Unregulated World of Tanks.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Big Bad PNX

+13
Arxiereas
JDeviant
marita89
xiale
Veyder
37 EMA
gr68
Sanguinius
Gregorakis
cgakis
Perseas
laskas
taramas
17 απαντήσεις

Σελίδα 7 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 7 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από Sanguinius Δευ Αυγ 25, 2014 2:10 pm

heeroyuy έγραψε:Να ρωτίσω κάτι ? ποιό είναι το νόημα του topic αυτού ? να δούμε ποιο έχουν αδικηθεί ? ποιοι είναι κακοί ? ποιοι βρίζουν ? ποιος την έχει ποιο μεγάλη? ΤΙ ? πραγματικά πολύ δύσκολο να καταλάβει κανείς 
Εγώ δυο απλά πράγματα θα πω. Όταν ακούω για βρισιες και κακία στο Ελληνικό community δυο άτομα μου έρχονται ο larson και ο Laskas (ξεφτηλίκια στην παρουσίαση ομάδας , μανάδες με τον dimstam , μανάδες με τον Ελληδαρι)΄

Όταν ακούω για Ελληνική ομάδα σε CW λέω PNX-R 
Bravo στα παιδειά που σε 7-8 μήνες πήραν 43k gold και έμειναν στο χάρτη 6 μέρες με ax 2 περιοχές. Αυτά τα λέει το site του Laska ΟΧΙ εγώ.

Τι άλλο να συζητήσουμε ? Ποιος την είπε σε ποιον ? ποια είναι τα στρατόπεδα ? Εύκολο 

Στατοπεδο 1 
Ταραμας
Στρατοπεδο 2 
PNX-R
στρατοπεδο 3
GBOA 
στρατοπεδο 4
COGR
στρατοπεδο 6 
Όλοι οι άκυροι που αλλάζουν σε ένα απο τα παραπάνω 4 ανάλογα το αν έχουν περί@δ@ ή όχι !


Αν έπεσα κάπου έξω πείτε μου να ξέρω.  lol! lol! lol!


Για να κάνουμε ένα sum των τελευταίον μηνών
Ουσιαστικά ανοίξαμε ένα δευτερο forum για να βριζόμαστε ελεύθερα και να ρίχνουμε μανάδες που εγώ 2-3 χρόνια στο Ελληνικό Community δεν είχα ξαναδεί εκτός ακραίων περιπτώσεων. Και μαζί έχουμε ανοίξει 3-4 στρατόπεδα όπου τρογώμαστε σαν τα σκυλιά ? 
GBOA = Χουντικές σερβιέτες μπλα μπλα μπλα 
Ταραμας VS WORLD
PNX-R vs όλους εκτος PNX
Άκυροι vs world ανάλογα το πρωίνο: αν ήταν αυγά vs PNX, αν ήταν Tost vs GBOA και άν ήταν σκέτος καφές vs Ταραμά.

@Taramas Παίρνεις στα σοβαρά τον xiale ? Εγω σταμάτησα απο τότε που προσπάθησε να ενώσει τις ομάδες και απέτυχε παταγοδός κάτι σαν την γραμμή μαζινό, όλοι απλά την προσπέρασαν. Γράφετου μόνο όταν έχεις όρεξη για Trolling ή όταν θέλεις στο FREE ZONE κάποιος να μου σβήσει τα ποστ σου.

Edit: http://wotgr.forumgreek.com/t118p30-topic που λέει κάτι ο ταραμάς για την HELAS ? Εκτός αν μυο ξέφηγε κάτι. Όπως το μπράβο παιδειά?
Ξέχασες τα τρολλ
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 7 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Δευ Αυγ 25, 2014 2:13 pm

xiale έγραψε:ΝομιΕις οτι με προσωπικες επιθεσεις θα κανεις κατι ?

Ηγηθηκα ποτε εγω καμιας κλαν ? και πια προσπαθεια απετυχε ? της helas που ηταν ημονη κλαν που εμεινε στο χαρτη τοσο καιρο πλην των hard η της pnx ? οσο και να προσπαθησατε να τις ριξετε και οι δυο προσπαθειες πετυχημενες ηταν ... Οςο για μενα ολοι οσοι με ξερουν θα σου πουν οτι  παντα δουλευω στο παραςκηνιο για το καλο της ομαδας μου ... Ποτε δεν ηθελα θεσεις και οσες φορες πηρα με εχωσαν ... Οποτε σε ολα εξω επεσες ... αρων το κομπλεξ σου λοιπον και πηγαινε να μπαναρεις κανεναν σερβιετα ...

Ρε καραγκιόζη γιατί λες αρλούμπες? εσυ μου λες ορτι έβρισα ομάδες και εγώ σου λεώ οτι έβρισα εσένα, τι δεν καταλαβαίνεις? χαζός είσαι? η λογική απάντηση απο μέρους σου θα ήταν "εχεςι άδικο να με κατηγορείς για αυτούς τους λόγους" και να δούμε πραγματικά αν έχω άδικο, αντι γιαυτό κάθεσαι και λές οτι σου κατέβει, σε κατηγόρησα εγώ ποτέ για θέσεις? ψεύτη και υποκριτή σε είπα αλλά σφυρίζεις αδιάφορα.
Τι να σου πώ ρε αγόρι μου, αστο καλύτερα γιατι έχει και ζεστες τώρα, οταν χειμωνιάσει τα λέμε.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 7 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Δευ Αυγ 25, 2014 2:18 pm

Αντώνη,
πρόσεξε αυτά που λέω, το οτι φαίνομαι εγώ είναι λογικό και στο εξήγησα, το αν υπάρχουν οι άλλοι και πάλι στο εξήγησα αλλά αν θέλεις να το διαπιστώσεις πήγαινε μια βόλτα στους GBOA-GREEK-GREAT-COGR και οταν τελειώσεις με αυτούς θα σου δώσω και άλλους, αν δεν θέλεις να καταλάβεις τουλάχιστον μην το κουράζεις άλλο, κάποια πράγματα είναι αυτονόητα.


Οσο για το άλλο σχόλιό σου, θέλεις δηλαδή να μου πείς οτι ολοι αυτοί που βρίζουν εμένα βρίζουν την GREEK? αφού αυτή τη στιγμή είναι η ομάδα που ανήκω? αν είναι έτσι τότε να τους ειδοποιήσω να το ξέρουν, μην τρελαθούμε κιόλας, οταν δηλαδή εγώ σαν commander μιας ομάδας συμφωνώ με κάποιον αρχηγό μιας άλλης ομάδας και την άλλη μέρα ισχυρίζεται οτι δεν είπε τίποτα και με αναγκάζει να του πώ οτι είναι ψεύτης τότε απευθύνομαι σε όλη την ομάδα? πραγματικά δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου.

Γιώργος

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 7 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Δευ Αυγ 25, 2014 2:35 pm

Λοιπον, παιδάκια,
τα είπαμε και τα ξαναμανά είπαμε, ο καθένας εχει μια ιδέα για τι έχει γίνει και δεν υπάρχει δικαιολογία για να λέμε αρλούμπες και όλα τα υπόλοιπα, άλλωστε δεν είναι διασκεδαστικό πια.
Προτάσεις σας έδωσα, συμβουλές σας έδωσα, τα κατα την δική μου άποψη λάθη σας τα είπα, απαντήσατε με τρολαρίσματα, βρισιές και κατηγορίες χωρίς αντίκρυσμα.
Δύο πράγματα μπορείτε να κάνετε :
α) ακούστε αυτά που είχα να σας πώ και σκεφτείτε μόνοι σας σε τι μπορεί να έχω δίκιο και σε τί όχι.
β) Κάντε μου οτι επίθεση θέλετε και συνεχίστε ακάθεκτοι στον δρόμο που διαλέξατε.

Οτι απο τα δύο κάνετε να ξέρετε οτι την ευθύνη για το αποτέλεσμα θα την έχετε εσείς και ο καθένας για τις δικές του πράξεις, αν έρθουν οι άσχημες μέρες δεν θα σας φταίει ούτε ο ταραμας ούτε οι ψεκασμοί.

Καλή πορεία να έχετε και να ευχαριστηθήτε το παιχνίδι ο καθένας με τον τρόπο του.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 7 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από xiale Δευ Αυγ 25, 2014 2:36 pm

Στο ετερο νουμερο απαντουσα οχι σε σενα , απορω πως καποιος της μαθηματικης ακαδημιας δεν μπορει να καταλαβει τα βασικα ...  

Παμε παλι οταν επιτιθεσαι σε καποιον που δεν ξερεις σημαινει οτι επιτιθεσαι στην ομαδα του η οτι εισαι ψυχασθενης ... Διαλεξε

Υγ ψευτη και υποκριτη ... Μαλισταααα .... Ας προσθεσουμε και την προβολη στην (εντυπωσιακα μεγαλη) λιστα με ψυχολογικα θεματα που εχεις
xiale
xiale

Αριθμός μηνυμάτων : 193
Ημερομηνία εγγραφής : 16/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 7 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Δευ Αυγ 25, 2014 3:25 pm

Κοίτα Αλεξάκο,
είπαμε πολλά, τρολάραμε βρίσαμε, κατηγορήσαμε αλλά επιτέλους κάποια στιγμή έπρεπε να πάμε και στα σοβαρά πράγματα, στα σοβαρά πράγματα φαίνεται οτι δεν θέλει να συμμετάσχει κανείς,
α) κάποιοι είναι μισθοφόροι και δεν ενδιαφέρονται για τίποτα άλλο εκτός απο το δικό τους όφελος που το έχουν προσδιορίσει ως χρυσό στο παιχνίδι.
β) κάποιοι εχουν μια αποτυχημένη προσωπική πορεία στη ζωή και θέλουν να προωθήσουν τον εαυτό τους μέσα απο ένα παιχνίδι γατζωμένοι σε μια εικονική καρέκλα.
γ) κάποιοι άλλοι αγωνίστηκαν να δείξουν τον εαυτό τους ως καλύτερο απο όλους πάλι σε ενα παιχνίδι γιατί μάλλον δεν είχαν τις δυνατότητες να το κάνουν στην πραγματική ζωή.
δ) κάποιοι θεωρούν τους εαυτούς τους κριτές των πάντων χωρίς να μπαίνουν στην διαδικασία να κρίνουν τον εαυτό τους
ε) κάποιοι θέλουν να αισθανθούν λίγο περήφανοι έστω και σε ενα παιχνίδι αλλά δεν έχουν ούτε την διάθεση ούτε το θάρρος να μπούν μπροστά και να εκτεθούν.
ζ) κάποιοι είναι ρομαντικοί και παλιομοδίτες σαν και μένα που θα ήθελαν να δούν τους ελληνες πραγματικά ενωμένους και δυνατούς κάτω απο την ελληνική σημαία με σοβαρότητα αρχές και αξίες, έστω και σε ενα παιχνίδι αφού στην πραγματική ζωή αυτό είναι αδύνατον να γίνει, δυστυχώς όμως φαίνεται οτι ούτε σε ενα παιχνίδι δεν μπορεί να γίνει αυτό.

Για ολα τα παραπάνω αγαπητέ Αλέξη σε πληροφορώ οτι ούτε τα τρολαρίσματα ούτε οι παπαριές που λες μου προκαλούν ενδιαφέρον οπως δεν μου προκαλούν ενδιαφέρον και τα παχιά λόγια που λένε μερικοί κατα καιρούς, εχουμε εντελώς διαφορετική νοοτροπία και ως εκ τούτου δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε.
Ολο το θέμα είναι απογοητευτικό για μένα γιατί κατα την δική μου κρίση πάντα δεν φαίνεται κανείς να είναι διαθέσιμος να σταθεί επάξια και να σταθεί μπροστά στον δύσκολο δρόμο να ενώσει όλους τους ελληνες, ο καθένας για την πάρτη του όπως ακριβώς και στην πραγματική ζωή μας, τίποτα δεν αλλάζει και τίποτα δεν πρόκειται να αλλάξει, θα παραμείνουν οι φελλοί μπροστά και θα ακολουθούν οι υπόλοιποι σαν πρόβατα, αυτή είναι η κατάσταση στην ζωή μας αυτή και στο παιχνίδι.

Για όλους τους παραπάνω λόγους το μέλλον το δικό μου είναι πιθανόν να παίχω μόνος μου με τα παιδιά μου και τους φίλους μου οπως ακριβώς ξεκίνησα και εσεις οι υπόλοιποι θα κάνετε αυτά που θέλετε να κάνετε.
Οπότε φίλε μου καλές μάχες και καλή διασκέδαση.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 7 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από marita89 Δευ Αυγ 25, 2014 3:33 pm

Ταραμα δεν γινεται,μακαρι να σε πετυχω μια μερα σε ενα ts να μου πεις προφορικα αυτα που εννοεις γιατι δεν βγαζω ακρη,θεωρω τα γραφομενα σου μισολογα και αερολογιες,χρησιμοποιεις λεξεις οπως καποιοι,εσεις,ο καθενας για τη παρτη του,προβατα,μισθοφοροι.Δεν εξηγεις κατι με τα γραφομενα σου,πες ποιοι ειναι οι καποιοι,ποιος κοιταει την παρτη του?Ποιοι ειναι τα προβατα?Ποιοι οι μισθοφοροι?Πες κατι να καταλαβει ο αναγνωστης.Ελπιζω να σε πετυχω σε κανενα ts μπας και εξηγησεις τι εννοεις+να καταλαβω γιατι απεχθανεσαι το clan που ανηκω.Θελω να μαθω απο κοινωνιολογικο ενδιαφερον πλεον.Φιλικα.
marita89
marita89

Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 7 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από antkon Δευ Αυγ 25, 2014 3:36 pm

taramas έγραψε:Αντώνη,
πρόσεξε αυτά που λέω, το οτι φαίνομαι εγώ είναι λογικό και στο εξήγησα, το αν υπάρχουν οι άλλοι και πάλι στο εξήγησα αλλά αν θέλεις να το διαπιστώσεις πήγαινε μια βόλτα στους GBOA-GREEK-GREAT-COGR και οταν τελειώσεις με αυτούς θα σου δώσω και άλλους, αν δεν θέλεις να καταλάβεις τουλάχιστον μην το κουράζεις άλλο, κάποια πράγματα είναι αυτονόητα.


Οσο για το άλλο σχόλιό σου, θέλεις δηλαδή να μου πείς οτι ολοι αυτοί που βρίζουν εμένα βρίζουν την GREEK? αφού αυτή τη στιγμή είναι η ομάδα που ανήκω? αν είναι έτσι τότε να τους ειδοποιήσω να το ξέρουν, μην τρελαθούμε κιόλας, οταν δηλαδή εγώ σαν commander μιας ομάδας συμφωνώ με κάποιον αρχηγό μιας άλλης ομάδας και την άλλη μέρα ισχυρίζεται οτι δεν είπε τίποτα και με αναγκάζει να του πώ οτι είναι ψεύτης τότε απευθύνομαι σε όλη την ομάδα? πραγματικά δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου.

Γιώργος
Μα εσεις αναφερατε κυριε ταραμα οτι δεν ανερφηκατε σε προσωπα αλλα σε ομαδα..... στην συγκεκριμενη ομαδα τυγχαινει και βρισκομαι και εγω αρα κατεπεκταση βριζεται και εμενα οχι αμεσα αλλα ΕΜΕΣΣΑ  μια που ειμαι μελος της, μαλλον εχετε χασει την ουσια εμενα που με γνωριζεται και με βριζεται δια μεσου της ομαδας μου ????? ποιος σας ειπε οτι εγω ανεχομαι να με βριζουν και μην μου πειτε οτι αυτα γινονται παντου χαρακτηριστικο παραδειγμα το ποδοσφαιρο εκει εχει να χωρισουν image and prestige και λεφτα τουλαχιστον εδω τι εχουμε να χωρισουμε?

Οποτε σας παρακαλω νομιζω οτι μιλαω με νοημον ατομο, αυτη τη στιγμη  βρισκεσται να το πουμε λαικα φαουλ ως προς την σκεψη σας  τουλαχιστον στα δικα μου ματια δεν εχω παροπιδες οπως μαλλον νομιζεται και με καλειται να παω και σε αλλα κλαν για να ακουσω ολες τις αποψεις αυτο θα γινει εν καιρω  για του νομου το αληθες οπως λετε εγω δεν βριζω προσωπα αλλα ομαδες υπαρχει στην προηγουμενη σελιδα μπορειτε να ανατρεξεται ετσι ωστε να διαπιστωσεται τα ΛΕΓΟΜΕΝΑ σας

Τα πραγματα ειναι απλα ειναι οι πολυ καλοι μου φιλοι που παιζω Online game εδω και 10 χρονια και αποφασισαμε να παμε για αρχη να δοκιμασουμε εαν μπορουμε στο επιπεδο αυτο δοκιμασαμε, μαλλον μπορουμε και συνεχιζουμε μπορει σε 3 μηνες να ειμαι σε αλλη κλαν μπορει και οχι ο χρονος θα δειξει


Υ.Γ.
Δεν μου απαντησατε  ακομα .
Εγω ομως σας εκανα την τιμη να σας απαντησω περιμενω ιδια αντιμετωπιση
Θα σας παρακαλεσω επισης μιας και δεν με γνωριζεται απο εχτες να μου απευθυνεσται στο πλυθηντικο οπως και και εγω
Αυτα απο εμενα
ΜΦΧ χαιρετισμους

antkon

Αριθμός μηνυμάτων : 61
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 7 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Δευ Αυγ 25, 2014 3:38 pm

Πριν σας χαιρετήσω θα σας πώ και ενα τελευταίο και οποιος το καταλάβει το κατάλαβε,

Σαν παίχτης είμαι μέτριος και δεν διεκδίκησα ποτέ κάτι καλύτερο, σαν fc ειχα καλές ιδέες και φαντασία στο καινούργιο, σαν commander είχα πείρα στην οργάνωση και στην διοίκηση και προσπάθησα πολύ για να κατανοήσω πλήρως την στρατηγική στον χάρτη, σαν διπλωμάτης είχα πολλές επιτυχίες, τίποτα απο ολα αυτά όμως δεν είχε μεγαλύτερη σημασία απο αυτό που τελικά κατάφερα, να ενώσω 100 ελληνες με διαφορετικές νοοτροπίες, απόψεις και ενίοτε διαφορές και να λειτουργούν σαν μια ομάδα.

Αυτή είναι η μόνη άξια λόγου επιτυχία για μένα και δυστυχώς αποδείχτηκε με τον πιο άσχημο τρόπο αφού όταν έφυγα δεν μπόρεσαν να μείνουν ενωμένοι, η τελευταία μου πρόταση για όλους εσάς είναι αυτή, να καταφέρετε αυτό, αυτο είναι το δύσκολο, οι μάχες και το χρυσό έρχονται και φεύγουν.
Καλή πορεία εύχομαι σε όλους

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 7 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από Sanguinius Δευ Αυγ 25, 2014 3:41 pm

taramas έγραψε:Πριν σας χαιρετήσω θα σας πώ και ενα τελευταίο και οποιος το καταλάβει το κατάλαβε,

Σαν παίχτης είμαι μέτριος και δεν διεκδίκησα ποτέ κάτι καλύτερο, σαν fc ειχα καλές ιδέες και φαντασία στο καινούργιο, σαν commander είχα πείρα στην οργάνωση και στην διοίκηση και προσπάθησα πολύ για να κατανοήσω πλήρως την στρατηγική στον χάρτη, σαν διπλωμάτης είχα πολλές επιτυχίες, τίποτα απο ολα αυτά όμως δεν είχε μεγαλύτερη σημασία απο αυτό που τελικά κατάφερα, να ενώσω 100 ελληνες με διαφορετικές νοοτροπίες, απόψεις και ενίοτε διαφορές και να λειτουργούν σαν μια ομάδα.

Αυτή είναι η μόνη άξια λόγου επιτυχία για μένα και δυστυχώς αποδείχτηκε με τον πιο άσχημο τρόπο αφού όταν έφυγα δεν μπόρεσαν να μείνουν ενωμένοι, η τελευταία μου πρόταση για όλους εσάς είναι αυτή, να καταφέρετε αυτό, αυτο είναι το δύσκολο, οι μάχες και το χρυσό έρχονται και φεύγουν.
Καλή πορεία εύχομαι σε όλους
Βελτιώσου στο παιχνίδι και διασκέδασε στα randoms.Είναι τα μόνα που αξίζουν στο game,από την στιγμή που σε cw δεν κερδίζεις euros
Sanguinius
Sanguinius

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 7 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Δευ Αυγ 25, 2014 3:50 pm

antkon έγραψε:
taramas έγραψε:Αντώνη,
πρόσεξε αυτά που λέω, το οτι φαίνομαι εγώ είναι λογικό και στο εξήγησα, το αν υπάρχουν οι άλλοι και πάλι στο εξήγησα αλλά αν θέλεις να το διαπιστώσεις πήγαινε μια βόλτα στους GBOA-GREEK-GREAT-COGR και οταν τελειώσεις με αυτούς θα σου δώσω και άλλους, αν δεν θέλεις να καταλάβεις τουλάχιστον μην το κουράζεις άλλο, κάποια πράγματα είναι αυτονόητα.


Οσο για το άλλο σχόλιό σου, θέλεις δηλαδή να μου πείς οτι ολοι αυτοί που βρίζουν εμένα βρίζουν την GREEK? αφού αυτή τη στιγμή είναι η ομάδα που ανήκω? αν είναι έτσι τότε να τους ειδοποιήσω να το ξέρουν, μην τρελαθούμε κιόλας, οταν δηλαδή εγώ σαν commander μιας ομάδας συμφωνώ με κάποιον αρχηγό μιας άλλης ομάδας και την άλλη μέρα ισχυρίζεται οτι δεν είπε τίποτα και με αναγκάζει να του πώ οτι είναι ψεύτης τότε απευθύνομαι σε όλη την ομάδα? πραγματικά δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου.

Γιώργος
Μα εσεις αναφερατε κυριε ταραμα οτι δεν ανερφηκατε σε προσωπα αλλα σε ομαδα..... στην συγκεκριμενη ομαδα τυγχαινει και βρισκομαι και εγω αρα κατεπεκταση βριζεται και εμενα οχι αμεσα αλλα ΕΜΕΣΣΑ  μια που ειμαι μελος της, μαλλον εχετε χασει την ουσια εμενα που με γνωριζεται και με βριζεται δια μεσου της ομαδας μου ????? ποιος σας ειπε οτι εγω ανεχομαι να με βριζουν και μην μου πειτε οτι αυτα γινονται παντου χαρακτηριστικο παραδειγμα το ποδοσφαιρο εκει εχει να χωρισουν image and prestige και λεφτα τουλαχιστον εδω τι εχουμε να χωρισουμε?

Οποτε σας παρακαλω νομιζω οτι μιλαω με νοημον ατομο, αυτη τη στιγμη  βρισκεσται να το πουμε λαικα φαουλ ως προς την σκεψη σας  τουλαχιστον στα δικα μου ματια δεν εχω παροπιδες οπως μαλλον νομιζεται και με καλειται να παω και σε αλλα κλαν για να ακουσω ολες τις αποψεις αυτο θα γινει εν καιρω  για του νομου το αληθες οπως λετε εγω δεν βριζω προσωπα αλλα ομαδες υπαρχει στην προηγουμενη σελιδα μπορειτε να ανατρεξεται ετσι ωστε να διαπιστωσεται τα ΛΕΓΟΜΕΝΑ σας

Τα πραγματα ειναι απλα ειναι οι πολυ καλοι μου φιλοι που παιζω Online game εδω και 10 χρονια και αποφασισαμε να παμε για αρχη να δοκιμασουμε εαν μπορουμε στο επιπεδο αυτο δοκιμασαμε, μαλλον μπορουμε και συνεχιζουμε μπορει σε 3 μηνες να ειμαι σε αλλη κλαν μπορει και οχι  ο χρονος θα δειξει


Υ.Γ.
Δεν μου απαντησατε  ακομα .
Εγω ομως σας εκανα την τιμη να σας απαντησω περιμενω ιδια αντιμετωπιση
Θα σας παρακαλεσω επισης μιας και δεν με γνωριζεται απο εχτες να μου απευθυνεσται στο πλυθηντικο οπως και και εγω
Αυτα απο εμενα
ΜΦΧ χαιρετισμους

Αντώνη,
αν θες να σου μιλώ στον πληθυντικό δεν έχω πρόβλημα αλλά προτιμώ στον ενικό και το ίδιο θα ήθελα και απο σένα, δεν σε κατηγόρησα σε τίποτα, σου λέω ευθέως οτι δεν μπορώ να καταλάβω πως βγάζεις τα συμπεράσματά σου? πως λές οτι δεν υπάρχουν άλλοι οταν δεν έχεις ακούσει κανέναν? εχω ήδη κουραστεί απο τις συζητήσεις εδω μέσα αλλά απαντώ σε σένα απο σεβασμό προς την προσέγγισή σου, ειλικρινά δεν μπορώ να σε καταλάβω, ενα που μου ήρθε τώρα στο μυαλό είναι το εξής, τι πιστεύεις οτι θα αντιμετωπίσεις αν μιλήσεις με τα παιδιά στην GBOA? παράδειγμα το λέω χωρίς παρεξήγηση και με σεβασμό προς ολους, πήρατε 30 παίχτες απο αυτή την ομάδα (το νούμερο ακριβώς δεν το ξέρω) και θα πας να τους βρείς να σου πούνε τί? καλώ τον φίλο έμπα να παρεις κι άλλους? το ίδιο λίγο πολύ έγινε και σε άλλες ομάδες και με τρόπο που εχουμε πεί, ας πούμε οτι εγώ είμαι λάθος, οκ, πές μου εσύ τι περιμένεις απο ολους αυτούς? μην ξεχνάς οτι εγώ μιλάω σχεδον κάθε μέρα και οι περισσότεροι είναι φίλοι.
Ειλικρινά δεν νομίζω οτι μπορώ να πώ κάτι άλλο.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 7 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από marita89 Δευ Αυγ 25, 2014 3:54 pm

Ταραμα ΔΕΝ πηραμε κανεναν?Οι παιχτες δεν ειναι ζωα να τα κλεψουμε?Προφανως τους αρεσε η ιδεα και ηρθαν στο clan.Μα τι πραγματα γραφεις,τι γνωμη εχεις για τους ανθρωπους?οτι ειναι αβουλα ζωα και κανουν οτι τους πουν?Λιγο λογικη φιλε μου.
marita89
marita89

Αριθμός μηνυμάτων : 126
Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 7 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Δευ Αυγ 25, 2014 8:34 pm

@ marita89

Κοίτα φίλε μου δεν έχω διάθεση πλέον να εξηγώ τίποτα και σε κανέναν, ειδικά οταν διαβάζω τέτοια πράγματα που ξεπερναν και την έννοια της φαντασίας, η προηγούμενη αναφορά μου σκοπό είχε να δείξει οτι υπάρχουν πολλές απόψεις πολλές νοοτροπίες και διαφορετικοί στόχοι, δεν ενδιαφέρει ούτε εμένα ούτε κανέναν ο ονοματισμός, ενδιαφέρει να μας πείς αν συμφωνείς οτι υπάρχουν αυτές οι διαφορές ή όχι.
Για συγκεκριμένα θέματα που αφορούν συγκεκριμένα πρόσωπα είμαι ο μόνος που τα έχει πεί όχι μία φορά αλλά πολλές, η επιμονή σου να μην καταλαβαίνεις (αν λάβουμε υπόψιν οτι διαθέτεις την κοινή λογική) είναι μάλλον ύποπτη και σίγουρα δεν προσφέρει τίποτα, άλλωστε είναι και ενας απο τους λόγους που δεν με ενδιαφέρει να συνεχίσω να συνομιλώ.

Υ.Σ. το σχόλιο που λέει "δεν πήραμε κανεναν........" διεκδικεί τη πρωτιά για ανέκδοτο της χρονιάς, ή νομίζεις οτι μιλάς σε βλαμμένο ή είσαι παντελώς εκτός τόπου και χρόνου, λυπάμαι αλλά δεν έχω άλλο χρόνο να σπαταλήσω.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 7 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από cgakis Δευ Αυγ 25, 2014 10:24 pm

μονοι τους ηρθαν ολοι κανεναν δεν δεσαμε φιμωσαμε τον βαλαμε σε τσουβαλι και τον φεραμε στην PNX ταραμααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα ξυπνα γιατι εσυ εισαι το ανεκδοτο του wot οχι μονο της χρονιας
Big Bad PNX - Σελίδα 7 35clajc
μπραβο και στην ομαδα σου για την χθεσινη νικη
cgakis
cgakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2014
Ηλικία : 48
Τόπος : ΑΤΤΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 7 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από antkon Δευ Αυγ 25, 2014 11:30 pm

taramas έγραψε:
antkon έγραψε:
taramas έγραψε:Αντώνη,
πρόσεξε αυτά που λέω, το οτι φαίνομαι εγώ είναι λογικό και στο εξήγησα, το αν υπάρχουν οι άλλοι και πάλι στο εξήγησα αλλά αν θέλεις να το διαπιστώσεις πήγαινε μια βόλτα στους GBOA-GREEK-GREAT-COGR και οταν τελειώσεις με αυτούς θα σου δώσω και άλλους, αν δεν θέλεις να καταλάβεις τουλάχιστον μην το κουράζεις άλλο, κάποια πράγματα είναι αυτονόητα.


Οσο για το άλλο σχόλιό σου, θέλεις δηλαδή να μου πείς οτι ολοι αυτοί που βρίζουν εμένα βρίζουν την GREEK? αφού αυτή τη στιγμή είναι η ομάδα που ανήκω? αν είναι έτσι τότε να τους ειδοποιήσω να το ξέρουν, μην τρελαθούμε κιόλας, οταν δηλαδή εγώ σαν commander μιας ομάδας συμφωνώ με κάποιον αρχηγό μιας άλλης ομάδας και την άλλη μέρα ισχυρίζεται οτι δεν είπε τίποτα και με αναγκάζει να του πώ οτι είναι ψεύτης τότε απευθύνομαι σε όλη την ομάδα? πραγματικά δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου.

Γιώργος
Μα εσεις αναφερατε κυριε ταραμα οτι δεν ανερφηκατε σε προσωπα αλλα σε ομαδα..... στην συγκεκριμενη ομαδα τυγχαινει και βρισκομαι και εγω αρα κατεπεκταση βριζεται και εμενα οχι αμεσα αλλα ΕΜΕΣΣΑ  μια που ειμαι μελος της, μαλλον εχετε χασει την ουσια εμενα που με γνωριζεται και με βριζεται δια μεσου της ομαδας μου ????? ποιος σας ειπε οτι εγω ανεχομαι να με βριζουν και μην μου πειτε οτι αυτα γινονται παντου χαρακτηριστικο παραδειγμα το ποδοσφαιρο εκει εχει να χωρισουν image and prestige και λεφτα τουλαχιστον εδω τι εχουμε να χωρισουμε?

Οποτε σας παρακαλω νομιζω οτι μιλαω με νοημον ατομο, αυτη τη στιγμη  βρισκεσται να το πουμε λαικα φαουλ ως προς την σκεψη σας  τουλαχιστον στα δικα μου ματια δεν εχω παροπιδες οπως μαλλον νομιζεται και με καλειται να παω και σε αλλα κλαν για να ακουσω ολες τις αποψεις αυτο θα γινει εν καιρω  για του νομου το αληθες οπως λετε εγω δεν βριζω προσωπα αλλα ομαδες υπαρχει στην προηγουμενη σελιδα μπορειτε να ανατρεξεται ετσι ωστε να διαπιστωσεται τα ΛΕΓΟΜΕΝΑ σας

Τα πραγματα ειναι απλα ειναι οι πολυ καλοι μου φιλοι που παιζω Online game εδω και 10 χρονια και αποφασισαμε να παμε για αρχη να δοκιμασουμε εαν μπορουμε στο επιπεδο αυτο δοκιμασαμε, μαλλον μπορουμε και συνεχιζουμε μπορει σε 3 μηνες να ειμαι σε αλλη κλαν μπορει και οχι  ο χρονος θα δειξει


Υ.Γ.
Δεν μου απαντησατε  ακομα .
Εγω ομως σας εκανα την τιμη να σας απαντησω περιμενω ιδια αντιμετωπιση
Θα σας παρακαλεσω επισης μιας και δεν με γνωριζεται απο εχτες να μου απευθυνεσται στο πλυθηντικο οπως και και εγω
Αυτα απο εμενα
ΜΦΧ χαιρετισμους

Αντώνη,
αν θες να σου μιλώ στον πληθυντικό δεν έχω πρόβλημα αλλά προτιμώ στον ενικό και το ίδιο θα ήθελα και απο σένα, δεν σε κατηγόρησα σε τίποτα, σου λέω ευθέως οτι δεν μπορώ να καταλάβω πως βγάζεις τα συμπεράσματά σου? πως λές οτι δεν υπάρχουν άλλοι οταν δεν έχεις ακούσει κανέναν? εχω ήδη κουραστεί απο τις συζητήσεις εδω μέσα αλλά απαντώ σε σένα απο σεβασμό προς την προσέγγισή σου, ειλικρινά δεν μπορώ να σε καταλάβω, ενα που μου ήρθε τώρα στο μυαλό είναι το εξής, τι πιστεύεις οτι θα αντιμετωπίσεις αν μιλήσεις με τα παιδιά στην GBOA? παράδειγμα το λέω χωρίς παρεξήγηση και με σεβασμό προς ολους, πήρατε 30 παίχτες απο αυτή την ομάδα (το νούμερο ακριβώς δεν το ξέρω) και θα πας να τους βρείς να σου πούνε τί? καλώ τον φίλο έμπα να παρεις κι άλλους? το ίδιο λίγο πολύ έγινε και σε άλλες ομάδες και με τρόπο που εχουμε πεί, ας πούμε οτι εγώ είμαι λάθος, οκ, πές μου εσύ τι περιμένεις απο ολους αυτούς? μην ξεχνάς οτι εγώ μιλάω σχεδον κάθε μέρα και οι περισσότεροι είναι φίλοι.
Ειλικρινά δεν νομίζω οτι μπορώ να πώ κάτι άλλο.

Κυριε Ταραμα

Με ρωτατε τι πιστευω οτι θα αντιμετωπιω οταν μιλησω με τα παιδια της GBOA μα τι εχω εγω να μοιρασω με αυτα τα παιδια ουτε με ξερουν ουτε τα ξερω ουτε εχω να χωρισω τιποτα μεταξυ εμου και αυτων αρα???? , το πολυ πολυ να ακουσω τις αποψεις μου και εγω να ακουσω τις δικες του .
Μου λετε οτι η κοινοτητα πηρε 30 παιχτες να σας πω κατι που εγω σαν απλος παιχτης της ομαδας νιωθω ειλικρινα και παλι δεν με ενδιαφερει δεν νομιζω να ειναι προβατα οι παιχτες αυτοι και και να πατησε αλλος το κουμπι Leave clan αντιθετα το μονο σιγουρο ειναι οτι αυτοι το επελεξαν και κανεις δεν τους αναγκασε μην ξεχνατε κυριε Ταραμα μπορει να ειμαστε σε εικονικο κοσμο αλλα ολοι εχουν προσωπικοτητα .

Εμπας περιπτωση νομιζω οτι το θεμα θεωρειται η τουλαχιστον θα πρεπει να θεωρειται οτι ανηκει στο παρελθον αλλωστε οπως εχω πει παραπανω ολοι ειμαστε παιχτες και τιποτα παραπανω οποτε εγω προσωπικα σας ευχομαι καλη πορεια στο παιχνιδι αυτο


Σας ευχαριστω

ΜΦΧ

Αντωνης

antkon

Αριθμός μηνυμάτων : 61
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 7 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από xiale Τρι Αυγ 26, 2014 12:00 am

taramas έγραψε:Κοίτα Αλεξάκο,


Θα κάνω μια τελευταία προσπάθεια να σου μιλήσω σοβαρά. (αν και την προηγούμενη ακόμα την μετανιώνω.)

Κανείς δεν είπε ποτέ ότι τα παιδιά είναι παντογνώστες ούτε οτι τα κάνουν όλα καλά. Κανείς δεν είπε ότι δεν έχουν κάνει λάθη . Εδώ εγώ (που απέχω σχεδόν 8 μήνες) μπορώ να σου πω μερικά. Αυτό που είπαμε όμως είναι ότι έχουμε διάθεση να παραμερίσουμε τα προσωπικά μας και τις αντιπάθειες μας για να κάνουμε μια σοβαρή προσπάθεια για το καλό όλων μας.

Και για να καταλάβεις τι σου λέω σκέψου το εξής. Εσύ νομίζεις οτι εγώ με τον Χρήστο είμαστε κολητάρια.
Έχε υπόψη σου ότι όταν ο Χρήστος κουράστηκε και δεν έιχε άλλα να δώσει ΕΓΩ πρωτοστάτησα για να παραιτηθεί απο την ηγεσία της Helas. επίσης  μάθε ότι πολλοί απο τα παιδιά της Helas που συμμετείχαν στην ένωση της PNX (r kai a κατα βάση) δεν θέλουν ούτε να τον δουν γιατί θεωρούν προδοσία την HERD.

Η διαφορά ποια είναι όμως ? Ότι όταν καταλάβαμε ότι δεν την παλεύαμε πια μόνοι μας παραμερίσαμε τα προσωπικά μας και είπαμε περασμένα ξεχασμένα προχωράμε μαζί για το καλό όλων μας. Όσον αφορά τον Χρήστο έχε υπόψη σου ότι η συμφωνία ήταν να φτιάξουμε ότι φτιάξαμε και αμέσως μετά να παραιτηθεί (με δική του θέληση) ΑΛΛΑ κανείς δεν βρέθηκε να αναλάβει την ηγεσία της Α και γιαυτό είναι ακόμα εκεί. Να είσαι σίγουρος ότι θα κατέβαινε απο την θέση σε μισό λεπτο αν βρισκόταν κάποιος ικανός να πάρει την θέση και να ευχαριστηθεί το παιχνίδι του σαν απλός παίκτης η FC Που είναι (η ήταν δεν ξέρω τώρα) αρκετά καλός. Ακόμα και εσύ θα μπορούσες να είσαι σε αυτή τη θέση γιατί όλοι μας ξέρουμε και σεβόμαστε οτι είσαι ικανός κομμαντερ.

Αλλα εσύ έχεις πάρει μια παλιά προσωπική αντιπαράθεση και την κρατάς σαν λυσσασμένος σκύλος κόκκαλο.
Και το χειρότερο είναι οτι στον βωμό αυτής της προσωπικής σου βεντέτας έχεις θάψει /γαμήσει ολόκληρες ομάδες , ανθρώπους που ποτέ δεν σου έκαναν τίποτα ...  Καταλαβαίνω οτι δεν μπορείς να το συλλάβεις γιατί έχεις συνηθίσει σε καρεκλοκενταύρους (δεν αναφέρομαι σε σένα) αλλά αν έμπαινες στην διαδικασία να δεις και να γνωρίσεις κάποια πράγματα θα δεις οτι και ο Δολοφόνος και ο Περσέας είναι ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ συζητήσιμοι (και ξέρεις φαντάζομαι οτι πριν αρχίσουν οι συζητήσεις για την PNX δεν γνωριζόμασταν κάν) . Αντί λοιπόν να εξαπολύεις τόνους λάσπης και να σπιλώνεις ομάδςες και ανθρώπους ρίξε λίγο νερό στο κρασί σου. Ακόμα και αν δεν θέλεις να κάνεις Join (Που μαλακία αλλά δικαίωμα σου είναι) κάνε εποικοδομητική κριτική. (Τα παιδιά είναι αρκετά λογικοί ωστε να την χρησιμοποιήσουν και να διορθώσουν κάποια απο τα κακώς κείμενα που σε ενοχλούν). Με μισόλογα, ξέρω εγψ και την μπάλα στην κερκίδα μόνο σαν κομπλεξισμός και εκστρατεία λάσπης εκλαμβάνονται.

Δοκίμασε και αν δεν γίνει τίποτα πρώτος εγώ θα είμαι εδώ να κράζω ΜΑΖΙ σου ...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την xiale στις Τρι Αυγ 26, 2014 2:10 am, 1 φορά
xiale
xiale

Αριθμός μηνυμάτων : 193
Ημερομηνία εγγραφής : 16/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 7 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Τρι Αυγ 26, 2014 1:21 am

Αλέξη,
πέρα απο τις μαλακιούλες που ολοι εχουμε πεί και τα τρολαρίσματά μας που δεν το κρύβω κάποια με διασκέδασαν, υπάρχουν και τα σοβαρά θέματα που δυστυχώς δεν συζητήθηκαν εδώ μέσα γιατί φαίνεται οτι κανείς δεν θέλει να κάνει γνωστά τα λάθη του, εχω άλλη άποψη επ' αυτού αλλά any way που λένε.
Να είσαι σίγουρος οτι δεν έχω καμιά προσωπική εμπάθεια με κανέναν και επίσης θα μπορούσα κάλλιστα να μιλήσω με οποιοδήποτε ,ακόμη και με τον cgaki, θα λείπει η αίσθηση της εμπιστοσύνης βέβαια αλλά θα το έκανα, το πρόβλημα λοιπόν δεν βρίσκεται εκεί που το ψάχνεται ολοι, το πρόβλημα που είναι άλυτο είναι το θέμα των αρχών και της νοοτροπίας, θα στο εξηγήσω απλά και εύχομαι να το καταλάβεις, οταν που πετάξανε την ΗΕΑΤ σε κατάσταση διάλυσης (κάποια μέρα αν σου δοθεί η ευκαιρία να μάθεις γιατί ήρθε η διάλυση στην ομάδα αυτή θα καταλάβεις πόσα κοινά στοιχεία έχει με την σημερινή κατάσταση στην ομάδα σου) τότε λοιπον μάζεψα τα 15-20 παιδιά που είχαν μείνει και τους είπα μια φράση μόνο "ο σκοπός μου είναι να φτιάξω μια ομάδα με σοβαρότητα, σταθερή στην πολιτική της που να την σέβονται και να την δέχονται σας συνεργάτη και σύμμαχο οι περισσότεροι χωρίς δεύτερη σκέψη, και αυτό θα γίνει μονο αν ξέρουμε τι θέλουμε, τιμάμε τις συμφωνίες μας και είμαστε σταθεροί και έμπιστοι στα λόγια μας, μια ομάδα που οταν κλείσει τον κύκλο της οπως ολα τα πράγματα στη ζωή, θα την θυμόμαστε όλοι με νοσταλγία, αν συμφωνήσετε με αυτά ελάτε μαζί να το κάνουμε, αν όχι τότε ας μπεί κάποιος άλλος μπροστά", οπως καταλαβαίνεις αδυνατώ να συνυπάρξω με ανθρώπους που σήμερα λένε έτσι και αύριο γιουβέτσι ανάλογα με το τι τους συμφέρει σήμερα, ανθρώπους που σε μένα λένε αυτά και σε άλλους λένε άλλα, δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν είναι παιχταράδες, μωβ μπλέ λιλά και οτιδήποτε άλλο θέλεις, ενα πράγμα ζητάω γιατί το δίνω πρώτα εγώ, τιμή και ειλικρίνεια, ξέρω οτι πολλοί γελάνε με αυτά και άλλοι απλά με θεωρούν αρχαίο, γραφικό και οτι άλλο μπορείς να φανταστείς, και αρχαίος είμαι και γραφικός, κανένα πρόβλημα, ομως απλά και λαικά δεν γουστάρω την ψευτιά και τους ψεύτες και αυτός είναι και ο μοναδικός λόγος που έστησα εσένα στον τοίχο, γαιτί πολλά μπορείς να πείς για μένα αλλά ψεύτη δεν μπορεί να με πεί κανείς γιατί δεν έχω δώσει ποτέ αυτό το δικαίωμα.
Για να καταλάβεις πόσο κόλλημα έχω με αυτό τον κανόνα που έχω στη ζωή μου και στις σχέσεις μου σου λέω μόνο οτι στο πρώτο πράγμα που έκαναν πίσω απο τα συμφωνηθέντα οι φίλοι μου στην TSSR τους χαιρέτησα λέγοντας πως δεν πρόκειται να κάνω πίσω ποτέ σε αυτά που λέω και έφυγα μόνος μου.

Καλή συνέχεια και μακάρι να πάνε όλα καλά για ολους.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 7 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από gr68 Τρι Αυγ 26, 2014 2:22 am

οτι εχειs αρχησει ευχεs,(το βλεπω στα τελευταια σου ποστ,)ειναι προs την καλη κατευθυνση.
ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ.Εμενα με ψιλομπερδευειs με προτασειs 10 σειρων.Γινεται δυσνοητο.Αν θελειs να κανειs γνωστο ενα γεγονοs,καντο λιανα να το καταλαβαινουμε oloi και να διαμορφωνουμαι αποψη.
Με την ttsr,τι θεs να πειs?Καταλαβα οτι δεν τηρηθηκε καποια συμφωνια,οτι καποιοι απο εκει ειπαν ψεματα?Οπωs καταλαβαινειs,ενα γεγονοs αν δεν ονοματιζεται πληρωs,παιρνει η μπαλα ολουs στην ομαδα και ετσι υπαρχουν διενεξειs.
Oso για την φραση που λεs οτι ειπεs,την βρισκω πολυ καλη,τιμια ,μαγκικη(βεβαια δεν ξερω αν πρεπει να εισαι παντα ευθηs στα cw,μιλαω δλδ για καποιεs παραμετρουs στην διπλωματια.Δεν εχω εμπειρια σε αυτα,αλλα φανταζομαι πωs θελει και καποιουs ελιγμουs,μπορει να κανω και λαθοs.)
Βεβαια,λιγο πολυ ολοι σε ανακοινωσειs τουs, αυτα λενε οτι θελουν και πρεσβευουν.
Το θεμα και το δυσκολο ειναι η τηρηση.----------------------------------------------------------------------------
Σε καποια απο αυτα πουλεs συμφωνω,σε αλλα διαφωνω,σε αλλα δεν εχω αποψη ,γιατι δεν γνωριζω παρασκηνιο,παραμετρουs.........
Αυτο ομωs πουλεs οτι σαs παιρνουν παιχτεs,η ενσταση ειναι στο ρημα παιρνουν.Αν χρησιμοποιουσεs αλλο ρημα,αλλη λεξη ,δεν θα υπηρχε αντιπαραθεση.Για μενα ειναι λαθοs .Ο καθε παιχτηs,ουτε παιρνεται-(τωρα αμα το γουσταρει τι να κανουμε Very Happy )- ουτε δινεται.Εχει κριση,και κανει οτι αυτοs νομιζει καλυτερο για τον εαυτο του.ΑΥΤΟΔΙΑΘΕΣΗ.
Εαν ομωs ελεγεs την φραση,σαs εχουμε τροφοδοτησει με παιχτεs απο την ομαδα μαs(που για μενα αυτη ειναι πιο σωστη διατυπωση),δεν θα μπορουσεs να στηριξειs παραπονα- κατηγοριεs.
Γιατι το αναφερω αυτο?
Το αναφερω σαν παραδειγμα,δλδ οτι σε αρκετα συμβαντα-γεγονοτα,παιζει ρολο απο ποια οπτικη γωνια κοιταμε .Υπαρχουν και αλλεs γωνιεs ,και μπορει να βλεπουν καλυτερα απο εμαs.

gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 7 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από xiale Τρι Αυγ 26, 2014 2:37 am

Γιώργο δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα…
Δεν ζούμε σε έναν ασπρόμαυρο κόσμο, υπάρχουν εκατομμύρια αποχρώσεις του γκρι ενδιάμεσα.

Μπορεί αυτό που εσύ να θεωρείς σπάω το λόγο μου να είναι απλά εξελίσσομαι για να ανταποκριθώ καλύτερα στις παρούσες συνθήκες (γενικά μιλάω). Προφανώς και υπάρχουν κωλοτούμπες καμία αντίρρηση αλλά έχε υπόψη σου ότι όταν μιλάμε για μια ομάδα ανθρώπων τότε είναι αδύνατο να υπάρχει μόνο μια αποψη. Οπότε τι κάνουμε παίρνουμε όλες τις απόψεις βγάζουμε έναν μέσο όρο και συμβιβαζόμαστε κάπου στην μέση. Οπότε είναι πιθανόν αυτή η μέση να είναι ελαφρώς διαφορετική από την χτεσινή μέση…

Το θέμα όμως ποιο είναι ? ότι μπορείς και εσύ και ο κάθε εσύ να επηρεάσεις που είναι αυτή η μέση. Πως ? με δυο τρόπους . Πρώτων με αυτό που έχεις επιλέξει το οποίο κατά την γνώμη μου ωθεί τον κόσμο στην αντίθετη μεριά από πείσμα και νεύρα η να συμμετέχεις στον διάλογο με την θέση σου. Σίγουρα δεν θα εισακουστεί 100% αλλά θα επηρεάσει ίσως την κοινή απόφαση να είναι πιο κοντά στα δικά σου θέλω… όπως όλες οι ανθρώπινες σχέσεις έτσι και οι ομάδες στο Wot η και οπουδήποτε άλλου είναι το σύνολο των αμοιβαίων υποχωρήσεων …

ΥΓ) και για να σου πω και κάτι ποιο προσωπικό, μου επιτίθεσαι από την αρχή για πράγματα που νομίζεις  ή σου είπαν ότι έκανα όταν ξέρεις καλά ότι δεν κυκλοφορούσα  σε ΤS και ότι είχα πει ποτέ ήταν γραπτό και στην κρίση όλων. Μήπως ήρθε η ώρα έστω και χρόνια μετά να σταματήσει η παραπληροφόρηση (γενικώς δεν με νοιάζει για μένα)???
xiale
xiale

Αριθμός μηνυμάτων : 193
Ημερομηνία εγγραφής : 16/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 7 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Τρι Αυγ 26, 2014 1:41 pm

@ gr68

Σύντομη απάντηση και μόνο γιατί διαβλέπω μια παρεξήγηση εδώ, η πλειοψηφία απο τα παιδιά της TSSR είναι φίλοι και προέρχονται απο την ΗΕΑΤ, αυτό που είπα είναι οτι εχω κάποιους κανόνες στη ζωή μου που μοιραία μεταφέρονται και στο παιχνίδι και θες επειδή είμαι στόκος δεν μετακινούμαι απο αυτούς, οταν συμφωνώ μαζί με κάποιον για κάτι θέλω να το τηρούμε ευλαβικά, κάθε παρέκκλιση ή αλλαγή πορείας που μας απομακρύνει απο τα συμφωνηθέντα δεν με βρίσκει σύμφωνο και αποτέλεσμα αυτής της ας πούμε διαφωνίας είναι αν η πλειοψηφία δεν είναι με το μέρος μου αποχωρώ χωρίς να πάρω κανέναν μαζί μου και χωρίς να προκαλέσω κανένα πρόβλημα.

@ xiale

Αλέξη, ο κόσμος που ζούμε είναι αφάνταστα χειρότερος απο αυτό που περιγράφεις και πίστεψέ με το έχω ζήσει μια ολόκληρη ζωή, η εξέλιξη και η πρόοδος δεν έρχεται μέσα απο κωλοτούμπες και υποκρισίες, πρέπει να υπάρχουν κάποιοι στοιχειώδεις κανόνες που να είναι απο όλους σεβαστοί, στην πραγματική ζωή κάθε πολιτικός άλλα λέει και άλλα κάνει, το ξέρουμε όλοι και σε κάποιο σημείο έχουμε φτάσει να το αποδεχόμαστε σαν φυσιολογικό, οκ εκει δεν μπορώ να κάνω τίποτα, σε ενα παιχνίδι όμως? για ονομα του θεού, ούτε σε ενα παιχνίδι δεν μπορούμε να γίνουμε καλύτεροι? πρέπει και μέσα σε ενα παιχνίδι να δείχνουμε τι σκατά ράτσα είμαστε? λεω να προσπαθήσουμε να γίνουμε καλύτεροι και αξιόπιστοι και μου απαντάνε "φτιάξε τα στατιστικά σου" με τα στατιστικά θα εμπιστευθείτε ο ένας τον άλλο? γιαυτό σου λέω άστο φίλε δεν γίνεται τίποτα, είμαστε άξιοι της μοίρας μας, πάντα θα βρίσκουμε λόγο να πολεμάμε μεταξύ μας γιατί κανένας δεν θέλει να δεί παραπέρα, μας λένε ρατσιστές και έχουν άδικο, δεν είμαστε ρατσιστές προς τους ξένους είμαστε ρατσιστές μεταξύ μας.

Περαιτέρω συζήτηση δεν έχει νόημα οπότε ας κάνει ο καθένας οτι νομίζει και καλά να περάσουμε.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 7 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από xiale Τρι Αυγ 26, 2014 2:23 pm

Ο συμβιβασμός  δεν ειναι κωλοτουμπα γιωργο ειναι η μονη επιλογη για συνυπαρξη μεταξυ ανθροπων σε οποιοδηποτε επιπεδο. Κριμα που το βλεπεις τοσο απολυτα ...
xiale
xiale

Αριθμός μηνυμάτων : 193
Ημερομηνία εγγραφής : 16/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 7 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από taramas Τρι Αυγ 26, 2014 3:08 pm

Αλέξη,
συμβιβασμούς κάνουμε σε ολη τη διάρκεια της ζωής μας, στη δουλειά, στο σπίτι, παντού, αυτό δεν μας εμποδίζει να είμαστε ειλικρινείς και να τιμούμε αυτά που λέμε, ακόμα και όταν βρισκόμαστε στον τοίχο αναγκασμένοι να κάνουμε ενα συμβιβασμό θα πρέπει να είμαστε ειλικρινείς και να λέμε ευθέως στον άλλο την αλήθεια, οχι να φτιάχνουμε ιστορίες για να καλύψουμε τις δικές μας αδυναμίες, τυχαίο παράδειγμα θα φέρω την GBOA, διαφωνώ σε πολλά με τους κανόνες που έχουν τα παιδιά αλλά σέβομαι το γεγονός οτι πρώτον έχουν κάποιους κανόνες και δεύτερον οποιαδήποτε στιγμή μιλήσω με τον Δήμο γνωρίζω απο πρίν οτι είναι σταθερός σε αυτά που πιστεύει και δεν τα κρύβει, αυτό για μένα είναι το ήμισυ του παντός, ενα άλλο τυχαίο παράδειγμα θα σου φέρω με την δική σου ομάδα, πριν καιρό οταν ακόμη ήμουνα στην ΗΕΑΤ με πλησίασαν κάποια παιδιά απο την PNX ομολογώ ευγενικά και με σοβαρότητα και μου ζήτησαν να τους εξηγήσω τι συνέβαινε στην περιοχή γύρω απο τις δικές μας περιοχές αφού και οι ίδιοι είχαν μόλις μπεί κοντά, τους εξήγησα λεπτομερώς τις συμμαχίες και τις συμφωνίες που είχαμε εμείς τριγύρω και μου ζήτησαν να τους καλέσω στο ts της ξένης ομάδας που συναντιώμουν καθημερινά με τους υπόλοιπους που είχαμε συνεργασία, το έκανα χωρίς κανένα δισταγμό, στην συνάντηση που έγινε συμφωνήσαμε όλοι τι θα κάνει η κάθε ομάδα (επιθέσεις, άμυνες, υποστήριξη), ολα οκ, κατόπιν εμείς κάναμε αυτά που είχαμε συμφωνήσει και η δική σου ομάδα δεν έκανε τίποτα απο τα συμφωνηθέντα, ο λόγος ήταν γιατί τελικά "τα παιδιά αποφάσισαν κάτι άλλο", ολα αυτά φαντάζουν ασήμαντα ομως δείχνουν οτι δεν έχετε πολιτική και δεν έχετε στρατηγική και σαφείς στόχους, επίσης δείχνουν οτι αυτοί που παίρνουν τις αποφάσεις ουσιαστικά δεν παίρνουν καμία, κάνουν οτι τους περάσει απο το μυαλό σήμερα και αύριο έχει ο θεός.
Με αυτά εγώ δεν συνυπάρχω, δεν νοείτε να θέλεις να χτίσεις κάτι καλό και αξιόπιστο και να μην έχεις χαράξει την πορεία, δεν γίνεται να υπάρχεις μέσα σε ενα κόσμο χωρίς να ξέρεις τι θέλεις, εκατό φορές εχω ρωτήσει, τι θέλετε να φτιάξετε? μια πειρατική ομάδα που να πάρει ενα καλό πακέτο χρυσού και να τελειώνει? μια ομάδα που να γίνει πρότυπο για όλους και να σταθεί μπροστά να βοηθήσει και ολους τους άλλους? ολα σεβαστά είναι αρκεί να ξέρουμε τι στο καλό θέλουμε για να δούμε και πώς θα το κάνουμε, ολα τα υπόλοιπα είναι ανεμομαζέματα και ανεμοσκορπίσματα, ακόμα και οι πειρατές της καραιβικής είχανε κανόνες, εμείς δηλαδή τι είμαστε? οι ολοι μαζί τα φάγαμε? αυτό που μένει είναι ενα "οτι αρπάξει ο κώλος μας σήμερα κι αύριο έχει ο θεός" αμ ο θεός έχει εμείς δεν θα έχουμε.

taramas

Αριθμός μηνυμάτων : 232
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 7 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από Gregorakis Τρι Αυγ 26, 2014 11:28 pm

@taramas ...

... δεν έχω καταφέρει ακόμα να σε κάνω να δώσεις μια απάντηση ... θα κάνω την έσχατη προσπάθεια, το υπόσχομαι ... αν μου δώσεις μια σαφή και λογική απάντηση στο ερώτημα "τι είναι αυτό που πιστεύεις πως θα μπορούσαν να κάνουν οι ελληνικές clan προς όφελος της ελληνικής κοινότητας και αποτρέπεται από τους καρεκλοκένταυρους της pnx", θα κάνω ό,τι περνάει από το χέρι μου να παραιτηθούν τόσο ο dolofonos όσο και ο cgakis ... θα μπω στην pnx και θα κάνω πραξικόπημα, θα τους κάψω το motherboard κάτι θα βρω αλλά δώσε μια απάντηση, μια πρόταση ρε παιδί μου ... όχι για μένα για το φουκαρά τον κυβερνοχώρο που τον γεμίζουμε με άχρηστα bits ...
Gregorakis
Gregorakis

Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014
Τόπος : Αθήνα

http://www.hitbox.tv/Gregorakis

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 7 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από gr68 Τετ Αυγ 27, 2014 12:03 am

εαν εγινε αυτο που λεει ο ταραμαs,οπωs το λεει(δλδ μη τηρηση συμφωνιαs)εχει τα δικια του.
Dεν ταχει?
gr68
gr68

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Big Bad PNX - Σελίδα 7 Empty Απ: Big Bad PNX

Δημοσίευση από Dolofonos Τετ Αυγ 27, 2014 1:53 am

Είμαι σε μοντ διακοπών και για κάνα μήνα ακομη.δεν θα κάτσω ν ασχοληθώ με πολλά απ όσα ακούγονται αλλά μόνο για το κόψιμο που υπάρχει για την θέση του κομαντερ της πνχ. Αν και πάλι δεν αφορά κανέναν εκτός τα παιδιά που είναι εκεί εγώ έχω παραιτηθεί εδώ και 2 μηνες.
Dolofonos
Dolofonos

Αριθμός μηνυμάτων : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 12/07/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 7 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης