNX που γι' αυτό δημιουργήθηκε και αυτό προσπαθεί, ας κοιτάξει ο καθε μπλε-μωβ που μπορεί να προσφέρει σε αυτό το εγχείρημα, τι μπορεί να κάνει για να φανεί η Ελλάδα. Και λέω μπλε-μωβ γιατί κακά τα ψέματα αυτοί είναι που μπορούν να ανεβάσουν το επίπεδο των υπολοίπων αλλά και να θέσουν βάσεις για την υγιή λειτουργία μιας clan. Τόσο με την ικανότητά τους στο παιχνίδι, όσο και με την εμπειρία τους από μεγάλες ξένες clan. Γιατί επιτρέπουμε ακόμη και στο παιχνίδι να γίνει ό,τι γίνεται και στην κοινωνία μας. Οι καλοί πάνε έξω να προκόψουν. Ορίστε κύριοι, ιδού η Ρόδος.
Ξέρω τι μπορείς να κάνεις για το καλό της Ελλάδας στο WoT.Σταμάτα να γράφεις στο forum του WoT και να διαπληκτίζεσαι με το 2ο account του vonnis
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από Arxiereas Πεμ Αυγ 21, 2014 6:09 am

Sanguinius έγραψε:
Ξέρω τι μπορείς να κάνεις για το καλό της Ελλάδας στο WoT.Σταμάτα να γράφεις στο forum του WoT και να διαπληκτίζεσαι με το 2ο account του vonnis
Κάνε μου τη χάρη σε παρακαλώ με το κάθε μαμούχαλο εκεί μέσα. Όχι θα κάθομαι να διαβάζω για ανθρώπους των σπηλαίων και θα χαζογελάω

cgakis έγραψε:αν και καποτε ειχαμε αλλαξει κουβεντες για ενα radom batle (νομιζω και οι 2 το εχουμε αφησει πισω και ας μην εχουμε μιλησει ποτε ξανα) πολλα + απο εμενα τα αξιζεις
Ό,τι έγινε έγινε το αφήνουμε και συνεχίζουμε.
Arxiereas
Arxiereas

Αριθμός μηνυμάτων : 99
Ημερομηνία εγγραφής : 03/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από Sanguinius Πεμ Αυγ 21, 2014 6:18 am

Arxiereas έγραψε:
Sanguinius έγραψε:
Ξέρω τι μπορείς να κάνεις για το καλό της Ελλάδας στο WoT.Σταμάτα να γράφεις στο forum του WoT και να διαπληκτίζεσαι με το 2ο account του vonnis
Κάνε μου τη χάρη σε παρακαλώ με το κάθε μαμούχαλο εκεί μέσα. Όχι θα κάθομαι να διαβάζω για ανθρώπους των σπηλαίων και θα χαζογελάω

cgakis έγραψε:αν και καποτε ειχαμε αλλαξει κουβεντες για ενα radom batle (νομιζω και οι 2 το εχουμε αφησει πισω και ας μην εχουμε μιλησει ποτε ξανα) πολλα + απο εμενα τα αξιζεις
Ό,τι έγινε έγινε το αφήνουμε και συνεχίζουμε.
Φυσικά και θα χαζογελάς,γιατί τώρα χαζογελούν αυτοί μαζί σου.Είναι dedicated trolls,δεν κάνεις σοβαρές συζητήσεις μαζί τους
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από Arxiereas Πεμ Αυγ 21, 2014 6:20 am

Αυτοί χαζοφέρνουν ούτως ή άλλως οπότε τα λόγια του κάθε vonis, του μουσταφά τα @@δια
Arxiereas
Arxiereas

Αριθμός μηνυμάτων : 99
Ημερομηνία εγγραφής : 03/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από xiale Πεμ Αυγ 21, 2014 9:53 am

taramas έγραψε:
Υ.Σ. οσο για την στήριξη, δεν καταλαβαίνω τι είδους στήριξη μπορούμε να δώσουμε εμείς σε εσάς? τι μπορούμε να κάνουμε εμείς οι πορτοκαλοκόκκινοι για εσάς? ειλικρινά δεν το καταλάβαίνω, να στηρίσουμε τον κύριο cgaki δεν πρόκειται να γίνει ούτε στον επόμενο αιώνα, την pnx-r αν μου πείς τι μπορούμε να κάνουμε ειλικρινά θα το σκεφτώ και πιστεύω θα το σκεφτούν κι άλλοι.

Να σταματήσεις να θάβεις την PNX όπου βρεθείς και όπου σταθείς ???
Να σταματήσεις τις αερολογίες ???  
Να σταματήσεις την λασπολογία/συκοφαντία ???

Και αν έχεις  κάποια παρατήρηση να κάνεις ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΙΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και να σταματησεις με τα αινιγματικά μισόλογα ...

Μερικές ιδέες που μου έρχονται έτσι πρόχειρα στο μυαλό ...
xiale
xiale

Αριθμός μηνυμάτων : 193
Ημερομηνία εγγραφής : 16/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Πεμ Αυγ 21, 2014 10:02 am

@ arxiereas

Επι της ουσίας και του ευχολογίου δεν θα διαφωνήσω καθόλου, τα γεγονότα βέβαια δεν είναι έτσι ακριβώς γιατί παραβλέπεις τα παζάρια που έγιναν για τις αποχωρήσεις όπως και το γεγονός οτι οι αποχωρήσεις δεν ήρθαν έτσι απο το πουθενά, κάποιοι τις προκάλεσαν όπως και την φαγωμάρα επίσης, και το τελευταίο που δεν αναφέρεις είναι οτι ο κώστας που τον θεωρώ φίλο μου και το ξέρει κάνει κάτι λάθος σε ολη την προσπάθεια και του το έχω πεί πολλές φορές.
Ομως ας πούμε οτι αυτά είναι περασμένα ξεχασμένα, οτι έγινε έγινε και πάμε παρακάτω, πιστεύεις οτι προκειμένου να κάνει κάποιος recruiting πρέπει να κατηγορεί και να διασπείρει ψέματα για οποιον δεν ακολουθεί την ιδέα του? εγώ αυτό το θεωρώ τραγικό λάθος και οπωσδήποτε δεν εξυπηρετεί τους αγαθούς σκοπους που αναφέρεις για να μην πώ οτι τελικά καμία σχέση δεν είχαν οι σκοποί κάποιων με αυτά που αναφέρεις.
Και τέλος πιστεύεις οτι μπορεί να γίνει συνεργασία με ανθρώπους που εχουν επιδείξει τέτοιες συμπεριφορές? εσύ θα πήγαινες παρέα με κάποιον που μονίμως ψεύδεται και υποκρίνεται? εγώ πάντως οχι.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από JDeviant Πεμ Αυγ 21, 2014 10:20 am

Παραθετω τα λεγομενα μου σε αλλο τοπικ (εκει ειναι λιγο εκτος) γιατι ταιριαζουν καλυτερα εδω. Εχω 1 μηνα που πηγα στην PNX και ουτε 2 βδομαδες που παρακολουθω τα forum και το μονο που βλεπω ειναι εχθρες , μπιρι-μπιρι , και ανουσια ιντερνετικη type-ομαχια.. +10000 στον Αρχιερεα για τα λεγομενα του, ταυτιζομαι με τα περισσοτερα. Ελπιζω καποια στιγμη  να παψουμε να εχουμε εμφυλιο και να κινηθουμε προς τα εξω να τους φαμε λαχανο .. μπορουμε...

ρε σεις, απλα ειναι τα πραγματα. εαν θελεις να εχεις μια ανταγωνιστικη ομαδα για να κανεις CW θελεις και ατομα που ξερουν να παιζουν AKA καλα στατιστικα !!! Δηλαδη ημαρτον ολο αυτο...
Λες και ειμαστε 5 χρονων και μαλωνουμε για το ποιος ειναι καλυτερος στην μπαλα. απλα ειναι τα πραγματα. Αυτοι που θελουν να παιξουν ανταγωνιστικα (δηλαδη σε cw's) θελουν να υπαρχει μια ελληνικη ομαδα με τους καλυτερους μεσα ωστε να παρουν (σε χρυσο και σε εμπειρια) οσο το δυνατον περισσοτερα. τωρα οι παρεες στα αλλα clan και τα πλατουν και οτιδηποτε αλλο ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ αλλα ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με αυτους που θελουν αυτα που ειπα. Κι εγω ειμουν σε μια 'παρειστικη' clan αλλα καποια στιγμη ειπα ΟΚ ΦΤΑΝΕΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ !
δηλαδη τι πιο απλο.. ουτε η ευχαριστηση χανετε , ουτε των αλλωνων τα ποδια βρωμανε , ουτε μισω κανεναν, ουτε υποστηριζω αλλον. Θελω να ειμαι σε μια clan για τους λογους που ειπα. Και πηγα στην clan που μου προσφερει ακριβως αυτο. πως να το πω πιο απλα.

Κανεις δε σου παταει ουτε το LEAVE CLAN ουτε το JOIN CLAN.
ΕΣΥ επιλεγεις τι θελεις!
.
JDeviant
JDeviant

Αριθμός μηνυμάτων : 58
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2014
Ηλικία : 44
Τόπος : AXD

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από xiale Πεμ Αυγ 21, 2014 11:37 am

taramas έγραψε: εσύ θα πήγαινες παρέα με κάποιον που μονίμως ψεύδεται και υποκρίνεται? εγώ πάντως οχι.

Δηλαδή δεν κάνεις παρέα με τον εαυτό σου ???

Καλή φάση ...
xiale
xiale

Αριθμός μηνυμάτων : 193
Ημερομηνία εγγραφής : 16/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από Arxiereas Πεμ Αυγ 21, 2014 12:24 pm

taramas έγραψε:@ arxiereas

Επι της ουσίας και του ευχολογίου δεν θα διαφωνήσω καθόλου, τα γεγονότα βέβαια δεν είναι έτσι ακριβώς γιατί παραβλέπεις τα παζάρια που έγιναν για τις αποχωρήσεις όπως και το γεγονός οτι οι αποχωρήσεις δεν ήρθαν έτσι απο το πουθενά, κάποιοι τις προκάλεσαν όπως και την φαγωμάρα επίσης, και το τελευταίο που δεν αναφέρεις είναι οτι ο κώστας που τον θεωρώ φίλο μου και το ξέρει κάνει κάτι λάθος σε ολη την προσπάθεια και του το έχω πεί πολλές φορές.
Ομως ας πούμε οτι αυτά είναι περασμένα ξεχασμένα, οτι έγινε έγινε και πάμε παρακάτω, πιστεύεις οτι προκειμένου να κάνει κάποιος recruiting πρέπει να κατηγορεί και να διασπείρει ψέματα για οποιον δεν ακολουθεί την ιδέα του? εγώ αυτό το θεωρώ τραγικό λάθος και οπωσδήποτε δεν εξυπηρετεί τους αγαθούς σκοπους που αναφέρεις για να μην πώ οτι τελικά καμία σχέση δεν είχαν οι σκοποί κάποιων με αυτά που αναφέρεις.
Και τέλος πιστεύεις οτι μπορεί να γίνει συνεργασία με ανθρώπους που εχουν επιδείξει τέτοιες συμπεριφορές? εσύ θα πήγαινες παρέα με κάποιον που μονίμως ψεύδεται και υποκρίνεται? εγώ πάντως οχι.
Τα λέω περιληπτικά αναφέροντας τα κυριότερα γεγονότα γιατί αν μπω σε λεπτομέρειες μεσημεριανάδικο με την Τατιάνα θα καταντήσει η κουβέντα. Αναφέρομαι στα όσα ειπώθηκαν εντός greek σ' εμάς τους παίκτες όταν ξεκινούσε το εγχείρημα, το αν έταξε και τι σε άλλους δεν το γνωρίζω αλλά καθημερινά ενημέρωνε τη διοίκηση και έπαιρνε πράσινο φως ακόμη και για θέματα προνομίων σε νέα μέλη. Για το gold επίσης δεν υπάρχει θέμα αφού το καταστατικό έλεγε ξεκάθαρα παίζουμε να κερδίσουμε και αν κερδίσουμε μοιράζουμε gold. Και κερδίζαμε, δεν έλεγε ψέματα. Σαν ταμίας που ήμουν μαζί με τον bisbiki μας είχε γίνει η σούφρα ΝΑ με το να παίρνουμε παρουσίες ώστε να μοιράζεται όσο πιο δίκαια γίνεται ο χρυσός. Επίσης όσο ήταν στη greek μιλούσαμε καθημερινά, παίζαμε platoon και συζητούσαμε για τα πάντα. Ουδέποτε από την αποχώρησή του και μετά δεν μου είπε έστω και φιλικά φύγε από εκεί, έλα PNX δίνουμε gold και καρέκλες ούτε τίποτα. Η μόνη πρόταση ήρθε αφού αποχώρησα από τη greek. Οπότε δεν μπορώ να δεχτώ τα περί αθέμιτου recruiting. Ναι πήγε το recruiting σε άλλη διάσταση (φέρνω ολόκληρη clan και όχι μεμονωμένους παίκτες) αλλά και πάλι δεν βλέπω κάτι κακό αφού στην τελική δεν ήταν για προσωπικό του όφελος αλλά όλοι βγαίναν κερδισμένοι (όσοι ενδιαφέρονταν πραγματικά για το αγωνιστικό μέρος του παιχνιδιού εννοώ). Παρ' όλα αυτά και εντός της clan πολεμήθηκε αλλά αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο (αρχιερέας πράμα δεν ασχολούμαι με κατινιές Razz)

Στη φαγωμάρα που έφερε αποχωρήσεις που λες, κι εγώ μέσα σ' αυτούς που γκρίνιαζαν ήμουν. Με τη διαφορά ότι δεν έφυγα να πάω αλλού αλλά μου ζητήθηκε να πατήσω "leave clan" αφού δεν έπαιζα CW και καθόμουν για την παρέα. Μην κυνηγάμε μάγισσες και μην κοροϊδευόμαστε, κάποιοι παίζουν για το χαβαλέ και κάποιοι θέλουν αποτελέσματα, όπως είπε και ο JDeviant παραπάνω. Δεν μπορεί κανείς να κατηγορήσει τα παιδιά που ήρθαν τότε στη GREEK για κάτι καλύτερο επειδή έφυγαν από αυτήν είτε γιατί δεν βρήκαν αυτό το καλύτερο που θέλανε ή γιατί προέκυψε κάτι ακόμα καλύτερο. Τουναντίον βλέπω να είναι ακόμα εκεί (στη PNX) και να δηλώνουν ευχαριστημένοι. Ειλικρινά χαίρομαι γι' αυτούς.

Η σύγχυση μεταξύ σας, απ' ότι αντιλαμβάνομαι, προκύπτει όταν η κουβέντα έρχεται στο δια ταύτα. Θέλουμε όλοι το καλύτερο και η πεποίθηση του Λάσκα, η ιδέα του όπως λες, είναι αυτό που συμβαίνει με επιτυχία σε άλλες χώρες. Ενώσαμε τις clan, διαβαθμίσαμε τους παίκτες και βγαίνουμε πιο δυνατοί στο χάρτη. Βλέπω ότι λειτουργεί αυτό, το είδα με τα μάτια μου φίλε ταραμά το αποτέλεσμα της δουλειάς του Λάσκα και δεν βλέπω ο αντίλογος να έχει αποτελέσματα. Και η Greek ξαναγύρισε στην κατάσταση που ήταν προ ένωσης με Greed και οι υπόλοιπες clan μένουν σε μια τελματώδη κατάσταση με αναλαμπές. Επειδή λοιπόν όλοι κρινόμαστε εκ του αποτελέσματος, η πρώτη μέθοδος, της ένωσης δηλαδή, φαίνεται να έχει και καλύτερα αποτελέσματα. Τι μπορεί να κάνει ένας κακός παίκτης? Να γίνει καλύτερος για να πάει σε δυνατότερη clan. Τι έχει υποχρέωση ο κάθε commander? Να του ευχηθεί καλή τύχη εκεί που πάει και όχι "άμα φύγεις δεν ξαναγυρνάς" και τέτοιες χαζομάρες. Ναι πρέπει να υπάρχουν και clan για τους πιο αδύναμους παίκτες αλλά ας δεχτεί και ο καθένας τη μοίρα του αντί να κατηγορεί τους παίκτες που φεύγουν για κάτι καλύτερο ή τις clan στις οποίες πηγαίνουν.
Arxiereas
Arxiereas

Αριθμός μηνυμάτων : 99
Ημερομηνία εγγραφής : 03/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από gr68 Πεμ Αυγ 21, 2014 1:42 pm

αυτο που ειπε ο Αρχιερεαsγια το μοιρασμα πρεπει να ειναι ετσι,γιατι κιεγω που ειχα παιξει3-4 cw, κατι μου εβαλαν στο λογαριασμο μου.
το θυμαμαι γιατι καποια παιδια δεν ειχαν ουτε 10 χρυσα να αλλαξουν εξοπλισμο,και ξαφνικα ειχαν και δεν ηξεραν το λογο.
Eυλογησον Δεσποτα lol! 
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από Arxiereas Πεμ Αυγ 21, 2014 2:10 pm

Α ήσουν κι εσύ? Σορυ αλλά τόσοι που πέρασαν δεν μπορώ να θυμαμαι όλα τα ονόματα.
Κρατούσαμε screenshot από την κάθε μάχη (χ3 περιοχές κάθε μέρα του SS το κάγκελο γινόταν) και την επομένη το πρωί σε ένα φύλο excel που είχαμε φτιάξει συμπληρώναμε συμμετοχές. Αντίγραφο του φύλου υπήρχε στο TS για να ελέγξει όποιος ήθελε οπότε μιλάμε για πλήρη διαφάνεια.
Ακόμη και αυτοί που ήταν στην αναμονή παίρνανε. Είχαμε πει στην αρχή 0,5 gold/συμμετοχή και στην 1η κι όλας μοιρασιά δώσαμε 10g/συμμετοχή (αν κάποιος έπαιξε 3 μέρες 30g, 5 μέρες 50g κ.ο.κ) Απερίγραπτη η χαρά να μοιράζεις χρυσό ειδικά σε φιλαράκια σου που ήξερες πόσο πολύ τα είχαν ανάγκη γιατί δεν μπορούσαν να στάξουν ούτε cent στο παιχνίδι

Ευλογείτε..
Arxiereas
Arxiereas

Αριθμός μηνυμάτων : 99
Ημερομηνία εγγραφής : 03/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 3 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Πεμ Αυγ 21, 2014 10:56 pm

@ arxiereas

Κοίτα για αρχή σε διαβεβαιώ οτι οποια άποψη και νάχεις ειναι απο μένα τουλάχιστον σεβαστή απο την στιγμή που την καταθέτεις με σοβαρότητα και έτσι ακριβώς θα την ακούσω, αυτό το σχόλιο το κάνω για να ξεχωρίσω τις απαντήσεις μου απο κάποιους που τρολάρουν χωρις νόημα.
Το σκεπτικό σου είναι λάθος και εξηγούμαι, εχεις μια ομάδα με το δυναμικό της και το μέγεθός της, έρχεσαι μια μέρα και παίρνεις 30 παίχτες κυρίως απο τους καλύτερους θεωρητικά τουλάχιστον που έχει και κατόπιν έρχεσαι να την κατηγορήσεις οτι δεν πέτυχε, να το πώ λαικά χωρίς παρεξήγηση, την γ@μησες την ομάδα και έρχεσαι να πάρεις και την είσπραξη.
Ενα άλλο σημαντικό σημείο οπου φαίνεται οτι δεν έχεις καταλάβει είναι το εξής : τουλάχιστον εγώ δεν ειχα καμία αντίρρηση στην μάζωξη των καλύτερων (εστω θεωρητικά) παιχτών σε μια ομάδα με συγκεκριμένο σκοπό, μάλιστα το είχα προτείνει εξαρχής, αρα μην παρασύρεσαι απο φωνές που λένε διάφορα για να κρύψουν το πραγματικό πρόβλημα. το σημείο της διαφωνίας μου είναι οτι δεν χρειαζόταν να διαλύσουμε ομάδες οργανωμένες με τον τρόπο τους με την μεγάλη ή μικρή επιτυχία τους προκειμένου να φτιάξουμε άλλες 3 παρόμοιες, να το πώ απλά το λάθος δεν έιναι η δημιουργία της PNX-R, το λάθος είναι δημιουργία των άλλων τριών ομάδων που έγινε με υποσχέσεις που κανείς δεν είχε την διάθεση να τηρήσει και με κατηγορίες και ψέματα προς οποιονδήποτε δεν δεχόταν τους αυτοκράτορες.
Τα αποτελέσματα δε είναι κάτι μετρήσιμο, αν θεωρείς οτι η pnx-r έχει υπηρετήσει τους στόχους της τότε λυπάμαι που θα το πώ αλλά μάλλον είσαι εκτός θέματος, το λέω αυτό γιατί δεν είναι απλά μια άποψη, είναι μετρήσιμα πράγματα και οι αριθμοί που εσείς παραπάνω απο μένα πιστεύετε αυτά λένε, τι να κάνουμε να το κρύψουμε? άλλωστε τους στόχους δεν τους εβαλα εγώ ουτε κανείς αλλος, οι ίδιοι που την έστησαν τους έβαλαν, τώρα αν κορόιδευαν τους εαυτούς τους και τους υπόλοιπους τότε είναι άλλη ιστορία, στην περίπτωση αυτή έχεις δίκιο εσύ αλλά είναι ψεύτες αυτοί.

Υ.Σ. οσο για το σύστημα μοιρασμού του χρυσού εχω βάλει κι εγώ το χεράκι μου και δεν ξεκίνησε τότε που λές,είχε ήδη φτιαχτεί στην ΗΕΑΤ και μάλιστα ήταν και προιόν συζύτησης εμού και του Κώστα και το λέω αυτό για να καταλάβεις οτι έχω πλήρη ιδέα του θέματος.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης